Kā sniegt pirmo palīdzību aizrīšanās gadījumos?

NMPD izsaukumu pieredze rāda, ka nereti aizrīšanās ir tik nopietna, ka jāveic atdzīvināšanas pasākumi, jo svešķermenis ir iekļuvis dziļi elpceļos, kā rezultātā, cietušais pārstājis elpot. Pats svarīgākais šādā situācijā -zvans 113 un zibenīga pirmās palīdzības sniegšana cietušajam, kamēr mediķu brigāde ir ceļā. Atceries aizrīšanās gadījumā jārīkojas zibenīgi, jo katra minūtei var būt izšķiroša loma!
Kā atpazīt dzīvībai bīstamas aizrīšanās pazīmes? Nespēja parunāt, nespēja skaļi klepot, panika, apgrūtināta un svilpjoša/ šņācoša elpošana, asarojošas acis, apsārtusi seja, samaņas traucējumi.
Aicinām atkārtot savas zināšanas, kā palīdzēt cietušajam aizrīšanās situācijās. To vari izdarīt noskaties TV3 raidījuma “Degpunktā” video vai mūsu mājaslapā:
Aizrīšanās - svešķermenis elpceļos: www.nmpd.gov.lv/lv/aizrisanas...
Aizrīšanās - svešķermenis elpceļos zīdainim: www.nmpd.gov.lv/lv/aizrisanas...
Tāpat zini - kritiskā situācijā mūsu ārkārtas tālruņa 113 dispečeri būs Tev blakus un pa telefonu sniegs precīzas norādes soli pa solim, kādas darbības jāveic, kamēr uz notikuma vietu trauksies NMPD mediķu brigāde! Par pirmo palīdzību atceries - galvenais ir rīkoties, jo vissliktāk ir nedarīt ne ko!

Пікірлер