Як виник Всесвіт? Гокінг. Аудіокнига українською

Ғылым және технология

#наука #всесвіт #космос #аудіокнига
• космічні аудіокниги дл... - плейлист аудіокниги
• Що всередині чорних ді... - продовження книги
Космологія стала точною наукою десять років по тому, у 2003 році, коли було отримано перші результати з космічного апарату WMAP. Він дав чудову картину температури космічного мікрохвильового неба, моментальний знімок Всесвіту, що в десятки тисяч разів молодший за його нинішній стан.[13] Видимі відхилення було передбачено інфляцією, і вони означають, що деякі райони Всесвіту мають трохи більшу щільність, ніж інші. Гравітаційне тяжіння в ділянці підвищеної щільності уповільнює розширення в цьому районі і може згодом призвести до колапсу, внаслідок якого з'являться зірки і галактики. Тож придивляйтеся уважніше до карти мікрохвильового неба. Це - схема будови Всесвіту. Ми - продукт квантової флуктуації на найбільш ранній стадії розвитку Всесвіту. Бог дійсно грає в кості.
Сьогодні на зміну апарату WMAP прийшов космічний телескоп "Планк", який створює карту Всесвіту з набагато вищою роздільною здатністю. "Планк" ґрунтовно перевіряє наші теорії і може навіть виявити сліди гравітаційних хвиль, які теж передбачені інфляцією. Це буде небесний автограф квантової гравітації.
Можуть існувати інші Всесвіти. М-теорія говорить, що буквально з нічого може бути створена величезна кількість Всесвітів у безлічі різних ймовірних історій. У кожного Всесвіту є багато можливих історій і безліч можливих станів у його теперішньому віці і далі, в майбутньому. Більшість цих станів не матимуть нічого спільного з тим Всесвітом, який ми спостерігаємо.
Є надія, що перші підтвердження гіпотез М-теорії ми побачимо за допомогою Великого адронного колайдера (ВАК), прискорювача заряджених частинок, що працює в ЦЕРНі, недалеко від Женеви. З позиції М-теорії він працює за низьких енергій, але, якщо нам пощастить, ми побачимо хоча б перші натяки на те, що ця теорія близька до правди, - наприклад, виявимо суперсиметрію. Думаю, виявлення суперсиметричних партнерів відомих частинок кардинально вплине на наше розуміння Всесвіту.
У 2012 році було оголошено, що за допомогою Великого адронного колайдера виявлено нову частинку - так званий бозон Хіггса. Це стало першим відкриттям нової елементарної частинки у XXI столітті. Залишається надія, що ВАК виявить і суперсиметрію. Але навіть якщо він і не знайде жодних нових елементарних частинок, суперсиметрія може бути виявлена на новому поколінні прискорювачів.
Початок самого Всесвіту в момент Великого вибуху - ідеальна лабораторія високої енергії для перевірки М-теорії і наших припущень щодо створення блоків простору-часу і матерії. На різних слідах виникнення нинішньої структури Всесвіту будуються різні теорії, тому результати астрофізичних досліджень можуть нам дещо підказати про уніфікацію всіх сил природи. Тож інші Всесвіти, може, й існують, але, на жаль, нам ніколи не вдасться дослідити їх.
Ми дещо зрозуміли про походження Всесвіту. Але залишаються два серйозних питання: чи настане кінець Всесвіту? І чи унікальний Всесвіт? Як розвиватимуться далі найімовірніші історії Всесвіту? Є різні варіанти, сумісні з появою розумних істот. Це залежить від кількості матерії в космосі. Якщо її стане більше певної критичної маси, гравітаційне тяжіння галактик сповільнить розширення. Поступово вони почнуть падати одна на одну, і все закінчиться Великим стисненням. Це стане кінцем історії нашого Всесвіту в реальному часі.
Коли я був на Далекому Сході, мене попросили не згадувати про Велике стиснення, побоюючись, що це може вплинути на стан ринків. Але ринки впали: можливо, тому, що інформація якимось чином все одно просочилася. У Британії люди, судячи з усього, не дуже стурбовані ймовірністю того, що може статися через 20 мільярдів років. До цього ще можна дуже довго їсти, пити і веселитися.
Якщо щільність Всесвіту виявиться нижчою за критичний рівень, гравітація стане занадто слабкою, щоб перешкодити галактикам розлітатися в різні боки. Тоді всі зірки згаснуть, Всесвіт буде поступово порожніти і ставати все більш холодним. Тож усе теж підійде до кінця, хоча й у менш драматичний спосіб. Але все одно в нас у запасі є кілька мільярдів років.
У цій відповіді я спробував дещо пояснити про походження, майбутнє та особливості нашого Всесвіту. У минулому Всесвіт був маленьким і щільним і нагадував горіх, з якого я почав. Однак у цьому горісі містилося все, що відбувається в реальному часі. Тож Гамлет мав рацію. Ми можемо замкнутися в горіховій шкаралупі і вважати себе царями нескінченного простору.
*How to credit me in the description.
Music used
Voyager - by Jonny Easton
Link: • Voyager - Cinematic Sp...
Check out his channel
Link: / jonnyeaston

Пікірлер: 24

  • @KosmosUa
    @KosmosUa11 ай бұрын

    kzread.info/dash/bejne/ZGF9q9uEY6_aqKQ.html продовження

  • @cezar235
    @cezar23511 ай бұрын

    Дякую за популяризацію дійсно якісного українського контенту!

  • @DAP-QQ
    @DAP-QQ11 ай бұрын

    Справжнє задоволення слухати про початок Всесвіту рідною мовою!Дякую.

  • @Dragon_Puppeteer_1

    @Dragon_Puppeteer_1

    11 ай бұрын

    Круто я поставила лайк 193 і дякую за ua контент

  • @e-v-i
    @e-v-i11 ай бұрын

    Ти дуже красиво все розповідаєш! Я вже довго цікавлюся космосом, та давно шукала укр. контент. І раз найшла. Ти дуже красиво все розповідаєш. Завдяки тобі я можу пізнавати вселену, рідною мовою. Надіюсь що побачиш цей коментар. Ні слухай нікого!!! Знай ти кращий.

  • @user-zn8jq1vt6q
    @user-zn8jq1vt6q11 ай бұрын

    Лайк друже за ваші труди.

  • @annakolodynska8218
    @annakolodynska821810 ай бұрын

    Дякую за цікаве аідео! Прослухала на одному подиху 👍🇺🇦 Бажаю успіхів каналу, чекаю на нові відео 💛💙

  • @viktoriaviktoria3178
    @viktoriaviktoria317810 ай бұрын

    Щиро дякую!

  • @user-wl1xx1xs1e
    @user-wl1xx1xs1e11 ай бұрын

    Рад шо моя просьба исполняется, спасибо,ещё больше такого

  • @kaloogine
    @kaloogine11 ай бұрын

    Буду переслуховувати час від часу

  • @Kiseluk
    @Kiseluk3 ай бұрын

    Дякую за відео!

  • @baravobama
    @baravobama10 ай бұрын

    Дякую за працю, класний контент

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e11 ай бұрын

    Чудовий контент, дякую Вам за працю.

  • @user-rq9po2zv4k
    @user-rq9po2zv4k10 ай бұрын

    Дуже важливо знати, дякую вам за працю

  • @sashagrivenko4165
    @sashagrivenko416511 ай бұрын

    Дякую

  • @DmytroUmanskyi
    @DmytroUmanskyi6 ай бұрын

    Пане авторе, якдо в подальшому планується іще озвучування книг, мені, та й думаю й іншим, було б цікаво послухати "Фізика часу. Усе відбувається зараз" Річарда Мюллера. Я її читав, книжка дуже добра. Автор дуже гарно все пояснює. Також ще є "Астрофізика для тих, хто цінує час" від Ніла Деґраса Тайсона

  • @mrwolf4062
    @mrwolf406211 ай бұрын

    Спасибо ❤

  • @mishalol3959
    @mishalol395911 ай бұрын

    цікаво, але раджу працювати над голосом. не хейт, а рекомендація)

  • @user-ib7zx4pt5o
    @user-ib7zx4pt5o4 ай бұрын

    Якщо ви фантазуєте, то у вашому мозку теж народжується всесвіт. Можливо наш Всесвіт й Великий Вибух, це чиясь мисль, або чиєсь слово? Так одразу про Творця теж не дуже-то слід зарікатися. Може бути навіть й таке, що не тільки наш Всесвіт вибухнув у Когось в мозку, а й сам цей Хтось, -Комусь сниться. Отаке от😊

  • @user-bc6fk4qu4q
    @user-bc6fk4qu4q8 ай бұрын

    Я дивлюсь у вас фетіш з літерою Г, ви хоть чули як англійською чується Hawking, це не Гокінг, а Хокінг тому що Gawking(гокінг) в перекладі витріщання.

  • @kjohn_23

    @kjohn_23

    8 ай бұрын

    Чомк тоді у всіх перекладах Гокінг? Навіть у книжках.

  • @DmytroUmanskyi

    @DmytroUmanskyi

    6 ай бұрын

    не норми перекладу з англійської на українську. H(ейч) перекладається як Г(ге). Ніякий не фетіш, а просто дотримування правил

  • @vassylzavgorodniy642
    @vassylzavgorodniy6429 ай бұрын

    Невже всесвіт не існував ЗАВЖДИ а чомусь виник 13.5 мільярдів років? Всесвіту виходить не було А було Що?

  • @DmytroUmanskyi

    @DmytroUmanskyi

    6 ай бұрын

    до появи всесвіту не існувало нічого. Не було часу. Немає ніякого "до всесвіту". Принаймні, у сьогоднішньому баченні всесвіту. Можливо у майбутньому нам вдасться по-іншому дати відповідь на це питання.

Келесі