Як обрати кондиціонер?

Ғылым және технология

0:04 - Вступ
0:16 - Види кондиціонерів
0:45 - Різниця між інверторними та неінверторними
2:05 - Настінні спліт-системи
2:32 - Канальна система
3:15 - Мультіспліт-системи
4:11 - Методи підбору кондиціонера
6:01 - Рекомендовані бренди
Вас вітає компанія Альтер Ейр! Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати кондиціонер для житла.
Спочатку давайте розберемося, які види кондиціонерів існують. Усього ми можемо виділити шість типів систем:
• настінна спліт-система;
• канальні кондиціонери;
• мультиспліт-система;
• підлогові кондиціонери;
• касетний тип;
• VRV-система.
У нашій розповіді ми зосередимося на перших трьох видах, оскільки решта не застосовується саме для житлових приміщень.
Настінні спліт-системи, канальні та мультиспліт-системи діляться на дві категорії: інверторні та неінверторні (on/off). Різниця між ними досить серйозна.
Неінверторні кондиціонери - це перші пристрої, що з'явилися на ринку. Не дивно, що такий тип обладнання вже вважається застарілим: пристрої on/off споживають багато електроенергії (максимальний клас енергоефективності - A), а також не можуть працювати на обігрів за низьких вуличних температур.
Інверторні кондиціонери позбавлені таких недоліків. Їхній клас енергоефективності може досягати показника A+++, а на обігрів такі пристрої працюють до -15℃ за вікном. Мінус у інверторних кондиціонерів лише один: трохи вища ціна.
Ми рекомендуємо орієнтуватись на пристрої з інверторним двигуном при виборі кондиціонерів. Як вибрати тип самого обладнання? Розглянемо детальніше кожен варіант.
Настінні спліт-системи - найпоширеніший варіант. Такі системи включають один зовнішній блок, і один внутрішній блок настінного типу. Між собою блоки з'єднуються фреонопроводом та дренажною трубою.
Кондиціонер настінного типу підійде для будь-якого приміщення, забезпечить ефективне охолодження або обігрів (за умови вибору інверторного типу).
Канальна система кондиціювання також має один зовнішній і один внутрішній блок. Але внутрішня частина значно відрізняється від настінного варіанту. Канальний блок зашивається в стелю, а охолоджене ним повітря подається (і забирається для рециркуляції) через систему повітроводів.
Головна перевага канальних кондиціонерів - ідеальна інтеграція у дизайн, оскільки внутрішні блоки залишаються невидимими. Ми рекомендуємо такі пристрої для кухонь або кухонь-вітальні, тому що саме в таких зонах найбільше теплонадходжень, а також тут збирається вся родина.
Мультіспліт-система може існувати у трьох виконаннях. Перше - коли до одного зовнішнього блоку підключається кілька настінних внутрішніх блоків. Друге виконання - коли до єдиного зовнішнього блока підключається необхідна кількість внутрішніх канальних блоків. І третій варіант - комбінований, у цьому випадку до зовнішнього блоку можуть підключатися кілька настінних та кілька канальних блоків одночасно.
Мультіспліт-система актуальна у кількох випадках. По-перше, якщо у вас на зовнішній стіні будинку є лише один кошик для зовнішнього блоку. По-друге, якщо у вашому житлі багато кімнат, і ви не хочете псувати фасад будинку безліччю блоків.
Підбір потужності обладнання ви можете здійснювати двома методами: неправильний, але швидкий, а також правильний, але затратніший за часом.
У першому варіанті розрахунок проводиться з урахуванням простої формули: на кожен 1 м2 потрібно забезпечити 100 Вт холодильної енергії.
У правильному методі, яким користується і компанія Альтер Ейр, враховується набагато більша кількість факторів, аніж просто площа житла. Перший з них - тип приміщення, оскільки, наприклад, у спальні та кухні абсолютно різні показники теплонадходження. Другий важливий фактор - електричні прилади, які також нагріваються та впливають на температуру у приміщенні. Третій фактор - кількість людей, які постійно перебувають у кожній кімнаті.
Найважливіший фактор, який не можна забувати - ваші склопакети. Ми беремо до уваги площу склопакетів, їх термічний опір та solar factor. Також важливо включити до уваги сторони світу, на які виходять вікна (грубо кажучи, враховується, чи сонячна сторона).
Кондиціонери яких брендів ми радимо нашим клієнтам?
Преміум сегмент: Daikin, Mitsubishi Electric.
Середній сегмент (найкраще співвідношення ціни та якості): Cooper&Hunter, Gree, Mitsubishi Heavy, Panasonic.
Бажаєте замовити індивідуальний підбір? Звертайтесь до Альтер Ейр!
Знайдіть більше інформації на нашому сайті:
alterair.ua/stati/kak-vybrat-...
alterair.ua/stati/razmery-kon...
alterair.ua/stati/raschyot-mo...
Слідкуйте за нами у соціальних мережах:
FACEBOOK - / alterair.ua
INSTAGRAM - / alterair.ua
TIK TOK - / alter_air_

Пікірлер: 3

  • @DobryMao
    @DobryMao18 сағат бұрын

    Midea зараз хвалять

  • @1mekal
    @1mekal3 ай бұрын

    Я хочу встановити кондиціонер у себе в будинку на 1 поверсі, сумарно 1 поверх займає приблизно 45м, і є сходи на другий поверх. Я хотів би одним кондиціонером охолоджувати весь 1 поверх, на який метраж варто взяти кондей?

  • @alterairkiev

    @alterairkiev

    3 ай бұрын

    Доброго дня! Якщо на першому поверсі у Вас є міжкімнатні перегородки, то всю площу в 45 м2 Ви не зможете якісно охолоджувати. В такому випадку потрібно підбирати кондиціонер для кожної кімнати. Якщо у Вас 45 м2, як одна велика площина і немає ніяких перегородок, то потрібно провести теплотехнічний розрахунок. Ми маємо врахувати тип приміщення, кількість людей, орієнтацію сторін та інші фактори.

Келесі