ЧИ ПЛАТИТЬ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК ВЛАСНИК ЗЕМЛІ-ОРЕНДОДАВЕЦЬ ?

Наближається час розрахунків за оренду землі, тому ймовірно, орендарі знову будуть розповідати казочку про те, що вони за власників землі сплатили земельний податок. Таких казочок в минулому році було дуже багато!
Орендарі брешуть… Брешуть як завжди!
Перш за все власникам землі сільськогосподарського призначення цікаво чи платять вони податок на землю коли віддали землю в оренду, чи має право орендар вираховувати з орендної плати податок на землю?
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені Статтею 281 Податкового Кодексу.
Так, відповідно до п.3 статті 281 Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Також, якщо у вас укладено договір оренди, договір зареєстровано, то орендар повинен подавати звітність до відповідного за місцем знаходження вашої ділянки податкового органу. Тобто податковий орган бачить, що ваша земля в оренді й керуючись п. 3 статті 281 не нараховує вам земельний податок.
На сьогоднішній день всі орендарі юридичні особи є платниками єдиного податку 4 групи. Тільки хворий на голову орендар не є таким платником, за виключенням, якщо ви віддали землю в оренду без реєстрації договору оренди землі чи ваш орендар все ж таки хворий.
Перевірити чи платить за вас орендар чи ні легко й є багато різних варіантів: 1) через банківська виписка від орендаря;
2) через особистий електронний кабінет платника податку, бо саме ви платите земельний податок, а не орендар - орендар він звичайний перерахуйчики, й в кабінеті ви побачите ваші платежі земельного податку.
3) через запит до податкового органу за місцем вашої реєстрації.
Також, від сплати податку звільняються громадяни відповідно до п. 281.1. за об’єктами п.281.2 Податкового кодексу, а саме:
281.1. Від сплати податку звільняються:
281.1.1. особи з інвалідністю першої і другої групи;
281.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
281.1.3. пенсіонери (за віком);
281.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
281.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
281.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
281.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
281.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
281.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
281.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
281.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Користуйтеся цією інформацією на вдачу та розум!
Цікавтеся, що таке Всеукраїнське Товариство Власників Землі з наших відео та з нашої групи у Фейбуці долучившись до неї через це посилання / vlaszem

Пікірлер: 2

  • @user-sw9oc5km2j
    @user-sw9oc5km2j11 ай бұрын

    281 стаття говорить,що пенсіонери за віком звільняються від податків,але з нас знімається і не малі гроші,то де можна добитися справедливості і чи реально це зробити?!

  • @vadympnk7679
    @vadympnk7679 Жыл бұрын

    якщо є договір оренди з платником ЄП 4 групи, але орендодавцю надійшло повідомлення про податкове зобовязання від ДПС. Що робити такому разі?

Келесі