Чи потрібен чек при роботі з платіжними системами❓ РРО для WayForPay, NovaPay та LiqPay

Ғылым және технология

Чи потрібен чек РРО при оплаті через #WayForPay та #NovaPay?
Протягом багатьох років ведуться судові баталії щодо необхідності застосування підприємцями #РРО при отриманні оплат через платіжні системи...
Ще відео на цю тему:
👉 Штрафи за РРО для ФОП знизять та відтермінують❗️ → • Штрафи за РРО для ФОП ...
👉 Як працює ПРРО на прикладі "Вчасно" → • Як працює ПРРО на прик...
👉 Як працює ПРРО "Checkbox" → • Як працює ПРРО Checkbo...
❗️ Консультація Бухгалтера
💬 Пишіть в Viber / Telegram - button.amocrm.ru/dvzxt
👀 Зацініть Instagram - / zrobleno_buhgalter
😈 Читайте Telegram канал - t.me/Zrobleno_buhgalter
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт - zrobleno.com/
Пункт 2 статті 9 Закону № 265 говорить про те, що РРО / #ПРРО не застосовується, якщо платіжна система належить банкові. Далі у пункті вказано, що платіжна система небанківських фінансових установ є винятком з цієї статті та платежі таки мають супроводжуватись РРО. Така позиція була закріплена, адже з практики виникла необхідність у видачі фіскального чеку під час здійснення оплат через платіжні системи. Ось саме ці твердження активно використовують всі кому не ліньки як підтвердження того, що платіжні системи від фінансових компаній підприємцям не можна використовувати як альтернативу РРО.
Ідея того, що платіжна система обов’язково має використовуватись разом з РРО, зв’явилася після ряду судових рішень. Одним з таких є рішення у справі ТОВки де компанія проводила розрахункові операції без застосування РРО і не видавала фіскальні чеки. Податкова служба звернула на це увагу під час проведення перевірки. При проведенні розрахункової операції видача чека є обов’язковою, адже саме фіскальний чек є законною підставою для захисту споживачів від порушення їх прав. Тому, компанію було оштрафовано. ТОВка, в свою чергу, звернулися до суду щоб оскаржити штрафні санкції, але справу у суді програла. Таким чином утворилася і згодом була закріплена практика, яка забороняє роботу платіжних систем без РРО.
Для того щоб краще зрозуміти логіку податкової служби можемо взяти ось це рішення Верховного Суду. Суть справи зводиться до наступного: чи повинні підприємці які використовують платіжні сервіси по типу WayForPay ставити РРО?
Отримання платежів за допомогою еквайрингових сервісів, зокрема #LiqPay і WayForPay, відбувається у два етапи:
Спочатку фінустанова-еквайр збирає платежі від різних покупців на свій рахунок. В цей момент здійснюється розрахункова операція, на яку потрібно видати фіскальний чек;
Потім еквайр перераховує зібрані кошти одним платежем продавцю-ФОП, утримуючи з нього свою комісію. Це переказ коштів між суб’єктами господарювання, який не є розрахунковою операцією.
У цих відносинах ключовим елементом є покупець, який у результаті отримує товар, але не отримує фіскальний чек в момент здійснення платежу. Саме з метою забезпечення отримання покупцями фіскальних чеків суд приходить до висновку, що застосування РРО при використанні платіжних сервісів є обов’язковим, адже такі сервіси не є фіскалізованими.
І ось, у зв’язку з забороною використання платіжних систем без РРО податковій службі довелося вирішувати, хто все-таки має видавати фіскальні чеки при застосуванні платіжних систем: продавець чи фінансова установа. Податківці прийшли до думки, що обов’язок видавати чек все-таки закріплено за фінансовою установою, так як саме вона приймає кошти, а отже, тримати у себе РРО при використанні платіжних систем продавцеві не обов’язково.
Відповідно, якщо ви укладаєте договір з фінансовою компанією, яка фіскалізує свої транзакції, то встановлювати РРО вам не потрібно.
Аналогію можна провести з нещодавнім роз’ясненням податкової щодо Nova Pay. Податківці наголосили, що підприємці через Nova Pay отримують платежі у безготівковій формі, а отже не зобов’язані встановлювати РРО. Фіскальні чеки зобов’язана видавати фінансова установа, тобто Nova Pay.
Висновки: Якщо підсумувати, то запам’ятайте для себе одне просте правило: Якщо фінансова компанія видає клієнту фіскальний чек в момент оплати - проводити цю операцію через РРО НЕ ПОТРІБНО. Чек видається тільки в момент оплати і все. Ніяких Вам виключень, все просто і логічно. А неоднозначне ставлення податківців до платіжних систем зумовлена тим, що податкова не може контролювати видачу фіскальних чеків всіма фінансовими установами, але це вже звучить як їх проблема. Обираєте ту платіжну систему, яка чеки видає і працюєте з нею.

Пікірлер: 46

  • @Zrobleno
    @Zrobleno2 жыл бұрын

    ❗ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень 📱 Телефонуйте - 0443338909 💬 Пишіть в Viber / Telegram - button.amocrm.ru/dvzxt 👀 Зацініть Instagram - instagram.com/zrobleno_buhgalter 😈 Читайте Telegram канал - t.me/Zrobleno_buhgalter 🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт - zrobleno.com/

  • @rbvtv8192
    @rbvtv81922 жыл бұрын

    Все дуже доступно роз'яснили

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Дуже радий) Дякую!

  • @marinavoice_vokal
    @marinavoice_vokal10 ай бұрын

    Дуже круто. Вдячна Вам

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    10 ай бұрын

    Дякую, що дивитесь)

  • @ilyanagornov2426
    @ilyanagornov24262 жыл бұрын

    Отличная работа, Влад, всё более чем понятно. Но всё же уточните, проводить ли оплату через РРО, если клиент скинул её со своей личной банковской карты на Счёт ФОП, а не на личный мой счет, например как задаток за услугу. И ещё вопрос: а если клиент передал сумму наличными, например 1000 грн, я провел ее через РРО, и потом эту же тысячу ложу на свой же счет ФОП, что ещё раз проводить???

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    По первому вопросу - нет, не проводить. То, что попадает на расчетный счет - не проводится. Человек получает квитанцию в банке или там, где он Вам отправляет средства. Откуда он это делает - Вы повлиять ну никак не можете, как и знать когда он это делает. По второму вопросу - Нет, второй раз проводить точно не нужно. Получили наличку - пробили чек. Если есть острая необходимость положить их на счет ФОП - в назначении платежа указываете "поповнення рахунку власними коштами" и предупреждаете об этом бухгалтера, чтобы эта сумма не пошла в декларацию

  • @asyakoart7992
    @asyakoart79928 ай бұрын

    Дякую ❤❤❤❤❤

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    8 ай бұрын

    Дякую, що дивитесь)

  • @un_verdadero_ucraniano
    @un_verdadero_ucraniano2 жыл бұрын

    Вітаю Вас. Дуже корисне відео. Тільки досі не зрозумів, якщо я додаю на свій інтернет магазин послугу "оплата частинами" від приват банку, а ця послуга працює від системи liqpay, то виходе я маю проводити продаж через РРО? Підкажіть будь ласка😊

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Так, чек обов'язковий

  • @Iryna00918
    @Iryna00918 Жыл бұрын

    Дякую за доступну інформацію, а те рішення верховного суду стосовно застосування чеків - як з ним бути? І як знати, що такий випадок не повториться?)

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    Жыл бұрын

    Законодавство не досконале. Часто при нововведеннях залишається тільки працювати на свій страх та ризик.

  • @alinavolkovska9538
    @alinavolkovska953811 ай бұрын

    Доброго дня! ФОП оформлює можливість для клієнтів робити "Миттєву розстрочку" та "Оплату частинами" - це сервіси від Приватбанку. Торгує телевізорами та пультами до них через інтернет магазин. Чи потрібно використовувати РРО при продажу оплатою частинами (кредитування) через інтернет магазин? І те ж питання, але через Пос термінал? Щиро дякую!

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    11 ай бұрын

    Так, у Вашому випадку чек має бути обов'язково

  • @user-ww8pi9cu6m
    @user-ww8pi9cu6m2 жыл бұрын

    Дякую за корисне відео. Маю питання: якщо всі оплати приймаємо на iban, готівку не приймаємо. Якщо податкова візьметься за перевірку розрахункового рахунку, і їй щось "не сподоьається" скажуть: це розрахункова операція і потрібно було видавати чеки, як довести податківцям, що я не "верблюд" і приймаю все на iban?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Доброго дня. Є закон, тому податкова не має права безпідставно доводити комусь щось протизаконне. Аналогія: Я їду на авто, мене зупиняє поліція і хоче оштрафувати за відсутність ліцензії пілота Боїнгу 747 :)

  • @sergeydi7534
    @sergeydi75344 ай бұрын

    Про те що видавати "не обов'язково" - зрозуміло. Але чи не є це якимось задвоєнням чи взагалі порушенням коли все ж видаємо фіскальний чек навіть якщо була сплата на IBAN. Свого часу встановив ПРРО і щоб не плутатись та не ускладнювати робочий процес вирішив фіскалізувати всі приходи кошти, будь то НП, готівка чи ІВАН. В цьому не буде проблем? Дякую за відео

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    4 ай бұрын

    Ні, це не порушення. Можна фіскалізувати взагалі все. Головне, як Ви подаєте звітність

  • @SkeggiUlrich
    @SkeggiUlrich2 ай бұрын

    Я фоп 2 групи та продаю інфопродукти. Чи були якісь зміни? Чи можу я обходитись без ПРРО? Це наче невеликі гроші, але не хочу зайвих сутностей, бо зараз я тільки перші кроки роблю і мені й того всього забагато

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 ай бұрын

    Краще придбати консультацію у бухгалтера, тоу що є ще декілька аспектів, на які варто звернути увагу.

  • @DMI7323
    @DMI73234 ай бұрын

    Таке питання якщо оплата пройшла через Fondy наприклад що повинно бути у чеку Chekbox, повинні співпадати всі данні чека Fondy з чеком Chekbox, чи просто обирати назву товару який знаходится у ПРРО Chekbox, та фіскалізувати за іншим номером замовлення чи як правильно це робити?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    4 ай бұрын

    обирати назву товару який знаходится у ПРРО Chekbox, та фіскалізувати

  • @c.d.9626
    @c.d.96262 жыл бұрын

    Добрый день, спасибо за видео. Вопрос: Novapay выдала покупателю фискальный чек, а продавец забрал деньги у Novapay наличными, надо проводить через РРО?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Добрый день. Да, нужно. Все наличные проводятся по РРО без исключения. Но смысл работать через НоваПей, платить комиссию и брать наличными?

  • @c.d.9626

    @c.d.9626

    2 жыл бұрын

    @@Zrobleno Спасибо. Если наличными, нет комиссии.

  • @emix3245

    @emix3245

    Жыл бұрын

    @@Zrobleno заключив договір з NovaPay - гроші почали приходити на рахунок від ТОВ НоваПей, але з кодуванням 2650... - як від небанківської фінансової установи - хіба на таке не потрібно РРО?

  • @dmitriyzakutinskiy7308

    @dmitriyzakutinskiy7308

    Жыл бұрын

    @@emix3245 Присоединяюсь к Вашему вопросу. Тоже очень беспокоит

  • @user-if4jk7sy7l
    @user-if4jk7sy7l5 ай бұрын

    Так потрібен прро при накладеним на НП, якщо поступають гроші на р/р ФОП через новапей? Зовсім всіх заплутали Деякі бухгалтери досі не можуть дати відповідь

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    4 ай бұрын

    Багато часу пройшло з моменту публікації відео. Зараз все простіше - якщо продаєте товар - чек б'єте завжди.

  • @user-po3be4zc2q
    @user-po3be4zc2q2 жыл бұрын

    Доброе утро не совсем понятно , я Фоп 2 группы,отправляю налож платежем по н почте как ФОП, почта товар отдает клиенту и дает фискальной чек а я в посылку ложу товарную накладную ,я потом забираю деньги на почте живыми деньгами , мне нужен РРО?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Да, при наличке РРО нужен

  • @kavavlad
    @kavavlad2 жыл бұрын

    Чи потрібен РРО для WayForPay, якщо я продаю доступ до онлайн лекцій через цю платіжну систему?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    Ні

  • @Alex-bv3mi

    @Alex-bv3mi

    Жыл бұрын

    @@Zrobleno А для LiqPay потрібен РРО, якщо також через цю платіжну систему продаю доступ до освітніх курсів?

  • @perrier_ann

    @perrier_ann

    5 ай бұрын

    @@Alex-bv3miтакож цікавить це питання

  • @user-ef6do2dd1c
    @user-ef6do2dd1cАй бұрын

    РРО ввели для того, что бы ФОПы не "прятали" оборот. Если через LiqPay день попадают прямо на IBAN, то по банальной логике этого делать не надо. А если надо, то разве не происходит искусственное "удвленоие" дохода по таким сделкам? Ведь общий оборот это оборот по IBAN + оборот по РРО ?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    Ай бұрын

    Логіка правильна, я Вас розумію) Задвоєння не проходить, тому що бухгалтер розділяє ці надходження і вказує у звітності коректні суми

  • @nataliyavorona1258
    @nataliyavorona12582 жыл бұрын

    Работаем с wayforpay, продажа товаров, кто обязан выдавать фиск.чек? Мы или фин.компания?

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    2 жыл бұрын

    WayForPay предоставляет клиентам чеки сразу после оплаты.

  • @helyaukrainianforever58

    @helyaukrainianforever58

    6 ай бұрын

    ​@@Zroblenoтакив таком случае нужно устанавливать ПРРО?

  • @user-zd1bg6nj4d
    @user-zd1bg6nj4d8 ай бұрын

    Цікава ситуація виходить.... вже потрібно через нова пей видавати чеки))))

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    8 ай бұрын

    І так і ні, але ж відео старезне.

  • @oleksandranailart939

    @oleksandranailart939

    6 ай бұрын

    Доброго дня. А є нове відео про novapay і wayforpay?

  • @duzhak
    @duzhak Жыл бұрын

    питаю вейфопей чи вони дають чеки. кажуть дають, але при цьому кажуть вони не фіскальні. Кошти заходить на рахунок як від юр особи субєкта господарювання. Вже заплутався чи треба з вейфопей РРО чи непотрібно..... Сам факт що кошти заходять від юр особи вейфопей одним платежем за день чи два говорить про те що РРО не треба в такому випадку

  • @Zrobleno

    @Zrobleno

    Жыл бұрын

    Саме так, Віталій, тут все логічно: Ви отримуєте гроші від ТОВки на свій рахунок. Кому видавати чек?)

Келесі