Jak zdobywać klientów w branży remontowo-budowlanej w sposób stały i przewidywalny

Darmowy kurs "Podstawy marketingu dla firm budowlanych" → budowalka.pl/kurs-podstawy-ma...
--------
Zdobywanie klientów to podstawa biznesu. Również z branży budowlanej. Prawdopodobnie większość z Twoich klientów pochodzi z referencji. To jest inny sposób. Bardziej przewidywalny. Dzięki niemu rozwiniesz biznes poza 1 czy 2 ekipy.
O TYM WIDEO:
Zdobywanie klientów w sposób przewidywalny i stały, to podstawa biznesu. W końcu bez klientów Twoja firma nie istnieje.
Dzisiaj pokażę Ci, w jaki sposób zdobywam klientów dla siebie i firm, z którymi współpracuję. Większość z tych firm, to firmy remontowo-budowlane, bo w tej branży się specjalizuję. Jednak sam system będzie działał również w innych profesjonalnych usługach.
Daj znać w komentarzach, co o tym myślisz.
--------------------------------------
O TO, O CZYM DZISIAJ CI OPOWIEM:
- pokażę Ci proces zdobywania klientów od nieznajomego do płacącego klienta
- pokażę mniej więcej ile za pozyskanie takiego klienta trzeba zapłacić
- pokażę jakie dane od klientów potrzebujesz na start i wyjaśnię dlaczego
- podam Ci budżet, jaki musisz mieć, żeby w ten sposób pozyskiwać klientów
Czemu ten system jest taki dobry?
W normalnym systemie to ty sam musisz kontaktować się z klientami, którzy poprosili o wycenę przez formularz kontaktowy na stronie lub napisali maila, na którego musisz odpowiedzieć. Dobrze wiemy, że w wielu przypadkach ląduje to po prostu w twojej skrzynce mailowej jako jedno z wielu zadań do wykonania, po czym o tym zapominasz.
Kontaktujesz się jedynie z częścią w ten sposób pozyskanych potencjalnych klientów. Zwykle wtedy, gdy zaczynasz mieć mniej zleceń.
Nie pozyskujesz w ten sposób klientów na czas, kiedy masz mniej pracy. Robisz to na bieżąco. Co nie tworzy solidnych fundamentów do rozwoju Twojej firmy.
Uruchomienie takiego procesu sprawia, że nie masz wyboru. Zwiększasz ilość zleceń lub zwiększasz ceny, żeby utrzymać zlecenia na podobnym poziomie (ale z wyższymi marżami).
Są też inne plusy.
Przede wszystkim dlatego, że w większości działa w tle. Bez Twojej ingerencji i bez zawracania Ci głowy. Kolejną ważną zaletą jest to, że kiedy już klient umówi spotkanie, niejako nie masz wyboru. Musisz się z nim spotkać i dzięki temu zyskujesz szansę na sprzedaż. Ponieważ masz sporo takich spotkań, nie ma bata, żebyś czegoś nie sprzedał.
--------
🧐 DARMOWY MINI-KURS "Podstawy marketingu dla budowlańców" → budowalka.pl/kurs-podstawy-ma...
👋 DOŁĄCZ DO BUDOWALKI:
bit.ly/4bX2Ii8

Пікірлер: 27

  • @norbert123456789aify
    @norbert123456789aify9 ай бұрын

    świetny materiał

  • @patryks1444
    @patryks1444 Жыл бұрын

    Czy za pojechanie do kogoś na przedmiar robot i za zrobienie wyceny też powinniśmy pobierać jakieś wynagrodzenie ?

  • @przemysawolczak3045
    @przemysawolczak3045 Жыл бұрын

    Jakie narzędzia może Pan polec, aby postawić taki kalkulator remontowy na Stonie WordPress? [wycena remontu mieszkania]? Pozdrawiam

  • @mateusz8857
    @mateusz88572 жыл бұрын

    Cześć :) dobre filmy robisz, bardzo pomagają. Powiedz mi bierzesz od klientów jakieś zaliczki np. na rezerwację terminu?

  • @Budowalka

    @Budowalka

    2 жыл бұрын

    Na rezerwację raczej będzie ciężko. W Europie raczej to nie jest popularne. W Stanach za to, taka zaliczka jest powszechna. Ja brałem 30% przy rozpoczęciu projektu, 50% przy połowie i pozostała suma po skończeniu i odebraniu pracy przez klienta. Później po otrzymaniu płatności wysłałem gwarancję i dokumentację.

  • @mateusz8857

    @mateusz8857

    2 жыл бұрын

    @@Budowalka rozumiem, czyli ciezko się uchronić przed rozmyśleniem się klienta z dnia na dzień :)

  • @Budowalka

    @Budowalka

    2 жыл бұрын

    Raczej tak. W Szwecji jest tak że klient w każdym momencie moze zrezygnować z pracy. Nawet w jej trakcie. W takim przypadku musi ci zapłacić za robociznę i użyte materiały.

  • @mateusz8857

    @mateusz8857

    2 жыл бұрын

    @@Budowalka niestety, to jest właśnie robota na swoim :) pozdrawiam

  • @Budowalka

    @Budowalka

    2 жыл бұрын

    Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie powiem. Parę razy mi się zdarzyło, że klient zrezygnował lub przesunął start chwilę przed rozpoczęciem projektu.

  • @Sebastian-my8dq
    @Sebastian-my8dq3 ай бұрын

    Nic mnie nie wkurza tak bardzo, jak na przykład ten kalkulator, gdzie wypełniasz starannie wszystko aby poznać cenę, a później wyskakuje okienko żeby podać swoje dane. Zapamiętuję stronę i staram się w nią już nie wchodzić

  • @Budowalka

    @Budowalka

    3 ай бұрын

    W marketingu nie można mierzyć wszystkiego swoją miarą, trzeba tylko testować i stosować to, co działa. To, że ty nie korzystasz z takich kalkulatorów, nie znaczy, że tysiące innych osób również tego nie robią. Z sukcesem stosuję tego typu kalkulatory na stronach moich klientów i nikt nie narzeka. Wręcz przeciwnie, osoby, które wypełniają takie kalkulatory, są zwykle bardziej zdeterminowane, żeby rzeczywiście wykonać projekt, a nie tylko poznać orientacyjną cenę.

  • @robertpawlak9004
    @robertpawlak9004 Жыл бұрын

    👋

  • @bartbay835
    @bartbay8352 жыл бұрын

    Jeżeli muszę zapłacić za pozyskanie klienta 400 euro a powiedzmy za montaż kotła gazowego biorę od klienta 2500 zł to reklama w Google jest nieopłacalna. Za montaż pompy ciepła jest już lepiej ale przy takich dużych wydatkach na reklamę taka reklama mija się z celem

  • @Budowalka

    @Budowalka

    2 жыл бұрын

    Jasne. Nie wszystkie usługi opłaca się reklamować lub trzeba być nieco bardziej kreatywnym i wyjść poza search ads.

  • @bartbay835

    @bartbay835

    2 жыл бұрын

    @@Budowalka Właśnie jestem na etapie rozwijania firmy. Jestem sam nie mam jeszcze auta dostawczego. Serwisuje kotły gazowe w sezonie od września do lutego. Potem jest dla mnie martwy sezon na serwis. Chciałbym rozwinąć firmę tak żeby w sezonie wiosenno letnim instalować więcej pomp ciepła i klimatyzacji. Ciężko jest się wybić. Zdarzają się sporadyczni klienci, niby jest strona pozycjonowana, niby jest reklama na google ale klientów na montaż jak na lekarstwo. Coś chyba jest nie tak z moim marketingiem...

  • @Budowalka

    @Budowalka

    2 жыл бұрын

    Podeślij stronę na hej@budowalka.pl

  • @krzysztofp7846

    @krzysztofp7846

    Жыл бұрын

    właśnie o to chodzi, aby duże projekty zdobyć, ale to trzeba znać ludzi

  • @krzysztofp7846

    @krzysztofp7846

    Жыл бұрын

    @@bartbay835 to po prostu polska, bidota nie ma pieniędzy, inaczej na zachodzie, montuje PC, mam cały rok zabukowany, w PL sporadycznie robiłem kotły czy PC, porażka

Келесі