Jak powstają stalowe domy? - Fabryki w Polsce

Фильм және анимация

Energooszczędne budynki wykonane w technologii szkieletowej. To coraz częściej poszukiwane rozwiązanie przez tych, którzy marzą o swoich czterech ścianach.
Jedną z propozycji są Stalowe Domy, których budowę dziś prześledzimy. Technologia polega na postawieniu konstrukcji budynku z elementów stalowych, wykonanych w warunkach fabrycznych.
Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE
Portal : fabrykiwpolsce.pl
Facebook: bit.ly/2ur7xLQ
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak działa laser Kimla? - Fabryki w Polsce EXTRA
Domy z prefabrykatów - Fabryki w Polsce
Jak powstają domy składane jak z klocków? - Fabryki w Polsce
Jak powstają prefabrykaty budowlane? - Fabryki w Polsce
Jak produkowany jest styropian? - Fabryki w Polsce

Пікірлер: 136

  • @fabryki
    @fabryki4 жыл бұрын

    Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie. Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈 Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału. Zobacz, co u nas słychać 👇 Facebook: bit.ly/2ur7xLQ LinkedIn: bit.ly/3m4NlKH Portal: fabrykiwpolsce.pl Subskrybuj kanał: bit.ly/2trnVPE

  • @sachib
    @sachib5 жыл бұрын

    Bardzo fajne te Wasze filmy. Oglądam Was prawie od początku :) Cieszę się, że kanał tak się rozwinął pod względem liczby subskrybentów :) PS. myśleliście o tym żeby czasem zrobić dłuższy film, kiedy temat jest ciekawy? Np. do 15 min?

  • @Verbatino
    @Verbatino5 жыл бұрын

    Na stronie internetowej producent podaje, że koszt budowy domu rozpoczyna się od 2.500 zł/m2 brutto przy czym gotowy segment w zabudowie szeregowej o powierzchni 105.92m2 producent sprzedaje w kwotach 369.000-399.000 zł (z działką 149-295m2). Nie jest to tanie rozwiązanie. O solidności i jakości tego typu rozwiązań można by książkę napisać. Szybkość budowy to też jest sprawa mocno dyskusyjna. Dobre ekipy budowlane w dzisiejszych czasach również potrafią szybko postawić budynek w tradycyjnej konstrukcji - 3 miesiące to nie jest duży problem przy dobrej pogodzie. Nie uważam, że szkieletówki są złe... ale czy warto przy takich kosztach?

  • @lukaszpiotrluczak

    @lukaszpiotrluczak

    5 жыл бұрын

    Właściwe pytanie brzmi jaki będzie faktyczny koszt jak przyjdę z projektem który mi się podoba. Coś czuję że koszt będzie wtedy znacznie większy niż w technologii tradycyjnej, co będzie się związało z koniecznością zaprojektowania nowego szkieletu, przygotowania dedykowanych profili a także montażu czegoś niestandardowego. Podejrzewam że czas budowy wtedy także nie będzie mniejszy niż tradycyjnie. Rozwiązania szkieletowe mają swoje zalety, zarówno te metalowe jak i drewniane, ale to nie znaczy że są idealnym rozwiązaniem do każdej sytuacji.

  • @polskikrab4085

    @polskikrab4085

    4 жыл бұрын

    i na 50 lat tylko? szajs

  • @witeksza915

    @witeksza915

    Ай бұрын

    Bracie.... Koszt budowy i koszt zakupu u dewelopera nie mają nic wspólnego. W Japonii koszt budowy to 5% ceny dla klienta. Ty się martw kosztami eksploatacji

  • @Lbmaniak
    @Lbmaniak5 жыл бұрын

    Wow, znalazłem kolejny ciekawy kanał

  • @Pucusfull
    @Pucusfull5 жыл бұрын

    Jak czytam komentarze o małej solidności to mi się śmiać chce xD przecież gdyby taka konstrukcja nie spełniała norm to żaden z budynków nie został by dopuszczony do użytku. Pora wejść w XXI wiek i przyzwyczaić się do nowych technologii. Porównywanie stalowej konstrukcji szkieletowej do tradycyjnego budynku to jak porównanie samochodu na ramie z takim o konstrukcji samonośnej. Każda technologia ma swoje plusy i minusy ale biadolenie, że taka konstrukcja z kratownic nie jest solidna dowodzi tylko, że autor takiego komentarza nie ma żadnego pojęcia o wytrzymałości konstrukcji, a w jego głowie jest tylko cegła ;)

  • @Barten0071

    @Barten0071

    5 жыл бұрын

    solidna cegła*

  • @adamwest7953

    @adamwest7953

    5 жыл бұрын

    Połowa samochodów w Polsce nie nadaje się do ruchu (np. wycięty dpf), a mimo to przechodzą badania techniczne i są dopuszczone do użytku.

  • @grzylen
    @grzylen5 жыл бұрын

    Wygląda ciekawie tylko zabrakło informacji o budowie stropu i dachu

  • @md1983
    @md19835 жыл бұрын

    Może coś o kosztach takiej budowy??

  • @powermadmax

    @powermadmax

    5 жыл бұрын

    Przecież mówił 2,4 tys. za 1 m2 x 120m= ok 300tys.zł + działka

  • @Kuba30214

    @Kuba30214

    5 жыл бұрын

    @Zenfon Max no właśnie, niepowodzial ile kosztuje to, tylko ile miesięcznie trzeba płaci za to

  • @MTS653

    @MTS653

    5 жыл бұрын

    @@Kuba30214 rocznie :)

  • @conradokkk

    @conradokkk

    5 жыл бұрын

    Na ich stronie masz ceny

  • @yzzoarts

    @yzzoarts

    5 жыл бұрын

    213 847 zł * powierzchnia użytkowa : 62,39 m2 powierzchnia zabudowy: 82,74 m2 +fundament - ~20 tys +rozsądnej wielkości działka (licząc w/g swojej okolicy - miasto 120 tys. mieszkańców, 10km od centrum - ok 200-250 tys. ) +doprowadzenia mediów i biurokracja też pewnie ~20 tys +wykończenie i wyposażenie (meble, sprzęty itd) wstępne minimum 50 tys. Krótko mówiąc nie wychodzi wcale taniej niż budowa tradycyjna - tutaj raczej chodzi o czas budowy, np siedziba firmy. Przy domu rodzinnym raczej bym się nie pakował z takim żelastwem.. Dom "zwykły" o powierzchni ~120m2 za 200k da się postawić robiąc jak najwięcej samemu - w przeciwnym razie 2x takiej kwoty nie ma się co zbliżać.

  • @krzychus8558
    @krzychus85585 жыл бұрын

    Pokażcie jak produkowane są puszki na piwo

  • @mizet5477
    @mizet5477 Жыл бұрын

    Takie konstrukcje są popularne w pd Europie: Hiszpania, Portugalia i te strony - klimat zupełnie inny, pewnie stamtąd mają też głównie zamówienia. Konstrukcyjnie podobne do tych szkieletowych z USA tylko zamiast drewno zastosowali tańsze profile z blachy, w Europie drewno jest znacznie droższe niż USA. To jest takie tanie i szybkie budownictwo w stylu europejskim I budują/ składają je do stanu deweloperskiego a wręcz do wejścia lokatorów w ciągu kilku/ kilkunastu dni a nie 3 msc. W Polsce raczej się ta technologia budowy nie przyjmie ze względu na klimat.

  • @fabryki

    @fabryki

    Жыл бұрын

    Dzięki za uwagę i pozostawienie komentarza.

  • @ingerrusin6787
    @ingerrusin67875 жыл бұрын

    Ile czasu palisie OSB w tej konstrukcji w czasie pożaru ? Gdzie gaśnica w domku :? Co po pożarze z konstrukcja =czy ma złom od razu ???

  • @jakubstanko4059
    @jakubstanko40594 жыл бұрын

    No nie wiem... Lekka konstrukcja wiąże się z słabą bezwładnością konstrukcji a co z wibracjami w takim budynku , szkieletówki drewniane np. mają tendencje do przenoszenia drgań po konstrukcji tutaj pewnie jest podobnie jak nie bardzie odczuwalne, do tej pory spotykałem się z domami że szkieletem stalowym ale to były ciężkie gorąco walcowane profile typu HEB 140 do 240 które miały bardzo dużą masę więc i dobrze tłumiły drgania a tutaj wszystko walcowane z blachy jak na puszki po piwie, druga sprawa to pojemność cieplna takich profili.... Jak przyjdzie ogień ta takie blaszki się poskładają zanim strażacy buty na remizie założą do akcji... Ciekawe jak przeszły próby ogniowe konstrukcji ....

  • @jacekejsmont
    @jacekejsmont5 жыл бұрын

    Mój dom budowany w 2012 roku zrobiony jest z Ytonga, strop drewniany, dach kopertowy. Parterówka, 90m2. Koszt stanu deweloperskiego około 160k. Od wykopania fundamentu do wprowadzenia 9miesiecy. W czym ten stalowy jest lepszy?

  • @powermadmax

    @powermadmax

    5 жыл бұрын

    Że go robaki nie zjedzą , nawet paździoch ma tyle trucizny ze się zatrują.

  • @Kuba30214

    @Kuba30214

    5 жыл бұрын

    Balkon masz na dachu, bardzo lubię balkony i posiedzieć na nim

  • @jacekejsmont

    @jacekejsmont

    5 жыл бұрын

    😀 Ja zadowole się zwykłym tarasem. W gorące lato nie ma szans posiedzieć na dachu.🙂

  • @Kuba30214

    @Kuba30214

    5 жыл бұрын

    @@jacekejsmont ja jeszcze tarasu nie widziałem na budynku

  • @PJ8616

    @PJ8616

    5 жыл бұрын

    W 2012 roku ceny były przez pół tego co teraz 😉teraz za dom do wprowadzenia trzeba liczyć ok 3,5 tys za m2

  • @raffkuttaz
    @raffkuttaz5 жыл бұрын

    30 lat i tlenek żelaza?????

  • @ksmpl2023
    @ksmpl20234 жыл бұрын

    Piana PUR - samo zdrowie ;-)

  • @user-re7cq3wy6r

    @user-re7cq3wy6r

    4 жыл бұрын

    straszna nie jest ale trwałość też nie jest wieczna to jednak kolejny plastik. wybrałbym zdecydowanie wełnę mineralną

  • @KapitanV8

    @KapitanV8

    9 күн бұрын

    @@user-re7cq3wy6r Lepsza jest wełna drzewna,pozdrawiam

  • @LeCzarny
    @LeCzarny4 жыл бұрын

    Czy te 50 lat gwarancji producent daje zawsze, czy tylko w przypadku gdy resztę wykonuje wskazana przez producenta firma?

  • @andredo4880

    @andredo4880

    4 жыл бұрын

    Gwarancja jest tylko jeśli dom buduje szwagier z wujkiem staśkiem z petem w pysku

  • @piotrlenarczyk5803
    @piotrlenarczyk58035 жыл бұрын

    Jak już, to ja bym zrobił ze stalowego, hutniczego teownika, ale pewnie dom jest policzony z zapasem. Mnie tam by się chciało raczej kupić używany dom z zabudowaniami po babci od zniecierpliwionego wnuczka z Anglii, niż bawić w nowe.

  • @meisse1
    @meisse15 ай бұрын

    Niezle

  • @czesaww8232
    @czesaww82325 жыл бұрын

    No i po co na siłę stosować jeden materiał. Stal jest bardzo dobra na elementy rozciagane i zginane. Czyli ściany trzeba robic z betonu komórkowego a na tym ukladac lekkie prefabrykowane stropy z belek stalowych. Na dach tez można stosowac lekkie kratownice. Trzeba optymalizować materiał bo tak to na sciany poszlo dużo niewykorzystanej wytrzymałościowo stali.

  • @witeksza915
    @witeksza915Ай бұрын

    Fajne, nie z ale tej technologii

  • @thomasfalcon6350
    @thomasfalcon63505 жыл бұрын

    Taki dom w stylu amerykańskim tyle że zamiast drewna jest stal

  • @krzysztofmazurkiewicz5270

    @krzysztofmazurkiewicz5270

    5 жыл бұрын

    Plus taki że korniki czy termity nie zjedzą ;)

  • @michateos4179

    @michateos4179

    5 жыл бұрын

    @@krzysztofmazurkiewicz5270 domu ze sklejki też nie zdjedzą, bo wszystko jest przesiąknięe chemią i głęboko impregnowane.

  • @PaweAleksiejuk
    @PaweAleksiejuk4 жыл бұрын

    Gwarancja tylko na stalowe konstrukcje :D

  • @Puchacz83
    @Puchacz835 жыл бұрын

    A wytrzymałość na wiatr? Za bardzo mi to amerykańkie lekkie konstrukcje przypomina, co to się przy 150 km/h składają z ludźmi w środku. Jaki koszt? Jak z przewodnością cieplną, skoro metal przewodzi ciepło? Pianka pianką, ale mostków cieplnych to tu musi być sporo - oczywiście zależy od jakości wykończenia i ocieplenia, ale przy takim tempie budowy musi zostać sporo niedoskonałości.

  • @jaro931027

    @jaro931027

    5 жыл бұрын

    Co do wytrzymałości to nie wiem jak stalowe, ale szkieletowe drewniane w technologii niemieckiej są odporniejsze na zabranie dachu niż murowane

  • @siarasiarzewski1610
    @siarasiarzewski16105 жыл бұрын

    Jaki jest koszt wybudowania metra takiego domu?

  • @tomaszfrac6367

    @tomaszfrac6367

    5 жыл бұрын

    Tak trudno poszukać w internecie? stalowedomy.pl/porownanie-metod-budowy/

  • @luka2nd
    @luka2nd5 жыл бұрын

    OSB obita styropianem i oklejona z drugiej strony pianą. Będzie elegancko pleśnieć ;-)

  • @movax20h
    @movax20h3 жыл бұрын

    Szybko i solidnie i długo wytrzyma. Ale z tą energoszczędnością to nie wiem. Napewno się da, ale takie domy wymagają specjalnych projektów, i izolacji. Ja bym raczej tego nie stosował osobiście, no chyba że jest ze stali nierdzewnej, a wtedy koszt materiału i spawania pewnie dwa razy większy. Może i 50 lat gwarancji, ale kto wie.

  • @asumpi34
    @asumpi345 жыл бұрын

    Mam 1 pytanie: kto to kupi??

  • @przemysawfrankowski1616
    @przemysawfrankowski16164 жыл бұрын

    koszt utrzymania rocznego jak dla mnie niski i tu +

  • @arawan1
    @arawan14 жыл бұрын

    Nie podano kosztów budowy do stanu deweloperskiego

  • @korbos2861
    @korbos28614 жыл бұрын

    W 3:18 Pani Agnieszka miała na myśli metry kwadratowe, tak w roli ścisłości

  • @zygaf6252
    @zygaf62525 жыл бұрын

    A czy taka konstrukcja nie trzeszczy?

  • @786otto

    @786otto

    5 жыл бұрын

    NIe.

  • @krystiankasprzyk11
    @krystiankasprzyk115 жыл бұрын

    Gwarancja 50lat heh ..

  • @pawe5708

    @pawe5708

    5 жыл бұрын

    Pytanie u kogo egzekwować za 50 lat?

  • @Pesymista2023

    @Pesymista2023

    5 жыл бұрын

    @@pawe5708 No właśnie po 4-5 latach obecna spółka się zwinie i otworzy nowa... i nie będzie u kogo zareklamować...

  • @user-re7cq3wy6r

    @user-re7cq3wy6r

    4 жыл бұрын

    @@Pesymista2023 a jak naprawić ewentualne wady?

  • @conssenss
    @conssenss5 жыл бұрын

    Szkoda ze w gotowych projektach najwiekszy dom ma 82 m

  • @yzzoarts

    @yzzoarts

    5 жыл бұрын

    bo większe to już takie koszty że nikt by nawet nie splunął :).

  • @krzysztofewicz5793
    @krzysztofewicz57934 жыл бұрын

    I już nieprawda. Mostki są i to masakryczne. Chodzi o to że pianą wypełniane są przestrzenie między profilami, ale od czoła profili nie ma już żadnej izolacji. Przy takiej ilości profili nieocieplona powierzchnia jest bardziej niż znaczna.

  • @dariuszkedzierski4384

    @dariuszkedzierski4384

    2 жыл бұрын

    Od czoła do takich domów przyklejają 20 cm styropianu. I hokus pokus - mostków brak

  • @MM-uz5nv
    @MM-uz5nv5 жыл бұрын

    Pytanie czy bank da na to kredyt

  • @siem448

    @siem448

    5 жыл бұрын

    Tak

  • @michateos4179
    @michateos41795 жыл бұрын

    Co 50 latach?

  • @jaro931027

    @jaro931027

    5 жыл бұрын

    nikt ci na żaden dom nie da więcej gwarancji, a jak sobie budujesz sam betonowy to już nie masz żadnej gwarancji :) Więc te 50 lat w takim czy też w przypadku drewnianym to jest bardzo dobra ilość.

  • @Kuba30214
    @Kuba302145 жыл бұрын

    Ciepła wodę i ciepłe kaloryfery można od miasta poprowadzić rury wody, to sprzęt do podgrzewania ciepłej wody niepotrzebny jest

  • @1ongas
    @1ongas4 жыл бұрын

    ciekawe czy przy wiekszym wietrze, typu 100km/h nie wozi tym domem. a jesli wozi to czy nie pęka tam wszystko skoro wszedzie płyty są. nie kupiłbym takiego domu. nie przekonuje mnie trwałosc i stabilnosc tego domu. mysle ze taniej można postawic solidniejszy murowany dom z piwnicą. jak przeczytałem 'stalowy dom' to myślalem ze tu są uzywane teowniki skręcane śrubami, jak w przypadku budowy wieżowców, a tu cieniutka blacha wygięta na profil, zanitowana i skrecona wkrętami. dziękuję, postoję.

  • @radekpul6455
    @radekpul64555 жыл бұрын

    stal to na hale .

  • @krzysztof8095
    @krzysztof80955 жыл бұрын

    1:53 Producent daje 50 lat gwarancji na konstrukcję szkieletową. Bardziej mi do się nadaje na budynki biurowe, lub fabryczne. Łatwo postawić łatwo utylizować. Budynek mieszkalny? A jak mi fala powodziowa dom zaleje, nie wysuszę ścian? Stalowy szkielet, płyta OSB ? na front, styropian, płyty karton-gips i pianka poliuretanowa. To już lepsze były te domy z klocków styropianowych kzread.info/dash/bejne/ZGusq8qrodmTpso.html tam przynajmniej lali beton i dają 150 lat gwarancji kzread.info/dash/bejne/ZGusq8qrodmTpso.html.

  • @DumoNagrywa
    @DumoNagrywa5 жыл бұрын

    Pierwszy raz jestem pierwszy na udostępnionym filmie xD pozdrowienia i zostawiony plusik ;)

  • @ragnarook719
    @ragnarook7193 жыл бұрын

    Jak czytam te komentarze "znafcóf" że to słaba konstrukcja i się rozleci przy byle wiaterku to mi śmiać chce.... Jak dobrze profile postawione na ściankę działową to tego ni chuja nie ruszysz a co dopiero całą taką konstrukcję.

  • @Saheryk
    @Saheryk4 жыл бұрын

    I mamy Amerykę. Następny etap, to el casa de papel.

  • @torybocha3030
    @torybocha30305 жыл бұрын

    Takie trochę mocniejsze g-k

  • @Kuba-yp7cb
    @Kuba-yp7cb5 жыл бұрын

    Jest teraz sporo różnych technologii. Ostatnio widziałem dom budowany z płyt styropianowych. Mimo wszystko wolałbym mniejszy dom ale budowany tradycyjną metodą niż duży domek, który z trwałością względem murowanego jest ma bardzo mało wspólnego

  • @GreXOG
    @GreXOG5 жыл бұрын

    Masakryczny jest koszt takiego domu tradycyjne murowanie jeszcze długo będzie się trzymać na topie

  • @BABY_TV_SUPER
    @BABY_TV_SUPER2 жыл бұрын

    Pilsnia i pazdzierz. 1 lepsza wichura i zdziwienie inwestora bezcenne. Ściany łatwopalne. Na 50 lat a potem co xd? Każdy kto robił w branży meblarskiej wie co sie dzieje z płytami MDF jak puchną i pękają od wody, a w naszym klimacie to często pada oj często :) cegla by tu załatwiła sprawę

  • @Boberrosini

    @Boberrosini

    Жыл бұрын

    Kogo obchodzi co będzie za 50 lat? Dom dla bombelków zostawiasz?

  • @BABY_TV_SUPER

    @BABY_TV_SUPER

    Жыл бұрын

    @@Boberrosini Problem jest taki, że tutaj nie będzie co zostawiać xd Więc sens budowania tego jest żaden, bo jak jest jak ty myslslisz, to odrazu lepiej się przenieść na ogrody działkowe, po co wbijać się w koszta. Dom to ma być dom. Widocznie masz inne pojęcie budownictwa. Ja opisuje ten konkretny przypadek bo sam widziałem jak woda kropelkuje rozsadza te płyty, a ty jeszcze tam mieszkasz z rodziną. Fajnie się Wam komentuje, ale takie firmy stawiają dom i gwarancja na 20 lat a potem co? Ani tego nie przekażesz ani nie sprzedaż ruiny.

  • @Boberrosini

    @Boberrosini

    Жыл бұрын

    @@BABY_TV_SUPER Nie przeczę - taki dom to nie jest kamienica na 5 pokoleń. Jednakże jestem przeciwny myśleniu ludzi, że dom ma być tylko z betonu\cegieł i to grubych jak bunkier Hitlera by jego dzieci miały gdzie mieszkać po jego śmierci. Dla mnie dom to obiekt, który wytrzyma czas mojego życia, tj. te 50 lat - a do tego nie trzeba koniecznie tradycyjnego budownictwa. Co się stanie potem, totalnie mnie nie obchodzi. Koszt normalnego domu w tradycyjnym stylu to dobre 1 milion, chyba, że kupiona rudera z PRL, gdzie remonty pochłoną połowę wartości. Dom na 50 lat max 500k, a za resztę pieniędzy możesz dobrze spędzić część życia. Piszę to z perspektywy osoby samotnej tudzież max 2+1.

  • @MateuszOrdon1272
    @MateuszOrdon12724 жыл бұрын

    to co po 50 latach dom do rozbiórki ???

  • @marcsmithsonian9773
    @marcsmithsonian97735 жыл бұрын

    To bardzo praktyczna konstrukcja aleti się powinno nazywać domy kartonowe gipsowo drewniano płytowe na szkielecie blaszanych profili.. dość istotna wada płyt/ profili jest słabe tłumienie między pomieszczeniami ale coś za cos..

  • @damian50011

    @damian50011

    5 жыл бұрын

    A zwykły dom z cegły też nazywasz domem ceglano betonowo kartonowo gipsowym?

  • @marcsmithsonian9773

    @marcsmithsonian9773

    5 жыл бұрын

    @@damian50011 przeciez sam mowisz zwykly dom z cegly... to chyba ja nazwe go tak samo.

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    Widziałes badania akustyczne takich przegród? Czytałeś o tym? Mówia Ci coś wspóczynniki Rw? Przykładowe Rw 57bd na podwójnym gk to dobry wynik czy kiepskie tłumienie?????

  • @marcsmithsonian9773

    @marcsmithsonian9773

    5 жыл бұрын

    @@kucykkucyk9384 niebede cie bil bo bicie kucyka po 40 nieprzystoi ;) mialem mieszkanke z taka sciana do sasiada, niebede czytal prac naukowych i studiowal krzywych, żeby wiedzieć jak to jest w praktyce... bo akustyka zajmuje sie na codzien, a w domu wystarczyło mi że słychać było każdy stuk wybuch w filmie i krzyk.. RW nawet 70db to tłumienie hałasu przenikajacego a nie dźwięków i infradzwiekow przenoszonych przez sztywna strukturę ścian. Stąd użycie współczynnika tłumienia hałasu ( dobre dla oceny okien) jako argumentu wyciszenia ściany jest błędna koncepcja ( no chyba że za ścianą jest wodospad i jego hałas chcemy właśnie wyciszyć). Oczywiście jest spsosb na wyciszanie takich ścian ale to niestety kosztuje..

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    @@marcsmithsonian9773 No masz rację bo byś się spopcił:-) Jesli współczynnik tłumienia hałasu nie jest dla Ciebie wyznacznikiem izolacyjnosci akustycznej przegród to nie wiem jaka aklustyka zajmujesz się na codzień. Chyba uczyłeś się innej fizyki niż ja:-) No ale cóż skoro Ty słyszysz infradźwieki to faktycznie jesteś inny gdyz są to faktycznie fale dźwiekowe ale niesłyszalne dla ludzkiego ucha - odsyłam tutaj pl.wikipedia.org/wiki/Infrad%C5%BAwi%C4%99ki

  • @niaczelnikmordoru8757
    @niaczelnikmordoru87574 жыл бұрын

    filmiki tego pokroju są beznadziejne, niby o czymś są ale tak naprawdę przeciętny oglądacz niczego konkretnego się nie dowiaduje

  • @piter5556
    @piter55565 жыл бұрын

    Przecież metal jest przewodnikiem ciepła, a w budowli domu chodzi aby mostki cieplne były jak najmniejsze. Dlatego wszędzie w takich konstrukcjach stosuje się drewno..

  • @lkrzysiek02

    @lkrzysiek02

    5 жыл бұрын

    Gdzie Ty tu widzisz mostki cieplne?

  • @lkrzysiek02

    @lkrzysiek02

    5 жыл бұрын

    @Zenfon Max Baranku stal to tylko konstrukcją która nie ma styczności z warunkami atmosferycznymi. Radzę się zaznajomić najpierw z pojęciem mostek cieplny. "Mostek termiczny (mostek cieplny) - część obudowy budynku, w której jednolity opór cieplny jest znacznie zmniejszony przez: całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiały o innym współczynniku przewodzenia ciepła. zmianę grubości warstw materiałów."

  • @piter5556

    @piter5556

    5 жыл бұрын

    @@lkrzysiek02 sam sobie odpowiedziałeś "całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiały o innym współczynniku przewodzenia ciepła. "

  • @lkrzysiek02

    @lkrzysiek02

    5 жыл бұрын

    @@piter5556 A gdzie tu masz przebicie skoro cała konstrukcja stalowa jest od zewnątrz obita sklejką i styropianem a od środka sklejką i k-g. Mostek cieplny jest wtedy kiedy budujesz dom np. z cegły a nadproża wykonujesz z betonu i wtedy w tym miejscu masz mostek.

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    Dla tego właśnie te domy nalezy wykonywać zgodnie z ich technologia , co znaczy jako budynki szczelne z pełna izolacja termiczna zewnetrzną(zachowanie ciaglosci izolacji od fundamentu az po dach. Widziałes kiedyś badania kamera termowizyjna takich budynków czy tylko plotki siejesz?

  • @piotrr597
    @piotrr5975 жыл бұрын

    A koszt takiego domu to ...?

  • @dobry8837

    @dobry8837

    5 жыл бұрын

    Około 300 tysięcy

  • @polskikrab4085
    @polskikrab40854 жыл бұрын

    50 lat tylko? szajs... w starozytnosci budowano na co najmniej 2000 - 2500 lat... Szajs. Dozyje starości i chałpa mi się będzie rozwalać. SZajs

  • @rychuwstg
    @rychuwstg5 жыл бұрын

    stal rdzewieje czyli rdzawe domki bio degradowane

  • @786otto

    @786otto

    5 жыл бұрын

    Jest galwanizowane ,powinno wtrwac 100 lat +

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    Zabezpieczenie w formie ocynku klasy Z275 mówi Ci to cos czy tylko tak bredzisz nie majac pojecia ????

  • @baron95893
    @baron958935 жыл бұрын

    Ja mam garaż solidniejszy...

  • @medafen
    @medafen5 жыл бұрын

    Zbyt solidnie to nie wygląda

  • @kamil004

    @kamil004

    5 жыл бұрын

    mam wrazenie ze trwalosc tych elementow jest rownie solidna co meble z IKEI :D tu pare nitow tam pare wkretow, jakos mnie to nie przekonuje. przyjdzie wilk i zdmuchnie swinkom domek ;P

  • @ImJurek

    @ImJurek

    5 жыл бұрын

    Jak na moje to jest bardzo mocne - profile z nie takiej znowu cienkiej taśmy, a na oko o grubości milimetra - czyli poziom podłużnic w niektórych samochodach, ale przede wszystkim są to profile, więc mają wysoką sztywność na wszystko poza skręcanie w osi, ale i na to jest sposób - robi się z nich kratownice, a jak jeszcze na to przychodzi płyta wiórowa, to wychodzi taka kanapka, za której ruszenie można śmiało wyznaczyć nagrodę

  • @migi1114

    @migi1114

    5 жыл бұрын

    Przecież taka konstrukcja musi mieć homologację, a jeśli profile przeszły test wytrzymałości, to po co powiększać koszty o grubszą blachę albo większość ilość belek?

  • @paulculster9372
    @paulculster93723 жыл бұрын

    Co za nietrwały szajs... Uderzy jakiś pojazd przypadkiem i "dom" się rozleci jak zamek z kart...

  • @ragnarook719

    @ragnarook719

    3 жыл бұрын

    no... no nie, takie domy czy szkielet stalowy czy drewniany mają podobną wytrzymałość co murowany. Z tym że taki szkieletowy dużo łatwiej i szybciej naprawić a z murowanym musisz się pierdzielić dużo dłużej

  • @piotrkrajewski4701
    @piotrkrajewski4701 Жыл бұрын

    Przyjdzie porządna wichura i wszystko się złoży jak te domki w stanach.

  • @michateos4179
    @michateos41795 жыл бұрын

    i te komentarze januszy którzy pewnie swój dom wylali z w pełni z betonu B35, i mieszkają w schronie... eh ludzie

  • @yzzoarts

    @yzzoarts

    5 жыл бұрын

    ale przynajmniej ich wnuki będą mogły jeszcze w tym pomieszkać a to z filmu ile przetrwa? Taka konstrukcja jest dobra "dla kaprysu" albo pod siedzibę firmy. Do mieszkania średnie chyba że na stare lata na "dożycie" ale to nie w Polsce

  • @BosskiLarry09
    @BosskiLarry095 жыл бұрын

    Dramat ! Sama chemia. 50 lat gwarancji ?! To już dom z bali wytrzyma kilkaset.

  • @kucykkucyk9384
    @kucykkucyk93845 жыл бұрын

    Stalowe Domy nigdy nie posiadały i nie posiadają żadnej fabryki produkującej konstrukcje domów stalowych. Korzystają oni z konstrukcji zamawianych i produkowanych w fabrykach innych producentów.

  • @Sabakinno
    @Sabakinno5 жыл бұрын

    Prawie jak domek tajfuna

  • @786otto
    @786otto5 жыл бұрын

    Wszystkie elementy sa skrecane , to dlaczego uzywaja rivets do zlaczen?? i cos do tylu z instalacja electryczna powinno byc uzyte Armored wire AC nie platikowy Romex. System niedopracowany !! Mozna by pomyslec ze na reklamie powinni uzyc profesionalnych nazedzi do przykrecania plyt gipsovych, a tu nie ,wyglada ze ktos lepiej nie wie !

  • @voytazz
    @voytazz5 жыл бұрын

    Ruina.

  • @andrzejchojnacki5389
    @andrzejchojnacki53895 жыл бұрын

    Zamiast pokazania procesów produkcyjnych reklama.

  • @mbomam89
    @mbomam893 жыл бұрын

    Ty chłopie w ogóle widzisz własne filmy, zanim zaśmiecisz nimi internet?

  • @gandalf9698
    @gandalf96985 жыл бұрын

    Matko Bosko, nie dość że to cienkie jak w USA to jeszcze płyta sklejkowa gdzie to sama chemia prawie i toksyny dla człowieka, no i jeszcze ten styropian...warto poczytać co to cholerstwo potrafi zrobić. ehh ja wolałbym dom z prawdziwego drewna z bali, inna energia, a i też nie dużo droższy na 200lat nawet, a nie "gwarancja" 50, a przyjdzie wichura większa i połamie w piździec.

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    Dom z prawdziwego drewna - czyli nasączony toksycznymi konserwantami czy zjedzony przez grzyba i korniki|???? Czym go wykończysz od srodka ???? co dasz w posadzce nie styropian? Lubie gdy laicy się wypowiadają nie mając pojęcia. Teraz do konkretów szkielet stalowy to nic innego jak modyfikacja szkieletów drewnianych wykluczająca ich wady w postaci pracy pod wpływem warunków atmosferycznych(głównie wilgoci) powodujacych pracę belek drewnianych, ich prężenia oraz pękniecia i jakze typowe dla tych systemów trzaski. Dodatkowo stal jest materiałem niepalnym i niechetnie zjadanym przez grzyby czy robactwo w przeciwieństwie do drewna. Wbrew pozorom to również materiał duzo bardziej ekologiczny od drewna , budujac dom ze stali wykorzystujemy materiały wtórnie przetworzone(huty przetapiaja złom ze starych samochodów, pralek itd) a ile lasu trzeba wyciać na jeden domek??? Opublikowane badania przeprowadzone na tych konstrukcjach wykazują znacznie większą ich wytrzymałość na wstrząsy sejsmiczne i huragany niż budownictwo tradycyjne, tak tak konstrukcja stalowa potrafi się poddać i powrócić jest spręzysta w przeciwieństwie do betonu który w przypadku pękniecia nadaje sie teoretycznie tylko do rozbiórki.

  • @gandalf9698

    @gandalf9698

    5 жыл бұрын

    @@kucykkucyk9384 Ja też lubię jak laicy pierdolą głupoty żyjąc całe życie jedną technologią i na siłę wciskają im innym. Po pierwsze istnieją techniki budowania domów z drewna bez grzybów i pleśni, po drugie obejrzyj sobie "księżycowe drewno" ignorancie, po trzecie między styropianem, a pustakiem w 80% tworzy się grzyb więc nie pierdol głupot "znafco". W posadzce styropian, czy Ty na głowę upadłeś? Co do palności drewna, powtarzam - obejrzyj sobie "księżycowe drewno" z bald TV bo drewno drewnie nie równe i tam jest że musieli konkstrukcję drewnianą osłabić bo nie przeszła testów na trzęsienie ziemi, bo konstrukcja z drewna była "za mocna", po drugie myślisz że klej i stłoczone wióry mniej się palą od dobrej jakości drewna? Chyba bujasz w obłokach koleś... co do robactwa, znowu odsyłam do filmu, ty chuja wiesz, ale sie wypowiadasz jakbyś był ekspertem. Co do betonu, nie wypowiadam się bo nie wiem, ale nie sądzę że konstrukcje a'la domy kanadyjskie przetrwają, jak ty to ładnie ująłeś, huragan. Tego to na pewno nie przetrwa gówno z cienkiej stali i płyt wiórowych. Dodatkową kwestią jest energia która jest w prawdziwym drewnie, a nie sztucznych wiórowcach (głównie klej i odpadki) i stali. Weź się dokształć człowieku w wielu aspektach danej dziedziny, a nie znasz się na jednym bo robisz pewnie 10 lat i już myślisz, że wszystkie rozumy pozjadałeś, a wygląda na to że ja wiem znacznie więcej o drewnie niż ty w ogóle o stawianiu domów. Wracaj do książek i filmów naukowych/dokumentalnych, a nie będziesz tu pajacował niewiedzą.

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    @@gandalf9698 Zapewne większość ludzi miała okazję spać w spaniałych drewnianych domach i słyszeć jak p[racuje ta konstrukcja. Nie trzeba być fachowcem jak Ty zeby wiedzieć że drewno pracuje cały czas. Co do robactwa to są sposoby na zabezpieczenie drewna na kilka lat ale to wiarzę się z nasączaniem go chemia której tak się boisz pajacu. Tyle samo czasu mniej wiecej daje zaimpregnowanie przeciwko grezybom i plesniom. Z grzybów to widać ze znasz jedynie muchomory a programy pokazujace budowe domów w discovery maja tyle wspólnego z polskimi warunkami co drewno księzycowe z ksiezycem. Każdy pseudo fachowiec w pl (no moze prawie kazdy) mysli ze kupi krawędziaki z tartaku pociete na wymiar i z tego postawi dom a to duzy bład bo sama technologia wycinania drewna konstrukcyjnego jest zupełnie inna , ale to odsyłam do opracowań naukowych a nie sf w TV. Owszem mozna postawić dobrze wykonany dom w technologii drewnianej ale to nie ma nic wspólnego z tym co się na ogół buduje w pl i koszty są niestety wiele wyzsze niz zwykłego kanadyjczyka. Co do styropianu w posadzce to co jeśli nie on??? Co do grzyba w przegrodach to jest to kwestia wentylacji przegród podobnie jak pomieszczeń . Ogladaj dalej TV i strugaj "fachofca". Miłego dnia :-)

  • @kucykkucyk9384

    @kucykkucyk9384

    5 жыл бұрын

    Poświęciłem sie i znalazłem coś o Twoim drewnie księżycowym , szczgólnie polecam komentarze pod tą pseudoreklamą. all4u.pl/porady/domy-z-drewna-drewno-ksiezycowe/ Szczerze ubawiłem się do łez one zapewne odstraszaja tez duchy i wampiry no ale za 8000pln/m2 to musza hahahaha

  • @1986bobstar
    @1986bobstar5 жыл бұрын

    nigdy nie przekonają mnie takie rozwiazania to prawie pewne ze po latach wyjdą jakies niespodzianki jak np. trzeszcenie . pekanie tych scianek z kartonu czy gnicie od srodka nie jestem przekonany co do dzwiekoszczelnosci nic nie było mowy o fundamentach trzeba tez doliczyc

  • @mioszpasierbinski8474
    @mioszpasierbinski84745 жыл бұрын

    Dramat

Келесі