IZODOM - NAJTAŃSZA CIEPŁA ŚCIANA NA RYNKU - przełom w budowie domów!

Пікірлер: 16

  • @szczupak85
    @szczupak857 ай бұрын

    To co mi się podoba w tej technologii to to, że nie trzeba pilnować gości od elewacji żeby kleili styropian bez szpar. Ja nie przypilnowałem. Mam super ciepły styropian 20cm przyklejony na placki z 1-2 cm szparą od strony muru. Przy takiej szparze ocieplenie nie działa w pełni. Podoba mi się również to, że okna nie muszą być tak głęboko usadowione w murze. Drugi dom wybuduję z izodom lub jednowarstwową ścianą.

  • @arturhoyk9910
    @arturhoyk99106 ай бұрын

    a jak jest z wysychaniem takiej sciany zalanej betonem? ile potrzeba czasu zeby to wysło i jak szybko mozna kontyynuować prace? kolejne pytanie to czy wibruje się beton w scianach przy wylewaniu czy nie ?

  • @StefanJan
    @StefanJan7 ай бұрын

    Jak się nie robi samemu tylko zleca, to pojawia się kluczowy minus tej technologii... DOKŁADNOŚĆ WYKONANIA. Mało jaka firma to robi ale WARTO pianować zamki i łączenia pionowe przed zalaniem betonem, oczywiście tak by piana nie przeszła do środka ;) okazuje się, że jak nie dobijemy bloczka, np łapiąc pioziom/pion to z automatu pojawia się szczelina, wynika to z konstrukcji zamka klocka izodomu. Potem tymi szczelinami wychodzi beton i zastyga, takie mini mostki termiczne... kto nie pianuje tylko składa na szybkiego to psuje cały efekt pasywności i zalet izodomu... Potem widać to doskonale na termowizji i testach szczelności + zadymianie szczelin... Myślę, że firmy wykonawcze mają to gdzieś... widziałem kilka budów i każda na zdjęciach miała lejący sie beton na ścianach (wylał się właśnie dziurkami). Po tym można szybko zauważyć partactwo ;) Ogólnie technologia bardzo dobra, prosta ale trzeba zwracać uwagę na szczegóły, zrobić dobre podpory np gęsto z palet/desek, lać powoli, beton najlepiej jakby był dość rzadki (by wszędzie doszedł). 3 godziny betonowania (6m3) i 48m2 ścian zalane ;) Układanie ścian (48m2) + ich zbrojenie i pianowanie to jakieś 7-10 dni w dwie osoby (na zewnątrz nie wyszła ani jedna kropla betonu). Dużo zalet, sprawia, że można robić samemu, jednak i tak jest wysiłek, film pokazowy nie przedstawia zbrojenia i pianowania, docinania, szalowania itd w rzeczywistości jest więcej do roboty ;) Polecam plastikowe przewiązki, bo mocniejsze, beton lepiej wypełnia, moża do nich przywiązać zbrojenie (sciana lepiej się trzyma przy betonowaniu) - jedyny minus to trzeba sobie bloczki złożyć ale to szybko idzie :) Aha przedstawiciele często w wycenach pchają więcej bloczków niż trzeba... warto sobie samemu przeliczyć ile takich bloczków potrzeba (rozrysować). Ja tak na starcie zaoszczędziłem kilka tysięcy... Reasumując nie znam lepszej technologi by robić w systemie gospodarczym, byle by wziąć pod uwagę sprawy, które nadmieniłem ;) Nie wyobrażam sobie robić z pustaków... te czasy myślę, że powinny odejść :) Tu parę dni roboty i jest pancerna ściana + gotowe ocieplenie. Popularność tej technologii jak na 20 lat... kiepska, operator pompogruszki mówił jak pracuje już kilka lat, codziennie kilkanascie budów i pierwszy raz zalewał izodom... po zalaniu sam stwierdził, że świetna technologia, na początku bał się, ze wywali beton (ja też...) ;-) Wszysto jak widać dobrze policzone (przewiązki), bo ściana dzielnie się trzymała :) Polacy niestety za mocno zaprogramowani na tradycjonalizm... Fakty nie pomagają... Lepiej spędzić rok na budowie, niż zacharowywać się kilka lat... :(

  • @lukaszx992

    @lukaszx992

    7 ай бұрын

    A co dajecie wewnątrz na ten styropian?

  • @StefanJan

    @StefanJan

    7 ай бұрын

    Izolacja od betonu by ciepło z pomieszczeń tak szybko nie uciekało w bufor (beton) i na zewnątrz.... Ta warstwa trzyma beton przy zalewaniu ... To tylko 5cm, więc nie jest to jakaś spora izolacja, beton i tak będzie w jakimś stopniu się nagrzewał (bufor ciepła), co też ma swoje plusy (np jak się przestaje grzać, czy latem utrzymuje temp.

  • @BUKOWSKYSTUDIO

    @BUKOWSKYSTUDIO

    Ай бұрын

    Cześć, dzieki za wpis, a jak duży dom budowałeś? Właśnie jestem po rozmowach z przedstawicielem i próbuję policzyć jaki będzie koszt parterówki 160m2, oczywiście własnymi siłami. Od wewnątrz co kładziesz na ten styropian? płytę G-K?

  • @michamicha7772

    @michamicha7772

    14 күн бұрын

    ​@@StefanJan Mógłbyś odpowiedzieć na kilka pytań? Też zastanawiam się nad budowa w tym systemie. Prosiłbym o kontakt jeśli jest taka możliwość. Będę wdzięczny.

  • @piotrmarcin5123
    @piotrmarcin51237 ай бұрын

    Powiedzcie o podstawowej wadzie tej technologii, którą jest całkowity brak akumulacyjności termicznej i wilgotnościowej ściany. Bo mamy od środka styropian. Taka ściana nie nagrzewa się i nie trzyma ciepła, nie wchłania też i nie oddaje wilgoci z atmosfery, utrzymując mniej więcej stały poziom.

  • @user-vg8mg5fm4t
    @user-vg8mg5fm4t7 ай бұрын

    Wedlug Panow powyzej i ich opinii wynika, ze większość domow (montowane o konstrukcji drewnianej, kanadyjki) nie nadaje sie do budowy w Polsce, to teraz mozecie inwestorom w Polsce powiedzieć jaki blad popelnili wybierajac taka technologie budowy

  • @BUKOWSKYSTUDIO

    @BUKOWSKYSTUDIO

    Ай бұрын

    Jaki błąd popełnili?

  • @786otto
    @786otto7 ай бұрын

    Nie znam sie budownitstwie betonowym ale grubosc betonu 15 cm wydaje sie za mala.

  • @krzysztofkul6328

    @krzysztofkul6328

    5 ай бұрын

    Bloki z kreamzytu płyta ma 12 cm

  • @tomaszdarul691
    @tomaszdarul6917 ай бұрын

    Technologia w naszych warunkach pogodowych bez sensu, jedynie Afryka. Te ściany mają zerową bezwładność więc nie magazynują energii cieplnej. Ogrzewanie polega na tym że musi dojść do wchłonięcia ciepła przez budynek

  • @jackcia3230

    @jackcia3230

    7 ай бұрын

    nic nie musi ......poprostu trzeba zastosowac inny system ogrzewania i klimatyzacji......jesli ktos mysli o tradycji to oczywiscie to nie wypali....ale jesli zastosuje pelna klimatyzacje irekuperacje to tak....

  • @Anonymous-PL

    @Anonymous-PL

    7 ай бұрын

    Bzdury