Čia visur buvo smėlis - Dzūkijos kopų atkūrimo istorija

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos geografas Gintautas Kibirkštis ir kultūrologė Dalia Blažulionytė pasakoja apie kopynų Dzūkijoje istoriją. Šiandien Dzūkijos smėlynai užaugę mišku ir atvirų kopų belikę labai mažai. Siekiama atkurti didesnę bioįvairovę, nes gamtoje yra reikalingos ir atviros kopos, ir miškai. G. Kibirkštis teigia, kad, atkūrus kopas jose galėtų gyventi daugybė augalų ir gyvūnų rūšių, kurios nėra miško rūšys.
Šis unikalus kopų atvėrimo eksperimentas, atkuriant išskirtinį Dzūkijos kraštovaizdžio elementą bei buvusias sąlygas gamtinei įvairovei yra atliekamas įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „Naturalit“. Iš viso kopos bus atvertos 44.3 hektarų plote. Jos bus palaikomos atviros, kad atsirastų sąlygos įsikurti retoms ir nykstančioms rūšims.
Reportažas parengtas įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „Naturalit“, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Parengė Kostas Kajėnas. Už reportažo turinį atsakomybę prisiima autoriai ir jis nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.

Пікірлер