Jak Uśpić Dziecko, Żeby Spało Całą Noc?

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

✅ ZOBACZ KURS: www.hejrodzice.pl/courses/dob...
✅ Sprawdź Wszystkie Kursy na platformie Hej Rodzice: www.hejrodzice.pl/kursy/
► Subskrybuj Kanał: bit.ly/subskrybuj_HejRodzice
Hej Rodzice w Social Media:
► INSTAGRAM: / hejrodzice
► FACEBOOK: / hej.rodzice
DOWIEDZ SIĘ CO WIEDZĄ KONSULTANCI SNU CZEGO NIE WIEDZĄ RODZICE!!
Organizatorzy: www.hejrodzice.pl/
Podczas tego webinaru dowiesz się:
- dlaczego dzieci często budzą się w nocy?
- Co należy zrobić aby zacząć wprowadzać u dziecka naukę samodzielnego zasypiania?
- Jak powinien wyglądać dobry rytuał przed snem?
- Co zrobić aby w końcu dziecko przesypiało całą noc?
PROWADZĄCA:
Joanna Tunkiewicz - konsultant snu, na co dzień pomaga odzyskać zdrowy i nieprzerwany sen u dzieci, ucząc rodziców właściwej higieny snu, co wpływa holistycznie na funkcjonowanie całej rodziny. Certyfikowany Promotor Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie, coach, doradca psychospołeczny. Prywatnie mama 4 dzieci, w tym bliźniąt.
Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli:
- Twoje dziecko nie zaśnie inaczej niż kołysane w wózku lub w Twoich ramionach.
- Spacerujesz od świtu, godzinami.
- Na samą myśl o zbliżającym się wieczorze robi Ci się słabo, nie jesteś w stanie zliczyć pobudek, nie kontrolujesz ilości karmień nocnych.
- Złości Cię i frustruje, przytłacza cała sytuacja ale nie wiesz jak temu zaradzić
PAMIĘTAJ!! Jesteś w dobrych rękach!
Stań się mamą, która poza potrzebami dziecka, dostrzega i realizuje również swoje własne potrzeby. Krótki spacer, książka, długa kąpiel, spotkanie z przyjaciółka kiedy spać kładzie tata. To wszystko jest możliwe!
Zaproś koleżanki do udziału i wspólnej dyskusji!
Katarzyna Grajnert
Hej Rodzice
www.HejRodzice.pl
- dlaczego moje dziecko nie chce spać
- dlaczego dzieci się budzą
- dlaczego moje dziecko się budzi
- zdrowy sen dziecka
- dlaczego moje dziecko nie chce spać
- dlaczego niemowlaki się budzą
- jak radzić sobie z trudnym dzieckiem
- trudne dziecko
- nocne pobudki dziecka
- drzemki u niemowlaka
- drzemki u dziecka
- jak uśpić dziecko
- usypianie dziecka
#dziecko #sen #macierzyństwo #rodzicielstwo #hejrodzice #zasypianie #dzieci

Пікірлер: 43

  • @user-wo6tr9so9x
    @user-wo6tr9so9x10 ай бұрын

    Dziękuję, za tą dawkę wiedzy :)

  • @Basko251
    @Basko2515 ай бұрын

    Witam! Karmię, robię higienę zawsze już w miejscu gdzie usypiam, czy to problem?muszą to być inne miejsca?

  • @Basko251
    @Basko2515 ай бұрын

    Witam, karmienie i higienę robię zawsze w pokoju gdzie już dziecko zasypia, czy to problem?

  • @justynadudek1757
    @justynadudek1757 Жыл бұрын

    Gdzie można się umówić na konsultacje snu ??

  • @adrianolech8431
    @adrianolech8431 Жыл бұрын

    Co gdy moje dziecko nigdy nie usnęło samo ani 1 ani 2 dziecko.. co robię źle, moje dziexi zostawione np w zabawie potrafią długo bawić się spokojnie same ale nigdy nie kończy się to usunięciem tylko potem płacz ze zmęczenia dopóki nie uśpie

  • @Fitamakota
    @Fitamakota2 ай бұрын

    Wprowadziłam kilka zasad w tym odjęcie karmienia z rytuału u 7 miesięcznego chłopca i podziałało już tej samej nocy

  • @boomerka1
    @boomerka18 ай бұрын

    Czy rytuał naprawdę nie może wyglądać tak, że: piżamka, przewijanke, mleczko/pierś, tulenie, kołysanie i już z zamkniętymi oczkami ale jeszcze nie śpiące - do łóżeczka? Koniecznie po mleczku trzeba jeszcze coś zrobić, żeby rozbudzić? Tak trochę mi się to nie spina :/ u nas po takim rytaule jak opisałam wyżej zasypia (22:00-23:00) i śpi do 4 rano, budzi się na mleczko, zasypia do 6-7 rano. Mała ma 2.5 miesiąca.

  • @sylwiamikulec9192
    @sylwiamikulec9192 Жыл бұрын

    Rowniez jestem mama blizniat z 34 tc :) ale odkad dzieciom zaczely wychodzic zeby 3 i 4 po 8 na raz to z zasypianiem jest istny horror. Cirke maz usypia w fotelu bujanym a ja syna albo przy lozeczku trzymajac za reke albo u nas w lozku lezac obok. Syn kazdej nicy budzi sie z wrzaskiem, zadne syropy przecibolowe nie dzialaja, potrafi drzec sie do 2h, pozniej zasnie tylko u nas w lozku. Jest to bardzo meczace

  • @moniahaze
    @moniahaze3 ай бұрын

    No dobrze… mam 5 tygodniowe niemowlę - zasypia zazwyczaj przy piersi, mówiono mi ze to jest naturalne. Powinnam już wdrażać te zalecenia czy dać dziecku przeżyć 4 trymestr w totalnej bliskości i zespoleniu z matką?

  • @nicoll91
    @nicoll915 ай бұрын

    Niestety nie polecam tego kursu. Kupiłam, wprowadzam, jesteśmy na 4 dobie. Mam po nim masę pytań a nie ma kogo zapytać bo kurs nie przewiduje kontaktu z twórcami. W dodatku muszę sama robić z niego notatki bo nie ma w zalacznikach spisu np. "Co może być częścią rytuału".

  • @magdalena7350
    @magdalena735010 ай бұрын

    Drogie Panie, dziękuję za materiał. Rozumiem, że rytuał jest bardzo ważny a karmienie butelką musi wystać dużo wcześniej. Mój dwulatek jest przyzwyczajony do zasypiania przy butelce z mleczkiem z kaszką budzi się raz w nocy na ponowne mleczko. Rozumiem że to jest złe i musi nastąpić zmiana przy zasypiał całą noc jeśli chce by spał całą noc, tak? Chętnie wprowadzę metodę wraz z przytulanką i książeczką lecz jestem pewna że po tych 15 max minutach zacznie się płacz i wstawanie z łóżeczka a może i histeria. Czy zatem się dziecko zostawia płaczące czy ten rytuał się przedłuża?

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    10 ай бұрын

    Pani Magdaleno, nie zostawiamy nigdy płaczącego dziecka, zawsze reagujemy na płacz - obecnością, dotykiem, przytuleniem, głosem, itp. Jest kilka metod, które można wprowadzić aby łagodnie przejść przez naukę samodzielnego zasypiania. Wszystkie te metody dokładnie zostały omówione w naszym kursie: www.hejrodzice.pl/courses/dobry-sen-twojego-dziecka/

  • @marzenagorska1502
    @marzenagorska150218 күн бұрын

    Chciałabym zaczac ale czytalam artykuł na temat badania , które wykazało, że dziecko poddaje się bo wie, że mu nikt nie pomoże i dlatego przestaję wołać o pomoc a budzić i tak się budzi. Były tam zawarte inne negatywne skutki takiego treningu. Czy to prawda? Podsumowując: biorąc pod uwagę bardzo wrażliwy charakter mojej córeczki i placze jakie może zafundować boje sie, ze przestanie mi ufać, czuć się ze mną bezpiecznie itp jeśli nie będę regowac na jej placz w sposób jaki ja teraz uspokaja. Fizjoterapeutka inpediatra potwierdza, że jest to bardzo bystre i high need baby, trudno ja czymś oszukać...

  • @zanetakosiarska2543
    @zanetakosiarska2543 Жыл бұрын

    Ja mam dość usypiania mojego syna on płacze i ja z nim

  • @aguszkab4306
    @aguszkab4306 Жыл бұрын

    Co jeśli dziecko od narodzin szuka czegoś do ssania i odkrylo swój kciuk i w taki sposób chce się uspokajać? Z dwojga złego wolę odzwyczajać od smoczka niż od ssania kciuka.

  • @kamilsatop

    @kamilsatop

    7 ай бұрын

    Bo to zależy właśnie od dziecka czy ma problemy zdrowotne i inne. Pewnie to co Pani mówi jest ok, ale czasami to nie da rady.

  • @adrianolech8431
    @adrianolech8431 Жыл бұрын

    To co jeśli moje dziecko ma 5 miesiącu w tylko raz była sytuacja ze bawiąc się usnęło w zwykle po zabawie zaczyna płakać ze zmęczenia i bez uśpienia nie uspokoi się i nie usnie tylko będzie płakało dopóki się go nie uśpi. To jak ma usypiać samo..

  • @monikamiazga9024

    @monikamiazga9024

    5 ай бұрын

    Higiena snu się kłania. Była o tym mowa. Dziecko przed pójściem spać nie powinno być aż tak zmęczone bo będzie mu trudno zasnąć.

  • @justuskonczak3388
    @justuskonczak338810 ай бұрын

    Moja córka skończyła 10msc. Od początku zasypiała przy piersi. Nie umiała ssać smoczka. Miałam próbę wprowadzenia rytuału i zasypiała z kocykiem i niestety z palcem w buzi. Po przeczytaniu wielu informacji jakie są wady ssania palca z dwojga złego wróciłam do usypiania piersią. Jednak kocyk nadal musi być 🤦‍♀️ Czyli teraz usypiam piersią a ona rączką bawi się kocykiem. Jak traci pierś to paluszek znów do buzi. Bez kocyka jest niespokojna, wierci się i co chwila odrywa od piersi w poszukiwaniu go a czesem nawet płacze aż go dostanie 🤷‍♀️ Budzi się od 2 do 5 razy w nocy i musi mieć pierś. Palec już nie pomaga lub nie za każdym razem. Chcąc wrócić do rytuału powinnam pozbyć się kocyka skoro przy nim ssie palec? W ciągu dnia córka nie ssie palca, tylko przy kocyku i zasypianiu jak odstawie od piersi. Boję się że on działa jak przytulanka i że bardzo przeżyje takie rozstanie 😕 I nie wiem czy jeśli zastąpię kocyk przytulanką to ssanie palca zniknie. Proszę o radę.

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    10 ай бұрын

    Pani Justyno, proponujemy na paluszek nakładkę dr thumb - znamy rodziców, którym bardzo to pomogło odstawić paluszek. Kocyk zostawiamy. Po 7 dniach od odstawienia paluszka proponujemy działać z wykluczeniem piersi ze skojarzeń sennych.

  • @justuskonczak3388

    @justuskonczak3388

    10 ай бұрын

    Dziękuję serdecznie za radę. Moja córka ssie palec wskazujacy, a na internecie widziałam takie nakładki tylko na kciuka.

  • @z.n.4455
    @z.n.44552 жыл бұрын

    Synek 7 msc, od tygodnia wprowadziłam stałą rutynę wieczorną. Butelka z mlekiem o 18:30, o 19 (co drugi dzień kąpiel) piżamka, mycie ząbków i idziemy do sypialni. Tam masujemy i przytulamy się około 4-5 min. Daję całusa w czółko i odkładam do łóżeczka. Synek w łóżeczku dostawał misia: kocyk z główką. Bawił się nim jeszcze (głownie ssał końce kocyka) i zasypiał. Jednak dziś postanowiłam nie dawać mu misia bo nadaje się tylko do prania. Bałam się, że będzie katastrofa. A gdy po odłożeniu do łóżeczka zaczął mocniej marudzić szybko poszłam do starszego synka by podzielił się jakimś misiem, bo tamten jest brudny a jego braciszek potrzebuje misia. Nie minęła minuta, wracam a ten marudzący dzidziuś śpi pięknie. Nawet otwieranie drzwi i skrzypnięcie podłogi go nie przebudziło. Asia jest czarodziejką XXI wieku ❤

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    2 жыл бұрын

    Świetnie się to czyta! Brawo dla Was

  • @mojapustelnia2351
    @mojapustelnia2351 Жыл бұрын

    Jedno mnie zastanawia... Jak karmić w nocy, by karmienie nie zakończyło się snem? Czasem dziecko przebudza się nie do końca. Czy to dotyczy tylko dnia i wieczoru, a w nocy karmimy po prostu na śpiocha. Hm...

  • @adrianolech8431

    @adrianolech8431

    Жыл бұрын

    Niestety film ma sens, ale w praktyce czasem te rady są niewykonalne, mam 3 dzieci, próbowałam takich metod i z jednym dzieckiem wyszło mi dopeiro jak miał 3 latka i tez wciąż dużo do poprawy.. nie obwiniaj się, bo wiem ze czasem takie filmy powodują tylko flustracje

  • @Masz-masz
    @Masz-masz Жыл бұрын

    A co z dzieckiem 2 letnim? Kładziemy się razem do łóżeczka jego i tak zasypia. Nie pije mleka je przed spaniem kolację.. mimo wszystko w nocy budzi się dwa trzy razy żeby się napić. Wtedy przychodzi do mnie do sypialni i płacze że chce bym spala z nim. Jak postępować w tej sytuacji?

  • @monikamiazga9024

    @monikamiazga9024

    5 ай бұрын

    Zmniejszyć temperature w pokoju, nawilżyć powietrze, ograniczyć słodycze

  • @monikamiazga9024

    @monikamiazga9024

    5 ай бұрын

    I przede wszystkim nie kłaść się razem z dzieckiem. Przecierz to logiczne że jak się dziecko przyzwyczai że mama jest obok niego jak zasypia i jak ma płytka faze snu i poczuje ze mamy nie ma to mu jej brakuje.

  • @zwiechaful
    @zwiechaful Жыл бұрын

    Heh. 😂 przez pierwsze 15 minut filmiku zrobiłam wszystkie możliwe błędy 😂😂 Dziecie ma 15 miesięcy i nie spi. Budzi się x razy w nocy. Wydaje mi się że sytuacja podobna jak u Pani.

  • @zwiechaful

    @zwiechaful

    Жыл бұрын

    Bez smoczusia. Bo smoczusia nie mamy 😊

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    Жыл бұрын

    Proszę pamiętać, że wszystko można zmienić :) Na dobry sen się nie czeka :)

  • @Ola-ju5pv
    @Ola-ju5pv Жыл бұрын

    Córka skończył rok i od początku tylko pierś... W nocy potrafi się budzic wiele razy masakra... A usypianie to katastrofa.. Wierci się skacze kreci.. czasem 2h nawet 😢😢😢

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    11 ай бұрын

    A jak jest usypiana?

  • @karolskoozdrzych7876
    @karolskoozdrzych78766 ай бұрын

    Wszystko pięknie ale co z samym rytuałem? Dużo mówienia i rozumiem że konkrety na kursie…

  • @monikamiazga9024

    @monikamiazga9024

    5 ай бұрын

    Ja to tak rozumiem że każdy może mieć swoje rytuały i tylko od nas zależy co zastosujemy. Ważne żeby odłozyc do łóżeczka dziecko jeszcze nie śpiące😊

  • @leszekbielik2361
    @leszekbielik23612 жыл бұрын

    Zapytajcie Cyganki one to najlepiej wiedzą 😂

  • @HejRodzice

    @HejRodzice

    2 жыл бұрын

    hihi :D

  • @Motorola-wp6yw
    @Motorola-wp6yw7 ай бұрын

    Moim zdaniem skromnym bzdurki gadacie bo mój synek usypia w 90% przy piersi od urodzenia i potrafi równie dobrze usnąć na spacerze, w aucie, przy butelce czy nawet w łóżeczku, jeśli porządnie się naje przed spaniem - potrafi przespać nawet 8 h w nocy. Dodam, że nie izolujemy go przesadnie od ekranów (dziecko wie co telefon i tv, co nie oznacza że ogląda bajki) i nie wprowadzaliśmy praktycznie żadnej rutyny - każdy nasz dzień wygląda trochę inaczej - i co dziwne - dziecko SAMO znalazło swój rytm - chce spać o 19/20 bez żadnych,,rytuałów" typu kąpiel, która często robimy rano. Oktawian 5 miesięcy.

  • @marzenabryszewska

    @marzenabryszewska

    6 ай бұрын

    To super że twoje śpi … a inne matki walczą latami i nie wiedzą co z tym zrobić i te „ bzdurki” działają

  • @Motorola-wp6yw

    @Motorola-wp6yw

    6 ай бұрын

    @@marzenabryszewska to może właśnie nie trzeba walczyć… ja też nieraz z nadmiaru dobrych chęci nieraz obudziłam dziecko podnosząc do pionu, żeby odbiło po karmieniu czy sprawdzając pieluchę jak spało, albo zaglądając do pokoju, zaniepokojona sprawdzałam oddech, kładąc mu rękę na brzuchu i dziecko się wybudzało… nie mówiąc już o tym, że przez pierwszy miesiąc albo nawet trochę dłużej były ustawione budziki co 3-4 godziny nocy bo tak zalecili w szpitalu.. Panie tutaj tłumaczą, że jak dziecko zaspokaja swoją potrzebę ssania przed spaniem to źle, źle jak usypia na rękach czy obok w łóżku. Może jestem wygodnicka, że nie chce mi się szarpać i uczyć go na siłę usypiać w łóżeczku. Może będziemy usypiać razem do 5 roku życia. Może mimo zaleceń, żeby odstawić po 6 miesiącu smoczka, wrócimy do tego bo dziecku to pomagało się wyciszyć mimo wielu bodźców np. na spacerze.

  • @marzenabryszewska

    @marzenabryszewska

    6 ай бұрын

    Nie zrozumie ten kto nie przechodził tego. Co Ty mi tu gadasz o zmianie pieluchy czy dotyku … to dorosłego obudzi. Ja mówię o tym, że dziecko budzi się w ciągu nocy po 12 razy !!! Jest zdrowe rozwija się ale nie śpi dłużej niż 1.5 godz ciągiem. Zalecenia z filmu zmieniły to w 3 dni i dziecko przesypia już 6 godz ciągiem a ja zaczynam dochodzić do siebie psychicznie po 11 miesiącach traumy nocnej 😅

  • @renatajaszcz3953
    @renatajaszcz39539 ай бұрын

    Kobiety nie sluchajcie tych pierdol co mowia sluchajcie swego serca.

  • @renatajaszcz3953
    @renatajaszcz39539 ай бұрын

    Te informacje to pierdoloy wychowalam 3 dzieci I wiem co mowie.

Келесі