Jak zrobić nóż cz.6 (kontrola jakości i niespodzianka pohartownicza)

Ғылым және технология

www.stalowypiotr.eu/index.php/...
Dzisiaj w programie pomęczymy trochę noże, sprawdzimy, czy dobrze się zahartowało, posatynujemy i mamy niespodziankę dla stałych widzów oglądających więcej niż 12 minut.
Film o satynowaniu:
• Polerowanie i satynowa...
Linki do całej serii w opisie
Jak zrobić nóż cz.1 (inspiracje i projekt)
• Jak zrobić nóż cz.1 (i...
Jak zrobić nóż cz.2 (dobór stali i wycinanie kształtu)
• Jak zrobić nóż cz.2 (d...
Jak zrobić nóż cz.3 (1/2 szlifowanie "z ręki")
• Jak zrobić nóż cz.3 (1...
Jak zrobić nóż cz.3 (2/2 szlifowanie kątówką i z przystawką)
• Jak zrobić nóż cz.3 (2...
Jak zrobić nóż cz.4 (przygotowanie noża do hartowania)
• Jak zrobić nóż cz.4 (p...
Jak zrobić nóż cz.5 (hartowanie i odpuszczanie)
• Jak zrobić nóż cz.5 (h...
Jak zrobić nóż cz.6 (wnioski i niespodzianka pohartownicza)
• Jak zrobić nóż cz.6 (k...
Jak zrobić nóż cz.7 (oprawa hiden tanga)
• Jak zrobić nóż cz.7 (o...
Jak zrobić nóż cz.8 (oprawa full tanga)
• Jak zrobić nóż cz.8 (o...
Jak zrobić nóż cz.9 (zdobienie rękojeści)
• Jak zrobić nóż cz.9 (z...
Jak zrobić nóż cz.10 (szycie pochwy)
• Jak zrobić nóż cz.10 (...

Пікірлер: 79

  • @lukkenolo9568
    @lukkenolo95686 жыл бұрын

    Fajnie że wróciłeś, dobrze się to ogląda. Przyjemne z pożytecznym ;) Pozdrawiam.

  • @majorll1005
    @majorll10056 жыл бұрын

    Nie spodziewałem się że do porannej kawy w pracy dostanę nowy filmik. Dzięki Kosiarz. Paweł z Dolnych Łużyc. SLAVA

  • @marcinkornacki4264
    @marcinkornacki42646 жыл бұрын

    Zostawię do obejrzenia na wieczór przy piwku,i leci łapka w ciemno.

  • @adamostrowski265
    @adamostrowski2656 жыл бұрын

    Filmik o mieczach to lepsza niespodzianka niż konkurs

  • @MrAxelbb
    @MrAxelbb6 жыл бұрын

    " w przepalonym oleju hartuje się i nawęgla powierzchnię jednocześnie. w takim oleju jest dużo związków węgla. Więc jeśli masz stal, która nadaje się do nawęglania to możesz chłodzić w przepale. w innym wypadku mija się to z celem " Piotr T grupa Zrób Nóż

  • @mirosawsulikowski2454
    @mirosawsulikowski2454 Жыл бұрын

    Pi razy oko t.j.około 66 a po Japońsku t.j. "jako tako". Ale wiedzy dużo i dziękuję za przypomnienie krzywej GSK z wykresu żelazo-węgiel. Ale to było w latach 60-tych. Pozdrawiam serdecznie.

  • @wiesawobara2857
    @wiesawobara28576 жыл бұрын

    Nadal fajnie i fachowo. Pozdrawiam z podkarpacia.

  • @ekodubek
    @ekodubek Жыл бұрын

    Świetna seria!. Nie spodziewałem się, że po hartowaniu nóż będzie w stanie bez żadnych uszkodzeń przeciąć gwóźdź czy odkroić pajdę z profilu stalowego. Takie ostrze przydało by mi się do mojej kosiarki do trawy. Wiecznie ostre :) Pęknięcia też można wykryć wkładając ostrze do gorącego oleju później wytarcie do sucha, obsypanie mąką i czekamy. Tak się kiedyś sprawdzało wały korbowe aut czy nie są pęknięte no i też przez dźwięk, też powinny długo brzmieć. Pozdrawiam.

  • @olgakonstanty9871
    @olgakonstanty98716 жыл бұрын

    kolejny twoj film i kolejna konkretna przydatna wiedza dzieki. kiedys uslyszalem okreslenie stal z ''wyjebolitu'' co kolwiek to oznacza.... z tego co wiem, a od ponad pol roku interesuje sie nozami stalami itd, moja wiedza to ''ciemny las'' w poruwnaniu do takiego np kosiarza heh, na dzien dzisiejszy niema stali idealnej, karzdy gatunek stali ma inne wlasciwosci itd, chyba ze zielone ''ufo'' nas odwiedza i podziela sie technologia.

  • @marcinm7396
    @marcinm73966 жыл бұрын

    "Kosiarz to tam umi,ale chyba pogrzebaczem w piecu posmyrać a nie nóż zahartować. Pare noży w życiu zrobił - wiedze i doświadczenie ma na ten temat jak 5 letnie dziecko,ale filmy bedzie robić k..wa mac i ludzi uczyć,Ja do tej pory zrobiłem 2 noże i każdy jest lepszy od twojego. Zapraszam cię do mnie to pokaże ci pare sztuczek." To mój tekst napisany przed chwilą pod filmem kosiarza "Jak zrobić nóż.Część 6". Oczywiście żartowałem 😉 Cieszę się że robisz te filmy i dajesz wskazówki jak zrobić nóż w prawidłowy sposób. Sam dopiero zaczynam i jest to dla mnie duże ułatwienie dostać wiedze od człowieka który od lat jest dla mnie inspiracją do zaczęcia robienia czegoś swojego. Dla mnie najlepszym prezentem byłoby żebyś wpadł na jakąś kawe jak będziesz kiedyś w pobliżu Niepołomic koło Krakowa. Pozdrawiam Serdecznie.

  • @piotrlitwin3116
    @piotrlitwin31166 жыл бұрын

    Śliczny kotek

  • @nozownikdudek
    @nozownikdudek6 жыл бұрын

    Na początku pozdrowienia. Podziękowania również za nieświadome wciągnięcie w tematy nożowe ;-). Piotrze, konkurs świetna sprawa, ale czy warto wyciągać cytaty i linki z nie zawsze pożądaną treścią? Gównoburza się pewno rozkręci. Masz swoje miejsce w historii polskiego nożownictwa, którego żaden tekst nie podważy, jest marka i jest szacunek do twórcy. Środowisko nożowników ma to do siebie, że szybko w nim gwiazdeczki powstają i broń boże się coś ich zapytać. Na własnej skórze się wielokrotnie przekonałem. Jesteś nielicznym, który mi na maila odpisał, dzielisz się wiedzą za darmochę i uczysz potencjalną konkurencję. Chwała Ci za to! Twórz Piotrze nie zwracając uwagi na kraczące wrony, one i tak tylko siebie rozumieją. Pozdrawiam raz jeszcze i bardzo dziękuję za wiedzę!

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Witaj. Dzięki za dobre słowo. Myslę jednak, że gównoburzy nie będzie, nie pozwolę na to. Odniosę się merytorycznie do pewnych "mitów" przedstawionych w komentarzach. A kto nie chce wyciągac dziwnych tekstów, może przecież wyciągnąc jakiś zabawny i kultowy tekst, jak ten Trollskiego o jigach i szlifowaniu z ręki. Taki też moga być. Z gwiazdorzenia chcę się pośmiać, mity obalać a z zabawnych tekstów pocieszyć. Ot i tyle :) A to, że co niektórzy mnie nie lubią, to niestety wpisana konieczność, nie do uniknięcia. Pogodziłem się z tym, ale mam też troszkę dusze zadziornego wojownika, więc będę oddawał cios za cios. Nie po chrześcijańsku, ale za to po słowiańsku ;) Pozdrawiam

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    P.S. No i widze też pozytywy z teog płynące. Już są co najmniej dwa komentarze przedstawiające mity o których nie wiedziałem, że takie istnieją :P Będzie co prostować.

  • @szymon3571
    @szymon35716 жыл бұрын

    Niestety RODO weszło w życie, więc przy nazwiskach będę się posługiwał skrótami. Dyskusja miała miejsce na Facebooku w grupie Zrób nóż, a dotyczyła użycia skamieniałego zęba Spinozaura jako rękojeść. Jakby komuś nie udało się znaleźć lub nie chciało czytać, to podpowiem, że autor nie żartował i był przekonany o swojej racji, co próbował udowodnić w dyskusji. Cytat poniżej. "93 miliony? hmmm a wiesz, że Ziemia nie ma nawet 7 tyś lat?" Marek P.

  • @michahudzik5934
    @michahudzik59346 жыл бұрын

    "Krucha, znaczy za dużo węgla. Mniej węgla = miękka, czyli podatna na wyginanie. Więcej węgla = twarda i krucha." Grupa na Facebooku "Zrób nóż".

  • @pippip3597
    @pippip35974 жыл бұрын

    I wszystko jasne ! Moze miecz ksiecia Valiant tez tak spiewal.... siostra Excalibura ?

  • @KanonieRxMati14
    @KanonieRxMati146 жыл бұрын

    Podam krótki dialog związany z hartowaniem: -Ja: Dziadek masz stary olej? Bo chciałem zahartować nóż. -Dziadek: Mam zaraz ci dam. -Mój wujek się wtrącił (po paru piwkach był): Tylko w wodzie się hartuje. Olej zbyt wolno zchładza. xDD niestety nie mogę potwierdzić tych słów, ale się uśmiałem jak to usłyszałem. :D

  • @pijany_artysta3702
    @pijany_artysta37026 жыл бұрын

    Mistrzu Kosiarz... Nie potrzebnie się denerwójesz , usiądź na chwilę , złap oddech , uspokój swe myśli , a gdy już to uczynisz , ujmij miecz w swą dłoń , i rozpędź to dwulicowe kłamliwe i przemądrzałe skurwysyństwo na cztery strony świata..... Sława słowiańskim wiedźminom...!!!

  • @SandalyMisesa
    @SandalyMisesa6 жыл бұрын

    Paweł dudziński i hartowanie na tatara , youtube. Mi to wyglądało na hartowanie z odpuszczaniem na ciepło powrotne , ale on za bardzo nie wiedział o co w tym chodzi , bo z jego wypowiedzi wychodzi na to że to pilnik jest odpowiedzialny za odpuszczanie :P z resztą sami przeczytajcie : "...Moja metoda polega na momencie jednoczesnego hartowania i odpuszczenia. A czyni to pilnik. Spróbuj i potem wysmażaj epistoły. Pilnik!!! ..."

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    Napisz do mnie pilnie priw sihill@poczta.onet.pl Wygrałeś ten konkurs :)

  • @olgakonstanty9871
    @olgakonstanty98716 жыл бұрын

    a co do konkursu, to byl bym bardziej zainteresowany jakims twoim nozem z twoich testow moglby byc nawet w kawalkach, wiem nietypowe mam zboczenie ale tak mam hehe, pozdro marek.

  • @dariusz_k._ladziak
    @dariusz_k._ladziak4 жыл бұрын

    Czyli ulepszona, wygodniejsza, ale stara metoda naftowa. Łatwiej tym wywoływaczem spryskać jak mieloną kredą pudrować, czerwony penetrator lepiej widać jak bezbarwną naftę - ale zasada nadal ta sama.

  • @sietter
    @sietter5 жыл бұрын

    Linki do całej serii w opisie Jak zrobić nóż cz.1 (inspiracje i projekt) kzread.info/dash/bejne/h6Scy66YXcrHZqg.html Jak zrobić nóż cz.2 (dobór stali i wycinanie kształtu) kzread.info/dash/bejne/g4GksbiporbKd8Y.html Jak zrobić nóż cz.3 (1/2 szlifowanie "z ręki") kzread.info/dash/bejne/X3-AxZSlqNCsiqw.html Jak zrobić nóż cz.3 (2/2 szlifowanie kątówką i z przystawką) kzread.info/dash/bejne/mZaep8mrgtrFp9Y.html Jak zrobić nóż cz.4 (przygotowanie noża do hartowania) kzread.info/dash/bejne/ipd5x5aFobGXZqw.html Jak zrobić nóż cz.5 (hartowanie i odpuszczanie) kzread.info/dash/bejne/iGGBm7t9lKfdgdo.html Jak zrobić nóż cz.6 (wnioski i niespodzianka pohartownicza) kzread.info/dash/bejne/jGealqWxhrmYeZc.html Jak zrobić nóż cz.7 (oprawa hiden tanga) kzread.info/dash/bejne/m3ydr8OrabSTdKw.html Jak zrobić nóż cz.8 (oprawa full tanga) kzread.info/dash/bejne/hoattMibYLipj8Y.html Jak zrobić nóż cz.9 (zdobienie rękojeści) kzread.info/dash/bejne/pYmDl7x6nqmzlMY.html Jak zrobić nóż cz.10 (szycie pochwy) kzread.info/dash/bejne/Znx-2sqMeNzeYKQ.html

  • @vecktorowic8022

    @vecktorowic8022

    5 жыл бұрын

    :( a ja dopiero dzis cie znalazlem

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    A zatem wszystko co najlepsze dopiero przed Tobą :P Niejeden pewnie zazdrości hihi. A konkursy jeszcze będą.Na 10 tys. subskrypcji najbliższy. Pozdrawiam

  • @vecktorowic8022

    @vecktorowic8022

    5 жыл бұрын

    Najlepsze na pewno ale tez duzo nauki :D dobrze ze ucze sie na slusarza to przynajmniej o metalach sie naucze a i praktyki sporo sie przyda do robienia nozy, moze kiedys ja bede robil poradniki ;)

  • @svistaq2907
    @svistaq29076 жыл бұрын

    To ja tak jeszcze dopytam o te "badanie dźwiękiem". Spotkałem się z tym na zajęciach gdy korozjonista omawiał korozję międzykrystaliczną- skorodowane tak blanki wydają bardzo słaby dźwięk, albo zupełnie głuchy - tak jak przy pęknięciu. Zjawisko zachodzi w stalach z dużą ilością chromu gdzie wtrącają się węgliki na granicy ziaren. Teraz moje pytanie: czy wszystkie poprawnie obrobione "nożowe" stale powinny dźwięczeć? Na filmie widzimy chyba nc6? k110? a co ze stalami typu n690, elmax, czy m390? Z góry dzięki za odpowiedź i dzięki za kolejne filmy. Pozdrawiam.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Witaj. Na filmie dźwięcza ładnie stale ncv1 oraz 75crv1. A dźwięczeć nie chce popekana bodajże o1. Wiesz, nawet nie przyszło mi do głowy, aby popukać w tą klinge z k110, bo nie moja. Ale w sumie dzięki za wskazówkę, posprawdzam i postaram sie wyciągnąć jakies wnioski iwtedy odpiszę. Mam klingę z aeb-l, u Przemka sporo z k110 i coś z m390 się znajdzie. A co do korozji międzykrystalicznej, to też sporo miałem o niej na różnych szkoleniach, kursach i seminaraiach spawalniczych, ale to jednak zjawisko dotyczące stali austenitycznych. Co prawda możemy mniemać, że podobne zjawisko może zajść też w nierdzewnych stalach martenzytycznych, ale chyba nazwa tego zjawiska będzie inna, nie jestem pewien co do tego. Odpiszę jeszcze jak postukam w inne klingi.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Witaj ponownie. Otóż puknąłem sobie w dwie klingi z D2 i jedną z m390. I dźwięk jaki słyszałem był po pierwsze niższy oraz nieco krótszy. Być może wynika to ze sporego nasycenia składnikami stopowymi oraz znacznie większą ilościa węgla w porównaniu do pokazanych w filmie stali. Można by tu pobawić się w wyciąganie wnioskó, że im bardziej zbliżamy się właściwościami ku żeliwu, dźwięk będzie niższy i krótszy, bo jednak wyraźna cechą żeliw jest tłumienie drgań. Natomiast pokazane w filmie stale, są bliższe sprężynówkom, a więc bardziej podatne na drgania i stąd może dłuższy i wyższy dźwięk. Sprawdzę jeszcze na warsztacie w wolnej chwili jak grają stale austenityczne nierdzewne takie świeże i po spawaniu, kiedy to możemy spodziewać się zalążków korozji międzykrystalicznej.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Kurcze, a gdzie się podziały odpowiedzi do tego komentarza? Przecież już pisałem co nieco :( Dziwne.... A temat ostatnio nieco zgłębiłem i rzeczywiście przy stalach dotkniętych korozją międzykrystaliczną (czy to naprężeniową czy wżerową itd itp) bardzo mocno wytracają dźwięk. Co prawda przyjęło się chyba, że korozja międzykrystaliczna została jakoby zarezerwowana dla stali austenitycznych (co przy martenzytycznych nierdzewnych nigdy o takiej nie słyszałem ani znaleśc jakiegokolwiek słowa nie mogę, ale już np. w przypadku aluminium są takie opisy) to podobne zjawisko przy stalach o dużej zawartości chromu może występować. Jak mamy chrom i węgiel w dużych ilościach, to w pewnych warunkach węgiel może zubożać ziarna z chromu, ale zazwyczaj do nich dodaje się inne pierwiatki stopowe, mające większe powinowactwo do węgla, po to właśnie, aby węgiel w pierwszej kolejności zabierał te inne pierwiastki a nie chrom.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    A z pulpitu administracyjnego je widzę. Dziwne :(

  • @svistaq2907

    @svistaq2907

    6 жыл бұрын

    Widzę te dwa poprzednie komentarze, dziwne :D Zdaję się że nie tylko w austenityzcnych stalach to występuje ale też w innych gatunkach nierdzewki, znalazłem gdzieś wspomnienie że dotyczy tez ferrytycznych stali (a rozmawiając z moim korozjonistą na temat rdzewienia stali m390 wspmniał że taka korozja moglaby miec miejsce, ale ewentualna korozja bardziej prawdopodobnie moze wynikac z nie utrzymywania dyscypliny i pracy w pblizu stali weglowych [czyli pewnie bardzo rzadkie zjawisko, tym bardziej że raczej jest mocno powiązane ze spawaniem, którego raczej się nie robi takim stalom ], swoją drogą doświadczyłem tego ostrząc stal n690 tym samym diamentem co węglówki).Zapobiega się temu zmniejszając ilość węgla (z gatunku 304 dostajemy 304L i podobnie gatuek 316L) albo dodajemy włąśnie dodatki np Tytan który doskonale wiąże węgiel zanim zwiąże się z chromem. Ewentualnie przeprowadzić przesycanie :D Ale wpracając do tematu dzwięku... może analogia do żeliw jest rzeczywiście trafna, żeliwa szare to ziarna z miękkimi wytąceniami węgla (zdaje się przez które drgania wygasają) , a niektore "nasze" (mam na myśli nożowe) stale chyba mają strukturę względnie miekszej otoczki z wytrąconymi węglikami i przez to drgania nie roznosza sie rownomiernie i moga szybciej wygasać. niedługo będę wysyłał do hartownia 4h13 n690 i aeb-l i sam chętnie sprawdzę jak z dzwiękiem. Dzięki wielkie za komentarze :D w nowym semestrze sięgnę chyba po jakąś lekturę o stalach nierdzewnych (szczególnie z perspektywy przyszłej pracy, stali austenitycznych) bo temat naprawdę ciekawy. Również ciekawym źródłem wiedzy jakie znalazłem o nierdzewce jest niestety wygasłe już forum na stalnierdzewna.com ale to chyba bardziej dla spawaczy, napewno nie dla nożowników.

  • @agknives9119
    @agknives91195 жыл бұрын

    Witam. Zrobiłem swój pierwszy nóż i wyszedł całkiem ładny. Problem polega na tym, że po kilku użyciach w kuchni owy nóż już nie goli. Wygląda na to, że stracił na ostrości, ale dlaczego tak szybko?

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    A różnie może być. Zalezy co rboiłeś, jaka stal, jak zahartowana itd itp

  • @agknives9119

    @agknives9119

    5 жыл бұрын

    @@sietter stal to 90MnCrV8. Hartowana w palenisku własnej roboty (z stalowej felgi samochodowej) i może właśnie to być jest problem.

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    @@agknives9119 czyli coś jak NMV/o2. To twarda stal, powinno spokojnie wyjśc ponad 60hrc. Prawdopodobnie przegrzałeś, albo niedogrzałeś, choć skłaniałbym się ku przegrzaniu, ewentualnie zbyt krótkiemu czasowi austenityzowania :)

  • @bezsensu3597
    @bezsensu35976 жыл бұрын

    Odpowiedź Dziadka Pawła pod filmikiem dot hartowania. Dodam że to jest pytanie retoryczne świadczące o niewiedzy autora (wynika z kontekstu) "No to będzie po sprawie! A na czym polega odprężanie? Nie przypadkiem na lekkim ostudzeniu przed hartowaniem? A odpuszczanie nie powinno przebiegać w okolicach 400 stopni?"

  • @jarosawchmielewski8870
    @jarosawchmielewski88704 жыл бұрын

    Witaj . Prosze powiedz czy robisz noze na zamowienie

  • @sietter

    @sietter

    4 жыл бұрын

    W zasadzie teraz robię tylko na zamówienie. W linku w opisie pod filmem (to moja strona www) jest formularz kontaktowy gdybyś chciał się skonataktować.

  • @piotrlepper1104
    @piotrlepper11045 жыл бұрын

    Siema mam problem ze hartowaniem bo mi się gnie kliga i to w oleju i nawet wodzie to jest stal od piły z tartaku

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    Piec czy palenisko? Nóż był odprężany przed hartowaniem? Olej był podgrzany? Szlify sa równe/symetryczne?

  • @piotrlepper1104

    @piotrlepper1104

    5 жыл бұрын

    Tak był w palenisku i olej był ciepły i krawędzie równe

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    @@piotrlepper1104 No to jeszcze musisz odprężać przed hartownaiem i bardzo zwrócićuwagę, aby blankbył równomiernie zagrzany. I samo wkładanie do oleju tez symetrycznie, nie majtac na boki w oleju tylko tak, jakbyś ciął olej.

  • @grzegorzkotecki4397
    @grzegorzkotecki43975 жыл бұрын

    Akurat mi wychodzi satynowanie mechaniczne za pomocą szlifierki oscylacyjnej, nawet do gradacji 400, jednakże nie wiem na ile da się to powtórzyć w innych stalach (u mnie 50HF i NC6 w 6 egzemplarzach) i u innych osób.

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    Ja pomagałem sobie kiedyś oscylacyjną przy wykańczaniu wyjśc szlifów. Ale potem tak jakoś wyszło, że już nie potrzebowałem takiej pomocy :) Pozdrawiam

  • @grzegorzkotecki4397

    @grzegorzkotecki4397

    5 жыл бұрын

    sietter Miałem na myśli taką stosowaną w warsztatach lakierniczych, z okrągłą obrotową tarczą, na wyjście szlifu stosuje hebel pneumatyczny, przy odrobinie wprawy idzie zrobić doskonale prostą linie, w sumie wydaje mi się że dało by pewnie radę zrobić nim sam szlif zamiast szlifierki kontowej, ale to tylko taka luźna myśl. Przy okazji, dziękuje za inspiracje, zainteresowanie tematem i przede wszystkim za całą masę fachowej i przystępnie podanej wiedzy ;) Tymczasem idę do piwnicy wykańczać rękojeść sztyleciku, pozdrawiam serdecznie. :) P.S. Czy mógł byś podać typ stosowanej żywicy przy oprawianiu full tang gdyż jakoś mi umknęło w filmie?

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    Grzegorz Kotecki A takiej szlifierki to nie używałem :P To zywica poliestrowa - ja takiej używam :) Pozdrawiam. P.S. Nowy film po pochwach się właśnie ukazał.

  • @jarosawchmielewski8870
    @jarosawchmielewski88704 жыл бұрын

    Jaka jest cena za kukri ze stali damascenskiej

  • @sietter

    @sietter

    4 жыл бұрын

    Ja nie skuwam stali, dlatego trzeba by najpierw poprosić o wycene kowala który taką odkuwkę z damastu zrobi. Ale tu juz na pewno rozmawiamy o cenie co najmniej rzędy 1000zł

  • @mr.vendeta7036
    @mr.vendeta70364 жыл бұрын

    Czy mozna zakupic u Ciebie nóż Jeśli tak to w jaki sposob

  • @sietter

    @sietter

    4 жыл бұрын

    witaj. Można jedynie zamówić, robię póki co tylko na zamówienie, nie mam do sprzedania nic od ręki. Prace moje można obejrzeć tutaj www.stalowypiotr.eu. Kontakt albo przez formularz kontaktowy strony lub na sihill@poczta.onet.pl

  • @obserwator9943
    @obserwator99434 жыл бұрын

    nafta i kreda - do sprawdzania

  • @mariusz4919
    @mariusz49196 жыл бұрын

    Czołem! Powrót Kosiarza Miecznika powinien odbyć się w loszku :D A stal pięknie gra... Wydaje mi się czy wracasz do treningów? Trochę Ci łapa wróciła. Albo to tylko kwestia ujęcia.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Z Zameczkiem to świetny pomysł. Sam o tym myślałem, ale on kurcze dość daleko jest :( Co do treningów, to od jakiegoś czasu bawię się trochę, ale w taką letnio-wydolnościową wersję. Pływanie troche, rowerek, woreczek, podciąganie i pompeczki. I w zasadzie na tym koniec, bez planów, spinania się itd. Dwa miesiące po tym, jak zrezygnowałem z tuczenia się, zacząłem dopiero tyć nieco i chyba tego potrzebowałem, takiej dłuższej przerwy na porządną regenracje. Poczułem się jak młody bóg dopiero po tej przerwie. Jestem już nieco za stary na częste treningi pod masę i siłę. Trzy razy w tygodniu to za dużo - taki wyciągnąłem z tego wniosek. Dlatego na jesieni wrócę, ale dużo bardziej na lajcie, muszę mądrze ułożyc plan, aby się nie zajechać jak poprzednio. A rączka to tak raz grubsza, raz chudsza, zalezy jak z miską pójdzie, ile wody przyjmę i czy byłem na delegacji i charowałem czy mogłem wypocząć. Od ujęcia oczywiście też. Raz do 38 spada, a czasem jak jestem wypoczęty i zrobię troche pompek to nawet pod 41 podchodzi, także różnie :P Pozdrawiam

  • @mariusz4919

    @mariusz4919

    6 жыл бұрын

    Ja ostatnio pracuje tylko z własną masą ciała. Z żelastwem bardzo wolno nabierałem kilogramy. Może to geny a może zła dieta... Więc zamiast bić na siłę masę zwiększam wytrzymałość. Siłowe treningi robię tylko pod siłę dynamiczną. Bardziej pod boks, do tego staram się biegać, dużo podciągać, do tego pompki i brzuszki. Biegam z obciążeniem w postaci plecaka wypełnionego piaskiem. Teraz już chyba 12kg. Do tego biegam w lesie po nierównym terenie (jak najwięcej wzniesień) trasa 2,5km na 60% + sprint pod każde wzniesienie (około 6 punktów po 50-60m) 25min i jestem zajechany po takiej trasie. Później na dobicie worek. Wydaje mi się, że dobrze to wzmacnia ogólną siłę całego ciała.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Ja też bardzo lubię treningi dynamiczne, w wersji interwałowej. Nawet jak bawiłem się z ciężarami, to mocno ciągnęło mnie ku treningom dwubojowym. Po jakims czasie stwierdziłem, że sucha pompa, z mocnymi podziałami na partie mięsniowe na mnie nie działa. Treningi bardziej ogólnorozwojowe lepiej mi służą. A polecisz jakiś worek dobry ale niedrogi? Bo ten z Buschido zaczął mi się sypać po 3 miesiącach. a może za dużo o lewakach myślałem hehe iza duzo energii miałem ;)

  • @mariusz4919

    @mariusz4919

    6 жыл бұрын

    Może :D Chciałem ostatnio kupić Buschido profilowany żeby mieć możliwość wsadzania haków. Osobiście działam na worku "no name" 2 metrowy worek który kupiłem na allegro 5 lat temu za jakieś 120zł. Materiał jak z plandeki samochodowej. I trzyma się twardo. Nawet podlałem szmaty wodą żeby był cięższy i twardszy. Oczywiście już jest obwiązany taśmą, bo miał male przygody. Bardzo podobny budową jest ten worek allegro.pl/kolos-worek-bokserski-150-45cm-pelny-ring-50kg-i5232847403.html Takie same szycia i osadzenie pasów od zaczepu. Wygląda bardzo solidnie. Aczkolwiek taki worek może być troszkę za szeroki do kopania. Ale jeżeli bazujesz na boksowaniu to będzie idealny.

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Czasami takie "no name" to prawdziwe rarytasy. ja żałuję, że kilka lat temu sprzedałem takie "no name" rękawice. Były ciężkie, ale solidne. Obecne Buschido na razie się trzymają, ale obawiam się, że skończą jak worek, obwiązane stretchem ;D

  • @PGKNIVES
    @PGKNIVES6 жыл бұрын

    Helpless!!

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Matter of taste. Next time polish please :)

  • @jakubk7464
    @jakubk74646 жыл бұрын

    "Ncv1 to stal narzędziowa szybko tnąca węglowa i rdzewiejąca a 80crv2 to nierdzewka panie kolego, więc proponuję czymprędzej zmienić, chociaż to pańska sprawa, bo każdy pisze co chce..." Grupa na fb Zrób Nóż.

  • @rakemode5472
    @rakemode54726 жыл бұрын

    "Kosiarzowi nie chce się szukać osób które go szkalują więc robi konkurs, żeby inni ludzie pobawili się w konfidentów" - ja po oglądnięciu tego odcinka (pobudzenie cebuli tak się kończy)

  • @mariowozniak8261
    @mariowozniak82612 жыл бұрын

    Na cóż, aż tak się męczyć, skoro można użyć noża kuchennego ... ? Teraz czekam, aż mnie zabijecie .. hihi.

  • @tomekwozniak5470
    @tomekwozniak54705 жыл бұрын

    ALBO JESTEM GLUCHY

  • @tomekwozniak5470
    @tomekwozniak54705 жыл бұрын

    WYBACZ BRACIE ALE JA NIE JESTEM TAKI DOKLADNY SORRY

  • @sietter

    @sietter

    5 жыл бұрын

    Nie każdy musi być dokładny. Ja generalnie też z tego wyrastam. Z teog udawania maszyn. Juz nie mam ochoty przeskakiwać własnej dupy i udawać maszyny. Jakiś tam poziom osiągnąłem i nie chce mi sie dalej iśc w kierunku precyzji. Wolę skoncentrować sie na innych aspektach: klimat, oryginalność i radość z pracy :) Pozdro i powodzenia przy wytworach.

  • @bylusbylus4936
    @bylusbylus49366 жыл бұрын

    "..tak i chuj bo jestem gwiazdą robie noże od 20 lat macie się mnie słuchać robiłem noże z damastu robiłem do ameryki i w ogule macie mnie słuchać i nie zadawajcie pytań jak mówie tak ma być nie możecie robić po swojemu" kosiarz YT jak zrobić nóż cz.4

  • @blackjoker5679
    @blackjoker56796 жыл бұрын

    ja żadnego komentarza nie napiszę bo mnie akurat debilne pytania i teksty wkur... denerwują ;P a po co to powielać? debili i tak już nadto ..pozdrawiam

  • @sietter

    @sietter

    6 жыл бұрын

    Dlatego śmieszne też moga być. Zapraszam jednak do konkursu :)

  • @horizontal4037
    @horizontal40376 жыл бұрын

    "czyli kosiarz sam nie kuje tych mieczy tylko je wykancza slabo nie jestes prawdziwym platnezem kowalem" cytat z filmu kosiarz miecznik cz.14

  • @zawadek1125
    @zawadek11255 жыл бұрын

    dobrze ze nie siedze na fb polozylem lage na nim owszem korzystam z msgera , obrabianie dupy to lipa dla dzieci , gwiazdorzysz to se kup snikersa hahaha, no dobra tyle z zartow bo polityka i hobby to hujowe polaczenie ja jestem soba nie lubie ani prawej ani lewej strony na wiejskiej wszyscy wala gownem. kosa to przyjaciel inteligentnego czlowieka i wrog idioty . teraz tutaj zapytam o stale 440C i 1095 tzn mam hiszpana z 440c i albo nie potrafie go ostrzyc albo Muela ma taki klin ze papier idzie srednio no ale golic by mogla , glupi nozyk gerbera podostrzylem i tnie goli i kaleczy jak zadlo pszczoly. a 1095 to stal z jakiej jest tahoma od tops wiec widzisz ze raczej jestem laikiem a chcialbym zapytac o to co mam zeby wiedziec od kogo brac nastepnym razem i co.... ostatni robi sie dla mnie ns1 od G Prz...ki i wkoncu porownam tahome z ns1 ktory tak naprawde jest bardziej przydantny a nie bardziej na wyrost w warunkach europy.

  • @piotrlitwin3116
    @piotrlitwin31166 жыл бұрын

    Śliczny kotek

Келесі