Хрестові походи. Причини хрестових походів

Важливу роль у житті християн відігравали прощі (від слова «прощення») набожних людей у місця, де жив і навчав Христос. Із захопленням Святої Землі мусульманами час від часу християнські святині зазнавали руйнувань, а паломництва ставали небезпечними через насильство. Відомості про це доходили до Європи. Християни обурювалися, прагнули до боротьби з мусульманами.
У 1095 р. у Клермоні Папа Римський Урбан ІІ закликав християн вирушити у східні країни для «визволення Гробу Господнього з рук невірних» - мусульман. Усім учасникам походу Папа обіцяв повне прощення гріхів. Учасників походів називали хрестоносцями (вони нашивали на одяг хрести з червоної матерії), а самі походи - хрестовими.
Для того щоб зрозуміти, чому розпочалися хрестові походи, необхідно подивитися, яким був християнський світ наприкінці XI ст. Завдяки реформам папи Григорія VII католицька церква мала великий вплив на європейські справи. Заклик, що лунав із Риму від папи, вважався обов’язковим для всіх католиків.
Європейське рицарство перебувало в досить складній ситуації. Право майорату (першості в успадкуванні) спричиняло те, що маєток феодала успадковував лише його старший син, а молодші змушені були самі шукати засоби до існування. Безземельні рицарі, що грабували та влаштовували криваві війни зі слабшими сусідами, перетворилися на справжнє лихо. Вільних земель на цей час у Європі вже не було, а працювати чи торгувати вважалося для рицаря ганьбою.
Упродовж семи років європейські країни потерпали від голоду, епідемій чуми та інших хвороб. До цього додалися незвично суворі зими і повені 1089-1094 рр. Стали поширюватися чутки про наближення кінця світу. Усі чекали Божої кари за свої гріхи та були готові спокутувати їх паломництвом до Святої Землі або отримати спасіння іншим подвигом за віру. Паломники, які поверталися з Єрусалима, відвідавши Гроб Господній, розповідали про переслідування християн турками-сельджуками. Із цих повідомлень народилася ідея особливого паломництва - війни за Христа і визволення Гробу Господнього з-під влади невірних.
Використані джерела:
yandex.fr/images
uk.wikipedia.org/wiki/Третій_...
uahistory.co
uk.wikipedia.org/wiki/Хрестов...
downloads.khinsider.com/game-...
иллюcmpaции Łukasz Mieszkowski
www.thirdwell.org
Васильев, А.А. Византия и крестоносцы. Эпоха Комнинов (1081-1185) и Ангелов (1185-1204). Пг.1923
Виллардуэн, Ж. де. Завоевание Константинополя. М.1993
Грановский, А.В. Крестовые походы. В 2 тт. Т. 2. Спб.2013
Успенский, Ф.И. История Византийской империи. т. 3. отд. 6-8. Восточный вопрос. М.1997
Филипс, Дж. Четвёртый Крестовый поход. М.2010
Angold, M. The Fourth Crusade. Event and Context. Routledge.2014
Harris, J. Byzantium and the Crusades. Bloomsbury.2014
Laiou, A. (ed.) Urbs Capta. The Fourth Crusade and its Consequences. Paris.2005
Setton, K. (g.ed.) A History of the Crusades. v. 2 (1189-1311). W.1969
kinogo.la/573-carstvo-nebesno...
kinogo.la/894-vremya-vedm-201...

Пікірлер: 14

  • @user-yt6qt7ih6r
    @user-yt6qt7ih6r2 жыл бұрын

    Кінець ХІ - ХІІІ ст. це період коли європейці, керовані ідеєю визволення Гробу Господнього, здійснювали походи на завоювання Єрусалима і Палестини. Ці походи отримали назву - хрестові. Усього з 1095 до 1291 р. було здійснено вісім хрестових походів до Святої Землі. Згодом назву «хрестові походи» стали застосовувати щодо релігійних війн, які вела католицька церква з метою захисту і поширення християнства.

  • @Leon_palto
    @Leon_palto6 ай бұрын

    Дякую, все зрозуміло

  • @user-vq5jb1bx6v
    @user-vq5jb1bx6v6 ай бұрын

    Чудове відео, подяка автору. Картинки, та ще які рухаються - ось що потрібно дітям. Побачити те, про що розповідають - це цікаво для дітей і подія їм стає ясніша. Карти як і в атласі і це зручно і доречно. Адже дітям цікаве саме відео а не людина, яка щось розповідає на екрані. Однозначно жирний лайк.

  • @Demurre444
    @Demurre4449 ай бұрын

    Дякую, коротко і зрозуміло

  • @sergeyleiher6980
    @sergeyleiher6980 Жыл бұрын

    Дякую

  • @Sa-jw5mb
    @Sa-jw5mb Жыл бұрын

    Дякую я все зрозуміло 😫

  • @user-vn8io1ff6i
    @user-vn8io1ff6i Жыл бұрын

    дякую

  • @user-yt6qt7ih6r

    @user-yt6qt7ih6r

    Жыл бұрын

    Будь ласка.

  • @Renzz0n
    @Renzz0n2 жыл бұрын

    имба спасибо большое

  • @user-yt6qt7ih6r

    @user-yt6qt7ih6r

    Жыл бұрын

    Добре, що даний відеоряд сподобався.

  • @user-fh4si7jx3r
    @user-fh4si7jx3r Жыл бұрын

    Нормально

  • @trev1665
    @trev1665 Жыл бұрын

    Я не добираю слів... Як можна було йти на константинополь, союзника по вірі? ще й називатись хрестоносцями? це вплинуло на втрату ще однієї, по суті, святої землі, Константинополя і експансії на балканах

  • @user-fh4si7jx3r
    @user-fh4si7jx3r Жыл бұрын

    Електронна мой

Келесі