Jak zbudować zdolność kredytową? BIK - jak działa? | Zbuduj zdolność kredytową - Piotr Ochnio

Zdolność kredytowa zazwyczaj nie jest nam potrzebna aż do momentu kiedy staje się nagle konieczna i piekielnie istotna. W praktyce bardzo często osoby, które chcą skorzystać z kredytu jeszcze tydzień czy miesiąc temu nie myślały o tym, a co za tym idzie nie myślały aby budować pozytywny scoring BIK, a jeszcze rzadziej aby naprawić błędy przeszłości i swój BIK uzdrowić. Często uciekały od tego problemu. Piotr Ochnio, CEO Profesjonalne Finanse zaprasza do serii odcinków "Zbuduj zdolność kredytową".
0:00 Wstęp
1:40 Dziś w programie
2:21 Czym jest BIK i jak w praktyce wygląda?
4:19 Raport BIK
6:02 Jak budować pozytywną historię kredytową w BIK?
10:03 Ile punktów można mieć w BIK, co je obniża, a co podwyższa?
11:34 BIK - tylko instytucje finansowe, ale są inne bazy
12:57 Co możemy usunąć z BIK?
14:02 Czyszczenie BIK
17:25 Zapytania kredytowe - jak wpływają na naszą ocenę punktową?
18:58 Ochrona przed wyłudzeniem kredytu - alerty BIK
21:24 Co w kolejnych odcinkach z serii Zbuduj zdolność kredytową?
#kredyty #scoring #finanse
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prezentowane treści mają wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treści te sporządzone zostały rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani badań inwestycyjnych w rozumieniu art. 36 Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Autor oraz podmiot rozpowszechniający nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu te treści.
Informujemy, że inwestowanie na rynkach finansowych może wiązać się z istotnym poziomem ryzyka i wystąpienia znacznych strat zainwestowanych środków finansowych. Ze szczególną rozwagą należy traktować instrumenty finansowe oparte na depozycie zabezpieczającym.
Należy mieć również na uwadze, że historyczne wyniki nie stanowią gwarancji, że przyszłe rezultaty będą podobne.

Пікірлер: 5

  • @mariuszdrgas2884
    @mariuszdrgas28842 ай бұрын

    Patenty - na rympał - usuwasz zgodę i rządasz usunięcia, robisz to 5-10x jak trzeba, czasami ktoś się pomyli; 2 - na to że firma już nie istnieje, 3 - że firma cię nie poinformowała o zamiarze przetwarzania (też na rympał); 4 - cofnięcie zgody ogólnej jak trzeba

  • @pawelgalik7133
    @pawelgalik7133 Жыл бұрын

    Super odcinek 😁👍

  • @slowoobiznesie

    @slowoobiznesie

    Жыл бұрын

    Pawle, dziękujemy za uznanie! :) Zapraszamy do kolejnych odcinków z serii!

  • @KawaZAgentem

    @KawaZAgentem

    Жыл бұрын

    Dziękujemy za każdy komentarz! A szczególnie za te pozytywne - dodają nam wiatru w żagle! :)

  • @piotrkowalewski2858
    @piotrkowalewski28586 ай бұрын

    Mi w wieku 18/19 lat dali łącznie jakieś 90tys zł kredytu konsumenckiego, dosyć popularny bank, nigdy nie brałem w parabankach. Ale głupia karta kredytowa z zaległością 250 zł mi zniszczyła scoring przez co nie mam najwyższego😢

Келесі