Iga Świątek w finale w Rzymie! Relacja prosto z Włoch i niespodzianka dla Was!

Iga Świątek pokonała Coco Gauff w 1/2 imprezy WTA 1000 w Rzymie. Jak wyglądał ten mecz z trybun? Z kim Iga zagra w finale? Uwaga - mam dla Was niespodziankę już na początku filmu! Dawajcie znać proszę, co sądzicie! Hubert Hurkacz odpadł, ale to piękny turniej dla niego. Nowy odcinek Programu Tenisowego!
#igaswiatek #swiatek #igaświątek #świątek #tenis #tennis #sport #sports #wta #wtatour #atptour #atp #niespodzianka #mecz #spotkanie #wlochy #rome #rzym #arynasabalenka #sabalenka #cocogauff #hurkacz
----------
🎾 O kanale: Dominik Senkowski, dziennikarz Sport.pl. Na kanale Program Tenisowy opowiadam o występach polskich tenisistów oraz o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach w światowym tenisie. Zapraszam!

Пікірлер: 83

• @magdalenakalarus517
    @magdalenakalarus51715 күн бұрын

Hubi dziś niestety nie miał dnia, szkoda :( wielkie brawa za turniej i QF na mączce ! 👌 Iga jest genialna, po prostu. Doceniajmy, że mamy takich sportowców! ❤️ JAZDA PO TYTUŁ IGA!! 🔥🔥

• @ProgramTenisowy

@ProgramTenisowy

15 күн бұрын

Oczywiscie ze tak. Iga to Iga wiadomo, ale 1/4 turnieju ATP 1000 to tez wielki sukces Huberta!

• @agnieszkasurowka4657
    @agnieszkasurowka465715 күн бұрын

Już nie wiem co pisać i Idze po prostu klasa sama w sobie.😍😍 Huberta szkoda bo miał szansę wygrać no nic i tak dobry turniej w Jego wykonaniu.

Dokladnie, super turniej dla Polakow!

• @paulinamkominiak
    @paulinamkominiak15 күн бұрын

Dominik, bardzo miło było Cię usłyszeć na konferencji pomeczowej Igi! I fajnie, że Twoje pytania skupiały się na niej, podczas gdy zagraniczni dziennikarze cisnęli ją głównie o opinie o grze innych zawodniczek… Wspaniale reprezentujesz! 💪🏻

14 күн бұрын

Dziekuje bardzo! :)

• @werkas447
    @werkas44715 күн бұрын

Coco dobrze grała ale Iga jest niewzruszona. Pełen szacun! U Hubiego niestety jak serwis nie funkcjonuje to wszystko sie sypie ale i tak osiągnął super wynik. Świetny pomysł z tym wspólnym oglądaniem! 😊

Dziekuje i zapraszam na spotkanie! :) A Hubert i tak baardzo poprawil gre na maczce, ciekawe jak Paryz

• @froget67
    @froget6715 күн бұрын

Mimo że Hubert odpadł i tak turniej trzeba ocenić pozytywnie, ewidentnie serwis nie funkcjonował jak należy, a Iga zagrała po prostu swoje. Należy dodać że IGA potwierdziła swój udział w turnieju w Berlinie, więc kolejna okazja aby zobaczyć Igę dość blisko, i to w turnieju poprzedzającym Wimbledon który rozgrywany będzie od 15 do 23 czerwca.

Tak, serwis dzis u HH wyraznie gorszy. Ten Berlin to troche zaskoczenie, ale widocznie chca sie inaczej przygotowac do Wimbledonu. Ciekawe tez czy na pewno zagra bo jakby wygrala Roland Garros to nie wiem czy nie wycofa sie jednak

• @michax77

@michax77

@@ProgramTenisowy Rok temu jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie tak zrobiła. Zgłosiła się, ale po wygranej RG zrezygnowała z turnieju.

• @miroslawbala117

@miroslawbala117

P. Dominiku😊super kanał ❤pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu 😊

• @michax77
    @michax7715 күн бұрын

Podoba mi się zachowanie Igi w momentach zagrożenia w tym sezonie. Od kilku turniejów jest tak, że nawet gdy daje się przełamać tak jak dzisiaj na 2:0, to nie ma złej mowy ciała, frustracji, tylko opanowanie i spokój wymalowany jest na twarzy, nie panikuje. Podobnie było w wielu meczach w tym sezonie gdy przegrywała 4:1, 4:2, choćby w finale w Madrycie, to zachowywała spokój, czy ten moment, gdy obroniła trzy piłki meczowe i popełniła błąd to nie roztrząsała swoich błędów tylko liczyła się kolejna akcja, jakiś taki spokój od niej panuje od kilku turniejów. Podobnie było w finale w Doha z Rybakina gdy przegrywała 4:1 to jakoś za bardzo się nie denerwowała, mimo tego jak Kazaszka ją zdominowała. To jest bardzo duża poprawa z poprzednimi latami, a nawet z poprzednim sezonem. Po ćwierćfinale w Rzymie powiedziała, że rok temu temu grając w Stuttgarcie, Madrycie, Rzymie była bardzo zestresowana z powodu rankingu, punktów, co trwało do Us Open. No i to było widać, bo pamiętam, że większość meczów od początku poprzedniego sezonu, czyli przez AO, RG i do US Open to były bardzo nerwowe turnieje w jej wykonaniu. Mało było spokojnych meczów, pewnych zwycięstw od początku do końca do Rolanda Garrosa, gdzie też cały turniej grała strasznie nerwowo. Jedyne spokojne mecze do Us Open w 2023 roku jakie pamiętam to finał w Stuttgarcie i w Doha. A po ćwierćfinale w Rzymie powiedziała też, że zmieniła podejście po AO, czyli podchodzi do gry na luzie, bez patrzenia w ranking, dobrze jest u niej w prywatnym życiu, więc bawi się grą na korcie i od razu są wyniki. Oby takie podejście zadziałało też na pozostałych Wielkich Szlemach, niezależnie od wyników jakie osiągnie.

Tak, widac jak Iga sie nadal rozwija, takze nabiera dystans. Zbiera doswiadczenie i to procentuje. Zapraszam na spotkanie 1 lub 2.06 jesli bedziesz mial mozliwosc :)

• @michax77

@michax77

@@ProgramTenisowy Bardzo chętnie dołączę:)

• @kamilb4939
    @kamilb493915 күн бұрын

To był świetny mecz IGI...BRAWO IGA !

brawo!

• @koriolan6411
    @koriolan641115 күн бұрын

Jak dla mnie 1GA miała świetne losowanie w Rzymie, idzie jak burza. Ale z drugiej strony świetnie się koncentruje, szybko przełamuje swoje chwilowe słabości i walczy równo. Widać to było w Madrycie z Sabalenką i dalej w Rzymie. O mecz z Coco byłem spokojny. Amerykanka nie ma na 1GĘ siły. Mam nadzieję, że w tym równym rytmie nawali znowu Sabalence a może Collins ❤😊😊

Z kim by nie grala w finale to bedzie ciekawy mecz baaaardzo

@koriolan6411

@@ProgramTenisowy Liczę na powtórkę Madrytu w sensie koncentracji Igi ijej ZWYCIĘSTWA ‼️👍🤩💪

• @Pelican11
    @Pelican1115 күн бұрын

Dominik super pomysł tak trzymać coś innego coś nowego pozdro600

dziekuje i mam nadzieje widzimy sie! Takich spotkan dziennikarze tenisowi nie robili zbyt czesto z kibicami a mysle ze warto, fajnie bedzie razem zobaczyc mecz, kibicowac, pogadac, poznac sie! :)

• @maciekszymanski8340
    @maciekszymanski834015 күн бұрын

Coco jest bardzo dobra, niestety, brak w jej grze konsekwencji i pewności siebie. Małe, chwilowe osłabienie czy błąd powoduje, że zaczyna grać nerwowo i gubić się. Iga przeciwnie, gdy przeciwniczka zaczyna jej uciekać, próbuje innej taktyki, gra ostrzej i precyzyjniej, nie opuszcza gardy. No i wykorzystuje bezwzględnie wszystkie błędy. Dlatego myślę, że największą bronią Igi jest jej odporność psychiczna.

Tak, to bylo widac wlasnie w koncowce 1. seta. Iga wytrzymala to lepiej mentalnie. Coco grala, grala, ale nagle stanela. Ale jest mlodsza od Igi, moze jeszcze zbierze doswiadczenie potrzebne

• @kasiaxxx8141

@kasiaxxx8141

Coco sie boi Igi. W Cancun serwowala o pierwszy set, ale walnela 4df😳 i tak jej zostalo z tym df eh

Iga klasa sama w sobie

oczywiscie! W sobote oby po tytul :)

@Pelican11

@@ProgramTenisowy trzymam kciuki za Igą i sercem za nią;)))

• @radekbodzon2183
    @radekbodzon218315 күн бұрын

Świetny turniej dla nas, Hubi wreszcie czuję się dobrze na tej mączce, ćwierćfinał w mastersie, dziś serwis nie leżał no ale nie będzie on cały czas na takim poziomie, ale nie poddawal się i wreszcie widziałem taki mental u niego że nawet jak przegrywał w drugim secie z przełamaniem potrafił wrócić do tego meczu i zrobić 3 set, optymizm przez Rolandem jest a co do Igi novto klasa, kolejny finał oby był wygrany

Tak, z punktu widzenia Huberta to serio duzo optymizmu przed Rolandem!

• @annawojciechowska9723
    @annawojciechowska972314 күн бұрын

Hubert jest na poziomi 10-20 tenisistę na świecie. Jak wszyscy są w dobrej formie to niezbyt często wygrywa z tenisistami z pierwszej 10. Ale i tak to najlepszy obecnie nasz tenisista.

Tak, trzeba doceniac, bo gdzies sa kolejni polscy singlisci? Daleko

• @ryszardwilk4098
    @ryszardwilk409815 күн бұрын

Brawo Iga . No i mam nadzieje ze tez bedzie final dla ciebie . A teraz Iga odpocznij sobie i czekaj n'a final , a tam kochana Igo zrob wszystko abys zgarnela ten final . Iga jestes najlepsza. ❤❤❤

Iga mowila, ze jesli zagra z Aryna w sobote to bedzie to zupelnie inny mecz niz w Madrycie. Oby rownie ciekawy!

@ryszardwilk4098

@@ProgramTenisowy Oby tak bylo no i z glebi serca Idze mocno rzycze.

• @joannagrzywna545
    @joannagrzywna54515 күн бұрын

Mysle ze wielu z was zgodzi sie zeubert potrzebuje wiary w siebie i juz kilka razy mowilam ze praca z psychologiem moglaby mu w tym pomoc. Ich mecz generalnie nie byl za dobry i Paul byl minimalnie lepszy. Iga byla fenomenalna. Nikt nie spodziewal sie ze ogra Coco do zera, i jak zwykle wygrala z nia w 2 setach (Bravo dla niej). taka ciekawostka, w ameryaknskiej telewizji stwierdzili ze Gauff jest blisko rozpracowania Igi....(10-1 i kazde wygranie do zera jakos slabo to wyglda)

Jesli Gauff nie zalamie sie tym bilansem to kiedys zacznie pewnie wygrywac z Iga troche czesciej, ale zobaczymy jak sie podniesie. Nie mowie ze bedzie wygrywala z Iga caly czas, ale czasem moze jej sie udac na kilka spotkan, ale to zalezy od mentalu mysle

• @paulczyz2759
    @paulczyz275914 күн бұрын

Pozdrawiam i ściskam was mocno za te pozytywne wiadomości dla polskich kibiców 👏👏❤️❤️👍👍

@piotrficek766115 күн бұрын

Iga widać że nie gra swojego najlepszego tenisa..zresztą zmęczenie narasta po Madrycie a mimo to wygrywa z Coco która była w dobrej dyspozycji!Ona jest jak terminator!Przykre jest to że na meczach pań jest dużo mniej kibiców.

Ale w trakcie spotkania trybuny zrobily sie juz prawie pelne:) Tylko na poczatku ludzie poszli jesc po dlugim meczu Hurkacza

• @angelatanurdzic7508
    @angelatanurdzic750815 күн бұрын

Congrats to 1ga! 🎾❤️

gratulacje!

• @michax77

Trzeba oddać Coco Gauff, że zagrała jeden z lepszych meczów w ostatnich miesiącach, na poziomie takim jakim grała rok temu w Us Open i turniejach przed Us Open. Zwłaszcza pierwszy serwis, gdy trafia to jest tak groźna jak Ryba, Saba, Collins czy Ostapenko, a jeśli w końcu przestanie posyłać setki podwójnych błędów, to w kolejnych latach może być groźna dla wszystkich dziewczyn. No i dobrze działał u Coco jej najsłabszy element czyli forhend. Więc tym bardziej docenić trzeba zwycięstwo Polki, że z tak dobrze grającą Amerykanką potrafiła wygrać, mimo słabego początku Igi, choć to jak Coco bombardowała, z jaką siłą i mocą pierwszym serwisem uderzała, to nawet numer jeden znany z dobrej defensywy, returnów, nie miał żadnych szans. Pierwszy set przypominał trochę finał z Sabą w Madrycie, bo Świątek prawie do końca seta goniła wynik, to Amerykanka była z przodu, ale w najważniejszym momencie pierwszego seta, gdy już się wydawało, że Amerykanka wyjdzie dzięki swojemu serwisowi znowu na prowadzenie, na 5:4, to trafiła w siatkę skrótem, popełniła dwa podwójne błędy (choć jest duża poprawa, bo popełniła dużo mniej podwójnych błędów w dwóch ostatnich meczach niż w poprzednich spotkaniach i turniejach), a wydaje mi się, że gdyby ten dropshot, który zagrała przy 4:4 (40:0 dla Coco) się udał to wtedy Iga znowu byłaby pod presją, ale zdecydowały błędy w kluczowym momencie, może nawet to był najważniejszy moment całego meczu. Szacunek dla Gauff, że nie poddała się w drugim secie, jak nie raz wcześniej się jej zdarzało w meczach z Igą, mimo tak koszmarnego błędu w końcówce seta pierwszego. Na drugi set wyszła z taką samą siłą ognia i zaangażowaniem, co na pierwszy set, nie było widać po jej mowie ciała jak w wielu meczach z Igą negatywnego podejścia, że znowu ją Polka pokona. Po wyniku tak tego nie widać, ale to był mecz na styku do pewnego momentu, nawet gdy było 4:2 w drugim secie to wcale nie byłem taki spokojny o wynik jaki zawsze jestem w meczach Polki z Amerykanką.

tez bylem pod wrazeniem Coco - jak zaczela, ze probowala caly czas i nawet w koncowce drugiego seta dalej walczyla. Bilans z Igą ma fatalny ale zobaczymy jak to bedzie w kolejnych latach

• @PiotrCebula-rl4xg
    @PiotrCebula-rl4xg14 күн бұрын

Iga Świątek ❤️🇵🇱🏆

:))

• @KonstantyKostekKosteckiKostka
    @KonstantyKostekKosteckiKostka15 күн бұрын

mecz emocjonujący, Coco dzisiaj postawiła się Idze, ale Iga przez cały mecz była jak skała - niewzruszona, nawet ta próba psychologicznej gierki Amerykanki nie wytrąciła jej z rytmu ani na chwilę.

Dokładnie. To był dobry mecz Coco ale Iga jeszcze lepsza

• @michax77

@michax77

Chodzi Ci o tą dyskusję Coco z sędziną w czasie przerwy między setami? Bo Iga wtedy chyba miała założone słuchawki, więc nawet nie słyszała. A właśnie uważasz, że miała rację Coco z pretensjami do sędziny, że za długo czekała sędzina z załączaniem odmierzania czasu, a Iga nie powinna zejść przy serwisie Coco wytrzeć się po przewróceniu i napić się wody? Nie powinna Polka tego zrobić, to jest niedozwolone? Bo tak sobie myślę, czy to nie była gra psychologiczna ze strony Igi to zejście z kortu. Choć z drugiej strony, ona wczoraj mówiła na temat upomnienia za zbyt długi czas do serwisu, że inni gorzej się zachowują (bluzgają, rzucają rakietami, krzyczą), i upomnień nie dostają, a ona przyznaje, że u niej proces serwisowy trwa dłużej niż u innych, a kary dostaje, ale trzeba się z tym pogodzić. Więc uznaje to za coś takiego, jakby mucha przeleciała koło nosa.

@KonstantyKostekKosteckiKostka

@@michax77 Iga upadła, była brudna, miała prawo się otrzeć ręcznikiem z mączki i polać wodą, ale czy miała prawo wziąć tego łyczka wody raczej nie, bo widywalibyśmy zawodników popijających sobie wodę po długich wymianach , a tego się nie widzi.

• @alicjap3380

@alicjap3380

​​@@michax77niezależnie od tego, czy Coco formalnie miała rację, czy nie, poczułam w tamtym momencie niesmak. Bo Iga, to nie tylko przeciwniczka, ale też koleżanka z touru (ot, taka specyfika tenisa). Upadła, miała ręce całe w mączce, nie mogła w tym stanie swobodnie operować rakietą. To chyba normalne, że się wytarła i przemyła. No dobra, wzięła przy okazji łyk wody, ale bez przesady. Robienie z tego afery było nieeleganckie i niekoleżeńskie. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.

@@alicjap3380 myślę, że to pomysł Brada Gilberta (wygrywać brzydko - to jego motto) , żeby jak będzie okazja to spróbować wyprowadzić Igę z równowagi. No, ale Iga się nie dała.

• @bj-kr5ck
    @bj-kr5ck15 күн бұрын

My we Francji, czekamy na Igę w Paryżu !

o to tez super!

• @anybodyhandle
    @anybodyhandle14 күн бұрын

Martwi mnie jak Iga rozpoczyna set i traci games przy swoim serwisie a potem cudem odrabia . Sabalenka wygląda bardzo dobrze i nie będzie łatwo odrabiać straty. Życzę Idze dużo sprytu i siły aby pokonać tą "motykę". 🌈🍀🎾🙏

Bedzie sie dzialo

• @xxgwxx570

@xxgwxx570

jakim 'cudem'? tam nie ma cudów, Iga ma obecnie najlepszy return na świecie, więc często przełamuje rywalki i odrabia straty

@anybodyhandle

13 күн бұрын

@@xxgwxx570 Abyś miał rację a co "cudem" to był Madryt, Motyka miała 4 punkty aby wygrać i przegrała.

@@ProgramTenisowy Iga była sprytna i silna 💪🍀🌈🏆

@@ProgramTenisowy IGA - Sprytna i fizycznie bardzo dobra - grała w stylu Ostapienki aby atakować i odgrywać po przekątnej - tak po prostu jak najszybciej zaorać przeciwnika - niech jej pan to przekaże. Strategia była wspaniała . Iga 🌈🏆🙏

• @Irene-vl8ef
    @Irene-vl8ef15 күн бұрын

😮

:))

• @zbigniewgancarz2359
    @zbigniewgancarz235914 күн бұрын

a więc jednak szlagier hit iga świątek zmierzy się ponownie z aryną sabalenką w madrycie było 7.5 4.6 i 7.6 9.7 iga wtedy broniła piłki meczowe trudne zadanie przed igą będzie polscy kibice będą pomagać ile tylko się da a iga musiała by być skoncentrowana i serwis igi musiał by dobrze wchodzić 😇

bedzie dobry mecz!

• @lamamodeon
    @lamamodeon15 күн бұрын

Na 90 % będę wtedy w Warszawie, więc wspólne oglądanie meczu brzmi super! :) czy finał też oglądasz z trybun?

To zapraszam wtedy by razem zobaczyc mecz Igi:)

• @ukaszMakowka-me8iv
    @ukaszMakowka-me8iv15 күн бұрын

W Internecie podawana jest statystyka że Iga nie przegrała meczu w turniejach WTA1000 po tym jak wygrała pierwszego seta, rok temu w Rzymie wygrała pierwszego seta 6:2 z Rybakiną a potem poddała mecz w trzecim secie, więć przegrała.