Як обрати ІТ-спеціальність? Порівняльний аналіз галузі Інформаційні технології з Computing Curricula

Як майбутньому студенту визначити свої вподобання та обрати найкращу для себе ІТ-спеціальність?
В цьому відео ми коротко розглянемо всі спеціальності 12-ї галузі Інформаційні технології: 121 - інженерія програмного забезпечення, 122 - комп’ютерні науки, 123 - Комп’ютерна інженерія, 124 - Системний аналіз, 125 - Кібербезпека, 126 - Інформаційні системи та технології.
Поговоримо про те, які спеціальності визначає Computing Curricula 2020 (www.acm.org/binaries/content/...) - провідний документ від авторитетних організацій Association for Computing Machinery (ACM) та IEEE Computer Society (IEEE-CS), який визначає глобальну концепцію сучасної ІТ-освіти. Як ці спеціальності співвідносяться з нашим вітчизняним переліком спеціальностей.
Взявши за основу Computing Curricula 2020, ми дамо визначення поняттю комп'ютінг (computing). Використовуючи наочну інфорграфіку покажемо місце та роль кожної ІТ-спеціальності в глобальній області комп'ютінга. Окреслимо особливості спеціальностей Computer Engineering (комп'ютерна інженерія), Computer Science (комп'ютерні науки), Cybersecurity (кібербезпека), Information Systems (інформаційні системи), Information Technology (інформаційні технології), Software Engineering (інженерія програмного забезпечення). Згадаємо про поступове виокремлення нової ІТ-спеціальності Data Science (наука про дані).
Це відео має бути особливо корисним для тих, хто планує робити перші кроки в ІТ і обирає з якого напряму почати своє занурення в сферу Інформаційних технологій.
00:00 Вступне слово
00:56 Що пропонує сучасна вища освіта для підготовки майбутніх ІТ-фахівців?
02:22 Що таке Computing Curricula
03:28 Що таке комп’ютінг (computing)? Які освітні спеціальності входять до сфери комп’ютінгу?
04:40 Яке місце займає кожна спеціальність в загальній проблемній області комп’ютінга? Діаграма 1.
07:06 Діаграма 2. Проблемні області комп’ютінга, теоретичні та практичні аспекти. Які області в цьому розрізі охоплюють ІТ-спеціальності.
09:33 Як визначити свої вподобання та обрати найкращу для себе ІТ-спеціальність?
10:39 Діаграма 3. Області знань в сфері інформаційних технологій та важливість кожної області для тієї чи іншої спеціальності.
14:12 Узагальнення та висновки
Автор та ведучий: Андрій Стрюк, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри моделювання та програмного забезпечення Криворізького національного університету

Пікірлер: 80

  • @pablothecactus5048
    @pablothecactus5048Ай бұрын

    Найкорисніше відео яке я бачив за своє життя. Просо афігенне, дякую вам!

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Ай бұрын

    Дякую за таку високу оцінку

  • @rinasun5875
    @rinasun5875 Жыл бұрын

    Щиро дякую за інформацію на майбутнє!

  • @lulamoon_
    @lulamoon_ Жыл бұрын

    Дякую! Дуже доступно пояснили

  • @user-pc5io1lu3j
    @user-pc5io1lu3j Жыл бұрын

    Argumentative analysis of Computing)) Thank you for your professiinal approach to the IT infrustructure!

  • @oleksiiiemelianov1076
    @oleksiiiemelianov107611 ай бұрын

    Дякую, дуже інформативно і наочно.

  • @user-ke1ef9qr2u
    @user-ke1ef9qr2u Жыл бұрын

    влячний за таку інформацію!

  • @user-nx9uc5kl3f
    @user-nx9uc5kl3f Жыл бұрын

    Дуже гарне відео, дякую

  • @alinazalozna8591
    @alinazalozna8591 Жыл бұрын

    Пишу як людина, що має диплом магістра Інженерії програмноно забезпечення і зараз навчається в BYU-Idaho на спеціальності Web & Computer programming: в КНУ теорія подається значно структурованіше та послідовніше. Багато чого з моїх знань ставить в ступор викладачів американського університету, з жанру "а звідкіля ви це знаєте?" чи "ці знання значно глибші, аніж потребує наш курс".

  • @mirkofilipoviccrocop6105

    @mirkofilipoviccrocop6105

    Жыл бұрын

    Хочу запитати а чому там навчаєтесь так як вже отримали спеціальність?

  • @romangrynov2079

    @romangrynov2079

    Жыл бұрын

    Пані Аліна, будь ласка підкажіть на який саме факультет КНУ Шевченка звернути увагу. Фактультет інформаційних технологій чи факультет комп’ютерних наук та кібернетики????

  • @liai3741

    @liai3741

    10 ай бұрын

    Тобто в, України дають набагато більше і набагато глибші знання?

  • @user-ut6zb2ku3y
    @user-ut6zb2ku3y Жыл бұрын

    Добрий день. Які предмети можна складати, щоб поступити на 121 спеціальність? Чи можна математику, укр. мов та історію?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Жыл бұрын

    Добрий день. Так, можна. Традиційно для вступу на 121-шу спеціальність враховувались такі конкурсні предмети як 1. Українська мова, 2. Математика 3. Іноземна мова або географія, або історія України, або біологія, або фізика, або хімія.

  • @user-ut6zb2ku3y

    @user-ut6zb2ku3y

    Жыл бұрын

    @@AltEnterNative Дякую 🤗

  • @user-ds8rk6rx1x
    @user-ds8rk6rx1x11 ай бұрын

    доброго дня, хочу поступити на інженерію програмного забезпечення, на вашу думку що будуть запитувати при вступі, і які будуть задавати математичні запитання?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    11 ай бұрын

    Якщо мова йде про вступ на бакалаврат, то він здійснюється за загальним конкурсом за результатами НМТ.

  • @likakost4494
    @likakost4494Ай бұрын

    Дякую, дуже цікава інформація! А в якому вузі навчають ІТ найкраще? Сучасно? Якісно? Я розглядаю Київська політехника? Шевченко? Львівська політехника? Харківський полвтехничний? Чи можна розглядати для вступу університетИ чи Академію СТЕП? Цікавлять програмне забезпечення, компьютерная інженерія. Дякую.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Ай бұрын

    З мого досвіду заклад освіти не має принципового значення. Найголовніша перевага великого університету - це розвинене внутрішнє та зовнішнє ком'юніті. Головна перевага невеликого навчального закладу - можливість реалізувати індивідуальний підхід. Для якісної освіти все одно доведеться балансувати, наприклад, поєднувати навчання в університеті з додатковими курсами, самонавчанням і т.п. Тому найкращим варіантом, як на мене, буде вибір того ЗВО, дістатись до якого вам буде ближче або зручніше.

  • @likakost4494

    @likakost4494

    Ай бұрын

    @@AltEnterNative дякую за відповідь. Тоді выходе, що для вступу можна розглядати і приватний університет 'STEP"? Чи можна розглядати дістанційне навчання?

  • @nastyadobrovolska6765
    @nastyadobrovolska67659 ай бұрын

    Підскажіть, хочу вивчати програмування і працювати в цій сфері чи варто вступати на 172 спеціальність чи краще 121?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    9 ай бұрын

    121 спеціальність однозначно підходить більше

  • @user-iw3oe2dx5w
    @user-iw3oe2dx5w9 ай бұрын

    Добрий день! Скажіть будьласка спеціальність 125 кібербезпека і спеціальність 126 інформаційні системи та технології в порівнянні мають спільне ? ) Подавав пріррітети і туди і туди , бажав кібербезпеку , пару балів пройти не хватило до бюджету ,але пройшов на інформаційні системии та технології за спеціальністтю інформаційні технології в бізнесі , взагалі по цьому диплому можливо працювати в сфері кібербезпеки чи такий диплом дає таке право ?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    9 ай бұрын

    Спеціальність "Інформаційні технології" більш широка, в той час як Кібербезпека безпосередньо зосереджена на безпеці програм та даних. Проте, не виключено, що опанувавши спеціальність Інформаційні технології та доповнивши її відповідними компетентностями під час самостійного навчання або додаткових курсів, ви успішно зможете працювати в сфері кібербезпеки.

  • @user-iw3oe2dx5w

    @user-iw3oe2dx5w

    9 ай бұрын

    ​​@@AltEnterNativeЗрозумів , дякую вам за відео і відповідь! Подав документи на інформаційні технології , буду вчитися !

  • @YoshiMinoru
    @YoshiMinoru Жыл бұрын

    Думаю вступати на спеціальність Кібербезпека, але вагаюсь, які мови я буду там вивчати, чи актуальна ця спеціальність?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Жыл бұрын

    Спеціальність більш ніж актуальна. Професійна підготовка з кіберпезпеки має багато спільного з інженерією програмного забезпечення та комп'ютерними науками, але значно більша увага приділяється протоколам безпеки, методами та засобами захисту даних, організаційним питанням забезпечення безпеки. Всі актуальні мови програмування також вивчаються, такі як Python, Java, C++ та інші. Зазвичай більш глибока увага приділяється скрипковим мовам, таким як bash.

  • @YoshiMinoru

    @YoshiMinoru

    Жыл бұрын

    @@AltEnterNative Дякую за відповідь 💙

  • @brizziforever
    @brizziforever11 ай бұрын

    Доброго дня! Роздумую між вступом на Комп‘ютерну інженерію та Кібербезпеку. Яка спеціальність та напрям більш актуальна та загальна? Не впевнений що захочу працювати в сфері кібербезпеки, проте багато знайомих радять поступати саме на неї, що вона дає загальну базу. Що порадите? P.s. Самому ж хотілось познайомитись з IT з нуля і спробувати себе як в кодуванні, так і у веб дизайні.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    11 ай бұрын

    Кібербезпека дійсно доволі актуальна спеціальність. Потреба в фахівцях з кіберпезпеки велика і буде лише зростати. Власне, разом з цим зростає і увага до питань безпеки на інших дотичних спеціальностях: комп'ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, комп'ютерна інженерія. На всіх цих спеціальностях приділяється увага різним аспектам кібербезпеки: безпеці даних, програм, мереж і т.п. відповідно. Фахівець з кібербезпеки має володіти всіма цими аспектами (тобто бути трохи і програмістом, і системним адміністратором, і трохи хакером), а на додачу має дробре володіти правовими й організаційними засадами кіберпезпеки. На все це спеціальність "кібербезпека" і зорієнтована.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    11 ай бұрын

    Комп'ютерна інженерія більше зосереджена на питаннях розбудови інфраструктури комп'ютерних систем - її компонентах, конфігураціях, зв'язках, масштабувані тощо. Такі задачі теж не втрачають своєї актуальності. А зростання складності та розгалуженості комп'ютеризовних систем буде лише підвищувати попит на таких фахівців.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    11 ай бұрын

    Але якщо є бажання зосередитись саме на програмуванні - кодувати, ламати голову над слабо формалізованими задачами, не спати три ночі через дрібну помилку в коді, плавати в океані паттернів і тонути у вирі фреймворків - велкам ту інженерія програмного забезпечення. Ну або комп'ютерні науки. Це доволі близькі за теоретичною базою спеціальності, а про різницю між ними на каналі є окреме відео :)

  • @brizziforever

    @brizziforever

    11 ай бұрын

    @@AltEnterNative велике дякую)

  • @user-xn6he1wj3f
    @user-xn6he1wj3f10 ай бұрын

    Добрий день! Веб розробка пов'язана чимось з HTML, CSS, JavaScript, FullStack JavaScript Developer. Спеціальність Інженерія програмного забезпечення є найкращою спеціальністю в університеті для вивчення даної професії?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Так, ця спеціальність найбільше відповідає. Проте, прагнучи стати саме JavaScript Fullstack розробником, будьте готові більшість специфічних знань та навичок отримувати самостійно. Університетська освіта - це більше про широту охоплення спеціальності, ніж про глибину

  • @jekmax6554
    @jekmax655410 ай бұрын

    Що скажете про 113 спеціальність "Прикладна математика"? Варто туди вступати для подальшої кар'єри в IT? чим відрізняється від 121? Дякую!

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Прикладна математика - це, фактично, совєтській аналог комп'ютерних наук. У спадок від совка ця дисципліна увійшла й до сучасного переліку спеціальностей і при цьому, чомусь не потрапила в галузь інформаційних технологій, а класифікується частина "математики та статистики". Проте, суть спеціальності передбачає достатньо високий рівень володіння саме ІТ-технологіями і програмуванням. Тому для кар'єри в ІТ вона чудово підходить. А поглибленні знання з математики та чисельних методів потенційно нададуть можливість стати гарним фахівцем з обробки великих даних, машинного навчання та тому подібних актуальних технологій.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Що стосується порівняння зі 121 спеціальністю, то варто враховувати, що Прикладна математика, як і комп'ютерні науки - це не інженеріні спеціальності. В них акцент більше на теоретичній базі. Проте, з цією базою цілком можливо стати за бажанням і успішним інженером :)

  • @jekmax6554

    @jekmax6554

    10 ай бұрын

    @@AltEnterNative дякую Вам :)

  • @romangrynov2079
    @romangrynov2079 Жыл бұрын

    Дякуємо. На який саме факультет КНУ Шевченка радите звернути увагу? Факультет інформаційних технологій, чи комп’ютерних наук та кібернетики? Спеціальність 121,122.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Жыл бұрын

    Щоб зробити свідомий вибір, варто детально ознайомитись з освітніми програмами за кожною спеціальністю. Їх можна знайти на сайтах відповідних факультетів та/або кафедр. Зверніть увагу, що КНУТШ пропонує подекілька освітніх програм з одних і тих самих спеціальностей. Можете порівняти їх на відповідність до ваших очикувань, звернувши увагу, зокрема, на освітні компоненти - ті дисципліни, що будуть вивчатись за цією програмою. Особисто мені важко порівнювати факультети університету Шевченка, а тим поче брати на себе сміливіть рекомендувати той чи інший. Готуючи освітню програму зі спеціальності 121 для Криворізького національного університету, я, звичайно, аналізував освітні програми інших ЗВО, в тому числі університетів Шевченка. В кожній з них були і певні переваги, і певні недоліки (на мій суб'єктивний погляд). Але сказати яка буде краща саме для вас, зможете лише ви. Тому витратьте певний час на аналіз цих освітніх програм. Якщо є можливість, зробіть це, консультуючись з досвідченим фахівцем, який зможе краще оцінити ваші особисті очикування, схильності або вподобання.

  • @Shuhevuch
    @Shuhevuch10 ай бұрын

    В мене така ситуація: я не проходжу на бюджет на 121 спеціальність, але на більшість освітніх програм комп'ютерних наук, а також на 125 і 126 спеціальність проходжу. Яка спеціальність і освітня програма найбільше подібна до 121 спеціальності?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Найбільш близька - 122 - Комп'ютерні науки. Але 125 - Кібербезпека теж цікава та має багато спільного.

  • @mirkofilipoviccrocop6105
    @mirkofilipoviccrocop6105 Жыл бұрын

    А якщо планую вступати на платне чи є якісь поблажки на рахунок прохідних балів якщо порівнювати з тими хто поступає на державне?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Жыл бұрын

    Вступ на будь-яку спеціальність відбувається на загальних підставах. На кожну спеціальність в кожному університеті виділяється N (певна кількість) бюджетних місць (держзамовлення). Ваш конкурсний бал буде враховуватись в загальному рейтингу. Якщо ваша позиція в рейтингу від 1 до N, вам буде надана рекомендація вступити на бюджет. В іншому разі - рекомендація до зарахування за контрактом. Далі ви вже можете обирати, куди і на яких умовах вступати. Тому, як таких "поблажок" не має. Рейтинг створюється, щоб відібрати кращих для навчання за кошти бюджету, а всім бажаючим надається право навчатись за контрактом на обраній спеціальності.

  • @nimpo
    @nimpo10 ай бұрын

    Добрий день, а якщо мене цікавить, окрім програмування, веб-дизайн, то на яку спеціальність варто вступати?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Питанням веб-дизайну приділяється трохи уваги практично на кожній ІТ-спеціальності. Як, власне, і UI/UX дизайну взагалі. Але щоб по-справжньому опанувати мистецтво веб-дизайну, варто пошукати освітні програми, що пов'язані саме з ним (зазвичай це ОП з 022 спеціальності - "Дизайн" зі спеціалізаціями). Або доповнити свої знання з програмування цільовими курсами.

  • @jekmax6554

    @jekmax6554

    10 ай бұрын

    ​@@AltEnterNative Що скажете про 113 спеціальність "Прикладна математика"? Варто туди вступати для подальшої кар'єри в IT? чим відрізняється від 121? Дякую!

  • @ss-ud3oj
    @ss-ud3oj9 ай бұрын

    Добрий день планую зв'язати своє життя з іт але пога дружу з математикою на яку спеціальність краще подати на контракт

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    9 ай бұрын

    Важко відповісти на ваше запитання. З одного боку, чистої математики в професійній діяльності більшості ІТ-фахівців відносно не багато. З іншого, в мене немає прикладів успішних айтішників, які б зовсім не дружили з математикою та не знали її хоча б на елементарному рівні. Хоча це не означає, що таких прикладів не може бути. Єдине, що можу порадити, це обрати спеціальність, яка не зосереджена на розробці програмного забезпечення (там важливий той самий спосіб мислення, що здебільшого використовується при вирішенні математичних задач). Наприклад, спеціальність 126 - Інформаційні технології, це більше про використання, впровадження, організаційні питання ніж безпосередньо про розробку. Проте, це моя суб'єктивна думка.

  • @user-xn6he1wj3f
    @user-xn6he1wj3f10 ай бұрын

    Добрий день! Якщо мене цікавить верстка, мови HTML, CSS, JavaScript, то на яку спеціальність мені йти? Я б хотіа бути FullStack JavaScript Developer.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Добрий день. Базовий стек веб-технологій вивчається, зазвичай, на кожній ІТ-спеціальності. Проте, найбільша увага як front-end, так і back-end розробці приділяється в програмах з інженерії програмного забезпечення. Комп'ютерні науки теж не обходять їх стороною, але там треба дивитись конкретні освітні програми - наскільки вони зорієнтовані на практичні аспекти, а не лише на теорію.

  • @user-xn6he1wj3f

    @user-xn6he1wj3f

    10 ай бұрын

    @@AltEnterNative Добре! Дякую!

  • @user-xn6he1wj3f

    @user-xn6he1wj3f

    10 ай бұрын

    @@AltEnterNative Де потрібно дивитися конкретні освітні програми? На сайтах університетів?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Так, освітні програми мають бути обов'язково оприлюднені на сайтах університетів. Також можуть знаходитись на сайтах відповідних факультетів та кафедр. Освітні програми складаються за певною спеціальністю, але можуть мати власну назву, що або співпадає з назвою спеціальності, або ні (підкреслювати в назві спеціалізацію).

  • @user-wg1de4du3x
    @user-wg1de4du3x2 ай бұрын

    Добрий день, я хотів би працювати як data scientist чи ml engineer і обираю спеціальність. Мій вибір пав на дві спеціальності 112 і 124. Можете порадити, яка з них краще?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    2 ай бұрын

    Добрий день. Чесно кажучи, мені важко відповісти на ваше питання. Я не настільки добре обізнаний як з галуззю аналізу даних, так і з програмами з 112-ї спеціальності. 124 спеціальність поєднує в собі і грунтовну математичну підготовку, і вивчення відповідних інформаційних технологій, що є актуальним як для фахівців з даних, так і інженерів з машиного навчання. Але мені важко порівнювати її в цьому контексті з іншими спеціальностями.

  • @now.t1lus

    @now.t1lus

    2 ай бұрын

    Data science and ml - це 113 спеціальність, бажано в КПІ

  • @emmijoyy9803
    @emmijoyy98033 ай бұрын

    Вітаю! Я абітурієнт 2024 року, і лише зараз я починаю думати про майбутню спеціальність. Я добре дружу з математикою, саме тому думаю йти на спеціальність пов'язану з нею. Думала над спеціальністю 111 та 113, але побачивши 121,122, 125 та 126 зацікавилась цим. Але зовсім не тямлю в програмуванні та ІТ. Скажіть будь ласка вступивши на спеціальність 111 чи зможу я в майбутньому мати справу із програмуванням чи варто все ж таки йти на Комп'ютерні науки. Ще б хотіла дізнатися де можна ознайомитися із базою ІТ- технологій. Буду вдячна.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    2 ай бұрын

    Добрий день! Дякую вам за цікаве та розгорнуте питання. Спробую дати на нього також змістовну та розгорнуту відповідь. Одразу зауважу, що я не достатньо знайомий з освітніми програмами зі спеціальності 111, проте в сучасному світі уявити математику без інформаційних технологій просто неможливо. І, щонайменше, в освітньому стандарті передбачено такі компетентності, як Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій, Здатність застосовувати спеціалізовані мови програмування та пакети прикладних програм, Здатність використовувати обчислювальні інструменти для чисельних і символьних розрахунків. Наскільки багато приділено уваги цим компетентностям, треба дивитись по конкретним освітнім програмам різних університетів. В прикладній математиці інформаційним технологіям приділяється ще більше уваги. Ці спеціальність взагалі тяжіє до комп'ютерних наук, та частково перетинається і з інженерію програмного забезпечення, і системним аналізом. А за новим переліком спеціальностей, що наразі на затвердженні в міністерстві, прикладна математика взагалі має перейти до галузі "Інформаційні технології".

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    2 ай бұрын

    Що стосується інших спеціальностей 12-ї галузі, то, звичайно вони більше тяжіють до практичної підготовки з програмуваття та/або використання засобів інформаційних технологій. В якихось освітніх програмах матиматиці та чисельним методам приділяється більше уваги, в інших - менше, проте чиста математика там однозначно не на першому місці. Це зумовлено перш за все кон'юктурою - значною потребою ринку праці в кваліфікованих розробниках, що володіють, в першу чергу, технологіями розробки, проєктування, супроводу тощо. Попит на математиків менше, але і конкуренція за робочі місця - нижча. Варто зазначити, що математик, який добре знається на ІТ може претендувати на залучення до наукоємних проєктів, передових досліджень. І взагалі, потенційно може претендувати на більш високу оплату та стати затребуваним фахівцем. Тож обирайте, що вам цікавіше - почавши з грунтовного опанування математичної бази - заглиблюватись в ІТ, чи почавши з вивчення ІТ - поглиблювати надалі математичні знання в обраній прикладній галузі.

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    2 ай бұрын

    Ну а познайомитись з базою ІТ-технологій можна, наприклад, на різноманітних курсах, в тому числі і онлайн. Можна почати, як варіант, з базового курсу Python, щоб познайомитись з програмуванням та використанням його в різних прикладних галузях.

  • @emmijoyy9803

    @emmijoyy9803

    2 ай бұрын

    @@AltEnterNative Дякую вам за таку інформаційну та розгорнуту відповідь.

  • @toma_toma-trap
    @toma_toma-trap5 ай бұрын

    люди добрі допоможіть овощу, я хочу стати спеціалістом в айті сфері ну бо там добре платять але я ні в одном глазу айті, і я думаю на некст рік поступати в кпі але не знаю яку спеціальність обрати. Чи може хтось шось порадити???

  • @pablothecactus5048

    @pablothecactus5048

    Ай бұрын

    Тобі то програмування може і не зайти. Я от на курси був пішов. Відходив рік. Перші шість місяців вчив мережі і програмування, а на 6 місяці був вибір конкретизувати і я вибрав програмування. Мені чесно не зайшло. Я вивчив там досить багато, ну трохи вище бази, але воно мене дуже сильно деколи бісило. Мережі йшли легше, але я не зміг їх ще попробувати так повністю. Я так то ше тіки в 11 класі тож моя думка не дуже професійна. Чесно, шоб вибрати треба попробувати. Проблема в тому шо то треба пробувати довгий час. Подивися відео в ютубі, якшо маєш то розпитай деяких людей там. Я чесно в ситуації так як ти, тільки я поняв що мені програмування не дуже.

  • @svetabogush8266
    @svetabogush826611 ай бұрын

    А якщо я не хочу писати код, а хочу бути бізнес аналітиком і просто розуміти сферу айті, куди мені йти?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Важко дати однозначну відповідь. Можна пошукати освітні програми саме з бізнес-аналітики (вони зазвичай йдуть з 051 спеціальності - Економіка) і подивитись, наскільки багато в цих програмах приділено уваги інформаційним технологіям. Як в сучасних умовах займатись бізнес-аналітекою без інформаційних технологій, я просто не уявляю. Можна також звернути увагу на спеціальність 124 - Системний аналіз. Але теж варто уважно переглянути освітні програми, щоб визначитись, чи відповідають вони вашим очікуванням.

  • @user-gk1ds8dq3k
    @user-gk1ds8dq3k Жыл бұрын

    А не підскажете які університети в Україні зараз найкращі ?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    Жыл бұрын

    З формальної точки зору є різноманітні рейтинги університетів, що складаються щорічно. Наприклад такий: osvita.ua/vnz/rating/86578/ Що стосується ІТ-освіти, то свого часу рейтинг ЗВО робили DOU. Щоправда, давно його вже не оновлювали. А якщо підходити неформально, то вибір університету дуже індивідуальне питання.

  • @NikeSasha
    @NikeSasha9 ай бұрын

    125-Кібербезпеки немає на діаграмі 2((( Невже ця спеціальність програє більшості інших?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    9 ай бұрын

    Ні, не програє. Просто коли ця діаграма створювалась, такої спеціальності ще не було.

  • @NikeSasha

    @NikeSasha

    9 ай бұрын

    @@AltEnterNative а взагалі як думаєте на яку спеціальність серед інших вона найбільш схожа?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    9 ай бұрын

    За аналізом освітніх стандартів, в ній доволі багато спільного з інженерію програмного забезпечення. Проте багато перетинів і з комп'ютерними науками та комп'ютерною інженерією. Сама спеціальність кібербезпека зосереджена на вивченні програмних та апаратних засобах забезпечення безпеки, на вимогах до безпеки ком'ютерних систем, організаційних, правових питаннях та відповідній теоретичній базі, як то криптографія, криптоаналітика тощо. Ці всі питання більш менше розглядаються і на інших спеціальностях, але не так системно, як на 125-й.

  • @NikeSasha

    @NikeSasha

    9 ай бұрын

    Дякую, обнадіяли мене, що я обрав непогану спеціальність))

  • @user-rk5zl3zc1h
    @user-rk5zl3zc1h8 ай бұрын

    Яку спеціальність слід обрати для мобільної розробки?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    8 ай бұрын

    Мобільна розробка (як і будь-яка інша) потребує командної роботи і багатьох компетентностей. Це й UI/UX дизайн, і саме кодування, і розбудова інфраструктури для підтримки бек-енду. Тому до такої розробки залучаються і фахівці з Інженерії програмного забезпечення, і з комп'ютерних наук, і з комп'ютерної інженерії. Тому обирайте спеціальність не з точки зору того, що вам хотілось би займатись саме мобільною розробкою, а з точки зору - що саме вам цікаво робити. Якщо писати код, то тут на перший план виходять ІПЗ та КН. ІПЗ також охоплює організаційні питання з розробки застосунків, а комп'ютерні науки - глибше вивчають аналіз даних, реалізацію концептуальних рішень. Якщо цікавіше робота DevOps - ця діяльність теж на стикі спеціальностей - комп'ютурної інженерії та програмування.

  • @user-rk5zl3zc1h

    @user-rk5zl3zc1h

    8 ай бұрын

    @@AltEnterNative дякую

  • @user-re3mg7pt5c
    @user-re3mg7pt5c10 ай бұрын

    До якої спеціальності варто придивитися для розвитку як SEO фахівець?

  • @AltEnterNative

    @AltEnterNative

    10 ай бұрын

    Важко однозначно сказати. CEO доволі інтегративна діяльність, передбачає як певне володіння інформаційними технологіями і добре розвинені софт-скілз. Мабуть, ближче всього буде підходити 126 спеціальність - інформаційні системи та технології. Але це не точно.

  • @user-vr2ug9le6l
    @user-vr2ug9le6l Жыл бұрын

    Зроз.

Келесі