Як вибрати бригаду для ремонту - корисні поради та лайфхак від "школа Армікс"

Ғылым және технология

Якщо ви задумали ремонт у квартирі або власному будинку, перше питання, яке ви собі задаєте, чи робити ремонт самому чи найняти бригаду майстрів? Ремонт своїми руками має свої плюси і мінуси про які ми поговоримо в одному з наших майбутніх випусків, але сьогодні нашою темою буде питання, як вибрати бригаду для ремонту.
Перше, що непокоїть будь-якого замовника, це вартість послуг. Кожному з вас важливо знати скільки бригада бере за свою роботу, в якому ціновому сегменті розташовані їх розцінки. Можливо, це перше питання, яке хочеться поставити виконавцям, щоб розуміти, чи варто розпочати співпрацю з ними.
Однак, лише деякі виконавці можуть озвучити приблизну вартість робіт, виходячи зі свого минулого досвіду, більшість ніколи не назве вам навіть приблизної ціни. І в цьому немає ніякої каверзи або спроби вас обдурити. Навіть приблизний кошторис вимагає вивчення об'єкта на місці та детального обговорення із замовником кожної деталі ремонту. Це досить трудомісткий процес, але його потрібно обговорити одразу. Тоді ви знатимете орієнтовну суму вашого ремонту. Інакше - на вас чекає сильне розчарування, коли сума, запланована на ремонт, раптом збільшиться в кілька разів.
Друге, чому різні бригади мають різні ціни. Як правило, проблема саме в тому, що частина виконавців не враховують деякі види робіт, які потім «спливають» у процесі ремонту та їх доводиться оплачувати додатково. Найчастіше таке буває, коли ремонт робиться з нуля під ключ. Тому, повторимо важливу пораду, не соромтеся обговорити кожну дрібницю та вимагати від підрядника скласти кошторис і підписати його, залишивши собі другий екземпляр. Тоді при виникненні будь-яких розбіжностей у вас на руках буде документ, що підтверджує вашу правоту. Якщо в ході ремонту і виникнуть відхилення від кошторису, у вас із виконавцем не буде конфлікту. Ви знатимете, хто бригада не намагатиметься завищити вартість робіт, а виконавці будуть впевнені, що їм не підсовують зайві обсяги, на які вони не підписувалися. Якщо ж бригадир не хоче надавати вам такий кошторис, то краще з такою бригадою не звязуватись. Скоріш за все, перед вами - халтурники.
Третє, що турбує кожного замовника, це терміни. Більшості з вас хотілося б, щоб ремонт закінчився якнайшвидше. Втім, треба розуміти, що в цьому також зацікавлений виконавець. Йому теж хочеться швидше здати роботу, отримати гроші та перейти на наступний об'єкт. Тому взагалі не варто розглядати проблему термінів у відриві від проблеми якості. Не треба підганяти бригаду, в цьому немає жодного сенсу (якщо звичайно їхня робота не погодинна). Тим більше є технологічні обмеження. Наприклад, стяжка має сохнути 28 днів і доти на неї не можна укладати фінішне покриття. І такі вимоги є до різних технологій ремонту. Тому краще зосередитися на контролі якості виконання та дотримання цих технологій. Ви оплачуєте послугу, тому маєте право вимагати і отримати саме те, що замовляли. Бажано, щоб ви безпосередньо приймали кожен етап виконаної роботи та обговорювали поточні проблеми, що виникають під час ремонту.
Четверте - обов'язково докладно обговоріть із підрядником, хто купуватиме матеріал для ремонту. Якщо всі матеріали купує замовник, тоді він повинен робити це вчасно, щоб не зривати терміни проведення робіт (Плюс у тому, що ви повністю контролюєте витрати грошей і можете заощадити, мінус - ви витрачаєте багато часу і сил на пошук та доставку). Інший варіант - повністю передати цю функцію бригадиру, і тоді вже вся відповідальність покладається на нього (Мінус у тому, що тоді замовник не можете контролювати витрати грошей). Є нейтральний підхід, це самостійно купувати лише деякі зовнішні матеріали, наприклад, сантехніку, шпалери, кахель, покриття для підлоги, а купівлю фарби, стяжки, штукатурки та інших подібних матеріалів передати підряднику.
Як перевірити бригаду? Насправді, ви ніяк не зможете перевірити бригаду, поки ви самі не побачите, як вона працює. Звичайно ж, є рекомендації від інших замовників і напевно ви орієнтуватиметеся перш за все на них і це правильно. Однак жодні рекомендації не гарантують 100% успіху. Ремонт - це завжди ризик. Ваше завдання - звести цей ризик до мінімуму.

Пікірлер: 4

  • @TarasRmk
    @TarasRmk Жыл бұрын

    Дякую за корисну інформацію.

  • @Andy-wq2bt
    @Andy-wq2bt Жыл бұрын

    Гарне відео, чекаємо наступні.

  • @user-tk4iq4rb5q
    @user-tk4iq4rb5q Жыл бұрын

    пізнавально

  • @VovaLifeStyle
    @VovaLifeStyle Жыл бұрын

    Саме краще робити самому)

Келесі