Як колись Бог спасав Свого Сина, так і сьогодні хоче спасти кожного з нас! Синодальні слухання 2023

Неділя 30/31 грудня 2023
Тема: Як колись Бог спасав Свого Сина, так і сьогодні хоче спасти кожного з нас!
Лк. 12, 16-21.
Тема: Як колись Бог спасав Свого Сина, так і сьогодні хоче спасти кожного з нас!
ВСТУПНІ РОЗДУМИ:
Дорогі браття і сестри у Христі, в Євангелії від Маттея (Мт. 2, 13-23.) ми читаємо розповідь про перші роки Ісуса. Про його славне народження, про небезпеку і про порятунок його життя, про подорож до чужого краю.
Складається враження, що початок життя Спасителя на землі був великою мандрівкою:
Ісус, будучи у лоні матері, подорожує до Вифлеєму. А далі вже на руках Йосипа та Марії він подорожує до Єгипту, а потім до Назарету. Пригадуються слова Ісуса: “Лисиці мають нори й птиці небесні гнізда, Син же Чоловічий не має де голови приклонити.”(Лук 9.58). Ісус постійно закликав до подорожі, до наслідування: “Іди за мною!”(Євангеліє від св. Марка 8:34) і це нам пригадує про синодальність, тобто про стиль церковного життя, як “спільний шлях”, яким останім часом намагаємось жити у нашій спільноті.
Важливо звернути увагу на спільну деталь, що всі подорожі Ісуса здійснились не просто так, бо хотілось якось розважитись і тому вирішили “розвіятись”. Кожна подорож - це було виконання Божої волі, як потім виявилось - це була подорож спасіння від загибелі. Тому синодальний шлях - це не просто йти разом, щоб зайняти чимось цікавим свій час, але - це найперше пошук Божої волі, у якій виявляється спасіння людини і цілої спільноти.
Бог не хоче, щоб цей світ загинув, не хоче, щоб ми були приречені на вічну погибель.
Бог по-сьогодні діє, щоб спасти кожного з нас.Це потрібно пізнати і прийняти.
Нам відомо, що тоді у Вифлеємі дуже мала кількість була відкрита на прихід Месії, хоч офіційно всі його мали очікувати. Однією із причин могло бути, що мабуть уявляли собі щось інше, що все має статись якось по-іншому. Ця небезпека жити в уявному (віртуальному) світі збереглась і до цього часу, як також збереглись інші гріховні небезпеки.
Маємо бути пильні до знаків часу, до подій теперішніх і тих, що вже сталися, що не бути байдужими.
Як колись Бог спасав Свого Сина, так і сьогодні хоче спасти нас, своїх дітей, хоче спасти цей світ через Церкву від погибелі.
Як колись так і сьогодні Божий голос хоче нас вести дорогою спасіння.
Як колись був Ірод та інші вороги Бога, так і сьогодні є ті, котрі не хочуть, щоб Церква існувала, щоб Церква була місцем спасіння, щоб люди відчували присутність Бога і свідчили: з нами Бог!
Духовна боротьба була і триває до цього часу.
У сьогоднішній розповіді ми читали, що праведний Йосип був чутливий до Божого голосу і Йому вдалось уникнути небезпеки і погибелі. Так і ми маємо бути уважні до пізнання Божої волі. Спасається той, хто відкритий до Божого голосу. Як важливо мати у сім'ї, у церковній спільноті таких людей, які чують Божий голос, спасаються самі та іншим вказують шлях Спасіння.
Синодальна Спільнота
Минулого року ми намагались жити “синодальною” спільнотою, тобто разом пізнавати Божу волю і йти дорогою спасіння. Намагались перебувати у слуханні тиші Божого слова, вчились слухати людський голос, щоб могти розпізнати, що Бог хоче сказати до нашої спільноти. Чомусь не всі приєднались до цього шляху. Чому?
Наші синодальні групи інколи були дуже малими, а деколи замість ділення були бесіди не по визначеній темі, інколи були навіть дискусії, що переходили у суперечки. Чому?
Синодальні групи мають за ціль створити атмосферу Божої присутності, щоб кожен відчув, що Бог є між нами, як читаємо в Євангелії вiд Матвiя 18:20 “Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них.” Чи вдалось Вам пережити присутність нашого Спасителя між нами?
Запрошуємо роздумів над прожитим роком у нашій спільноті, щоб не повторити помилки народу, який колись не прийняв Спасителя, хоч дуже хотів Спасіння.
ЗАВДАННЯ:
Синодальна церква.
1. Як особисто для Вас пройшов цей рік у нашій спільноті “ за синодальном методом”? Чи стались зміни у вашому духовному житті?
2. Як ця “синодальна церква”допомогла у спасінні людини, спільноти. Дайте особисте свідчення, або наведіть конкретні приклади.
3. На Вашу думку: як слід покращити наш досвід “Синодальної церкви” у наступному році? Дайте конкретні пропозиції.
ЗАВЕРШАЛЬНА МОЛИТВА:
Боже, ми дякуємо Тобі за цей прожитий рік у нашій спільноті, в якій ми намагались почути Твій голос через Твоє Євангельське Слово і через наших ближніх, а відтак пізнавати Твою Святу волю.
Благодаримо Тебе за всі знаки Спасіння, які Ти посилав нам і прости нам, що не завжди змогли їх розпізнати.
Благослови наші сім'ї, всю нашу спільноту, особливо керівників і відповідальних, щоб ми були чутливі до Твого голосу, який зупиняє нас перед небезпекою загибелі і настановляє нас на шлях Спасіння. Амінь.

Пікірлер

    Келесі