Jak długo podtrzyma zasilanie UPS 800W + akumulator 80Ah?

Ғылым және технология

Test długości działania mojego zestawu do podtrzymania instalacji CO i solarów. Zestaw składa się z UPS-a firmy Volt o mocy 800W i akumulatora głębokiego rozładowania o pojemności 80 Ah. Jak długo będzie działał?
#zasilanieawaryjne #UPS #podtrzymaniedomu

Пікірлер: 127

  • @piotrsch1976
    @piotrsch19762 жыл бұрын

    :-) , Po pierwsze akumulatory z elektrolitem płynnym jakie by nie były głębokiego rozładowania czy rozruchowe mają podaną pojemność na etykiecie dla prądu poboru 20godzinego czyli 5%C. C=pojemność z etykiety. Jeśli prąd poboru jest znacząco większy a tutaj był wielokrotnie ok 3 do 4x większy pojemność akumulatora znacząco spada. Nawet o połowę i więcej. Jeśli chodzi o akumulatory AGM tutaj ta relacja prądu poboru do pojemności diametralnie się różni. Należy przeglądać karty katalogowe jakie daje producent bo wg nich można sobie coś zaprognozować. W AGMie ten spadek pojemności zależny od prądu jest już znacznie mniejszy bo jest już tylko kilku-kilkunasto procentowy. Dobrze jest nauczyć się przeliczać pojemność akumulatora na kWh bo pomaga to obliczeniach. Ujednolica nam jednostki poboru przez odbiorniki z pojemnością akumulatora. Taki aku 100Ah liczymy w następujący sposób P[W]=U[V] x I[A], Energia[Wh] = P[W] x t[h]=Wh. Czyli C[Wh]=U[V] x I[A] x t[h] Pojemość akumulatora już jest prąd[A] x czas [h] czyli pojemność trzeba przemnożyć tylko przez napięcie czyli 12V. C[kWh]=100Ahx12V i otrzymujemy 1200 Wh dzielimy przez 1000 i otrzymujemy 1,2kWh. Oczywiście należało by uwzględnić spadek pojemności akumulatora przy większym obciążeniu co często można znaleźć w karcie katalogowej gdzie podają pojemność zależnie od prądu poboru. Sprawność Twojego układu z ogromnymi stratami pojemności i na konwersję jaka Ci wyszła to ok 37% ;-)

  • 2 жыл бұрын

    Zgadzam się. Przeprowadzę drugą próbę, z obciążeniem 100W. Czas działania powinien być dużo dłuższy.

  • @mariusz76543
    @mariusz765432 жыл бұрын

    czar prysł :) właśnie dlatego warto robić realne testy

  • @MrTomuhho
    @MrTomuhho Жыл бұрын

    Świetny test, dziękuję. Ciekawe jak AGM, czy żel o podobnej pojemności w odniesieniu do tego wyniku...

  • @grove82
    @grove822 жыл бұрын

    Miernik pokazuje moc czynną, 200w przy cos(fi) pompy na poziomie 0,7 daje moc pozorną 285VA!!! Ako 80Ah razy 12,5V daje 1000Wh. 285VA przy sprawności przetwornicy 85℅ daje całkowita moc 335VA!!! Reasumując, 1000Wh/335 daje nam w najlepszym układzie przy sprawnym akumulatorze czas działania około 3 godzin 😉 Matmy i fizy nie oszukamy 😎

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 жыл бұрын

    Czyli jeden Aku 80 daje wymiernie pół kWh, chyba słabo widzę off grid. Mój dom zużywa średnio 12kWh+ na dzień.

  • @jk4546

    @jk4546

    2 жыл бұрын

    @@rdcabal Przy zużyciu energii 12,5 kWh urządzenia prezentowane na filmie nie nadają się. To sprzęt turystyczny. Stosujemy wagę cięższą. Inwerter hybrydowy o mocny ciągłej 5,6 kW najlepiej w systemie 48V DC Bank energii co najmniej 5kWh Wówczas przy wyłącznej sieci (offgrid) wieczór w domu spędzamy bez zmiany komfortu - na pewno latem. Wszystko działa normalnie...bez przesady z praniem i gotowaniem. Przy pompie ciepła warto bank energii powiększyć do 10kWh Więcej nie zaszkodzi. Gdy posiadamy fotowoltaikę miń. 7kWp. to w słoneczny dzień zimą da radę naładować ten bank średnio w 40- 50%. W okresie wiosnno jesiennym wieczory mamy darmowe. Są też nadwyżki, które idą do PGE.

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 жыл бұрын

    @@jk4546 właśnie taki kupiłem, jest na YT pt PV Turbia off-grid Mam naziemna do użycia jeden string ale za duże napięcie a razem 6kw. Może równolegle dam dwa stringi równej długości. Całość jest na YT pt PV Turbia

  • @rdcabal

    @rdcabal

    2 жыл бұрын

    @@jk4546 a co polecasz na magazyn, ogniwa lifepo z Chin czy Aku z auta hybrydowego.

  • @krzysztofbartnik

    @krzysztofbartnik

    Жыл бұрын

    @@rdcabal Dlatego lepiej łączyć aku w szereg do 48v. Większe napięcie to lepsza sprawność całości. Przy 12v duże prądy płyną to i akumulator ma mniejsza sprawność.

  • @piotrkarpinski2582
    @piotrkarpinski25822 жыл бұрын

    Przed obejżeniem obstawiałem że będzie chodzil max 3 godziny. Akumulator kwasowo olowiowy - sprawność 50÷ czyli tak jak jest przy tych akumulatorach. Dodadkowo spadek napięcia przy obciążeniu. 8000Ah mialo by sens, w przeciwnym razie ciepłe ubranie i butle z gazem do grzania

  • @aarrttuurr1983
    @aarrttuurr19832 жыл бұрын

    Mam podobny zestaw. Sinus pro 800e , akumulator ten sam. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Podtrzymuje pompę wodną i sterownik przy piecu. Przy dwugodzinnym braku prądu zeszła jedna kreska. Pompka na 3 biegu ma pobór 65w. Jak dobrze pamiętam, sterownik bierze bardzo mało. Więc u mnie powinno to wytrzymać znacznie dłużej. Na moje potrzeby wystarczy. Zestaw zabierany czasem na imprezy na działkę, gdzie nie ma dostępu do prądu. Oświetlenie i muzyka na całą noc. Nie raz była podłączana wiertarka i szlifierka i na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Myślę o dokupieniu panela słonecznego i regulatora na działkę żeby ładować akumulator. W lato w dzień się będzie ładować, a prądu na noc wystarczy. Pozdrawiam. Wszystkich serdecznie

  • @piotrprzybycien

    @piotrprzybycien

    2 жыл бұрын

    Jak długo zasili taki zestaw lodówke

  • @dawiddziuk5118
    @dawiddziuk51182 жыл бұрын

    witam ja mam PROsinus-300W + 50ah AGM i pilnuje kotła ariston alteas one net 24 który ma nawet opcje wyłączenia wyświetlacza w celu jak podejrzewam oszczędności energii ,jestem w szoku że to potrafi wytrzymać do 12h na baterii 50ah w cyklu nagrzeje/czuwa .

  • @rafaes8589
    @rafaes85892 жыл бұрын

    Cześć widzę tu dyskusje na temat tego ups-a mam podobny ładuje nim akumulator 100 ah SLA którego używam w pontonie do zasilania silnika elektrycznego . Zastanawia mnie wartość napięcia po automatycznym wyłączeniu ladowania akumulator ma około 13.4 czy to dobra wartość ? Czy taki ups nadaje się do ładowania ?

  • @patptys3977
    @patptys39772 жыл бұрын

    Trzeba by zmierzyć miernikiem cęgowym prąd na przewodzie z akumulatora. Porównać z tym co wykazuję watomiarka. Coś mi się wydaję, że przy takim układzie 50% strat energii to sam inwerter. Wiatraki szaleją, pełno niepotrzebnych lampek(wodotrysków) i do tego straty własne na zamianę dc/ac. Ja bym kombinował jakiś najprostszy inwerter z pasywnym chłodzeniem powiedzmy 300W i pełny sin, skoro ma to tylko zasilać pompki obiegowe od kotła. To pierwsza duża oszczędność. Druga to zminimalizowanie poboru( niższe biegi pomp, odpięcie zbędnej). Albo inna filozofia - na bogato. Wtedy potężna bateria aku agm ( przynajmniej 200ah) i jakieś solarki, mała turbinka wiatrowa aby aku podkarmić. I tak kiedyś prądu zabraknie w najmniej spodziewanym momencie. Trzeba dobrze zdefiniować co stanowi CEL i główny PROBLEM. Idealnego rozwiązania i tak nie ma.

  • 2 жыл бұрын

    Zgadzam się. Sprawdzałem pobór prądu miernikiem cęgowym, jeśli dobrze pamiętam, to przy obciążeniu 200 W wynosił około 20 A. Mam UPS-a komputerowego 300/500 W z pełnym sinusem i pasywnym chłodzeniem, będzie film - jak on sobie poradzi z podtrzymaniem CO.

  • @ravp6686

    @ravp6686

    Жыл бұрын

    @ Witaj, co to za UPS?

  • @rafalorafalo4807

    @rafalorafalo4807

    Жыл бұрын

    Chodzi o to, aby układ był w pełni automatyczny. Nikt nie będzie przecież po ciemku, czy przy latarce przełaczał wtyczek, czy kabelków. 300w/500va to absolutne minimum do kotła gazowego. W kotle elektronika, wentylator, pompa, jakieś elektrozawory. Na ścianie sterownik-termostat. Plus rozdzielacz z dwoma pompami. Plus dodatkowy termostat on/of. A ja jeszcze potrzebuję zasilić napęd bramy garażowej (jednokrotnie, aby wyjechać autem).

  • @prostownikdwupoowkowy2420
    @prostownikdwupoowkowy24202 жыл бұрын

    Zrobiłem podobny test z akumulatorem 100Ah. 13 godzin wytrzymał. Podłączyłem watomierz. Maksymalny pobór chwilowy 150W.

  • 2 жыл бұрын

    Jaki akumulator i UPS?

  • @Madius89

    @Madius89

    2 жыл бұрын

    Podaj model przetwornika i akumaltora

  • @prostownikdwupoowkowy2420

    @prostownikdwupoowkowy2420

    2 жыл бұрын

    @ Kemot PRO-sinus-500W Wytrzymał tak długo, bo przez część czasu piec dogrzewał tylko CWU, dopiero wieczorem i w nocy również CO. Start 15:15. Stop 04:15. Akumulator samochodowy Virtz AGM Start-Stop 95Ah 850A. Realnie 100Ah z haczykiem. Dlaczego taki? Bo dostałem go w dobrej cenie po znajomości. ¯\_(ツ)_/¯

  • @ciekawostkiiporadniki-ge5zh

    @ciekawostkiiporadniki-ge5zh

    Жыл бұрын

    Czyli dał Panu akumulator 100 Ah/ 12V = ok 1300W AC/230V... (13 godzin po ok 100W ciągłego poboru)? Dobrze zrozumiałem? Jeżeli tak, to świetny wynik! Świetny akumulator. Pozdrawiam

  • @Lolop1142
    @Lolop11422 жыл бұрын

    Cześć. Ja u siebie mam znacznie słabszy UPS (ever 350 pure sinus) i podpięty akumulator samochodowy 60Ah stary. U mnie trzyma to ok. 6h ale poboru mam ok 100w (2 pompy po 45w i sterownik). Z tym, że ja mam piec na gaz ziemny, a on chodzi stosunkowo mało. Jak nagrzeje np 15 min to potem kolejne 30 min nic nie robi i wyłącza pompy, do czasu aż termostat pokojowy nie uruchomi go. A tego UPS potrzebowałem bo u mnie są zaniki prądu często ale krótkie na np 1 minute. I jak trafiło na moment, że w kotle akurat się paliło to wywalało błąd i trzeba było ręczny restart zrobić (lecieć do piwnicy co kilka dni resetować). Mega wkurzające, bo jak w nocy wyłączyli to rano zimno ani ciepłej wody w zasobniku ani nic.

  • @kazimierzkrzemien4395
    @kazimierzkrzemien43952 жыл бұрын

    U mnie KEMOT500 z aku45 AGM przy max370W przez 5s. co 1min.i ok 140W dotrzymał do 2g.20min przy11,7v wyłączyłem bo UPS sygnalizował przeciążenie-wchodziło miganie z 3 na 2 wskaznik zielony.

  • @klakierklakier59
    @klakierklakier592 жыл бұрын

    No to może ja coś napiszę, mam Volta sinus pro 1500 jako awaryjne zasilanie kotła retortowego czyli :sterownik kotła, retorta z podwójnym ślimakiem bo sam kipruje popiół, czyszczak wymiennika (praca co sześć godzin po piętnaście minut), pompa kotłowa (pracuje na 8W) ,pompa CO ( automatyczna zakres pracy 6-10W) , pompa CWU 40W do grzania wody pracuje jak grzeje bojler , do tego do testu świetlówka starego typu 40W . Całość pracowała 12h pędzona dwoma akumulatorami exide 80Ah zwykłymi samochodowymi połączonymi równolegle, po teście wyświetlacz pojemności czy tam naładowanie akumulatorów pokazywał jeszcze dwie kropki. Teraz ma trzy akumulatory i jeszcze nie testowałem...

  • @ciekawostkiiporadniki-ge5zh
    @ciekawostkiiporadniki-ge5zh Жыл бұрын

    Witam Czyli wyszło, ze akumulator o pojemności teoretycznej) ok 80 Ah de facto dał energii tak jak by był to akumulator ok 40 Ah....? Bo przyjmuje się (na ogół, dla łatwego liczenia), że każde 100Ah/12V DC, to ok: 1,2kWh AC, 230V. Tak to jest z tą jakością norm pisanych przez producentów akumulatorów lub po prostu wadliwym (mocno zużytym) akumulatorem. Pozdrawiam

  • @jaimojdom5012
    @jaimojdom50122 жыл бұрын

    10,5V uznaje się jako pusty akumulator. Przetwornica powinna zejść do tego poziomu.

  • @tremorpl
    @tremorpl2 жыл бұрын

    80Ah - niech będzie z 50% użytkowe - 40Ah *12V = 480Wh przy 200W obciążenia da około 2h 20min realnej pracy - cudów nie ma ...

  • 2 жыл бұрын

    Zgadza się. Tym bardziej, że producent informuje na etykiecie, że pojemność spada wraz z obciążeniem (nie dla wszystkich jest to oczywiste).

  • @zbigniewboguslaw
    @zbigniewboguslaw2 жыл бұрын

    Fajna sprawa, ale sęk w tym, ?e od kilku lat nie było zaników prądu, nawet krótkotrwałych. Czy zatem jest sens inwestować w takie ustrojstwo? Wydaje mi się, że mały agregat prądotwórczy byłby chyba bardziej odpowiedni.

  • 2 жыл бұрын

    To zależy od regionu. U mnie przerwy w dostawie prądu zdarzają się dość często, po każdej większej wichurze. Kiedyś taka przerwa trwała 2 doby. Mały agregat też mam - kzread.info/dash/bejne/oo1twbqOZcu4j6Q.html

  • @bartomiej1417

    @bartomiej1417

    2 жыл бұрын

    Tu chyba ważniejsze jest zabezpieczenie przed zagotowaniem wody w płaszczu w razie odcięcia prądu

  • 2 жыл бұрын

    @@bartomiej1417 Jest też takie zabezpieczenie - naczynie wzbiorcze nad kominkiem. W razie zagotowania wody jej nadmiar jest odprowadzany do kanalizacji, a uzupełniana jest automatycznie z sieci.

  • @fufifufilon3229
    @fufifufilon32292 жыл бұрын

    Hmmm... Wynik wskazywałby raczej na pojemność poniżej 40Ah... Chyba że "druga połowa" energii jeszcze została w akumulatorze ale, ze względu na spadek napięcia, przetwornica nie jest w stanie z niej skorzystać.

  • 2 жыл бұрын

    Możliwości są dwie - albo spadła pojemność akumulatora (ma niewiele ponad rok) albo UPS nie ładuje go do pełna.

  • @abiogaz
    @abiogaz2 жыл бұрын

    Dzień dobry, zestaw sinus pro 800 i agm 100ah jeszcze nie testowany.

  • @Pawlowski1d

    @Pawlowski1d

    2 жыл бұрын

    kogo to obchodzi? cchwalisz sie czy co?

  • @abiogaz

    @abiogaz

    2 жыл бұрын

    @@Pawlowski1d dzień dobry, pewnie nikogo, nie chwalę się, to był komentarz dla statystyk.

  • @Tomi1986ow
    @Tomi1986ow2 жыл бұрын

    A taki ups da radę uruchomić lodówkę?

  • 2 жыл бұрын

    Zamierzam to sprawdzić. Drukarkę laserową uruchamia choć piszczy z przeciążenia na początku.

  • @bartoszjan5872
    @bartoszjan58722 жыл бұрын

    Co robicie jak akumulator po tych 13h się rozładuje? Jak ładujecie?

  • 2 жыл бұрын

    Ja ładuję agregatem. Przy okazji ładuję baterie we wszystkich telefonach, laptopach i powerbankach.

  • @Leszekplus

    @Leszekplus

    Жыл бұрын

    Wyjąć następny z samochodu.

  • @slamak9897

    @slamak9897

    4 ай бұрын

    Ja kupuję nowy...

  • @andrzejbrzezz
    @andrzejbrzezz Жыл бұрын

    morał - po co akumulator głebokiego rozładowania skoro ups ile tam było 10.8 V ? odcina się - gdyby był zwykły ak to jakaś różnica by była ?

  • @ukaszs8798
    @ukaszs87982 жыл бұрын

    Witam. Przyczyny krótkiego czasu pracy upatrywałbym w aku a dokładniej w jego producencie. Mój ups wyciąga około 10 godzin. Aku 74Ah. Pozdrawiam.

  • @mariusz1850

    @mariusz1850

    2 жыл бұрын

    Przy 200w poboru prądu ?? !!

  • @mariuszanonimowy7166
    @mariuszanonimowy71662 жыл бұрын

    Aż muszę napięcia zmierzyć bo mam podobny zestaw

  • @mariuszanonimowy7166

    @mariuszanonimowy7166

    2 жыл бұрын

    13,3v. Wyczytałem, że powinno być 13,6v. Jak będę miał czas to rozładuje aku i zobaczę jakie napięcie osiągnę

  • @KK-ui9vs
    @KK-ui9vs2 жыл бұрын

    241 volt mam na wyjściu a na wejściu 219,to normalne?taki sam mam tylko biała obudowa,i nie piszczy mi przy braku prądu a wentylator tylko wlacza się przy ładowaniu akumulatora jak wraca prąd w sieci,to jest normalne?

  • @franekfranek5555

    @franekfranek5555

    2 жыл бұрын

    miałem podobny problem[np. 244 / 240 ] . Badziew stoi teraz jako eksponat , kupiłem teraz mocniejszy 1500 , 2 akumulatory żelowe 100 AH . Napięcie na wyjściu skakało [ to jednak chińczyk podrasowany pod nasze warunki ] tochę lepiej bo u mnie przy pelecie i 2 podajnikach chwilowo to nawet 550 W , ale pomiędzy sterownikiem a UPS - Volta włożyłem tani stabilizator "Qoltec " i 3ma jak drut 230 . Mam sterownik do kotła za kilka tysi i szkoda by go trak szlafił jak mnie nie ma w domu . Dołożyłem do kotła mały bufor 500l i tak ustawiłem sterownik byciągle chodził kocioł i sporadycznie się wygaszał .Przy takich ustawieniach na aku chodził do 15 godzin .

  • @KK-ui9vs

    @KK-ui9vs

    2 жыл бұрын

    @@franekfranek5555 umnie wpięty w sieć raz już uratował ,opady śniegu odcięły na 12 godzin prąd,nie patrzę jakie napięcie wyświetla i nie denerwuje sie 😁

  • @reddc1341
    @reddc13412 жыл бұрын

    Kurde liczyłem na lepszy efekt. A gdyby dołożyć panel foto i do tego regulator ładownia akumulatora na 12v? I doładowywać go?

  • 2 жыл бұрын

    Ja też :/ Podejrzewam, że UPS nie ładuje akumulatora do maksymalnej pojemności - na początku było 13,6 V a powinno być ponad 14 V.

  • 2 жыл бұрын

    Myślałem o kupnie 2 używanych paneli do eksperymentów ;)

  • @reddc1341

    @reddc1341

    2 жыл бұрын

    Ja ma na dachu takie panele w ilości 10 sztuk JA SOLAR 455W JAM72S20-455/MR. Zastanawiam się gdybym 3 z nich podłączył pod Inwerter solarny falownik Off Grid z ładowarką solarną MPPT Green Cell 24VDC 230VAC 3000VA/3000W Czysta sinusoida do tego 2 akumulatory po 12v podłączone na 24v. I w momencie gdyby nie było prądu z sieci przełączać się tymi 3 panelami na ten falownik i ładować akumulatory.

  • @ukaszdabrowski4441

    @ukaszdabrowski4441

    2 жыл бұрын

    Produkcja energii z paneli w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym jest znikoma, więc takie rozwiązanie nie ma sensu

  • 2 жыл бұрын

    @@ukaszdabrowski4441 Wiosną zabieram się za budowę małej turbiny wiatrowej, która będzie ładować akumulatory w sezonie zimowym.

  • @piotrptak8780
    @piotrptak8780 Жыл бұрын

    Czy ktoś sprawdzał ile pobiera prądu zasilacz prz naładowanym akumulatorze, bez podłączonych odbiorników. W moim nowo zakupionym zasilaczu SINUSPRO-800E mierzony cegami wynosi 0 ,18A .

  • Жыл бұрын

    Nie sprawdzałem, ale jeśli rzeczywiście pobiera tyle - to sporo.

  • @piotrptak8780

    @piotrptak8780

    Жыл бұрын

    Proszę o radę, UPS jeszcze mogę zwrócić ,tylko następny zakupiony coś zmieni. Sprzedawca stwierdził że to zużycie jest w normie.

  • @merczico1244
    @merczico12442 жыл бұрын

    Jestem ciekawy jak ty masz podłączony ten kominek skoro mówisz o obiegu otwartym. Każdy obieg CO jest obiegiem zamkniętym

  • 2 жыл бұрын

    Płaszcz kominka jest w obiegu otwartym i przekazuje ciepło do obiegu zamkniętego CO przez wymiennik płytowy. Każdy obieg ma swoją pompę.

  • @witoldnol4791
    @witoldnol47912 жыл бұрын

    Hmmm a mnie się marzy silnik stirlinga.

  • @wiesawwiesaw3054
    @wiesawwiesaw30542 жыл бұрын

    Mam pytanie. Posiadam fotowoltaike 4,50 kw., falownik hułajłej z morzliwościà podpięcia banku energji czy musze dokupić aku dydykowane czy mogą być każde inne?

  • 2 жыл бұрын

    Nie znam tych falowników. Myślę, że odpowiedź na to pytanie będzie znała firma, która montowała instalacją, ewentualnie przedstawiciel Huawei.

  • @sdfsdfsdfgdfgf765
    @sdfsdfsdfgdfgf765 Жыл бұрын

    Przetwornica ma słaby PF na wyjsciu to po pierwsze. Kolejna rzecz autokonsumpcja, strzelam że bedzie to od 40 do 60W.

  • @Stefatabor
    @Stefatabor2 жыл бұрын

    Jeśli już to dobry agregat prądu 2000 - W .załatwi sprawę bez akumulatora który wytrzyma max 5 lat . Każdy ma w domu samochód a w nim alternator do tego dokupić dobrą przetwornice na DC 12 V na AC sinus 230 V . mamy zasilanie na pare godzin .

  • @pawelp2158

    @pawelp2158

    2 жыл бұрын

    Jak położysz się spać o 22 a 00 wyłączą prąd to wstaniesz żeby podłączyć piec do samochodu a potem zostawisz odpalony samochód na posesji na całą noc? A po drugie zaufasz AVRowi z agregatu i podłączysz go bezpośrednio do pieca w którym komputer potrafi kosztować kilka tys? Gdzie nawet w instrukcji agregatu jest napisane żeby nie podłączać do rtv i agd

  • @grove82

    @grove82

    2 жыл бұрын

    @@pawelp2158 a pojęcie agregat inverterowy coś ci mówi?! 😁😎

  • @pawelp2158

    @pawelp2158

    2 жыл бұрын

    @@grove82 tak mówi mi, ale kolega powyżej twierdzi że wystarczy przetwornica podłączona do gniazda 12v w samochodzie. A agregat inwerterowy jest wporzadku ale nadal trzeba by wstać o 2 w nocy żeby go włączyć a ups załączy się automatycznie I akumulator 100ah w większości przypadków wystarczy na przynajmniej 8h

  • @andrzejbrzezz

    @andrzejbrzezz

    Жыл бұрын

    Jak podpiąć akumulator do auta tak by prad ładowania 2 akumulatorów czyli tego który mam w aucie i tego dodanego nie przepalił jakiś tam bezpieczników w aucie a komputer nie oszaleje w aucie ? kupujac nowy akumulator musiałem w komputerze w aucie dokładnie ustawić jaki mam nowy

  • @bart2991
    @bart29912 жыл бұрын

    Z filmiku wynika ze pojemność akumulatora to jakieś 40Ah a nie 80Ah. Jednakże akumulator kwasowy potrzebuje napięcia 14+ aby uzyskać pełną pojemność. Ups pracuje w trybie zasilania buforowego 13.6v co dla tego akumulatora jest na dłuższą mete zabujcze. Napięcie 13.6v idealnie nada się do akumulatora AGM lub żel to one są lepiej przystosowane to pracy buforowej. Proponuje naładować akumulator poza ups-em tak aby uzyskać odpowiednią gęstość elektrolitu. Odczekać 24h i ponowić test.

  • 2 жыл бұрын

    Dzisiaj tak zrobiłem - naładowałem akumulator ładowarką mikroprocesorową do napięcia 14,7 V i powtórzyłem test. Wynik był lepszy zaledwie o 10 minut, a watomierz pokazał 0,4 kWh. Zrobię jeszcze jedną próbę - naładuję akumulator prostownikiem.

  • @bart2991

    @bart2991

    2 жыл бұрын

    @ myślę że jeśli jest dostęp do "korków" to prostownik i ładowanie małym prądem do tych 16v.

  • @grove82

    @grove82

    2 жыл бұрын

    @ miernik pokazuje moc czynną, 200w przy coś(fi) pompy na poziomie 0,7 daje moc pozorną 285VA!!! Ako 80Ah razy 12,5V daje 1000Wh. 285VA przy sprawności przetwornicy 85℅ daje całkowita moc 335!!! Reasumując, 1000Wh/335 daje nam w najlepszym układzie przy sprawnym akumulatorze czas działania około 3 godzin 😉

  • 2 жыл бұрын

    @@grove82 Dzięki za wyjaśnienie.

  • @arnn695

    @arnn695

    2 жыл бұрын

    A czy nie chodzi tu czasem o pojemności c20/c10/c5? 80ah jest dla pojemności c20, czyli 80ah/20h=4A, tyle może być poboru prądu żeby akumulator go oddawał przez 20h. W teście pobór 190W, czyli około 16A. Czyli chodzi o pojemność C5. Z prawa Puekerta przy większym obciążeniu pojemność spada, dla C5 może być w okolicach 50% pojemności C20. Plus akumulator trochę nie doładowany, przez zbyt niskie ładowanie przez rok zasiarczony i .... VOILA ! mamy nasze 40AH. WNIOSEK - trzeba do instalacji dodać jeszcze trzy takie akumulatory równolegle, żeby pobór prądu na akumulator był 4A. Wówczas pojemność zastawu będzie 320Ah i powinna być w pełni do wykorzystania, czyli starczyć na 320ah/16a=20 godzin podtrzymania. Inna możliwość wziąć większe akumulatory np. 120A, wówczas dla c20 pobór 6A, dwa akumulatory połączone równolegle powinny pracować w okolicach c10 i może mieć 80-90% pojemności c20.

  • @tadeusz6061
    @tadeusz60612 жыл бұрын

    I co ? wiesz już co jest powodem ? z informacji producenta wynika, że ten UPS na akumulatorze 80 ah i obciążeniu 200 W powinien wytrzymać 160 minut, a akumulator wytrzymał Tobie 140 minut. To nie duża różnica, wychodzi jakieś 12,5 % różnicy na minus. Jak mówiłeś zakupiłeś akumulator za ponad 200 zł jak dobrze pamiętam, więc trzeba kupić jakiś lepszy aku. Ciekawe czy producent może ujawnić na jakich akumulatorach robił testy, że miał lepsze wyniki utrzymania, z drugiej strony jeśli taki akumulator będzie droższy o kilkaset złotych to lepiej mieć tańszy akumulator.

  • @darooo4624
    @darooo46242 жыл бұрын

    Niestety przy takim poborze nic więcej nie uzyskasz, trzeba ograniczyć się do 100 W i najlepiej dwa akumulatory po 90 Ah :)

  • 2 жыл бұрын

    Raczej nie będę inwestował już w akumulatory kwasowe, tylko przerzucę się na li-ion lub LiFePo4.

  • @darooo4624

    @darooo4624

    2 жыл бұрын

    @ kwasiaki są tańsze a z litowych bądź zelowych czy agm uzyskasz tyle samo prądu

  • 2 жыл бұрын

    @@darooo4624 Są tańsze ale mniej trwałe.

  • @darooo4624

    @darooo4624

    2 жыл бұрын

    @ co racja to racja ale ja dopiero zaczynam przygodę zobaczę jak mi się sprawdzą aku firmy Marina jak długo to pociągnie od dwóch dni mam zestaw i jeszcze do końca nie złożony bo narazie tylko jedno aku

  • @masaskaksa6780
    @masaskaksa67802 жыл бұрын

    Witam jak by podliczył prostownik podliczył to by dzialalo

  • @user-uy7rf3ox8v
    @user-uy7rf3ox8v5 ай бұрын

    Ja mam akumulator 100ah i ups firmy Rebel1000v max a stałej 700v na chodzie jak pracuje wytrzymał mi 7 h ale jak sie odpala to jest 2 sekundowe przeciążenie i leci dalej to jakieś z odpalaniem wytrzymuje wtedy około 3 do 4 h. Pozdrawiam

  • @user-uy7rf3ox8v

    @user-uy7rf3ox8v

    5 ай бұрын

    Koszt tego w roku 2023 1250zl koplet

  • @user-uy7rf3ox8v

    @user-uy7rf3ox8v

    5 ай бұрын

    Żarówka mocy 10 wat o mocy 60wat świeciła 125 h to tak dla porownania

  • @ondre1557
    @ondre1557 Жыл бұрын

    Totalna porażka .Za tydzień mam do odbioru ten sam zasilacz UPS+ ako AGM żel 100 Ah . Dystrybutor zapewnia, że przy poborze prądu 100W / mam kocioł gazowy - pompka 60W/ pociągnie podobno ponad 10 godzin. Zobaczymy czy to prawda czy tylko zabieg handlowy.

  • @ondre1557

    @ondre1557

    Жыл бұрын

    Z komentarzy pod filmikiem wynika że trzeba zainwestować jak na dzisiaj ok 900 zł na aku AGM 100 Ah i będzie gucio :)

  • @dariuszsz5639
    @dariuszsz56392 жыл бұрын

    Poprostu masz kiepski akumulator. Jak już się trochę wykosztowałeś na upsa, to trzeba było też kupić porządny akumulator np Bosch lub innej znanej marki. Te 80 Ah jest niewiarygodne. Koniec kropka.

  • @mirkoozo

    @mirkoozo

    2 жыл бұрын

    Bosch nie produkuje akumulatorów tylko przykleja naklejki... ;)

  • @grove82

    @grove82

    2 жыл бұрын

    Bosch i porządny akumulator 😂😂😂

  • @dariuszsz5639

    @dariuszsz5639

    2 жыл бұрын

    Dla mnie bosch czy varta zawsze będzie lepszym wyborem, zawsze ! I nic tu nie znaczy naśmiewanie się amatorów chińszczyzny

  • @grove82

    @grove82

    2 жыл бұрын

    @@dariuszsz5639 z całym szacunkiem, ale większej chińszczyzny jak Bosch to jeszcze nie spotkałem 😉

  • @eGze20

    @eGze20

    2 жыл бұрын

    @@dariuszsz5639 Bosch lepszym wyborem od chińczyka to prawda. Jak będziesz chciał kupić akumulator to np. Banner lub ukraińska Amega posłuży znaaaaaacznie dłużej niż ta 2-3 letnia zabawka boscha.

  • @spaceXXspace
    @spaceXXspace2 жыл бұрын

    Czyli co dwie godz? Nie warto szkoda kasy

  • 2 жыл бұрын

    Podtrzymanie lepiej mieć niż nie mieć :) Dokładam drugi aku i mam prawie 5 godzin.

  • @spaceXXspace

    @spaceXXspace

    2 жыл бұрын

    @ a tam ,wydałeś na to ustrojstwo pewnie ponad tysiaka plus spędzone godziny i wieczory nad tym ,a jak zabraknie prądu to przez te dwie godz dom się nie wychodzi a i te dwie godziny w dłuższej perspektywie braku prądu znaczenia mieć nie będą. Lepiej furę zatankować pod korek zabrać gdzieś rodzine na przejażdżkę albo do hotelu na wekend 🤣a nie siedzieć i dłubać przy wspomagaczach Jak będą chcieli globaliści blackout wprowadzić to go wprowadzą

  • @donmelonsjo

    @donmelonsjo

    2 жыл бұрын

    @@spaceXXspace Tu bardziej chodzi o bezpieczeństwo. Jeżeli będzie mocno nałożone do kominka ,a zabraknie prądu , to może być nieciekawie. Woda się w kominku (z płaszczem wodnym) zagotuje po niedługim czasie i mamy gotową bombę w domu. Jeżeli jest dobrze kominek zabezpieczony , tzn. ma odpowiednio i odpowiednim przekrojem rury zrobione zabezpieczenie do zbiornika wyrównawczego , to tą wrzącą wodę (a nawet parę wodną o temp nieraz 120 stopni i więcej) wywali przez naczynie wyrównawcze do kanalizacji lub przez ścianę na zewnątrz. Często monterzy kominków zabezpieczają je nie przez naczynie wyrównawcze , ale przez zawory bezpieczeństwa montowane bezpośrednio przy kominku. I teraz sobie wyobraź ,że nie ma prądu , masz zabezpieczone tym zaworem bezpieczeństwa i (jeśli zadziała) , to woda po kilku minutach zaczyna wrzeć , ciągle zwiększając swoją temperaturę i pojemność i nagle następuje otwarcie zaworu bezpieczeństwa i ta cała gorąca woda/para wodna o temp ponad 100 stopni napierdala Ci na panele w salonie. Jeszcze gorzej by było gdybyś nie miał zabezpieczenia , albo ten zawór by nie zadziałał ,wtedy nastąpi wybuch kominka , który może nawet ścianę w domu przestawić. Jednak wolałbym mieć taki ups z aku .Pozdrawiam.

  • @aarrttuurr1983

    @aarrttuurr1983

    2 жыл бұрын

    Q17. Pewnie mieszkasz w bloku więc nie zrozumiesz , że takie zabezpieczenie jest potrzebne. Pozdrawiam.

  • @upanie1

    @upanie1

    2 жыл бұрын

    @@donmelonsjo A co jak pompka się zepsuje i o tym nie wiesz?

  • @rafi1430
    @rafi14302 жыл бұрын

    i po co Ci to było :) wiadome było że z takiej instalacji nie ma szans na nic więcej !!! szkoda twojego entuzjazmu , przykro ;)

  • 2 жыл бұрын

    Przyjąłem ten wynik z godnością :) Praw fizyki się nie oszuka.

Келесі