Избор на университет за програмисти. Класация на ИТ университетите

Лекция: Избор на университет за програмисти
Описание:
- Класация на ИТ университетите в България и чужбина
- Къде да уча програмиране, софтуерно инженерство и компютърни науки в България и в чужбина?
- Сравнение на СофтУни, ФМИ на СУ, НБУ, ФМИ на ПУ, ВСУ, РУ, АУБГ, БСУ, ТУ-София, УНИБИТ, УНСС, ТУ-Варна, ТУ-Пловдив, ТУ-Габрово, ШУ, ВТУ, Югозападен
университет, Колеж по пощи и далекосъобщения, други
Курс: SUPERлятна Академия, Девин, септември 2015
Трейнър: д-р Светлин Наков
Дата: 4.09.2015 г.
Научете повече за софтуерния университет (СофтУни): softuni.bg.
Следете за нашите курсове, семинари и обучения във Facebook: SoftwareUniversity

Пікірлер: 5

  • @shadowofmeawteslegends9125
    @shadowofmeawteslegends91257 жыл бұрын

    цитирам самият Наков : "В крайна сметка сгафихме, признавам. Извинявам се на всички, че допуснахме това да се случи. Ще си подбираме по-внимателно лекторите. Взимаме си поука. "

  • @mersauff223
    @mersauff2235 жыл бұрын

    Абсолютно съгласен съм с мнението на Наков за чуждестранните университети. Много младежи добиват погрешна представа за образованието там и отделно че едно е да си турист, друго е да живееш и да се мъчиш финансово. Особено за ИТ сектора, който е непрестанно развиващ се и ВУЗове от цял свят не знаят как да се адаптират към промените и какво образование и каква подготовка да дадат. Според мен, освен ако не си приет в едно наистина добро или престижно инженерно училище, няма смисъл да се отрупваш в студентски кредити и да харчиш парите на вашите за великата и свята чужбина, да се завираш с пакистанци в селския университет на Шотландия.

  • @stasyty
    @stasyty Жыл бұрын

    полезно

  • @GN9K71
    @GN9K715 жыл бұрын

    Питай твоя колега, Огнян Наков

  • @Zeusi69
    @Zeusi69 Жыл бұрын

    Почнах Софтуерни и интернет технологии в ту-варна, не правете същата грешка, работата там е плати-мини, ако нямаш някакви познания преди да запишеш едвам добутваш, първи семестър c++ се взима за 3 седмици след това асистентите пият кафенца в часовете, 1 на 5-6 “учители” има желания за работа, другите идват да си прибират заплатите. Преподава се 1 (оскъдно), изпитва се на друго и най-умопомрачителното нещо е , че повечето тестове и изпити по програмиране и уеб дизайн се правят на хартия. 21 век пишеш кодове на хартия. Да не говорим че се работи на компилатори от 2012 през 2022, защото не им се занимава да минат на по-нова версия. Не смятам да продължавам това мъчение, даже вече съм се записал в софтунито, трябва само да си взема документите и да “паля”.

Келесі