Як забороняли Великдень?|Синьо-жовтий прапор вперше у Львові| Як організували перші гаївки?| ШИМЧУК

00:00 На які традиції найбільше відбувся наступ?
4:23 Тогочасні спогади про свято
11:38 Які традиції потрібно відновити?
Антирелігійна кампанія Радянського Союзу: на які традиції найбільше відбувся наступ та як відбувалось відродження цих традицій згодом? Роксоляна Шимчук, етнограф, колекцiонер стародавнього українського одягу з цілої України розповіла
________________________________
Станьте спонсором цього каналу💲👇💪
cutt.ly/DGwtQ7y
⚡Підтримати проект: www.nta.ua/donate
_________________
🔸KZread канал / @gvlua
🔸 Офіційна сторінка Facebook / govoryt.velykyi.lviv
🔸Офіційна сторінка Instagram / pryama_mova
🔸Telegram канал t.me/pryamamova
#говоритьВеликийЛьвів #новинисьогодні #Львів

Пікірлер: 35

  • @gvlua
    @gvlua19 күн бұрын

    🔻Стисло🔻Зрозуміло🔻Вчасно 🔻Новини без фейків та перебільшень, підписуйся t.me/pryamamova

  • @charivna1000
    @charivna100020 күн бұрын

    Чудову, цікаву і з задоволенням послухала розмову про культуру України , яка є насправді багатою і прекрасною. Наснаги, успіхів і пані Удачу. Христос Воскрес 🧆

  • @user-wz9bl6gn9t
    @user-wz9bl6gn9t20 күн бұрын

    СЛАВА БОГУ ЗА ЛЮДЕЙ ЯКІ ВМІЮТЬ І ЦІНЯТЬ ОБРЯДИ УКРАЇНИ.ЧУДОВО.✨️ БОЖОГО ЗАХИСТУ ВСІМ АНГЕЛАМ УКРАЇНИ НЕЗЛАМНОГО ДУХУ!🕊🙏🇺🇦🕊🙏🇺🇦🕊🙏🇺🇦🕊🙏🇺🇦

  • @user-kg8hi4yn7o
    @user-kg8hi4yn7o20 күн бұрын

    Незнаючи минулого не збудуєш майбутнього.

  • @yaroslavmashchak9222
    @yaroslavmashchak922220 күн бұрын

    Дуже дякуємо за чудовий етер! Прекрасна ведуча і надзвичайно цікава співрозмовниця. Також добре памʼятаємо, як нас, студентів університету, при совєцькому союзі відправляли на суботнік збирати сміття в Стрийському парку в Великодній День. І спробуй не прийти!

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    20 күн бұрын

    А хто відправляв ?

  • @yaroslavmashchak9222

    @yaroslavmashchak9222

    20 күн бұрын

    @@user-kq7tu7qy1s деканат і парторг

  • @yaroslavmashchak9222

    @yaroslavmashchak9222

    20 күн бұрын

    @@user-kq7tu7qy1s деканат і парторг

  • @user-mj7ii8ee2h

    @user-mj7ii8ee2h

    18 күн бұрын

    А що в цьому поганого ?

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    18 күн бұрын

    @@user-mj7ii8ee2h має на увазі ,сміття прибирати змушували ,аби вони не пішли до Храму долучатися до Літургії. Проте вони брешуть!!! Хто хотів той ішов до Храму. А ці істоти ледащі взагалі нічого робити не хотіли. Коли б це їм була можливість не ходити на прибирання ,вони б і на Літургію не пішли лукаві .

  • @Eugene_eugene.
    @Eugene_eugene.20 күн бұрын

    В культурології є таке поняття як міф(міт) міста. Міф міста - це певний культурний(цивілізаційний) бренд міста,по-якому люди уявляють це місто і який об'єднує людей. Наша проблема що ми не можемо українізувати Україну є в тому що наші міста на півдні і сході,а також Київ мали не українські міфи. "Київ мати міст російських","Харків - перша столиця" "Одеса -столиця гумору(мається на увазі російського гумору з єврейським присмаком) - ось це все російські міфи міст які досі побутують в Україні. І тому ми не можемо українізувати міста півдня і сходу. Мають бути українські міфи,наприклад:"Київ - колиска української держави і культури"," Харків - столиця українського відродження,націоналізму." Дніпро - столиця козацтва"," Одеса - південні козацькі землі ". Ось якби в нас були такі міфи то ми б легко українізували Україну.

  • @user-mj7ii8ee2h

    @user-mj7ii8ee2h

    18 күн бұрын

    Цi " мiфи " - народжували самi люди, а тепер гiрше нiж у Совку, тобi кажуть Коли святкувати, що казати, на який мовi розмовляти, забороняють слухати музику, яка подобаеться, дивитися фiльми!!! Чим одна диктатура краща за iншу ?

  • @virasozanska5687
    @virasozanska568720 күн бұрын

    Кожного року в суботу були "суботнікі" ,а в неділю "Воскрєснікі", діти мусіли йти зразку до школи-мити, замітати..Якщо ж не прийшов -це вже зобов'язані пояснювати, ..

  • @vlodo03

    @vlodo03

    20 күн бұрын

    До школи мити, замiтати?Ну, це ж концтабiр.

  • @virasozanska5687

    @virasozanska5687

    20 күн бұрын

    @@vlodo03 не концтабір- а васкоєснік, суботнікі Це практика не тільки в школах це так і на підприємствах( перед совіцькімі святами практикували), А потім перейшли,що просто гроші стягували. Дітей у школі тримали,щоб не снідали, до церкви не йшли.. Чи це вам не відомий "портрет Леніна с брєвном на суботнікє"

  • @virasozanska5687

    @virasozanska5687

    20 күн бұрын

    @@vlodo03 а часи комуни, діти літом на канікулах "відробляли " години в школі "практику".,хтось на городі,інші мили парти,прибирали кабінети..,чи в бібліотеці ☺️

  • @vlodo03

    @vlodo03

    20 күн бұрын

    @@virasozanska5687 менi 67рокiв, дякую вам, що ви розказали, як це то було.Пам'ятаю, як дiти вмiрали з того, що прибирали кабiнети...,чи в бiблотецi.Ви б ще напiсали за ким дiти прибирали.

  • @vlodo03

    @vlodo03

    20 күн бұрын

    @@virasozanska5687 суботник безкоштовно проводився 1 раз на рiк, день народження Ленiна ,22 кв.А дiтей у школi тримали, щоб не снiдали цiлодобово, в нiч на Великдень також цiлодобово?

  • @user-kq7tu7qy1s
    @user-kq7tu7qy1s20 күн бұрын

    1:00 де фактично "рахувалося" кімнатою батьків... Оце знавці української мови так кажуть 😯😯😯 Напевно ще й з Заходу жінка?!😕 То ж зауважте,так говорить Великий Львів😎

  • @user-lw8pu2xd9c

    @user-lw8pu2xd9c

    19 күн бұрын

    А Вона і не претендує на роль мовознавця, головне немає москальських слів.Жінка згадує про відновлення Великодних традицій в Галичині в1988-1991рр.А як тоді у Вашому регіоні було???

  • @user-nt1ol5ey5u

    @user-nt1ol5ey5u

    19 күн бұрын

    І це все , на що ви звернули увагу в цьому довгому інтерв‘ю? Нічого позитивного не зауважили?

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    19 күн бұрын

    @@user-nt1ol5ey5uу боротьбі з минулим позитивного нема абсолютно! Не все було добре ,проте не все було погано ,як тут кажуть(брешуть).

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    19 күн бұрын

    @@user-lw8pu2xd9c у нашому регіоні ніхто ,нікому й нічого не забороняв. Отже у вас заборона на традиції здійснювалась не москалями ,а такими ж самими українцями як ті,хто бажав зберегти ці традиції. Тридцять років самостійності України (Ну гаразд,двадцять ) всім було плювати на традиції. Може хтось щиро піста дотримувався ? Напивалися на Великдень та й все. Отже тепер згадали про традиції.🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

  • @peter_sun220
    @peter_sun22020 күн бұрын

    А ці все про минуле. Яке телебачення не ввімкнеш, там суцільне минуле. У нас шо, майбутнє як минуле??? Починайте говорить про майбутнє, звершення, досягнення, науку, культуру... Але у розрізі майбутнього, не треба нас весь час тягнути у минуле. Вже дістало все це!

  • @mnbvccxzlk

    @mnbvccxzlk

    20 күн бұрын

    Ви - прекрасний приклад безпам'ятного громадянина. Або ж бот. Або ж какаяразніца. Українець пошанує традиції, пам'ятає минуле, історію, тяглість, і дивиться в майбутнє із багажем минулого. Зі знаннями минулого! Але таким як ви того не втямити.

  • @virasozanska5687

    @virasozanska5687

    20 күн бұрын

    Ні,як нам розповідають,"какую страну прос""-лі," как харошо било.. це правильно,день пабєди.. А ,як Україна, була в ОКУПАЦІЇ- надоїло

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    20 күн бұрын

    ​​@@mnbvccxzlkі хто шанує минуле? Ніхто його не шанує!Нема часу,бо ж українцям конче кортить воювати з минулим. Отже з минулим марно боротися,бо минуле ,то і є Бог,а воювати з Богом - небезпечно! Тому виникають проблеми у майбутньому🙁.

  • @miroslavaelsikova9610

    @miroslavaelsikova9610

    19 күн бұрын

    Але про це НЕОБХІДНО нагадувати. Бо саме в минулому коріння усіх "какаяразніца", зросійщення мови та побуту, знищення культурних традицій та впровадження оцього "пралєтарскава бєзкультур'я" і усе решта...перелік був би довгий. А той, хто цього не зрозуміє, НЕ зможе побудувати справжні вільне майбуття!

  • @user-kq7tu7qy1s

    @user-kq7tu7qy1s

    19 күн бұрын

    @@miroslavaelsikova9610 вам тридцять років було дано для будовання життя,проте ви не скористалися цією нагодою.

  • @vlodo03
    @vlodo0320 күн бұрын

    Врёт с первой минуты.Сегодня праздник, а такая брехня.

  • @user-mj7ii8ee2h
    @user-mj7ii8ee2h19 күн бұрын

    Навiщо ця брехня, шо там кому забороняли, усе життя святкували Великдень, пригадайте як у Львовi святкували Першого та дев'ятого травня, прапори, демонстрацii i всi святкували та радiли, жили, дiтей народжували, вiдпочивали, а тепер виявляеться, що то був " концтабiр ", якi ж ви лицемiри ! Проте зараз, майже 33 роки суцiльного дурдома, крадiвництва, та розрухи. Доречi, чого це Исус у вас народився за одним календарьом, а воскрес за iншим ???

  • @user-dt7yd4eo1p

    @user-dt7yd4eo1p

    18 күн бұрын

    Може ви і святкували, а я наприклад, щоб не йти на ту дурну демонстрацію змушена була брати лікарняний, інакше мене просто вигнали б з роботи!

  • @user-mj7ii8ee2h

    @user-mj7ii8ee2h

    18 күн бұрын

    @@user-dt7yd4eo1p До чого я чи Ви, достатньо подивитися свiтлини тих рокiв, для бiльшостi це було Свято, i нiхто нам не забороняв нi Великдень, нi колядки, то що.

  • @user-dt7yd4eo1p

    @user-dt7yd4eo1p

    18 күн бұрын

    Категорично НІ! На Великдень в церкву зайти було неможливо.Живу в місті де багато старовинних храмів але при російській окупації була відкрита лише 1 церква.На свята були спеціальні люди ( з пов'язками " дружиннік") які брали церкву в коло і не впускали людей! Хрестить дітей було заборонено, зразу повідомляли на роботу, а там могли вигнати з роботи.Мені пощастило- колектив взяв на поруки. Як тільки Україна стала вільною державою ця дурня звісно припинилась!

Келесі