Jacek Bartosiak vs. Andrzej Zybertowicz: Wielka zmiana. Waszyngton czy Dolina Krzemowa - kto rządzi?

Zapis debaty Układu Otwartego i Nowej Konfederacji pomiędzy autorami dwóch książek. Andrzej Zybertowicz, autor "Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce" i Jacek Bartosiak autor "Koniec końca historii".
[Autopromocja]
Sklep Układu Otwartego: patronite-sklep.pl/kolekcja/i...
00:17 Igor Janke: Wstęp
2:43 Jacek Bartosiak: Jaki wpływ na świat ma rewolucja cyfrowa?
7:37 Andrzej Zybertowicz: Jak rewolucja cyfrowa zmieniła kondycję naszej cywilizacji?
13:24 Jacek Bartosiak: Skąd bierze się paraliż Zachodu? Azja lepiej wchodzi w cyberświat
22:10 Andrzej Zybertowicz: Pojęcie cyber. Rosjanie źle ocenili sytuację na Ukrainie
32:52 Jacek Bartosiak: Pozytywne i negatywne strony cyber
43:15 Andrzej Zybertowicz: Gdzie jest władza? W Waszyngtonie czy Dolinie Krzemowej?
55:40 Jacek Bartosiak: Wojna a model kapitalizmu na świecie
58:28 Andrzej Zybertowicz: BigTechy
1:02:36 Jacek Bartosiak: Świat cyfrowy a wyzwania ustrojowe
1:08:00 Andrzej Zybertowicz: Media społecznościowe. Dzieci a internet. Autorytety w świecie cyfrowym
1:36:00 Jacek Bartosiak: Przywództwo w obecnych czasach
Tu można kupić książki:
Cyber kontra real: ksiegarnia.nowakonfederacja.p...
Koniec końca historii: ksiegarnia.nowakonfederacja.p...
----------------------------------------------------------------------
🔔 SUBSKRYBUJ bit.ly/SubskrybujUkladOtwarty
🔥 PATRONITE patronite.pl/igorjanke
🟢 SPOTIFY bit.ly/IgorJankeSpotify
💭 TWITTER / igorjanke
👍 FACEBOOK bit.ly/IgorJankeFB
📷 INSTAGRAM / igorjanke
🌐 UKŁAD OTWARTY ukladotwarty.pl
📺 IGOR JANKE igorjanke.pl
✉︎ KONTAKT: igor.janke@ukladotwarty.pl
------------------------
🎙️ ROZMOWY Z GOŚĆMI ⤵️
➡️ GENERAŁ SKRZYPCZAK • Generał Skrzypczak w U...
➡️ JACEK BARTOSIAK • Jacek Bartosiak w Ukła...
➡️ ANNA MARIA DYNER • Anna Maria Dyner w Ukł...
➡️ MAREK BUDZISZ • Marek Budzisz w Układz...
➡️ ADAM EBERHARDT • Adam Eberhardt w Układ...
➡️ ANDREW MICHTA • Andrew Michta w Układz...
---------------------------------------------------------------------
Copyright © Igor Janke. All rights reserved.
---------------------------------------------------------------------
#IgorJanke #Bartosiak #Zybertowicz

Пікірлер: 1 400

  • Жыл бұрын

    Zapraszam do obejrzenia mojego reportażu z Kijowa: kzread.info/dash/bejne/nqCWkriRgbrImqQ.html

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Ciekawostka. Nawet mainstream pochylił się nad Billem Gatesem, covidowym szamanem. Cytaty czerpię z ''DoRzeczy'' ale to samo czytałem na Onecie : ''Bill Gates i jego partnerzy kontrolowali reakcję świata na COVID-19 - ujawniają Politico i "Die Welt". Dziennikarze obu redakcji przez siedem miesięcy prowadzili dziennikarskie śledztwo poświęcone temu tematowi. Jak donoszą dziennikarze, w trakcie pandemii podejmowanie decyzji "płynnie przeszło" z rąk światowych rządów w ręce organizacji pozarządowych. Cztery wielkie organizacje przejęły władzę w sferze, w której kontrolę powinny sprawować państwa. "Problem w tym, że nie spoczywała na nich odpowiedzialność, której wymaga się od demokratycznie wybranej władzy" - wskazują dziennikarze. Ze śledztwa wynika, że centralną postacią jest tutaj Bill Gates. W skład czterech wspomnianych organizacji wchodzi jego własna Fundacja Billa i Melindy Gatesów, która odgrywała kluczową rolę, jednak znaczące okazały się też inne skoligacone z nim organizacje. Są to: Gavi (organizacja zajmująca się szczepieniami, którą Gates pomógł założyć), Wellcome Trust (brytyjska fundacja badawcza, która w przeszłości współpracowała z fundacją Gatesa) oraz Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, czyli międzynarodowa grupa badawczo-rozwojowa (Gates pomógł ją stworzyć w 2017 r.). (..) Ze śledztwa Politico i "Die Welt" wynika, że kierownictwo "wielkiej czwórki" cieszyło się wprost bezprecedensowym dostępem do najwyższych szczebli rządowych. Mieli oni wydać co najmniej 8,3 milionów dolarów na lobbing wśród ustawodawców i urzędników w USA i Europie. Co więcej, okazuje się że wielu urzędników amerykańskich czy unijnych, jak również przedstawicieli WHO w przeszłości było powiązanych z rzeczonymi organizacjami Gates'a. Często pracowali po prostu w nich, dzięki czemu mieli ułatwiony start w świat polityki i finansów. (..)''

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Brak komentarzy i reakcji - od tygodnia czasu - na powyższy cytat przyjmuję z ogromną satysfakcją 😃 Świadczy to o dwóch rzeczach, o dwóch zjawiskach : 1) czytają to głównie ci co dali się zrobić w ''pandemię'', jak red. Janke :)) , 2) jednocześnie są to ludzie, którzy zrozumieli, że dali się oszukać nachalnej propagandzie i jest im wstyd. Nie zawsze rację ma Mark Twain, że ludzi łatwiej jest oszukać niż przekonać, że zostali oszukani. Są czasem wyjątki od tej reguły...

  • @leszekostachowski549

    @leszekostachowski549

    Жыл бұрын

    Są wyznawcami jednokierunkowości pojęć jak np. "$konkurencja" ( do do wolnej ; ... ) i "$wolność" ( do dowolności ; ... ) .. Te mechanizmy można doprowadzi poprzez eskalację do swej własnej parodii absurdu, farsy i opacz ności, zapętlając zmienić kierunek celowości . Konkurencja kończy się zawodami zwanymi wojną o przeżycie. Czyli polityką tzw. prawo stwórczą prowadzoną innymi metodami w konkurach na skuteczne ciosy.. Nazwa zmiennej $"X" jest tylko nazwą, a jej zawartość mutuje.. Niema pojęć "mono" bytów i każde pojęcie jest składowa opisującą większy mechanizm w całości ich dynamicznych interakcji..

  • @leszekostachowski549

    @leszekostachowski549

    Жыл бұрын

    Ceny mogą spadać pozornie i okresowo. "$CENA" którą widzicie w sklepie jest wynikiem skomplikowanych zabawa żonglerką matematyczną na podatkach, dofinansowaniach, programach,.. ( w karcianej twórczości na kartki) i grach konkurencyjnych o rynki w cyklach zarzucania sieci i ich rolowania podczas połowów.

  • @leszekostachowski549

    @leszekostachowski549

    Жыл бұрын

    Nie wydaje się, że kuriozalnie u nas wszystko kiedyś padło, bo nie było prywatne i właściciel nie dbał. Teraz każda sprywatyzowana branża przestaje działać i ma kryzys, a dopiero co skończył się proces jej prywatyzacji.. Z tym, że tym razem to siły wyższe są odpowiedzialne., Jeśli nie z prywatnej zagranicy, to przynajmniej jakieś duchy straszą w do wolnych krzakach.. To chyba jak z tymi naszymi starymi nowoczesnymi nieekonomicznymi technologiami, kupionymi za granicą na wolnym ryjkowisku za chwilówki i była wtopa??? A zapominałem byłem sobie, potem się pojawiła doktryna o przewadze zysków z plajt i kryzysów.. Przedtem włam polegał na wymianie pieniądza, dewaluacji i przymusowym odkupie np. kruszców. Jak w każdej prawnie się szanującej do wolnie wolnej demo swawolnej kreacji. Profesorowie nam mówili, że aby praca była satysfakcjonująca, to powinieneś z niej akumulować.. Zapomnieli se tylko dorzucić, że jak już zakumulujesz to trzeba ci to to od akumulować, żebyś dalej mógł akumulować jak wcześniej i na każde do wolne żądanie, konkurując się z innymi konkurentami o jej względa.. O tyle się zmieni, że ciocia władza może założyć czapki niewidki i duchów prześcieradła na rodo, a ty będziesz tym razem świecił jak każdy płomyk na świeczniku płonąc nierozważnie z śladem węglowym.. Interes był taki jak z babcią co wróżyła na troje z onuc. Układ krzyżowy.. Trzy strony i jedna do której prosto z mostu się nie przyznajem, bo niewypadła i numer mógł by palić na panewce królika. Dwoje się bije, a jeden sędziuje i kontroluje przepływy mocy, a czwarty czort z tylnego siedzenia to układa, szturcha, nagabuje,.. aby tak zadziało. Każda niby święta panienka z swego okienka puszcza oczko do ułana, coby się konkurował o jej względa.. Nie łamta się, wyjechali sami nieudacznicy, szukać miski z koralikami bo słodzony ryż drogi,.. Mała strata, bo oni za "darmo byli kształceni... Łatwe konkury będą z ich nowymi właścicielami :) USA to wybrzeża, reszta to flight over, aa to te sadzawki?. Od pradawnych czasów wolne państwa miasta to huby na szlakach komunikacyjnych do kolonii, a te zapewniały rzeki.. Huby, certa, archiwa, szatnie ... Już to analizowałem.. Stworzymy kastę cyber klawiszy, katów, kluczników, bibliotekarzy.. oni stanowią prawa i myta.. Kto co komu może.. sprzedać, co przeczytać, co zrobić... "I co nam pan zrobisz?" Kat nie tylko ścinał. Oczyszczał miasta, czasem zajmował chirurgią, leczeniem i nieźle zarabiał.. Taki z kasty nie tykanych pomniejszych większych szlachciców ... .. ... Każdy mechanizm da się doprowadzić do parodii, absurdu, czy nawet zapętlając odwrócić cele.. Najlepiej za tajemnicami i mglistymi pojęciami..

  • @uuufx3273
    @uuufx3273 Жыл бұрын

    ja panu prof. odpowiem o co chodzi w tym świecie: o chciwość. Chiny od 30 lat podbijają świat tylko dlatego, że cywilizacja zachodnia nie rozumie, że wolny rynek jest dobrym rozwiązaniem tylko w granicach wspólnej antropologii. Gdy inna cywilizacja - chińska- nie definiuje człowieka tak samo, to może go wykorzystać do niewolniczej pracy, obniżając koszty produkcji i niszcząc gospodarki innych krajów z obszaru, gdzie człowieka traktuje się wyżej. Teraz gdy Chiny osiągnęły już znaczny rozwój i nie mogą już obniżać kosztów produkcji, wykupują partie i fundaCJE, by podwyższać koszty produkcji w krajach konkurencyjnych przez absurdalne programy: zielona energia, elektryczne samochody, itp. W trzecim etapie będą już właścicielami świata i dopiero wtedy okaże się, że nie ma już antropologii chrześcijańskiej, a chińska i będziemy pracować jak n iewolnicy dla Chińczyków. Jedyny ratunek: globalne wysokie cło na chińszczyznę. Dlatego tylko Tramp rozumiał świat.

  • @walterweiss7124

    @walterweiss7124

    Жыл бұрын

    racja, chciwa niemiecka gospodarka, oni mysleli ze znalezli tanią sile roboczą a Chinczycy ich wykiwali: zagarneli know-how i kopiują niemieckie produkty za bezcen przez co w Niemczech niektóre firmy upadly, a durna makrela udawala ze nic o tym nie wie; dopiero kiedy byl ten kryzys z maseczkami i lekami przez covid Bruksela sie nagle obudzila przerazona jakie mamy w UE uzaleznienie od Chin!

  • @tadeusz9312

    @tadeusz9312

    Жыл бұрын

    Nic dodać nic ująć. Smutna Rzeczywistość

  • @wdrewnowziety5271

    @wdrewnowziety5271

    Жыл бұрын

    👏👏

  • @jankowalski5590

    @jankowalski5590

    Жыл бұрын

    Zakłamujesz obraz. Chiny działają taka samo jak Angole przeciw rodzącym się Stanom Zjednoczonym. Wolny rynek to mit jak dobrobyt płynący z komunizmu. Każdy kraj/koncern stosuje bandyckie metody (jeżeli mogą sobie na to pozwolić)

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Z.ŁO (B) marzące tylko o wojnie i za to powin!en dostac dożywocie w celi bez okna

  • @kamak24
    @kamak24 Жыл бұрын

    Dlaczego w telewizji publicznej nie ma takich polemik a ja jestem zmuszony do oglądania tańca z gwiazdami czy mam talent ...

  • @rafaney9778
    @rafaney9778 Жыл бұрын

    Ciekawa dyskusja, zwłaszcza, że obaj panowie mają inne punkty widzenia. Stąd i polemiki i dygresje i spór. Tak trzymać! Zdecydowanie lepsze to od sytuacji, kiedy rozmówcy spijają sobie słowa z ust i się we wszystkim zgadzają.

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    A jak któryś twierdzi że dwa i dwa to cztery a drugi inaczej to też jest fajnie?

  • @slawomirj815

    @slawomirj815

    Жыл бұрын

    Tak, bo nie zawsze 2+2 jest 4. Może być np.: 2+2=10. Lub inaczej :) NAPRAWDĘ

  • @myszykiszkii

    @myszykiszkii

    Жыл бұрын

    @@katogoria Twoja matematyczna metafora nie ma zastosowania w nienaukowej dziedzinie. Proste, nie?

  • @Alikazach

    @Alikazach

    Жыл бұрын

    Było czuć emocje jak Bartosik wyskoczył że Mask jest dla niego bohaterem .

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    @@slawomirj815 Matematyki nie klasyczne, wielowymiarowe jak np. przestrzenie Hilberta odnoszą się do szerszych zjawisk o naturze emergentnej względem newtonowskiej, my żyjemy na ziemi, w ramach Prawa Naturalnego. Owszem, niektórzy lewitują umysłowo, np. socjologia w której korzenie ma zarówno niemiecki akwarelista, sowiecki zbawca, jak i pan Zybertowicz.

  • @kasiadon8791
    @kasiadon8791 Жыл бұрын

    Zgadzam sie z p. Andrzejem. Algorytmy zamykają nas w bańkach. Czy 10-cio latka czy ambasadora. Tak samo podsylają wąski zakres informacji eliminujac całkowicie inne spojrzenie na otaczający świat.

  • @chaber5555

    @chaber5555

    Жыл бұрын

    Bardzo dobra uwaga. Nikt nie widzi albo nie chce widzić togo oczywistego faktu.

  • @adamdrzewiecki8643

    @adamdrzewiecki8643

    Жыл бұрын

    Droga Kasiu, a co z twoim własnym rozumem. Czytasz jeszcze co chcesz i wyciągasz wnioski jakie chcesz. A jak już masz dosyć możesz cały ten dobrobyt elektroniczny wyłączyć.

  • @aaavvv9525

    @aaavvv9525

    Жыл бұрын

    Naukowcy i różnej maści specjaliści od zawsze funkcjonują głównie na polu własnych specjalizacji czyli w bańkach. Tak było od zawsze. Zybertowicz ma za bardzo sprany mozg politykom i myli decyzyjne elity z elektoratem partyjnym. Nawiasem mówiąc to właśnie obecnie mamy renesans nauk interdyscyplinarnych.

  • @robertjaskiewicz6762
    @robertjaskiewicz6762 Жыл бұрын

    Kiedy słyszę "demokracja" w czasach dominacji kapitału korporacyjnego, roli obcych wywiadów, wszechobecnej manipulacji mediów głównego ścieku oraz cyber technologii, a nie słyszę o konsekwencjach wpływu wymienionych na życie, poglądy i decyzje przeciętnego człowieka🤡

  • @wojciechpless1070
    @wojciechpless1070 Жыл бұрын

    Panie Igorze zachecam do debat politycy kontra analitycy, dzięki czemu uda się podnieść poziom wiedzy ludzi którzy rządzą lub będą rządzić naszym krajem. A według mnie czeka nasz naród czas ogromnych wyzwań.

  • @krzysztofmakowski3084
    @krzysztofmakowski3084 Жыл бұрын

    Prof broni tego czego się obronić nie da, stary porządek. To co mówi o sieci można odnieść do momentu pojawienia się gazet, radia i telewizji. Cyber to kolejny etap ewolucji czy mu się to podoba czy nie. Przestrzegam przed używaniem pojęcia teoria spiskowa. Historia o lobby tytoniowym też na pewnym etapie była teorią spiskową dopóki nie stała się prawdą. Podobnie było z lobby cukrowym, a teraz być może z lobby farmaceutycznym. Doskonale pamiętam reklamy w stylu "Zaszczep się dla bliskich", sugerujące, że szczepienie zapobiega transmisji wirusa. Występował w niej Sutkowski - prezes warszawskich lekarzy rodzinnych. Teraz w trakcie przesłuchania przedstawicielki Pfizera w Parlamencie UE wyszło na jaw, że szczepienie nie zapobiega transmisji. Pamiętam test maseczek Sutkowskiego. Metaanaliza pokazała, że są nieskuteczne. Narracja proszczepienna wylewała się z telewizji, a sceptyczna z internetu. Telewizja nie dopuszczała sceptyków. Internet tak. Jak się okazuje tv kłamała,a internet mówił prawdę. Dlaczego? Bo jest niekontrolowalny panie Zybertowicz !

  • @tomasz7172

    @tomasz7172

    Жыл бұрын

    Jest głupi jak but jeżeli myśli że to nie zostanie wykorzystane przeciwko nam.... jego argumenty z apteką i wodą z dooopska wyjęte. Zagubił się bidulek

  • @adambanul7660
    @adambanul7660 Жыл бұрын

    Masa bardzo istotnych spraw !!!! Ogromne dzięki za tak ciekawą i POTRZEBNĄ dyskusję !!!!

  • @barbhome9013

    @barbhome9013

    Жыл бұрын

    wy wuje, dlaczego nie dbacie o Polakow, ktorzy umieraja z glodu i bez dostepu do lakarza? Daleko wam wuje do Chin, ich rzady dbaja o swoje spoleczenstwo! Won od nas Polakow i sperdzielac do upa to bedziecie razem dzialac znow na Wolyniu

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Bart. >>> Szkodnik, podżegacz wojenny działający w interesie 7ydo-USA i Anglosasów

  • @michalmilczarek9951
    @michalmilczarek9951 Жыл бұрын

    Od 1:10:45 Pan Profesor wypowiedział kilka zdań które w mojej ocenie są decydujące dla całkowitego zrozumienia tej debaty.

  • @rumburakczarodziejiikatego9749
    @rumburakczarodziejiikatego9749 Жыл бұрын

    W okolicach 60 min. Pan Zybertowicz trzeba powołać 3 podmiot w którym będziemy się logować do internetu przez PESEL. Nie mam słów żeby to kulturalnie skomentować.

  • @Brazylizsek

    @Brazylizsek

    7 ай бұрын

    W zamian za to miał/miałabyś tę korzyść, że "zaufana trzecia strona" miałaby możliwość audytowania kodu źródłowego serwisu społecznego/wyszukiwarki, żeby np. niestosowała nieetycznego algorytmu czy nie manipulowała wynikiem. Teraz nie masz tej możliwości, a anonimowy/a i tak nie jesteś. Nie twierdzę, że jest to idealne rozwiązanie, ale nie odrzucałbym tego pomysłu z miejsca. Jest to poważny problem i trzeba o nim dyskutować.

  • @michalstolarczykKRK
    @michalstolarczykKRK Жыл бұрын

    21:30-40 - "Europa przegra bo ma RODO i stosuje"! - święte słowa! Jak przeczytałem RODO i starałem się wprowadzić u siebie w firmie to dość szybko się zorientowałem, że jakby chcieć stosować RODO w całości, to nic nie da się zrobić i należy zamknąć firmę :D

  • @andrzejleszczynski1408

    @andrzejleszczynski1408

    Жыл бұрын

    Poza utrudnieniem życia przedsiębiorcom, rodo w Internecie działa dokładnie na odwrót. Zmniejsza moje bezpieczeństwo, bo zniechęca do czyszczenia historii i ciasteczek.

  • @leszekostachowski549

    @leszekostachowski549

    Жыл бұрын

    @@andrzejleszczynski1408 Już to analizowałem.. Stworzymy kastę cyber klawiszy, katów, kluczników, bibliotekarzy.. oni stanowią prawa i myta.. Kto co komu może.. sprzedać, co przeczytać, co zrobić ... Kat nie tylko ścinał. Oczyszczał miasta, czasem zajmował chirurgią leczeniem i nieźle zarabiał.. Taki z kasty nie tykanych pomniejszych większych szlachciców ... .. ... Każdy mechanizm da się doprowadzić do parodii, absurdu, czy nawet zapętlając odwrócić cele.. Najlepiej za tajemnicami i mglistymi pojęciami..

  • @andrzejleszczynski1408

    @andrzejleszczynski1408

    Жыл бұрын

    @@leszekostachowski549 zbyt daleko idące wnioski. Chciałem powiedzieć, że Unią rządzą idioci osiągający tworzonymi głupimi przepisami i rozwiązaniami dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego.

  • @leszekostachowski549

    @leszekostachowski549

    Жыл бұрын

    @@andrzejleszczynski1408 To nie wnioski, a analiza działania mechanizmu. Dalko mi było od wyciągania wniosków czy urzędnicy są na tyle inteligentni aby się kapnąć..

  • @wilkoazkijaromir9749

    @wilkoazkijaromir9749

    Жыл бұрын

    Stosujemy RODO i zarabiamy.

  • @adamdrzewiecki8643
    @adamdrzewiecki8643 Жыл бұрын

    Uśmiałem się z wypowiedzi Pana Andrzeja odnośnie kowida. Jak zaczęło się robić głośno o tym temacie, zaczołem czytać i słuchać wypowiedzi fachowców wirusologów. Żarówka zdziwienia zapaliła się gdy w ciele doradczym różnych rządów byli wszyscy specjalsi nawet po jednym lekarzu ortopedzie jak w polsce. A gnojenie prawdziwych lekarzy przelało czarę nieufności. Oj te wyksztalciuchy, wyksztalciuchy jak mówił klasyk

  • @iwogajda5253
    @iwogajda5253 Жыл бұрын

    Króluj nam Chryste !!!

  • @neonlight294

    @neonlight294

    Жыл бұрын

    😂😂😂😂

  • @78simeone
    @78simeone Жыл бұрын

    Liczę, że będzie ciekawie...

  • @apincome1
    @apincome1 Жыл бұрын

    To ciekawe, że Pan profesor twierdzi, że wokół covidu narosło wiele teorii spiskowych a jednocześnie opowiada teorie spiskowe wokół np. przemysłu tytoniowego i korupcji w tym przemyśle. Skąd zatem u Pana profesora przekonanie, że te same mechanizmy nie działają w innej branży np. farmaceutycznej?

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Proste. Bo pan profesor straciłby miejsce w Belwederze jako doradca prezydenta.

  • @kamilk1403

    @kamilk1403

    Жыл бұрын

    1:28:45 ciekawe co prof. mówi o autorytetach - ciekawe co sądzi o wpuszczaniu przez prywatne gabinety na państwowe oddziały poza kolejką - środowisko lekarskie zostało pokonane przez ten proceder i wirusa- minister zdrowia nie dawno ogłosił, że nie zapłacimy za kolejne dostawy zamówionych szczepionek, a brak odporność i na zwykłą grupę to wynik izolacji - z drugiej strony twierdzą , że nie będziemy badać wycieczkowiczów z. Chin , bo mamy odporność na ich szczepy wirusów. Czy Ci ludzie improwizują na każdym kroku ??

  • @adamkaczmarek2674

    @adamkaczmarek2674

    Жыл бұрын

    Jeśli chodzi o korupcję w branży farmaceutycznej, to proszę przeczytać książkę "Pandemia kłamstw" ("Pandemics of Corruption") autorstwa dr. Judy Mikovits. Autorka jest wirusologiem, zasłynęła tym, że chorobę AIDS zamieniła z wyroku śmierci w coś nad czym da się zapanować. Gwarantuję, że każdy kto przeczyta tą książkę zastanowi się trzy razy przed przyjęciem jakiejkolwiek szczepionki od szeroko pojętej big pharmy. Medycyna jest co najmniej tak samo skorumpowana jak polityka i całkowicie (zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat) straciła wiarygodność.

  • @mariabatko5806

    @mariabatko5806

    Жыл бұрын

    Tak są różne teorie ale można poczytać we wszystkich językach na niezależnych platformach o pochodzeniu i planowaniu obecnej i przeszłej sytuacji

  • @kamilk1403

    @kamilk1403

    Жыл бұрын

    @@mariabatko5806 tzn. ?

  • @przemysawzegarek7198
    @przemysawzegarek7198 Жыл бұрын

    Negowanie wszystkiego co niesie ze sobą rewolucja cyfrowa, brzmi jak podpity wujek na urodzinowej imprezie, który mówi - kiedyś to były czasy. 1) Przykład rewolucji na bliskim wschodzie, jako porażki internetu - nietrafiony. Te rewolucje przyniosły pewne poszerzenie katalogu swobód i wolności. One jednak coś zmieniły. Spłycanie tych wydarzeń, że wszystko pozostało bez zmian, jest co najmniej nie fair. Co więcej - te rewolucje to długi proces, który będzie dalej postępował (patrz np. Iran). 2) Czy dzisiaj naprawdę jesteśmy bombardowani różnymi teoriami spiskowymi bardziej niż kiedyś? Wątpię. Przecież wszystkie wojny religijne, różokrzyżowcy, templariusze itd. itp. to wszystko było otoczone wielką aurą nadnaturalności, niezwykłości. Całe życie prostych ludzi było podporządkowane różnym rytuałom zawierającym w sobie pierwiastki czegoś dziwnego, spisku etc. A ileż teorii spiskowych powstało, kiedy Kolumb odkrywał amerykę? Ile było sporów, kłótni i dyskusji, dotyczących tego czy ziemia jest płaska czy okrągła. Ludzie tym, żyli od zawsze. To jest nieodłączny element naszej psychiki. Internet nie wprowadza tu żadnej rewolucji. 3) Po wynalezieniu druku przez Gutenberga, również widziano ogromne obawy w "powszechnym" dostępie do wiedzy, do książek. 4) Mama z wózkiem i smartfonem pokazywanym niemowlakowi. Dowody anegdotyczne. Naprawdę schodzimy na ten poziom? Ja znam masę matek, które w necie potrafią znaleźć bardzo wartościowe informacje o tym jak opiekować się dzieckiem, jak je uspokająć. Jak odżywiać. Korzyści jest zdecydowanie więcej, niż jedna głupia matka ze smartfonem w wózku. Ta matka w czasach Janka Muzykanta, pewnie leczyłaby swoje dziecko, zamykając je w piecu. Jest taki świetny tekst z serialu True Detective. Lata 90 te. Subkultura fanów muzyki metalowej. Teść mówi do bohatera - co się dzieje z tą młodzieżą. Narkotyki, wszędzie seks, ubrani na czarno. Koniec świata jest bliski. Bohater mówi wtedy - w każdym czasie historii, jakiś stary zgred mówi to co Ty teraz. Stary zgred umierał, a świat kręcił się dalej.

  • @arekhk4276
    @arekhk4276 Жыл бұрын

    Klasa spotkanie oby więcej. Szkoda, że politycy nie słuchają, bo o elektoracie nie wspomnę.

  • @dennisnowy7319
    @dennisnowy7319 Жыл бұрын

    Nie mam juz cierpliwosci dla tej Najiwnosci waszej!Mam was Gdzies!

  • @MisterPartner.
    @MisterPartner. Жыл бұрын

    Włączam aby się pośmiać aczkolwiek de facto nie ma z czego . Nasza cywilizacja upada na naszych oczach niszczona naszymi rękoma.. Proszę o pytanie jaka cywylizacja ?

  • @jakubkosturek9525
    @jakubkosturek9525 Жыл бұрын

    Cała dyskusja Szanownych Panów jest chyba po to ,że można byłoby nie iść na tę wojnę - ale lepiej będzie na nią jednak pójść . Taki jest zapewne cel tej debaty.

  • @michamajewski8180

    @michamajewski8180

    Жыл бұрын

    Dokładnie i ten Zybertowicz o teoriach spiskowych ciekawe czy wie z kąd ten termin sie wziął i kto i po co go wymyślił.... hehe,....Nie!!! dla wciągnięcia Polski do wojny.

  • @beatabeavip9148

    @beatabeavip9148

    Жыл бұрын

    Nie zgadzam się żeby polscy mężczyźni szli na wojnę która nie jest nasza a gdyby tak się stało to jesteśmy skończeni już totalnie powstanie warszawskie i bitwy Polaków w czasie wojny drugiej wyniszczyly naród nie dając nic w zamian bo anglodasi nas sprzedali

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    PODŻEGACZE WOJENNI!! Już ż. k. nakręcają społeczeństwo

  • @kolezka161
    @kolezka161 Жыл бұрын

    Flyover country jest terminem nie uzywanym przez Andrzeja Michte. Jest to bardzo popularny termin uzywany w USA dla opisania wszystkiego miedzy NY I CA.

  • @jakubkosturek9525
    @jakubkosturek9525 Жыл бұрын

    Wszyscy jesteśmy we mgle z wyjątkiem Pana Jacka i jego kolegów.

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Dla pana Jacka ważne są ''narracje'' a nie prawda. Ponoć Bartosiak stwierdził, że nie obchodzi go czyja rakieta pieprznęła w Przewodowie - interesuje go tylko ''narracja'' ;) Tylko że my nie toczymy wojny. Polska zasługuje na prawdę - zarówno w kwestii tzw. ''covida'' i w kwestii prawdziwego przebiegu wojny na Ukrainie.

  • @jakubkosturek9525

    @jakubkosturek9525

    Жыл бұрын

    @@krzysztofizdebski1223 Dla Bartosiaka narracja a my płacimy i ryzykujemy życie naszych dzieci które niedługo przez takich podżegaczy pójdą na cudzą wojnę .

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    A te.n 7yyyd.ek (B) bardzo łak.nie p. krwi, krwi, krwi, krwi

  • @tkk0o
    @tkk0o Жыл бұрын

    Upowszechnieniu druku w wieku XV nierzadko towarzyszył lęk przed kompletnym zatraceniem kontaktu z rzeczywistością przez szerokie masy, dotknięte plagą czytelnictwa. Być może, pogląd ten nie był przesadny. Choć przynajmniej nie palono wówczas papierosów, a destylacja wódki wciąż znajdowała się, w powijakach.

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    W Anglii w XIX wieku ustawowo przed samochodem musiał biec facet z chorągiewką z powodów bezpieczniackich.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Wojny zawsze wygrywają Ż i zawsze podburzają do wojen i nienawiści - vide Bartosiak, Kurczab-R., Romaszewska, Applebaum, itd... Tak było z 1 i 2 w.ś. czy rewolucją bolszewicką

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    @@totem6976 wklejasz ten sam komentarz. Czy two pracodawcy sprawdzają jaki jest odzew na te bełkoty? Wszystko w tej Rosji byle jakie.

  • @biuropromis2785
    @biuropromis2785 Жыл бұрын

    Tak mniej więcej wyobrażałem sobie występ profesora i jego wiedzy..

  • @krystynaolszowska2489
    @krystynaolszowska2489 Жыл бұрын

    Z wielką przyjemnością słucham Panów i dziękuję,. za taką możliwość.

  • @barbhome9013

    @barbhome9013

    Жыл бұрын

    wy wuje, dlaczego nie dbacie o Polakow, ktorzy umieraja z glodu i bez dostepu do lakarza? Daleko wam wuje do Chin, ich rzady dbaja o swoje spoleczenstwo! Won od nas Polakow i sperdzielac do upa to bedziecie razem dzialac znow na Wolyniu

  • @MisterPartner.
    @MisterPartner. Жыл бұрын

    Właśnie nie musimy być zmuszeni ale jesteśmy bierni to pozbawiamy się wyboru . Bartosiak to twoji przyjaciele gotują nam ten los.

  • @Krzesi28
    @Krzesi28 Жыл бұрын

    Już chyba 3 godziny oglądam youtuba, mam nadzieję iż zaliczy się to razem z 1:16 tej debaty na plus używania internetu.

  • @JanKowalski-bm3be
    @JanKowalski-bm3be Жыл бұрын

    No ciekawe -posłuchajmy.

  • @jacobgrzywinski471
    @jacobgrzywinski471 Жыл бұрын

    Panowie! To jest homo sapiens! Dlatego przetrwalismy te pare lat , bo potrafilismy kombinowac, zwlaszcza stymulowani przez przeciwne warunki. Przypominam, ze w czasie okupacji funkonowalo nie tylko szkolnictwo na roznych poziomach wlaczajac szkoly oficerskie.

  • @apokaliptycznyznak
    @apokaliptycznyznak Жыл бұрын

    Pozdrawiam w Nowym Roku ! Jak bardzo zagubiona czuje się jednostka w cyber-niewoli dzisiejszych czasów, ale jeżeli stworzymy jakąś świadomą, podobnie myślącą grupę trzeźwo myślących ludzi, to ocalimy jakiś procent młodych i bardzo młodych ludzi przed ogłupieniem i zniewoleniem. Grupa technokratów nie musi dziś 'strzelać' do swoich oponentów, wystarczy, że sprzedają społeczeństwom pigułki z propagandą i wizją nowego eko-świata.

  • @noepopkiewicz901
    @noepopkiewicz901 Жыл бұрын

    Pan profesor Zybertowicz dobrze opisuje stan rzeczy oraz trafnie stawia diagnozy obecnych problemów czy zjawisk, jednak wyciąga z nich dość mylne wnioski, sugerując mało efektywne lub szkodliwe rozwiązania.

  • @almn5
    @almn5 Жыл бұрын

    Ja mysle, ze powinnismy byc edukowani od dziecka co za soba niesie cybernizacja, tz. jest pozytywne i negatywne skutki. Poza tym powinna byc edukacja moralna oby kazdy czlowiek mogl wstanie odroznic dobro ad zla, poniewaz w dzisiejszych czasach bardziej ``cool`` jest byc zlym niz dobrym.

  • @Rotaks

    @Rotaks

    Жыл бұрын

    Ale przecież ideą jest wyhodowanie tępego konsumenta, a nie takiego co sobie wybiera czego potrzebuje, a czego nie potrzebuje. Poczytaj tych wszystkich wytresowanych baranów tutaj, uzależnionych bezmyślnie od technologii. Gdyby w szkole uczyli, żeby olewać niepotrzebne nowe technologie, uniezależniać się od nich, ignorować je, jeśli SAM ich nie potrzebujesz - te wszystkie wytresowane barany, zaczęły by pisać petycje do unii europejskiej, że w Polsce cofa się w rozwoju ich dzieci :D

  • @szamanek85
    @szamanek85 Жыл бұрын

    Wiedzy nam nikt nie zabierze ale można ją ograniczyć. Podczas wyboru książek/ebooków powinniśmy kierować się jednym...co nam da jej przeczytanie. Większość Polaków wybiera książki pt np Moje ciasteczko, moja paróweczka. Nikt się nie pokusi o zdobycie nowych umiejętności. Jest tyle ciekawych pozycji, które wprowadzą świeżość do naszego życia intelektualnego i nikt z tego dobrodziejstwa nie korzysta. Rola influencera w cyber świecie jest też nie bez znaczenia, to nowa forma zarobkowania przez sprzedawców kitu, tak jakby cyber lobbing, który wyznacza moim zdaniem błędny kierunek. Mówią czytajcie więcej ale nikt nie powie, kształcie się i uczcie czytając odpowiednie pozycje. Moja rada wybierajcie mądre książki, a takimi są podręczniki i słowniki, to zaowocuje z czasem. Książki są po to, by się z nich uczyć, a nie marnować czas na ich czytanie.

  • @jesuswanted

    @jesuswanted

    Жыл бұрын

    Rozumiem intencje, ale *nie zgadzam się, że obecnie jest najlepsza pora na **_książkową edukację._* Jest już na nią trochę *za późno,* bo fronty światopoglądowe *mocno się zbliżyły,* a ich *języki pomieszały* i nawet rozgarniętemu człowiekowi trudno zorientować się, co *jest* lub wkrótce *okaże się* dla niego _dobrem,_ a co _złem._ *Złą radą* jest _polecanie uwagi w doborze wartościowej lektury_ ludziom *niepotrafiącym wskazać palcem* _mądrych wzorców._ To trochę tak, jak powiedzieć tonącemu: _Patrz, jaki jestem dobry i mądry. Rzuciłem Ci koło ratunkowe. _*_Tam gdzieś_*_ jest!_ _Rozejrzyj się i poszukaj go, a potem do niego podpłyń i dalej radź sobie sam._ Nie życzę Ci okoliczności życiowych, w których *sam byłbyś zmuszony* odzyskać równowagę korzystając z tego typu _książkowych porad._ _...odpowiednie pozycje, mądre książki, powinniśmy się kierować pożytkiem,_ _świeżość życia intelektualnego, błędny kierunek..._ A co według Ciebie jest *odpowiednie, mądre, pożyteczne, świeże i prawdziwe?* Wiesz to, czy _cyganisz dla mydlenia oczu?_ Oj, Ty chyba *sam nie bardzo wiesz, w jakim świecie żyjesz i na co liczysz.* Może więc też *sam powinieneś zmienić doradcę,* zanim zdarzy Ci się _doradzać innym?_

  • @mariusz4404
    @mariusz4404 Жыл бұрын

    Jak zawsze UO i mega ciekawa dyskusja. Pileczka podbita, bo mamy dzisiaj 2 przeciwne interpretacje a temat dotyczy cyber. 😀 Co dla sluchaczy jest ucztą. Odzielnym zagadnieniem jest wzorcowa forma owej dyskusji, co obecnie nie jest takie oczywiste.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Ż. psy wojny typu Bartosiak, Kurczab-Redlich, Romaszewska, itd. ze wszystkich sił podburzają p. Matołka z szabelką do wojny z R.

  • @vini2097
    @vini2097 Жыл бұрын

    Cała ta cyfryzacja nie ma innego celu jak tylko i wyłącznie wojny i kontrola ludzi, których zwykły człowiek nie chce, chciwość na władzę i pieniądze są przyczyną wszystkich nieszczęść ludzkości. Aby był spokój na świecie powinni wszyscy politycy, ich rodziny iść w pierwszej linii na front,nawet w ubrankach, o których mówi pan profesor. Czy to tak trudno zrozumieć? Wojny chcą i rozpętują politycy, którzy własnego tyłka chronią ustawami o nietykalności ich zadków. Gdyby ludzi zostawić w spokoju bez polityków ludzie żyliby spokojnie, dostatnio. Cała dyskusja dotyczy nie Was, ale zwykłch ludzi, których wykorzystują politycy wszystkich państw jako mięso ,co widzimy obecnie w ruskich szwadronach młodych chłopaków i z łapanek. Państwa dyskusje są jak najbardziej merytoryczne, ale czy my zwykli ludzie na całym świecie chcemy być bydłem zaczipowanym ? Może wszystkich polityków , bogaczy typu Szwab, rokefeler i wielu innych nie powinno się ich pozamykać w rezydencjach typu FEMA z drutem żyletkowym do wewnątrz, tak dla ich bezpieczeństwa , no niech że sobie żyją w tych firmach w złocie, brylantach Bugatii, ferarii i co tylko zechcą z dala od ludzi. Czy wtedy normalni ludzie będą chcieli wojen ? No nie. Bogacze ff z chciwości wymordowali teraz przez wymyślona grypę c19, bo kontrakt się skończył na zwykłą miliony ludzi, to był eksperyment nazistowski na ludności całego świata w celu depopulacji, czy pan prf. nie był czasem zwolennikiem przymusowych szpryc ? Po co wojny skoro 180 przywódców zwyroli podpisało umowy z ff na mord ludności bez zapytania czy chcą umierać bo ?....

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Ten kto oglądał filmy z serii ''Zeitgeist'', ten wie co co kaman. Młody Rockefeller przyznał co jest celem ostatecznym.

  • @arnoldsikorski
    @arnoldsikorski Жыл бұрын

    Panie Igorze maga ciekawa dyskusja, warto byłoby by Pan w jednym ze swoich wywiadów poruszył temat ChatGPT bo to co teraz się dzieje w świecie AI to nie jest ewolucja a rewolucja, a jako osoba z branży (sztuczna inteligencja i automatyzacja) jestem niesamowicie podekscytowany jak i przerażony

  • @rnb83rnb

    @rnb83rnb

    Жыл бұрын

    Gen ludzki jest popsuty i zawsze ekscytacja wygrywa nad strachem...dalej chyba nie muszę mówić co się stanie....Powiedzenie ciekawość to 1szy stopień do piekła jest jak najbardziej aktualny.

  • @arnoldsikorski

    @arnoldsikorski

    Жыл бұрын

    @@rnb83rnb O tak, igranie z GAI (general artificial intelligence) to igranie z zagładą lub upodmiotowieniem ludzkości

  • @daap007
    @daap007 Жыл бұрын

    Niebywałe! Zaczęło się od cyber świata a zeszło do moralności, cnót wychowawczych, autorytetów, itp. Wnioskuję z tego, że jednak jest dla ludzkości i humanizmu nadzieja!

  • @jesuswanted

    @jesuswanted

    Жыл бұрын

    Nadzieja?! Jeśli jest, to raczej _płonna._ *Zawsze* musi dojść do tych kwestii, bo na nich opierają się wszystkie siły rządzące światem. Jednak tutaj to raczej tylko _leniwie łopoczące oflagowanie_ stanowisk dobrze okopanych na *swoich pozycjach,* a nie _konfrontacja światopoglądowa_ czy jakieś warte baczniejszej uwagi _postulaty_ w imię wspólnego dobra _poprawy zdziczałych obyczajów._ Odrodzenia _humanizmu_ *nie można spodziewać się* po tak niezbornych obopólnych manewrach... chyba że ma się na myśli ten *dzisiejszy* _tęczowy humanizm_ dla _wyrachowanego bydła._

  • @daap007

    @daap007

    Жыл бұрын

    @@jesuswanted "tęczowy humanizm" Nie słyszałem. Może dla tego, że to jest oksymoron? Mi "tęczowy" świat kojarzy się z barbażyńskim światem, w którym wszystkich "niepasujących" usuwano ze społeczeństwa przy pomocy skalnej przepaści. No, ale może mam za bujną wyobraźnię albo zbyt dosłownie traktuję wypowiedzi niektórych aktywistów.

  • @jesuswanted

    @jesuswanted

    Жыл бұрын

    @@daap007 Och nie! Wręcz przeciwnie. Miałem na myśli niewymyślne idee gnębienia normalnych ludzi przez zboczeńców.

  • @mirandalo3978
    @mirandalo3978 Жыл бұрын

    Ja mam 48 lat, a już percepcja, mentalność i odbiór świata, i postawa wobec niego (otoczenia) pomiędzy mną, a 28 latkiem jest mega duża. Można się rozpisać. A tutaj w dialogu mamy to samo, ciężko to oceniać ale we współczesnym świecie 3 różne pokolenia nie mogą "ciagnąć" rzeczywistości. Zachód przegrywa w chaosie i rywalizacji wzajemnej. Odnośnie Rosji i Ukrainy sprzed 7 lat jest materiał proroczy, dotyczy Chazarów. Wojna będzie tak długo trwała, aż biznesmeni inwestujący w nią, nie doprowadzą do opanowania Ukrainy, aby czerpać z jej zasobów. Obraz nie jest dwuwymiarowy. Ps szczepień: socjotechniki i opłacanie propagandy dla innowacyjnych eksperymentów to nie teoria spiskowa profesorze. Wolny wybór, a nie zmuszanie i straszenie. W Jaworznie to starsi ludzie właśnie radzili spokojnie przeczekać bez wstrzykiwania czegoś "nagle" oferowanego. Pamietają II w. ś i podobne eksperymenty szczepionkowe. Źródło? Prywatne badania, (śmierć zaraz po zaszczepieniu osoby z firmy i to co potem się działo), wywiady zaczepianych osób oraz wiedza z raportów medycznych o wątpliwości receptur i wadach mRNA. WIEDZA z raportów koncernów, wiedza od specjalistów z całego świata jakich "wątpliwości" zostały usuwane i napiętnowane itp. - nie propaganda z tv. Zachowujmy zdrowy sceptycyzm, bo nazwa "szczepionka" została zapożyczona dla tej innowacji. Zmieniono zapisy prawne aby móc wdrożyć w niepewnej postaci ten "ukryty patent". To, co jest ważne w pana wyp. to fakt uzależnienia emocji zewnętrznych od częstotliwości kontrolowania mediów. Zgadzam się, że to niszczy behawioralny samoobronny mechanizm. A już żołnierz z pola bitwy klikający z żoną to "osłabienie" i mieszanie światów. Aczkolwiek wojna dziś też staje się "współczesna" ciężko oceniać. Niemniej z Chinami przegramy. P. Bartosiak końcówka o "ryzyku bycia innowacyjnym".. wow.

  • @przemysawzegarek7198
    @przemysawzegarek7198 Жыл бұрын

    To nieprawda, że Big Tech zabiera miejsca pracy. Prowadzę biznes od 15 lat i mój biznes doradczy funkcjonuje i rozwija się dzięki google czy microsoftowi. Google umożliwił nam zaistnienie na rynku obok takich potentatów jak Deloitte czy EY. Bez googla w ogóle nie weszlibyśmy w ten biznes bez znajomości czy wielkiego kapitału. Microsoft i jego Office 365 umożliwia nam budowę nowoczesnej infrastruktury IT. Sharepointa na poziomie takiego, na który kiedyś mogli sobie pozwolić tylko potentanci rynkowi. Jadąc po Amazonie (też go nie lubię), zapominacie, że Big Tech przede wszystkim tworzy miejsca pracy i wyrównuje szanse miedzy małym biznesem a potentatami. To co kiedyś musiało być wdrażane ogromnym kosztem, dzisiaj możemy kupić za grosze (lub nawet za darmo) w chmurze. Księgowość, faktury, CRMy. Zaryzykuję tezę, że moja firma nie zaistniałaby, gdyby nie big tech. A ja pewnie pracowałbym w jakiejś dużej firmie doradczej. Właśnie dlatego politycy nie są tak chętni do osłabiania big tech. Widzą te dwie strony medalu i wciąż obserwują co wydarzy się dalej. Jeśli szala zbyt mocno wychyli się w którąś ze stron, będą mieli siłę i determinację aby interweniować. Sama SI o której tyle się mówi - to raczej mrzonka i sen, który nigdy się nie ziści. Maszynowe uczenie, sprytne algorytmy i optymalizacja - tak to ułatwi nam życie jeszcze bardziej. Ale raczej nigdy nie powstanie coś takiego jak SKynet z Terminatora. I na koniec temat RODO - bo moja firma doradcza od 15 lat zajmuje się właśnie ochroną danych osobowych. RODO działa czy nie działa? To trudne pytanie, bez jednoznacznej odpowiedzi. Ekstrema są zawsze złe. Zbyt mocno skrępujesz biznes prywatnością - jest problem. Pozwolisz mu na wszystko - jest problem. Nie widzę żadnych większych zagrożeń ze strony Chin w zakresie SI. Nie mają technologii do produkcji procesorów, potrzebnych do rozwoju najbardziej zaawansowanej SI. Wszystkie największe autorytety od SI to nie są ludzie Chin. Chiny mogłyby skutecznie gonić ale musiałby zmienić całkowicie swój system edukacji (obecnie preferuje odtwórcze kopiowanie). Ale tego systemu nie zmienią bo uczenie twórczego myślenia i niezależności byłoby niebezpieczne dla partii. Nie da się pogodzić ognia z wodą. Jest taki świetny case biznesowy WeChat. Przez pewien czas najpopularniejszy komunikator świata. Dzisiaj druga liga. Dlaczego przegrał z whatspappem czy messengerem? Właśnie przez brak prywatności i fakt, że wszystko jest kontrolowane przez partie ludową. System chiński uniemożliwia długofalowo skuteczną globalną rywalizację. Chiny zostaną jakie są i jeszcze bardziej się odizolują i zostaną w tyle. Lub zmienią się, zmieniając cały system na bardziej liberalny. Wtedy mają szansę ale też wtedy nie będą dla nikogo żadnym zagrożeniem. Dość już mam tego demonizowania Chin i dawania im nadludzkich możliwości. To wciąż biedny i zacofany kraj z ogromnymi wewnętrznymi problemami.

  • @1_Ultramarathon_Rollerski140km
    @1_Ultramarathon_Rollerski140km Жыл бұрын

    Dyskusja w wielu miejscach ciekawa, nie potrafi jednak zafunkcjonować w oderwaniu od oficjalnych dogmatów patrz neobolszewickie rygory UE, WEF i bidenopodobnych, patrz likwidacja gotówki, patrz oczywisty srovidowy zamordyzm i kompromitacja (przymus bzdurnych masek na pokaz, zakaz wchodzenia do lasów, iniekcje preparatów, setki miliardów złotych wyrzucone w błoto itd.) versus zaufanie do korporacji, władz i lekarzy, o których tu mowa. Nie mówicie Panowie o najważniejszych układach - zamkniętych - intencjach i metodach, którymi posługują się watażkowie z Zachodu, zazdrośni o skuteczność towarzyszy z ChRL.

  • @Marek-Expanse
    @Marek-Expanse Жыл бұрын

    Pan prof typowo po akademicku 😊 Zaczniemy od definicji. Mojej😅

  • @jimlahey5623

    @jimlahey5623

    Жыл бұрын

    Nie ma czegos takiego jak podkast w języku polskim. Szkoda, że osoby z poprawną polszczyzną to dzisiaj rzadkość.

  • @HondaDCT

    @HondaDCT

    Жыл бұрын

    Zybertowicz całkowicie próbuje przenieść świat analogowy do cyber. Czytałem książkę. Niestety, to nie tędy droga do świata cyber.

  • @skrecu2

    @skrecu2

    Жыл бұрын

    "typowo po akademicku" to wada rozumiem?

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    @@skrecu2 W skomunizowanym świecie to wada. Ja na AKADEMII Sztuk Pięknych miałam przymusowo filozofię marksistowską, to była wtedy nauka akademicka, do dziś niewiele się zmieniło bo dziś mamy warianty marksizmu na uniwersytetach, inny język, treść ta sama; państwo bożkiem, człowiek nikim.

  • @walterweiss7124

    @walterweiss7124

    Жыл бұрын

    @@katogoria agitprop lv hard

  • @ukaszKorwin
    @ukaszKorwin Жыл бұрын

    Warto przyglądnąć się cyber power w kontekście "pandemii" SarsCov2.

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Jeszcze przed końcem plandemii polski lekarz w radiu WNET stwierdził, że dopóki nie wyjaśnimy roli Gatesa i roli korporacji w wydarzeniach z okresu 11 marca 2020 do zimy 2022, to świat nigdy nie zazna spokoju i będzie raz po raz wstrząsany podobnymi paroksyzmami.

  • @micham6923

    @micham6923

    Жыл бұрын

    Już. Zesrales się?

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    @@micham6923 To raczej ty się zesrałeś po szprycy ;)

  • @mariuszstefaniak7057
    @mariuszstefaniak7057 Жыл бұрын

    Cały ten wyścig zbrojeń doprowadzi do tego ,że biedne kraje (które nie będą w stanie dotrzymać kroku) z większą łatwością podejmą decyzję o użyciu pocisków jądrowych.

  • @katarzynaginda1817
    @katarzynaginda18179 ай бұрын

    nie mogę się zgodzić z opinią Bartosiaka, że Merkel był przywódcą dużego formatu dla Niemiec - przecież, gdyby nie jej decyzje (uzależnienie od rosyjskiego gazu, decyzja o likwidacji energetyki jądrowej, narzucenie destrukcyjnego kryzysu imigracyjnego całej Europie) , niemieckie media i część niemieckich polityków nie diagnozowaliby współczesnych Niemiec jako "chorego człowieka Europy"

  • @grzesczes1
    @grzesczes1 Жыл бұрын

    Pan Igor niestety nie pozwolił prelegentom na spontaniczne ad vocem, wcinając się że swoimi, wg mnie, wątpliwej jakości dygresjami, przez co straciliśmy myślę dużo merytorycznej debaty, a zyskaliśmy ten chaos, na który sam Pan Igor potem narzekał.

  • @LukaszLinkiewicz
    @LukaszLinkiewicz Жыл бұрын

    Pan Jacek... mistrz! a poważnie... kompletnie różne pułapy i poziomy dyskusji... analityk a polityk

  • @romka791

    @romka791

    Жыл бұрын

    Bartosiak cyngiel USraela zna się na wszystkim. Jego niski poziom wiedzy ekonomicznej historycznej, tu o cybernetyce i hi tech jest tak niska, że trafia do masowego prymitywnego odbiorcy.

  • @tomekosinski
    @tomekosinski Жыл бұрын

    Jeśli zło we współczesnym świecie bierze się z technologii cyfrowych, to skąd brało się wcześniej? Co za różnica kto teraz rządzi - politycy czy technokraci? Czy to nie politycy doprowadzili do większości wojen w historii? Dyskusja chaotyczna - co zauważył sam Prowadzący, a Pan Bartosiak nawet nie krył oznak zniecierpliwienia pod koniec. Dodatkowo takie kwiatki... Świat nie jest absurdalny - mówi Pan Zybertowicz ganiąc teorie spiskowe. To jaki jest? Ze wszystkimi wojnami, głodem, nierównościami i masowymi grobami? Uporządkowany i racjonalny? Jeśli dyskusja była lokowaniem produktu, to spoko. Jeśli była "na poważnie", to taki poziom merytoryczny osiągają intelektualiści amatorzy pod budką z piwem, tylko słownictwo może być mylące, za to często dochodzą do jakiejkolwiek konkluzji i wniosków, czego tu brak. :)

  • @husaria1953
    @husaria1953 Жыл бұрын

    Dzięki ! Było bardzo ciekawie , dla nas chyba kiepska przyszłość ! Należy przestać używać określenia „ świat demokratyczny „ bo to fikcja medialna

  • @ewas.4516

    @ewas.4516

    Жыл бұрын

    Tak samo jak "społeczność międzynarodowa". Dwa największe kłamstwa, jakie w życiu słyszałam.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Podawajcie do prokuratury te.go obłąkan.ego.Ż. za jawne podżeganie do wojny!

  • @sawekzelent8393
    @sawekzelent8393 Жыл бұрын

    Dobra dyskusja... Sądzę że mimo wszystko obydwoje prelegenci mają rację. Na cyberprzestrzeń można spojrzeć klasycznie, jako wspomaganie systemów walki ale też na kształtowanie społeczeństwa. Co w pewien sposób się nawzajem implikuje, bo wspomaganie systemów walki można osiągnąć poprzez wpływ na społeczeństwo

  • @beatabeavip9148

    @beatabeavip9148

    Жыл бұрын

    Raczej sterowanie spoleczenstwem

  • @rafalszpilakrakow
    @rafalszpilakrakow Жыл бұрын

    Chwileczkę, czy ten materiał nie był tydzień temu wyemitowany ? Pozdrawiam Serdecznie

  • @myszykiszkii

    @myszykiszkii

    Жыл бұрын

    Był, bo też go już słuchałem.

  • @rafalszpilakrakow

    @rafalszpilakrakow

    Жыл бұрын

    @@myszykiszkii bodajże o 10 00 zaczęła się emisja , z tego co pamiętam, Pozdrawiam Serdecznie

  • @katogoria

    @katogoria

    Жыл бұрын

    Był, komentowałam tam.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Podawajcie do prokuratury te.go obłąkan.ego.Ż. za jawne podżeganie do wojny!

  • @ireneuszkowalczyk7606
    @ireneuszkowalczyk7606 Жыл бұрын

    Pozdrawiam serdecznie

  • @andrzejk.9485
    @andrzejk.9485 Жыл бұрын

    Technokratyczny i pozytywny oportunizm vs. filozofia wartości człowieka. Świetna dyskusja

  • @beatadebowska8083
    @beatadebowska8083 Жыл бұрын

    Prof.Andrzej Zybertowicz mnie bardziej przekonuje, super debata, pomimo ze nie ze wszystkimi poglądami Pana profesora się zgadzam to tym razem Tak. Pozdrawiam wszystkich i zdrówka i spokoju w Nowym Roku Bo słucham dzień przed sylwestrem Niech każdy nosi w serduchu nadzieje na lepsze w Nowym Roku!❤💪

  • @tadziu2909
    @tadziu2909 Жыл бұрын

    Profesor ma jakąś szerszą perspektywę z której wynika że każdy kto się zetknął z przestrzenią cyber jest jak ćpun, ma zmiany w mózgu, działa nieracjonalnie i nawet jak kupuje chleb robi to już inaczej. Nic już nie jest takie samo jak kiedyś jak były tylko gazety i ludzie byli normalni. Kolejny stary człowiek który próbuje zrozumieć "magiczne" działanie nowych technologii.

  • @XkefasX

    @XkefasX

    Жыл бұрын

    Jest tak jak piszesz. Social maszynka marketingowa ma ogromny wpływ na rzeczywistość.

  • @kwestionariusz1

    @kwestionariusz1

    Жыл бұрын

    No coz podobne procesy zachodza z widzami telewizji jak kazda uzywke należy dawkowac żeby jak wspomniales nie zostac internetowym ćpunem polecam np ksiażke jako odskocznie a szczegolnie takie ksiazki ktorych wuj googel istnienie pomija.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Podawajcie do prokuratury te.go obłąkan.ego.Ż. za jawne podżeganie do wojny!

  • @pnsa8140
    @pnsa8140 Жыл бұрын

    Logowanie do internetu przy pomocy PSL ? Cóż to chyba duża naiwność że takie informacje nigdy nie zostałby wykorzystane przez rządzących. Cóż przez takie wypowiedzi widać że człowiek ten nie do końca rozumie zadany temat a książki pisze.

  • @magorzatam1308
    @magorzatam1308 Жыл бұрын

    Autorytety skupiają uwagę, a media społecznościowe rozpraszają ją. Brawo za formułę debaty, za manichejską umiejętność zestawienia przeciwieństw bez chaosu i za styl.

  • @tenno2
    @tenno2 Жыл бұрын

    Zybertowicz (a jestem jego byłym studentem), chyba trolluje samego siebie. Sam od wielu, wielu lat (jeszcze zanim wszedł do przedsionka establishmentu) jest wyznawcą i propagatorem teorii spiskowych. A tu pokazuje te teorie jako uproszczony i błędny sposób postrzegania świata. Nie tego nas uczyłeś profesorze. Uczyłeś nas, że ważna jest racjonalność teorii, a nie jej przyporządkowanie do kategorii spiskowych, czy oficjalnych ;)

  • @tomasz7172

    @tomasz7172

    Жыл бұрын

    W ekonomii praktycznie wszystkie teorie spiskowe z czasem okazują się prawdą... dlaczego nie maiło być tak samo w innych sferach. Ostatnie naście lat życia na salonach zawdzięcza PiSowi łącznie z tytułem prof.

  • @SlawekKlimek55
    @SlawekKlimek55 Жыл бұрын

    Dzięki rozpowszechnieniu internetu głupi jest coraz głupszy a mądry coraz mądrzejszy.

  • @dorotabrown7917

    @dorotabrown7917

    Жыл бұрын

    Tak jest!

  • @tomekerl
    @tomekerl Жыл бұрын

    My sobie na to nie pozwolimy, bo my (Łacinnicy) sobie tego nie życzymy!!

  • @ronaldniekumam1113
    @ronaldniekumam1113 Жыл бұрын

    Jak zwykle świetny materiał. Fajnie, że można posłuchać takich debat.

  • @barbhome9013

    @barbhome9013

    Жыл бұрын

    wy wuje, dlaczego nie dbacie o Polakow, ktorzy umieraja z glodu i bez dostepu do lakarza? Daleko wam wuje do Chin, ich rzady dbaja o swoje spoleczenstwo! Won od nas Polakow i sperdzielac do upa to bedziecie razem dzialac znow na Wolyniu

  • @ronaldniekumam1113

    @ronaldniekumam1113

    Жыл бұрын

    @@barbhome9013 Ale leki! Pytanie, czy wziąłeś leki? Pozdrawiam.

  • @ronaldniekumam1113

    @ronaldniekumam1113

    Жыл бұрын

    @@barbhome9013 ą,ę,ś,ł,ż,ó,ć masz trochę, przyda się jak chcesz pisać po polsku. Tylko nie przepij jak wszystkiego w tej onucowej krainie.

  • @alinamikoajczak8957

    @alinamikoajczak8957

    Жыл бұрын

    Świetny materiał , wojny wam się chce, cyber wojny? Masakra Pan starszy niech zajmie się ogródkiem , czas nagli aby poznać cuda przyrody .

  • @gagaadzibum

    @gagaadzibum

    Жыл бұрын

    @@ronaldniekumam1113 uwaga to ruski troll!

  • @MrMw79
    @MrMw79 Жыл бұрын

    może trochę poboczna w tej dyskusji, ale ciekawa uwaga na przykładzie Churchilla: mamy często błąd poznawczy polegający na tym, że roliczamy ważną postać historyczną, której wizje/poglądy/decyzje okazały się trafne, tak jakby ona była omnipotetna (jako jedyna miała pełna wiedzę o świecie i właściwą ocenę sytuacji). Tymczasem nikt nigdy takiej wiedzy nie miał, po prostu setki, może tysiace graczy, obstawiało scenariusze w jakie wieżyło na podstawie swoich subiektywny przekonań (a nie ominipotencji, czy jakiegoś geniuszu), a my perspektywy czasu widzimy które w danym momencie były trafne i przypisujemy tym osobom jakieś niesamowite przymioty. Nie chcę przy tym odejmowac nic Churchillowi, Piłsudzkiemu i wielu innym, bo coś ich jednak wyróżnia: wiara w jakieś ideały i chęć walki o nie i poświęcenie się im.

  • @magorzatarybczynska2499

    @magorzatarybczynska2499

    Жыл бұрын

    Piłsudskiego, nie przez,, dz,,

  • @Gulczkwas1

    @Gulczkwas1

    Жыл бұрын

    Gdyby Niemcy wygrały wojnę, Cherczil zostałby uznany za zbrodniarza, zły człowiek i nic mu nie dodaje fakt że wierzył w swoje ideały :)

  • @deraklesbwa9515

    @deraklesbwa9515

    Жыл бұрын

    Wierzyło, nie przez "ż"

  • @ThomasLach-trader

    @ThomasLach-trader

    Жыл бұрын

    Bartosiak wspominał że ma mierne zdanie o Churchillu

  • @acia7326

    @acia7326

    Жыл бұрын

    Churchil to drań ... a Polacy powinni pluć na niego. Stalin robił Co chciał z rooseveltem i churchillem

  • @diegovega8595
    @diegovega8595 Жыл бұрын

    2. Sztuczna inteligencja jest mylona ze zdolnością do szybkiej analizy danych. Inteligencja jest domeną człowieka i jej efektem jest kreowanie . Aktualna technologia to skok w środkach komunikacji i przetwarzania danych. Ale to jest kosztem inteligencji człowieka który redukuje swoje możliwości - Głupieje . Pamiętam jak w latach 70 ludzie myśleli że będą w 2000 latać na księżyc etc . Tym czasem są tam gdzie byli . Natomiast dewastacja moralną jest ogromna. Destrukcja . Wszystkie decyzje unii europejskiej są idiotyczne i idą w kierunku samozagłady Europy ekonomicznie i moralnie. Ale to już nie mój problem bo mi mało zostało życia . Współczuję tym co będa pić to piwo na które pozwalają aby im wazono

  • @gdulaukasz3947
    @gdulaukasz3947 Жыл бұрын

    Profesor Zybertowicz troche nie bardzo sie odnajduje w swiecie technologicznym. Duzo trafnych spostrzezen, ale brak zrozumienia fundamentow. Jedna z pierwszych rzeczy jaka zwrocila moja uwage: infrastruktury nie da sie wylaczyc. Sam Internet i prottokol TCP/IP maja swoja geneze jako technologia wojskowa, ktora miala z zalozenia, operowac w ooparciu o infrastrukture rozproszona, gdzie poszczegolne osrodki komunikacji sa czasowo lub trwale usuniete. Tym bardziej ze jest starlink ktory dodatkowo nie wymaga fizycznej struktury naziemnej. Przedstawiony koncept ZTS jest raczej uwstecznieniem. W chwili obecnej rowniez mamy zapewniona anonimowosc w Internecie. Nikt nie ma moich danych osobowych poki organ scigania nie poprosi dane klienta. Przewaga obencej sytuacji jest decentralizacja i wielosc uslugodawcow, w przypadku monoopolu, latwiej o pokuse kontroli i potencjalnych "back doorow". Teorie jedno, praktyka drugie, co w przelozeniu na praktyke pokazal Elon w niedawno ujawnionych "tweeter files". Jawnosc algorytmow traci na znaczeniu w przypadku Machine Learning. Wszysy wiedza jakie mamy algorytmy uczenia maszynowego, te sa znane od kilkudziesiecu lat, tylko nic z tego nie wynika bo efekt przetwarzania jest efektem "trenowania modelu" a nie zastosowania konkretnego algorytmu. Jestem tez odmiennego zdania co do samej idei jawnosci algorytmow i implikowanej "ochrony prawnej". Czesc "know how" musi pozostac w rekach podmiotow, bo w jaki sposob taki system mialby ochrnic np. firme Amerykanska gdy ich rozwiazanie wykorzysta firma z Chin? Bardzo dobry punkt dr. Bartosiaka, moze tu jest wlasnie nastepny krok w kierunku nowego modelu ustrojowego - spoleczenstwa zarzadzane przez otwarty i prosty algorytm - cos w rodzaju "cyfrowej konstytucji"? Co do pytania z publicznosci: moze wlasnie to ze mlodzi, jako grupa najliczniej zyjaca w Internecie, jest wlasnie przykladem wplywu tego medium na podejmowane decyzje. Wielu z molodego polokelnia ma tik-toka zamias mozgu, niczym sie nie interesuje i generalnie nie wierzy w jakakolwiek moc sprawcza i tu upatrywalbym niskiej frekwencji wyborczej, ktora paradoksalnie jest wypadkowa tego programowania. Swietna debata

  • @homemytabs4383
    @homemytabs4383 Жыл бұрын

    Nasze procesy poznawcze zostały zmienione przez nabycie umiejętności czytania. A jak do tego dodać opanowanie technologii druku masowego, to aż włos się jeży... Pierwsze kino było nieme nie dlatego, że nie było technologi odtwarzania dzwięku, tylko dlatego, że nasze procesy poznawcze nie były w stanie odbierać jednocześnie dwóch sztucznych strumieni informacji. To, że teraz strumieni informacji jest więcej niż możemy odebrać, tworzy nową kompetencję w postaci filtrowania informacji.

  • @amaris4

    @amaris4

    Жыл бұрын

    i takie wypowiedzi powinny znajdować się na górze tych komentarzy :)

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    PODŻEGACZE WOJENNI!! Już ż. k. nakręcają społeczeństwo

  • @szary670
    @szary670 Жыл бұрын

    Ciekawe, ze Profesor najpierw bezkrytycznie szufladkuje wątpliwości wobec skuteczności szczepień na C jako teorie spiskowe a kilkadziesiąt minut później przytacza przykład skorumpowanych przez koncerny tytoniowe naukowców :D

  • @greg9787
    @greg9787 Жыл бұрын

    Dyskusja pomiędzy filozofią korzystania z domeny cyfrowej w społeczeństwie z której w praktyce nic nie wynika oraz umiejscowieniem domeny cyfrowej dla sprawności i sprawczości strategii Rzeczypospolitej.

  • @husaria1953
    @husaria1953 Жыл бұрын

    Chyba etapy są rozpisane już dawno przez WEF w Davos . Schwab niczego nie utajnia !

  • @witoldbujny4190
    @witoldbujny4190 Жыл бұрын

    Profesor mówi o teoriach spiskowych nie uwzględnia faktów. Szczepionki są dopuszczone warunkowo a firmy farmaceutyczne wpływają na decydentów. Wirus powstał w laboratorium a pandemia była prognozowana dużo wcześniej.

  • @jankula3819
    @jankula3819 Жыл бұрын

    Witam serdecznie.

  • @MasMarone
    @MasMarone Жыл бұрын

    Zyberowiczowi nie można zarzucić braku wiedzy, ale nie w każdej dziedzinie. On bardzo szczegółowo czyta różne publikacje, prezentujące odmienne stanowiska i poglądy, wraz z zakreślaniem istotnych fragmentów. Tutaj nie ma lipy. Bartosiak to dla mnie po prostu śliski typ. Odnośnie rewolucji cyfrowej, to do udziału powinni jeszcze zaprosić jakiegoś specjalistę, który zweryfikowałby fantazję z rzeczywistością. Równie dobrze mogliby się wypowiadać o fizyce kwantowej.

  • @lunares5219
    @lunares5219 Жыл бұрын

    Bardzo ciekawa dyskusja! Nie jestem fanem obozu rządzącego, wręcz przeciwnie, ale Pan Zybertowicz mówił bardzo z sensem i trudno się w wielu kwestiach nie zgodzić. Mamy zadanie otwierania się na poglądy z innych baniek informacyjnych! Jeśli chodzi o cały ten chaos i ogłupianie cyfrowe obecnie na świecie, to mam cichą nadzieję, że to tylko choroba dziecięcego wieku "cywilizacji informacji", i że kiedyś będzie lepiej.

  • @knaw35

    @knaw35

    Жыл бұрын

    A ja jestem fanem pana Zybertowicza. Można się nie zgadzać ale miło jest być pobudzony do myślenia. To już coś.

  • @jackzux9362
    @jackzux9362 Жыл бұрын

    Cyfryzacja zmienia systemy społeczne na świecie. Demokracja parlamentarna odchodzi do przeszłości. Nadeszła era powszechnej inwigilacji. Jest prawdopodobne, że dostęp do sieci będzie kontrolowany, jak choćby dostęp dp facebooka. Żeby założyć konto użytkownik musi przesłać skan dowodu i podac numer telefonu. Być może wkrótce dostęp będzie kontrolowany i przypisany do numeru indywidualnego, np numeru PESEL

  • @krzysztofizdebski1223

    @krzysztofizdebski1223

    Жыл бұрын

    Powstaną inne, bez takich ograniczeń - np. na Wschodzie

  • @Berkel247
    @Berkel247 Жыл бұрын

    Zybertowicz - "efekty degradujące przeważają nad efektami pozytywnymi" Stary człowieku to nie wina technologi cyfrowych że ludzie dokonują złych wyborów, to wina głupoty ludzkiej którą możesz doświadczyć w pełnym wymiarze. Zybertowicz - "i gdy ktoś przyjmie jakaś spiskową interpretację tego wszystkiego to nagle znajduje racjonalne wyjaśnienie, wszystko uzyskuje sens. Jest to sens opaczny ale psychologicznie pełni fukcje terapełtyczną"..... no i w ten sposób działa religia, w tym chrześcijańska - trafnie ujęte.

  • @ewadomanska9159
    @ewadomanska9159 Жыл бұрын

    Super rozmowa. Pożyjemy, zobaczymy ;-)

  • @barbhome9013

    @barbhome9013

    Жыл бұрын

    wy wuje, dlaczego nie dbacie o Polakow, ktorzy umieraja z glodu i bez dostepu do lakarza? Daleko wam wuje do Chin, ich rzady dbaja o swoje spoleczenstwo! Won od nas Polakow i sperdzielac do upa to bedziecie razem dzialac znow na Wolyniu

  • @ewadomanska9159

    @ewadomanska9159

    Жыл бұрын

    @@barbhome9013 jest tu admin który może tego trolla usunąć ?

  • @barbhome9013

    @barbhome9013

    Жыл бұрын

    @@ewadomanska9159 tak bylo od poczatku swiata, ze za prawde ludzi zabijano, tak jak Jezusa, ktory mowil: Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok.

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Ż psy wojny typu Bartosiak, Kurczab-Redlich, Romaszewska, itd. ze wszystkich sił podburzają p. Matołka z szabelką do wojny z R.

  • @grzegorzm550
    @grzegorzm550 Жыл бұрын

    Wspaniała dyskusja. Szkoda, że nie padło pytanie do obu panów "pieniądz cyfrowy czy fizyczny?" w kontekście wolność, ułatwienie czy ograniczenie.

  • @mikoajbadzielewski3396
    @mikoajbadzielewski3396 Жыл бұрын

    Mnie się trochę tak wydaje, że inteligentni ludzie mają tendencję do nadinterpretacji rzeczywistości. Można snuć różne wizje, a pod koniec i tak stanie się, tak jak się stanie.

  • @Jaaa123

    @Jaaa123

    Жыл бұрын

    Wystarczy mieć tytuł i można temu ciemnemu ludowi wszystko wcisnąć, odpowiedni ludzie jeszcze za to dobrze zapłacą 👍.

  • @bbliberator1615
    @bbliberator1615 Жыл бұрын

    Pan Andrzej snuję bardzo niebezpieczną wizję dostępu do internetu

  • @przemyslawbrzozowski6147

    @przemyslawbrzozowski6147

    Жыл бұрын

    Dokładnie, w państwie PIS rejestrujmy ciąże, zlikwidujmy wolne media, trójpodział władzy plus wchodzmy do netu po numerze pesel. Ja pier* ... witamy w Chinach

  • @kwestionariusz1

    @kwestionariusz1

    Жыл бұрын

    Jak to stary komuch oni zawsze chca robic jakies gulagi i kolchozy w tym wypadku cyfrowe

  • @andrzejchochol

    @andrzejchochol

    Жыл бұрын

    Wiele jego też jest niebezpieczna , żeby nie powiedzieć z dopy

  • @RenataCygan

    @RenataCygan

    Жыл бұрын

    Chciałby ograniczać

  • @splendornieba1109

    @splendornieba1109

    Жыл бұрын

    Czy rzeczywiście niebezpieczna? Chodzi o wprowadzenie, czegos takiego jak odpowiedzialność, a nie bezkarność.

  • @adikadikowaty5563
    @adikadikowaty5563 Жыл бұрын

    100%racji Sz. P. Zybertowicz. Myślę że potrzebna jest prosciejsza mowa dla naszego społeczeństwa. Jest wielu co chce słuchać,niestety wielu nie jest w stanie Pana zrozumieć. To jest klucz do całkowitego zrozumienia problemu pojmowania teraźniejszości. Pozdrawiam Adam Klinowski

  • @bigdey585
    @bigdey585 Жыл бұрын

    Pan Jacek cierpliwy

  • @mistrzmilosz
    @mistrzmilosz Жыл бұрын

    Super rozmowa trochę dramatu jest w tym że bez Big Tech nie wiedział bym o panach i o wiedzy jaka przekazujecie. Dzięki temu wiem jaką książkę kupić tacie pod choinkę :)

  • @bortaloanzia8775

    @bortaloanzia8775

    Жыл бұрын

    Światem rządzą ci, którzy są właścielami drukarek. Kto ma pieniądze, ten ma władzę. Ci co drukują, mają pieniędzy bez ograniczeń. Oni nie tracą kontroli nad wydrukowanymi pieniędzmi, wręcz przeciwnie. Kontrolują każdego centa, gdzie ma ten pieniądz iść i do kogo - tak aby kontrlować świat i utrzymywać władze. Tak się składa że właścicielami drukarek są Żydzi.

  • @foolyskooly4867

    @foolyskooly4867

    Жыл бұрын

    @@bortaloanzia8775 no co ty Mateusz morawiecki jest fachwcem, a Pan Blaszczak mezem stanu

  • @bortaloanzia8775

    @bortaloanzia8775

    Жыл бұрын

    @@foolyskooly4867 Ten fachowiec i mąż stanu, są dopiero w 20tej kolejności do pieniedzy od Żydów

  • @magorzatarybczynska2499

    @magorzatarybczynska2499

    Жыл бұрын

    A sobie słownik ortograficzny 😁

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Z.ŁO (B) marzące tylko o wojnie i za to powin!en dostac dożywocie w celi bez okna

  • @jolantalewandowska9046
    @jolantalewandowska9046 Жыл бұрын

    widać wyraźnie, że pan dr Bartosiak opiera się na tym co mu jacyś tam ludzie powiedzieli, jakie tezy napchali mu do głowy a pan profesor jednak używa swojego rozumu, ciekawa dyskusja pokazująca różne poziomy

  • @rafadrzewiecki1905
    @rafadrzewiecki1905 Жыл бұрын

    Odpowiedź na pytanie prof. Zybertowicza o ten świat brzmi: w d... się nam poprzewracało od tego dobrobytu :)

  • @patryvjamarek1444
    @patryvjamarek1444 Жыл бұрын

    Bardzo ciekawa rozmowa: każdy z Panów ma swoje racje

  • @tadeusztumalewski151

    @tadeusztumalewski151

    Жыл бұрын

    Dziękuję panom za ciekawą i potrzebną debatę i wiele celnych uwag i wniosków o by dotarło to do świadomości rządzących..

  • @totem6976

    @totem6976

    Жыл бұрын

    Ż psy wojny typu Bartosiak, Kurczab-Redlich, Romaszewska, itd. ze wszystkich sił podburzają p. Matołka z szabelką do wojny z R.

  • @xawerytrabka8813
    @xawerytrabka8813 Жыл бұрын

    1:30:00 Przywódcą można się stać, można być. Aktor może być kim chce...Przywódcą - pstryk. Prostytutką- pstryk. Bandytą - pstryk. Zabawa

  • @SPAWN30670
    @SPAWN30670 Жыл бұрын

    Profesor - hipokryzja, Orwelowski 1984, zastraszanie, kontrola przez "lepszych, mądrzejszych" całego społeczeństwa, spisek za każdym rogiem, mądrość ludowa, pokoleniowa, wiekowa. Doktor - high tech, współpraca na wielu płaszczyznach, nauka i wymiana intelektualna, poszerzanie granic w nieskończoność, w ciągły rozwój, zadawanie pytań i szukanie nowych pytań których nie jesteśmy dziś wstanie sobie wyobrazić, ciągłe doskonalenie - Przyszłość. Wybieram wizje Doktora, dla siebie i moich kolejnych pokoleń. - Nie kontrola wszystkiego i wszystkich, bo kto będzie kontrolował kontrolujących, dlaczego mamy zakładać, że ci co kontrolują są nieomylni i maja prawo, a nawet obowiązek filtrować co społeczeństwo może zobaczyć w internecie. Aby rodzice nie krzywdzili swojego dziecka, potrzebna jest edukacja, wiedza. Szkoła musi wytworzyć w każdym dziecku auto filtr, zwątpienie w dostarczoną informację, chęć sprawdzenia wielu źródeł przed potwierdzeniem. Zamiast 600+ godzin prania mózgów, kontroli, narzucania tej jednej jedynej religii, lepiej dać klucz do XXII wieku, aby dziecko świadomie samo wybrało. Każdy jest ateistom dziś jest około 4500+ i większość z Nas nie wierzy w 4499. Można przeczytać i milion książek, ale jeśli wybiera się tylko te które mogę dopasować do mojego światopoglądu, a wybrane fragmenty do moich twardych przekonań, to jest żadna wiedza czy mądrość, to fanatyzm. - Na świecie jest garstka wizjonerów którzy popychają ten świat do przodu, grono które te wysiłki wspiera, multum które nie rozumie, ale i nie przeszkadza i niestety cała masa która niszczy.

  • @kuba_slawek
    @kuba_slawek Жыл бұрын

    Komentarz dla zasięgu.

  • @domszym5257
    @domszym5257 Жыл бұрын

    Cos pieknego ogladalem 24.12.2022 Pozdrawiam was wszystkich.

  • @splendornieba1109

    @splendornieba1109

    Жыл бұрын

    Ja też w Wigilię:) pozdrawiam, arcyciekawa debata.

  • @ressistanceukrainefreddom4534
    @ressistanceukrainefreddom4534 Жыл бұрын

    Co do koncowego etapu rozmowy. Pytanie powinno byc zadane inaczej. Co by sie stało gdyby pozbyc sie jednej przyczyny wszystkich problemow. Wymyslona wymiane , pieniadze i inne formy płatnicze. Zmienic zasade korzysci i negocjacji oparte własnie na AI. Czy ludzie potrzebuja wymiany by zyc i sie rozwijac ? Te mozliwosci mogłby sie zmienic w nowa ere ludzkosci. Definicja nowego ładu i generacji braku pieniedzy. Czyzby inflacja była poczatkiem pensjo obywatelskich i czasowych pieniedzy ?

  • @morguliusz9770
    @morguliusz9770 Жыл бұрын

    Bardzo interesująca dyskusja, która uwypukliła złożoność różnych tematów i to ile trzeba jeszcze przemyśleć różnych działań na przyszłość i jak bardzo jest to niejednoznaczne. Szkoda, że ta sfera to jedynie mrzonki, zwykła polemika okraszona myśleniem życzeniowym, bo to co realnie się dzieje - mianowicie niszczenie małych i średnich przedsiębiorców czy innowacyjności za pomocą co raz większej fiskalizacji, ciągłej zmiany prawa i jego skomplikowania, a także czy raczej przede wszystkim zarzucania co raz to większymi kosztami nie przejmując się późniejszym losem firm, bo najważniejsze są wybory i zdanie elektoratu na dany temat, a nie realne rozwiązanie problemów.

  • @stig44
    @stig44 Жыл бұрын

    1:08 typ chyba przesadził z tym Dawidem, nie zaszczepiliśmy się jako populacja i nie pomarliśmy masowo ... a więc kto miał rację? ci nieufni czy ślepo zawierzający koncernom?

  • @arturmarkiewicz6608
    @arturmarkiewicz6608 Жыл бұрын

    nie bad czlowieku taki pewien ze rosja jest juz pokonana nigdy do samego konca nie lekcewasz przeciwnika chodzby kleczal na kolanach wstanie z kolan zada jeden cios decydujacy tak bylo jest i bedzie pozdro dla wszystkich

  • @piowil200
    @piowil200 Жыл бұрын

    Oto co znalazłem w Biblii Koscioła Katolickiego z 2 Koryntian 4:4 ,,...dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga....,,

  • @agnieszkakusinska713
    @agnieszkakusinska713Ай бұрын

    Zgadzam się z Panem prof Zybertowiczem …już straciliśmy kontrolę nad cyber światem dowodem na to jest to co się dzieje z dziećmi i dorosłymi .Jest źle .

  • @marychamery
    @marychamery Жыл бұрын

    każdy człowiek urodzony i żyjący na tej planecie jest wolny i ,ma prawo do samostanowienia !!!

  • @hiigpetko2696
    @hiigpetko2696 Жыл бұрын

    A na spotkaniu z Jaruzelską to Pan Dr Bartosiak miał włosy (")) przyklejone na żel. Faktycznie przedstawił konwencjonalny sposób widzenia świata cyfrowego.

  • @MiroslawKruszynski
    @MiroslawKruszynski Жыл бұрын

    Dwa piękne Umysły = Panoramiczny Widok Sytuacji. Z poważaniem MK

  • @4U2.
    @4U2. Жыл бұрын

    Węgierski łącznik Osobą, która wprowadziła R4S i Adama Hofmana na węgierskie salony, był Igor Janke, od 2018 roku partner w spółce, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe. Były dziennikarz jest bardzo poważany nad Dunajem i ma otwarte praktycznie wszystkie drzwi w administracji Victora Orbana.

  • @RenataCygan
    @RenataCygan Жыл бұрын

    Pan profesor jest mądry, mądrzejszy nawet od siebie.

  • @bozechnamayer8117

    @bozechnamayer8117

    Жыл бұрын

    😅🤣🤣

  • @krzysztofhefi8293

    @krzysztofhefi8293

    Жыл бұрын

    A ty jesteś tak mądra , że powinnaś przestać pisać komentarze.

  • @aspepl197
    @aspepl197 Жыл бұрын

    a mnie ciekawi jak by wyglądała scena polityczna gdy zakaże się podawania sondaży wyborczych :)

  • @dawidgatkowski2914

    @dawidgatkowski2914

    Жыл бұрын

    Nie zmieniloby to chyba zbyt wiele, poniewaz dotychczasowe sondaze daja nam, ale takze politykom wiele infomacji o naszych reakcjach, w komentarzach mozna byloby zaobserwowac zmiane trendow. Jestem zwolennikiem sondazy, jasne mozemy sie sprzeczac, co do metodologii poszczegolnych sondazowni. Sondaze daje bardzo duza informacje politykom o odezwie ich dzialalnosci w spoleczenstwie. Jesli spada poparcie cos trzeba zrobic, jesli rosnie, to kontynuowac.

  • @walsjell

    @walsjell

    Жыл бұрын

    tak samo .. glosy bed akupowane pzrez rozdawnictwo ...wladze mozna tylko zmienic sila ! pzrzewrotem i rewolucja lecz ta zawsz ejest ai tak organizowana pzrez cwnaiakow tj strajk pzredsiebiorcow w czasie kowidu czy cala smieszna agro unia udajaca rolnikow a sa to wielcy biznesmeni co nie potrafia sie zorganizowac i spzredac swoich plonow..

  • @aspepl197

    @aspepl197

    Жыл бұрын

    @@walsjell władze powinni stanowić ludzie wybrani z małej grupy społecznosciowej tjnp 1 poseł z 1 gminy, wiem że będzie wówczas kilka tysięcy posłów ale będzie wówczas adekwatne do istnienia demokracji a nie partiokracji

  • @marianjarzabecki7267

    @marianjarzabecki7267

    Жыл бұрын

    W demokracji wygrywa zawsze ten kto ma wygrać, odchylenia są minimalne

  • @indianski

    @indianski

    Жыл бұрын

    cenzura sie marzy ?

Келесі