No video

JAK ZROBIĆ IDEALNY ODBIÓR TELEWIZYJNY PŁYTKI I ZASILACZ

Пікірлер: 76

  • @iwonabuhak693
    @iwonabuhak6935 жыл бұрын

    Regulowany zasilacz pozwala na znalezienie poziomu napięcia stabilizowanego przy maksymalnym wzmocnieniu wzmacniacza na płytce i to na ogół jest napięcie od 8 do 10 V a nie powyżej 12V

  • @nocnegrane2851
    @nocnegrane28515 жыл бұрын

    Jest taka zasada i dotyczy ona praktycznie wszystkiego czego odbieramy, czyli DVB-T, analogowej telewizji, radia analogowego, DAB+, że wszelkie wzmacniacze traktujemy jako ostateczna ostateczność jak nie mamy innego wyjścia. Najważniejsza jest solidna antena, na którą warto jednorazowo wydać trochę więcej i bez żadnych wzmacniaczy cieszyć się dobrej jakości odbiorem, zwłaszcza że sygnał DVB-T w wielu miejscach Polski jest bardzo silny, a jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie sygnał jest mocno niestabilny, łatwo nam ucieka przy trochę większym wietrze i mamy pewność że antena jest dobrej jakości, dobrze ustawiona i sam kabel koncentryczny też jest dobrej jakości, to dopiero wtedy możemy wymienić symetryzator na wzmacniacz. Zasilacze regulowane są bardzo fajnym rozwiązaniem, ale nie służą one do tego, żeby te 14V dały większego kopa, tylko żeby przy wzmacniaczu o większym wzmocnieniu zredukować te wzmocnienie do najlepszej dla nas wartości. Same wzmacniacze mają tą wadę, że wzmacniają również wszelkie zakłócenia, bo gdyby nie miały one żadnych wad to wszyscy montowaliby wzmacniacze o jak największym wzmocnieniu.

  • @bluebutterfly7109

    @bluebutterfly7109

    2 жыл бұрын

    Zgadzam się w pełni całkowicie i jak najbardziej z tymi spostrzeżeniami dotyczącymi wzmacniania i zasilania i jak najbardziej gdy tylko to możliwe stosować symetryzator

  • @pauloguimarairez5662

    @pauloguimarairez5662

    Жыл бұрын

    +

  • @wielkopolaninn
    @wielkopolaninn4 жыл бұрын

    Witam mam taki problem muszę wymienic kompletny zestaw antenowy i musi to być w miare tani zestaw do którego zasilanie podam w pobliżu antenu bo nie ma mozliwości dołozenia zasilania przy odbiorniku. Czy zastosować rozdzielacz na 2 tv przy czym do jednego podlaczyc przewód z zasilaczem a II wyjscie do mojego tv ? Obecnie w rozdzielaczu są przylutowane przewody co obudowy -- i + do pinu żyły gorącej i jakoś to działa al zestaw wiekowy i chcę całość wymienic bo mux8 nie trybi

  • @jerzymaxson38
    @jerzymaxson385 жыл бұрын

    Ciekawy film zawsze cos mozna sie dowiedziec nowego

  • @Tuchcekupowacpl
    @Tuchcekupowacpl4 жыл бұрын

    Witam. Mam antenę na dachu bloku zbiorcza. Nie chcę przepuszczać kabla przez całe mieszkanie. Czy można przesłać jakos sygnał DVB-T za pomocą sieci Ethernet? Jest jakiś modem do tego ? Lub tv-lan ?

  • @tomnone8378
    @tomnone83782 жыл бұрын

    Co ma wzmocmocnienie do wyładowań atmosferycznych ?

  • @jant.190
    @jant.1903 жыл бұрын

    ww-Stosowanie reflektorów za anteną (za dipolem). Stosowanie reflektora (np. w postaci siatki drucianej czy jakiegoś kawałka blachy) za dipolem anteny ma sens wtedy gdy za taką anteną znajduje się np. wysoki budynek czy inna duża przeszkoda, od której odbija się fala nadawcza i ponownie trafia na naszą antenę. Najczęściej ta fala odbita jest w innej fazie niż fala pierwotnie odebrana przez nasz dipol, co powoduje zakłócenie i obniżenie właściwego sygnału pierwotnego. W przypadku gdy za naszą anteną nie ma żadnych przeszkód reflektor jest całkowicie zbyteczny, ponieważ odbita od niego fala pierwotna trafia ponownie na nasz dipol i często jest też w innej fazie (lecz zapewne mniej przesunięta niż w przytoczonym powyżej przypadku), osłabiając falę pierwotna odebraną bezpośrednio przez nasz dipol. Tyle w temacie.

  • @krzysztofmatelski6929

    @krzysztofmatelski6929

    3 жыл бұрын

    Cenna uwaga, bo większość całkowicie nie wie do czego służy ten reflektor (często jakaś siatka metalowa) i w zasadzie ma on tylko stwarzać wrażenie na kupującym o wielkości anteny aby producent mógł upchnąć swój towar za sowitą cenę. Dzięki za informację.

  • @krzysiekk2062
    @krzysiekk20622 жыл бұрын

    To było przydatne bardziej przy telewizji analogowej teraz wystarczy dobra antena z symetryzatorem i zazwyczaj lepiej działa niż antena ze wzmacniaczem, z symetryzatorem jest bardziej odporna na zakłócenia

  • @JanKowalski-vh1rg

    @JanKowalski-vh1rg

    4 ай бұрын

    Zgadzam się z panem. Zrobiłem z nudów antene z kabla drut 4mm² na symetryzatorze, 52km od nadajnika, płaski teren jedyne przeszkody to drzewa to odbiera wszystkie MUXy a MUX 3 podwójnie. Praktycznie wszystkie (oprócz drugiego MUX 3) odbierają na 30-60% siły (średnio 50%) i na 90-100% jakości a ten drugi MUX3 to na 15% siły i 100% jakości :-) Tu jest przewaga telewizji cyfrowej nad analogową że jakość odbioru nie zależy od siły sygnału Ale ten "youtuber" będzie pchał swoją tezę że wszędzie trzeba wciskać wzmacniacz :/

  • @plelektryk
    @plelektryk11 ай бұрын

    Coś o zabezpieczeniach przeciwprzepięcipwych do anten? Te nowe nie mają śróbki do podpięcia uziemienia:)

  • @robertkr2883
    @robertkr28835 жыл бұрын

    jest kwestia tego typu ze szumy do wzmocnienia

  • @arturgruszczynski5716
    @arturgruszczynski57164 жыл бұрын

    Spoko info

  • @sp3vzx
    @sp3vzx5 жыл бұрын

    Anprel swa-MGF---01. oraz UKF-3/CERAMIC , najważniejsze niskie szumy nie wzmocnienie .

  • @tpmaniak
    @tpmaniak Жыл бұрын

    Przy wzmocnieniu jest bardzo wazne tlumienie zaklocen pochodzenia LTE to najbardziej daje w kosc.

  • @jaroslawpios3809
    @jaroslawpios3809 Жыл бұрын

    Witam a jako antenę pan poleca bo mam duży problem z odbiorem kanałów

  • @grzegorzpopielnicki2754
    @grzegorzpopielnicki27542 жыл бұрын

    Jak ,,na oko" rozpoznać płytkę wzmacniacza a symetryzatora?

  • @fap_8440
    @fap_84402 жыл бұрын

    Świetny film

  • @mariuszl7066
    @mariuszl70662 жыл бұрын

    Co ma wyłączanie zasilania wzmacniacza do przepięć w linii sygnałowej od wyładowań? No chyba, że przepięcia są w linii zasilającej, a nie sygnałowej, to wtedy jak najbardziej, ale wtedy wystarczy ochronnik AC.

  • @jerzysajdak5238
    @jerzysajdak52385 жыл бұрын

    Tego typu anteny ze wzmacniaczami we Włoszech są zakazane po prostu nie mają homologacji i nie można ich instalować

  • @MrAdi1100
    @MrAdi11004 жыл бұрын

    Mi nie działa telewizja na antenie kierunkowej przy tych drozszych płytkach z gwintem praktycznie jest zerowy odbiór,natomiast gdy zamontuje płytkę tańszą sygnał jest odrazu nawet nie musi być dokładnie ustawiona antena ,przyczyny szukam już bardzo długi czas , dlaczego te droższe nie działają

  • @krzysiekk2062

    @krzysiekk2062

    2 жыл бұрын

    Można spróbować założyć symetryzator i pozbyć się zasilacza mi to pomogło

  • @piotrekswiy3065

    @piotrekswiy3065

    2 жыл бұрын

    Na droższych za mocne wzmocnienie, przesterowany sygnał. Mniejsze napięcie zasilacza np 3v , lub całkowite przejście na symetryzator. Widocznie b. dobre warunki odbioru.

  • @thomaskowalski3578

    @thomaskowalski3578

    2 ай бұрын

    U mnie to samo kupilem ta drozsza polska płytkę z gwintem kolor czerwony i nie dziala a zwykla tania plytka lapue obraz. Odpialem woec zasilac i takze zero wyszukanych programów.

  • @baca350.1
    @baca350.14 жыл бұрын

    Uduś pierzaka! Czy wszystkie zasilacze sa na 12 V ??

  • @baca350.1

    @baca350.1

    8 ай бұрын

    Tak, wszystkie! Nieuku.

  • @andrzejlipinski730
    @andrzejlipinski730Ай бұрын

    Kiedyś był kawałek kabla i telewizor odbierał a teraz zaśilacze ,wzmacniacze i jeszcze inne diabelstwa i nie odbierasz.

  • @mariuszbydgoski4855
    @mariuszbydgoski4855 Жыл бұрын

    Miałem Blaupunkta uznali winę telewizora i 2 razy dali drugi i oddali kasę kupiłem LG z tego roku niema takiego problemu i ma kanały na tych samych numerach kanałów jak dekoder .

  • @tomnewtnt5718
    @tomnewtnt57185 жыл бұрын

    Do dvbt nie potrzeba wzmacniacza ja wywalam z anten płytki wzmacniacze bo się często uszkadzaja podczas burzy płytki zastąpłem symetryzstorem i jest spokój zero zasilaczy i wzmacniaczy a zasięg jest jako sam jak entena z wzmacniaczem.

  • @milano-1970wajda

    @milano-1970wajda

    5 жыл бұрын

    DO DVBT MUSI BYĆ WZMACNIACZ POZA DWOMA WYJĄTKAMI-1MASZ BARDZO BLISKO PRZEKAŻNIK I WTEDY NAWET NA SIATKOWEJ ANTENIE ODBIERZESZ BEZ WZMACNIACZA -2 BEZ WZMACNIACZA NA MAŁE I SREDNIE ODLEGŁOŚCI Z DROGĄ ANTENĄ KIERUNKOWĄ W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH MUSI BYĆ WZMACNIACZ MONTOWAŁEM TO ZAWODOWO I ZJADŁEM NA TYM ZĘBY

  • @tomnewtnt5718

    @tomnewtnt5718

    5 жыл бұрын

    @@ciawesciaweres ja tylko montuje klientom anteny siatkowe szerokopasmowe i wywalam z nich wzmacniacz i zasilacz a zakładam symetryzator i wszystko działa łapie każdego muxa a na kierunkowej za 100 tylko jeden mux a mieszkam około 50 km w linii prostej do nadajników w kierunku na lublin lub na Łosice. I tylko antena szeroko pasmiwa -siatkowa najlepiej odbiera i to na samym symetryzatorze dzięki pozbyciu się wzmacniacza i zasilacza mam spokój z uszkodzeniem wzmacniacza w czasie burzy i praktyczne taka antena jest na lata bez obslugowa. Na dowód mam filmik jak załapałem dvb-t Białoruskie tylko jak tu wam filmik wstawić? Hmmm?

  • @tomasznowy1444

    @tomasznowy1444

    5 жыл бұрын

    symetryzator ok ale w wielu przypadkach nieodzowny jest zasilacz i wzmacniacz ja np. aktualnie mam jakieś 80 km do nadajników i antena musi przebić się przez lasy bo mam na około i symetryzator niestety w tym przypadku nieograniał tematu, musiałem zastosować wzmacniacz no ale to każdy ma trochę inne warunki usytuowania domostwa, inne ukształtowanie terenu i jednemu będzie dobrze odbierało na samym symetryzatorze a drugi niestety musi już montować wzmacniacz. A z montażem wzmacniacza to z kolei dalsze przeboje z doborem odpowiedniego modelu ale to długie historie na inne opowiadanie ;)

  • @krzysiekk2062

    @krzysiekk2062

    2 жыл бұрын

    @@milano-1970wajda nie musi być ja mam około 60 km do nadajnika po wywaleniu płytek i wzmacniacza i założeniu symetryzatora sygnał wręcz był lepszy zero zakłóceń 😊

  • @krzysiekk2062

    @krzysiekk2062

    2 жыл бұрын

    @@tomnewtnt5718 i prawidłowo wzmacniacze zasilacze generują tylko zakłócenia jak na przykład jedzie motor przy telewizji cyfrowej nie potrzeba w ogóle wzmacniaczy tylko dobra antena

  • @mariuszbydgoski4855
    @mariuszbydgoski48552 жыл бұрын

    Mam problem z tv24mam na antenie dekoder i telewizor przez trójnik dekoder dekoder okej ale telewizor ma takie momenty w których znika sygnał i obraz siła sygnału 0 po kilku sekundach jest 94 i obraz wraca takie chwilowe przerwy. na innych kanałach niema problemu.

  • @operatorkin

    @operatorkin

    Жыл бұрын

    A jaki masz telewizor? Bo ja mam ten sam problem na dwóch telewizorach MISTRAL 12 cali. Co kilka minut obraz znika na kilkanaście sekund i po chwili wraca. Natomiast na dwóch tunerach podpiętych do dwóch monitorów tego problemu nie ma.

  • @kosmos1jeden577
    @kosmos1jeden5775 жыл бұрын

    A ja mam starą dziadkowa antenę i żadnych wzmacniaczy i płytek nie mam, a telewizor odbiera super.

  • @basiapekala8540

    @basiapekala8540

    4 жыл бұрын

    Gosciu gadasz bzdury

  • @martakadlubowska

    @martakadlubowska

    4 жыл бұрын

    @@basiapekala8540 pewnie też i telewizor po dziadku

  • @martinkelbel876

    @martinkelbel876

    4 жыл бұрын

    Jak mieszkasz w miejscu gdzie jest dobry sygnał to TV na widelcu będzie odbierać

  • @oliwier000b

    @oliwier000b

    3 жыл бұрын

    Nie gada bzdur, poprostu mówi jak mu odbiera telewizja.

  • @krzysiekk2062

    @krzysiekk2062

    2 жыл бұрын

    I ta stara dziadowa może lepiej odbierać niż nowa ze wzmacniaczem

  • @jant.190
    @jant.1903 жыл бұрын

    ww-Potrzebny filmik ale do pełni szczęścia mało informujący o sednie sprawy. Typowe wzmacniacze antenowe mogą odbierać wszystkie kanały od 1 do 68 TV czyli wszystkie MUX-y zwłaszcza w Warszawie gdzie MUX-8 ma też polaryzację poziomą jak pozostałe 3 (Mux 1, 2 i 3). Nie zrobi tego zwykła antena bez wzmacniacza a dodatkowo te gołe anteny są wielkie i pokraczne oraz drogie. Wzmacniacz dobieramy w pierwszej kolejności od odległości od nadajnika, im dalej tym mocniejsze wzmocnienie. W miastach należy dobierać wzmacniacz nisko szumny i o wzmocnieniu od 6 dB do 22 dB, w zależności od siły sygnału (w wybitnie niekorzystnym ukształtowaniu terenu, można skierować antenę tak aby pracowała na fali odbitej). Oczywiście im wyżej jest antena tym lepiej. Najlepsze wzmacniacze antenowe np. firmy Anprel (też w puszkach) to: SWA-9000/regulowany (24-34 dB; szumy 1,8 dB, odległość 60-110 km), SWA-9001/ceramiczny (25-35 dB; szumy 1,7 dB; odległość 60-130 km), SWA-9002/ceramiczny (6-15 dB; szumy 0,9 dB; odległość 15-40 km), SWA-9009/ceramiczny (25-32 dB; szumy 1,7 dB, odległość 60-120 km), SWA-MGF-01/niskoszumny (20-25 dB; szumy 0,2 dB; odległość 40-80 km) . Zwłaszcza ceramiczne są bardzo dobre, odporne na warunki klimatyczne oraz mają znakomitą wytrzymałość na narażenia elektrostatyczne (można śmiało oglądać podczas burzy) i bardzo dobre odprowadzanie ciepła. Jakość i siła odbieranego przez wzmacniacz antenowy sygnału równa zawsze 100%, dla wszystkich kanałów. Maksymalne napięcie jakie można dać z zasilacza na płytkę to 15 V a minimalne to 10 V. Każdy maszt antenowy powinien być uziemiony aby nie zbierał ładunków elektrostatycznych, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza. Aby zrobić dobrą zwykłą antenę tzw. dipol półfalowy, wybitnie tanią należy do każdego zacisku we wzmacniaczu podłączyć goły drut (śred. 2-4 mm, najlepiej miedziany) o długości ¼ długości fali nadajnika (najlepiej MUX-3). Druty wyginamy do poziomu (na lewo i prawo) i cała filozofia. Długość fali obliczamy ze wzoru >> długość fali [m] = 300 / częstotliwość nadajnika [MHz]. Dla częstotliwości MUX-3 522 MHz długość jednego boku anteny będzie 14,37 cm.

  • @krzysztofmatelski6929

    @krzysztofmatelski6929

    3 жыл бұрын

    Wreszcie coś konkretnego bo z tego filmiku to w zasadzie nic nie można się dowiedzieć. Tylko powierzchowna gadka.

  • @tomekm.1696
    @tomekm.16964 жыл бұрын

    Chłopie na tych chińskich wcale nie działało a mam 50 km do nadajnika zrobiłem mi że 50 razy dach salon i nic brak sygnalu;-)

  • @mariuszzapp64
    @mariuszzapp645 жыл бұрын

    Ptak też chce żeby o nim usłyszeli w necie... Nie tylko Ty xD fajny materiał:)

  • @ceskyczlovek
    @ceskyczlovek2 жыл бұрын

    Nie musisz ją mam to 12V jedna do telewizora a prądowe za antene

  • @damiandamianowski
    @damiandamianowski10 ай бұрын

    Najlepszy wzmacniacz do anteny to PAE 65. Wszystko odbiera.

  • @kolejprl4839
    @kolejprl48393 жыл бұрын

    3:05 uspokuj się :-)))))

  • @norman20100
    @norman201004 жыл бұрын

    Mam zwykla antene i nagle przestaly mi odbierac kanaly pisze ze nie ma sygnalu co moze byc powodem? antene zasilacz kabel mnie wiecej sprawdzalem i niczego nie zauwazylem moze plytke zalalo czy cos w tej puszcze antenowej?

  • @norman20100

    @norman20100

    4 жыл бұрын

    @MaksCoC PL jednak byl uszkodzony kabel od zasilacza

  • @thomaskowalski3578

    @thomaskowalski3578

    4 жыл бұрын

    U mnie po burzy nie ma sygnału. Zasilacz daje napięcie 20, 4 na płytkę. Jak sprawdzić samą płytkę?

  • @norman20100

    @norman20100

    4 жыл бұрын

    @@thomaskowalski3578 u rodziny na wsi czesto sie ta plytka spala

  • @norman20100

    @norman20100

    4 жыл бұрын

    @MaksCoC PL antena nie wiem jakiej firmy zwykla taka do odbierania darmowych kanalow to jest na podkarpaciu 20km od rzeszowa na poludnie na wsi w domu jednorodzinnym a skad to idzie to nie mam zielonego pojecia pewnie z najblizszej stacji dodatkowo czesto sie palą te płytki w antenie już któryś raz teraz sie zjarala w drugiej antenie bo sa dwie do 2 telewizorow

  • @tadeuszmagoska2537
    @tadeuszmagoska25375 жыл бұрын

    W ustawieniach tv mam opcje zasilanie anteny bez względu czy antena jest zasilana prądem czy ta funkcja jest wyłączona tv odbiera git. Jak po wino być prawidłowo ma być ta funkcja włączona czy nie?

  • @milano-1970wajda

    @milano-1970wajda

    5 жыл бұрын

    JEŚLI W ANTENIE JEST WZMACNIACZ ANTENOWY , A ANTENA NIE MA ZASILACZA TO POWINNO BYĆ WŁĄCZONE ,JEŚLI JEST ZASILACZ PRZY ANTENIE TO NIE MA SENSU TEGO WŁĄCZAĆ

  • @voltinstal4856
    @voltinstal48562 жыл бұрын

    dobra te zasilacze oba można dać psu do zjedzienia

  • @tawriabank
    @tawriabank5 жыл бұрын

    A nie było czasami jeszcze czarnych płytek ?

  • @milano-1970wajda

    @milano-1970wajda

    5 жыл бұрын

    JEŚLI CHODZI O TE NIEEKRANIZOWANE TO KOLOR LAMINATU NIE MA ZNACZENIA LICZĄ SIĘ TRANZYSTORY

  • @milano-1970wajda

    @milano-1970wajda

    5 жыл бұрын

    NATOMIAST JEŚLI DOBRZE PAMIĘTAM BYŁY KIEDYŚ CZARNE W EKRANIE I BYŁ TO CHYBA STANDART

  • @janek4a638

    @janek4a638

    Жыл бұрын

    @@milano-1970wajda czarne płytki sa o nazwie 9701 jest to najmocniejsza płytka na rynku zasieg do 180 km

  • @niepodrodzezprzepisami5877
    @niepodrodzezprzepisami58772 жыл бұрын

    Milano, moze pracowales w zawodzie, ale q zyciu nie zrobiles swiadomie dobrze instalacji. Glupoty powiadasz po calej lini.

  • @lukaszkozlowski4686
    @lukaszkozlowski46863 жыл бұрын

    Tego typu 🤣🤣

  • @mareklimanowski687
    @mareklimanowski6874 жыл бұрын

    Czy te płytki dzialają też bez zasilacza ?

  • @edmundzdzislawgodlewski2150

    @edmundzdzislawgodlewski2150

    4 жыл бұрын

    Nie

  • @krzysiekk2062

    @krzysiekk2062

    2 жыл бұрын

    Nie bez zasilacza tylko symetryzator

  • @jacekborowski3370
    @jacekborowski33703 жыл бұрын

    Kilka uwag;należy poprawnie posługiwać się językiem polskim.Poprawnie to:włączam,wyłączam,voltów,amperów,omów.A teraz do rzeczy.Niezależnie od tego czy wzmacniacz antenowy jest zasilany czy też nie ,jest on podatny na uszkodzenia pochodzące od wyładowań atmosferycznych.Przede wszystkim należy stosować anteny w których metalowy maszt można uziemić a wzmacniacze stosować w ostateczności.Trzeba pamiętać,że oprócz szumów własnych wzmacniacze wzmacniają również szumy indukowane w antenie.Zjawisko to jest procesem naturalnym.W miarę możliwości należy stosować anteny wąsko-pasmowe,kierunkowe,oddzielnie na pasmo VHF i UHF.Wszystko to co jest uniwersalne jest do .........bani.Jeszcze jedna uwaga,nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa czy też analogowa rozumiana w kontekście odbioru sygnału telewizji naziemnej.Sprzedawcy świadomi braku dostatecznej wiedzy klienta, wciskają produkt za odpowiednio większą cenę.

  • @roberttrebor-289cui
    @roberttrebor-289cui Жыл бұрын

    masakra

  • @andrzejukf
    @andrzejukf4 жыл бұрын

    Pan pominął jedną najważniejszą kwestię. Wzmacniacz służy do skompensowania strat sygnału powstające w instalacji antenowej pomiędzy anteną a wtykiem końcowym. Lepiej zastosować anteny z większym zyskiem. Jeżeli ktoś pomimo tego potrzebuje wzmacniaczy ze względu na rozbudowaną instalację, należy stosować wzmacniacze wewnątrz budynkowe, często strojone na konkretne kanały i z regulowanym wzmocnieniem pasmowym. Osobiście byłem świadkiem wzbudzenia się wzmacniacza dopuszkowego, który skutecznie w promieniu kilkuset metrów wyciął sygnał legalnie działającej stacji tv objętej zasięgiem koncesyjnym. Proponuję szeroko pojętą edukację w temacie a nie zabawę w youtubera.

  • @WojtekCBRF

    @WojtekCBRF

    4 жыл бұрын

    Sygnał z anteny mam rozdzielony na dwie anteny. Od rozdzielacza do pierwszego tv idzie jeden kabel bez żadnych złączek i sygnał jest ok. Do drugiego tv jest już 1 złączka ( dwa kable) i gniazdko w ścianie i tutaj sygnał jest słaby nie odbiera wszystkich kanałów. Co można na to poradzić?

  • @andrzejratm

    @andrzejratm

    4 жыл бұрын

    @@WojtekCBRF Przede wszystkim proszę sprawdzić specyfikację posiadanego gniazda. Każde gniazdo końcowe ma swoje tłumienie. Jeżeli masz gniazdo o większym niż 3db tłumienia to istnieje możliwość utraty sygnałów o niższym poziomie na jego wyjściu. Warto także sprawdzić parametry samego przewodu bo on do instalacji także wprowadza tłumienie. Wyjścia są dwa. Albo modernizacja i wymiana podzespołów na niskostratne albo zastosowanie wzmacniacza budynkowego na przewodzie idącym do anteny i zastosowanie regulowanego tłumika przy pierwszym odbiorniku. Przy tak prostych instalacjach polecam rozgałęźniki aktywne telmora. Mają wzmocnienie od 5 do 10db idealnie kompensujące straty gniazda abonenckiego i przewodu. Rozgałęźnik także należy zastosować możliwie blisko anteny, ale wewnątrz budynku.

Келесі