Győzz meg és uralkodj - a meggyőzés technikáról Dr. Újszászi Bogár Lászlóval

„Vajon mi történik az agyban az előtt, hogy döntést hoz?” - meglepő, de ezt már számos kutatás megválaszolja. A hétköznapok során rengeteg olyan szituációba kerülhetünk, mikor valakit szeretnénk meggyőzni. Azt hinnénk, hogy a megfelelő érvelést cégen belül az értékesítők tudják leginkább hasznosítani, de ha távolabbról nézzük egy jól használt meggyőzés technika elsajátítása mindenki számára fontos lehet. Karizma és határozottság, nem árt, ha rendelkezünk ezzel persze, de még inkább fontos, hogy az emberi agy döntés meghozatalának folyamataival is tisztában legyünk tudományos szempontból, ahhoz, hogy biztosan meg tudjuk győzni a másik felet.
Dr. Újszászi Bogár László, a meggyőzéstechnika magyar hangja, aki a számos kutatáson, teszten keresztül vizsgálja már évek óta, hogy pontosan mi is történik különböző választási szituációkban az agyban. Ami még ennél is érdekesebb, hogy az eredményeket az üzleti életben több cégnél is hasznosította már, sikeresen. „Én azt látom, hogy a cégeknél az egyik legnagyobb kidobott pénz az az, hogy az értékesítők előre meghoznak egy döntést az ügyfél helyett.„ - fejti ki a szakértő a véleményét az epizódban. Ha kíváncsi vagy mik lehetnek a legnagyobb érvelési hibák az értékesítésben, vagy tudni szeretnéd, hogyan ragadd meg a potenciális ügyfelek figyelmét kiemelten ajánljuk neked a Cégépítők legújabb részét.
Ebben az adásban ezeket a témákat beszélik át alaposan:
00:00 - Hideg e-mail csúcsra járatva, így csinálja egy profi. Ezt eredményezte Krisztián és László közös munkája. „A legtöbbször ott szokták a hibát elkövetni az értékesítők, hogy folyamatosan a tudatot szeretnék meggyőzni, miközben nem az hozza meg a döntést, hanem a tudatalatti!” - vagyis, hogyan üzenj a tudatalattinak és általános hibák az értékesítési folyamat legelején.
20:05 - Mi a véleménye egy szakértőnek a kifogáskezelésről és mi történik pontosan az agyunkban a meggyőzés előtt? László elmeséli, hogyan győzz meg bárkit. Marketing és sales, mi történik, ha nincs összhang köztük? Hogyan és miért kérdezzünk már az értékesítési folyamat legelején?
38:30 - Néha jó a változás, így győzd meg erről a csapatodat is. Meggyőzéstechnika használata a vezetésben. Motiváció, példamutatás és ezzel kapcsolatos kutatási eredmények használata a gyakorlatban.
57:44 - Címkézés és döntési költség fogalmának tisztázása, hogyan használd ezeket megfelelően. „Amikor egy beosztott azt látja, hogy egy vezető nem következetes az az egyik legnagyobb vezetői personal branding romlás, hiszen alapvetően az agy azt szereti, ha valamit ki tud számítani.„ - így kommunikálj, ha jó vezető akarsz lenni.
1:16:27 - Bevonástechnika bemutatása és hasznossága. Fontos vezetői feladatok még a változtatások bevezetése előtt.
1:39:05 - Meggyőzéstechnika a HR területén. Feljebb lépési lehetőségek, fizetésemelés és ezeknek megfelelő kommunikációja a dolgozók felé.
1:59:44 - A marketing és sales feladata, felelősségé, az áremelés során. Így indokold és csomagold, ha árat emelsz. Panaszok, visszajelzések kezelése konkrét példákkal.
2:20:08 - Ezt tedd, ha nem fizet az ügyfél és így győzd meg bármiről a felettesedet. László elmondja mi a legjobb időzítése és csomagolása egy kérés átadásának. Legvégül egy dolog, amit minden cégvezetőnek javasol a szakértő.
Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
www.cegepitok.hu/2024/04/24/d...
Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
· Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
· Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
· Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
· Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
· Facebook: / minicrm.hu
· LinkedIn: / minicrm
A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

Пікірлер: 27

  • @marialendvai1851
    @marialendvai185121 күн бұрын

    Végre!!!! Végre valaki, aki kimondja, elmondja, elmagyarázza azokat a dolgokat, folyamatokat, viselkedési mintákat, amiket minden cégkultúrában élő vezetőnek alapvetően tudnia illene, enélkül nem is engednék senkit céget vezetni! Köszönöm az Úriembernek ezt az előadást, a választékos, érdekes, és tanulságos beszédét, talpraesett és példaszerű gondolkodását!! Mindenkinek kívülről meg kellene tanulnia az elejétől a végéig az egész beszélgetést. Én is sokszor meghallagttam, és még fogom is. 🙏

  • @johannatavasz414
    @johannatavasz4146 күн бұрын

    Ez aztán igazán jóleső volt. Mindkétszer.

  • @vinke1762
    @vinke1762Ай бұрын

    Körülbelül mindennap 1-2 podcast epizódot hallgatok, főleg magyart, viszont azt kell, hogy mondjam ez volt a valaha hallgatott legjobb! A hossza nekem kifejezetten tetszett, így volt idő kibontani jobban témákat, közel 3 órás epizódot nem nagyon találni sehol. Köszönöm Krisztián! Még sok ilyen felvételt!

  • @Nellopton

    @Nellopton

    Ай бұрын

    Azt állítja, hogy a racionalizálás előtt minden a tudatalattiban dől el. Ennek megfelelően az is, amit a tudatalatti szerepéről racionálisan belát. Tehát tudatalattilag tudja, hogy ennek megracionalizálása felesleges, mivel minden a tudatalattiban dől el, mégis megracionalizálja. Vagyis tudatalattilag önellentmondásos: egyszerre szükségesnek is tartja a rációt, és egyszerre feleslegesnek is. Ez az egyik legjobb bizonyíték arra, hogy mégis miért nem minden a tudatalattiban dől el, és hogy a tudat egyik célja az, hogy felülírja azokat.

  • @halaszferenc
    @halaszferenc17 күн бұрын

    Harmadjára hallgatom meg, de nem utoljára. Nagyon hálásan köszönöm mindkettőtöknek!

  • @laszloszabo6240
    @laszloszabo624028 күн бұрын

    Elképesztően tartalmas beszélgetés! Köszönöm a sok hasznos információt.

  • @balazslerch5478
    @balazslerch5478Ай бұрын

    Kíváncsi lennék arra, hogy a hallgatók felfogják-e mennyire értékes tartalmat kapnak itt :)

  • @janostoth213

    @janostoth213

    Ай бұрын

    Fel bizony!

  • @katapipiter
    @katapipiter22 күн бұрын

    Nagyon sokat tanított. Köszönöm!

  • @endlessdreamkitchen
    @endlessdreamkitchenАй бұрын

    Nagyon jó rész volt. 😍Köszönöm!🥰

  • @monikaveresnekovacs4361
    @monikaveresnekovacs4361Ай бұрын

    Érdekes volt, köszönöm a beszélgetést.

  • @Adrienn7715
    @Adrienn7715Ай бұрын

    nagyon hasznos volt, köszönöm

  • @fugamoka
    @fugamokaАй бұрын

    Hát ez k*va érdekes volt, köszönöm!

  • @Nellopton

    @Nellopton

    Ай бұрын

    Érdemes a következőt belátni: Azt állítja, hogy a racionalizálás előtt minden a tudatalattiban dől el. Ennek megfelelően az is, amit a tudatalatti szerepéről racionálisan belát. Tehát tudatalattilag tudja, hogy ennek megracionalizálása felesleges, mivel minden a tudatalattiban dől el, mégis megracionalizálja. Vagyis tudatalattilag önellentmondásos: egyszerre szükségesnek is tartja a rációt, és egyszerre feleslegesnek is. Ez az egyik legjobb bizonyíték arra, hogy mégis miért nem minden a tudatalattiban dől el, és hogy a tudat egyik célja az, hogy felülírja azokat.

  • @cleancarautoapolastata
    @cleancarautoapolastataАй бұрын

    Köszönöm szépen 😊

  • @OregonHu
    @OregonHuАй бұрын

    Érdekes volt Lászlót hallgatni. Amikor a gúny vagy egy alacsonyabb pozícióban lévő utánzása történik, akkor megjelenik a tájszólás.

  • @janostoth213

    @janostoth213

    Ай бұрын

    És? Te nem szoktál így megnyilvánulni?

  • @OregonHu

    @OregonHu

    Ай бұрын

    @@janostoth213 Tájszólással? Nem! A fővárosban születtem és élem az életem. A tájszólást nem használom arra, hogy a társadalmilag alattam lévőket utánozzam. Érteni vélem miért teszi ezt, mert örül, hogy kiszakadt onnan, ahonnan jött és kb. ez a véleménye az otthoniakról.

  • @janostoth213

    @janostoth213

    Ай бұрын

    @@OregonHu Ne gondold túl, nincs ebben semmi sértő.

  • @OregonHu

    @OregonHu

    Ай бұрын

    @@janostoth213 Vagy csak te nem érzed. Azzal sincs baj.

  • @monikaveresnekovacs4361

    @monikaveresnekovacs4361

    Ай бұрын

    Helyenként magam is elgondolkodtam a hangsúlyokon.

  • @marialendvai1851
    @marialendvai185121 күн бұрын

    A műsorvezető kedvesnek tűnt, engedjen meg egy javító szándékú javaslatot: jobban, erősebben kell artikulálni, tisztábban beszélni. A vendégéhez képest nagyon szembetűnő a különbség.

  • @fiokkozos823
    @fiokkozos823Ай бұрын

    18:53 én meg tudom mondani, miért mersz 100%-os garanciát vállalni a termékedre. Mert Magyarországon ennek nincs kultúrája, és előre tudható, hogy úgysem kéri senki vissza.

  • @krisztinaimre2091
    @krisztinaimre209112 күн бұрын

    “Igazi filozófus lévén, Szókratész szentül meg volt győződve arról, hogy a bölcs ember ösztönszerűleg igénytelen életet él. Ő maga még cipőt sem hordott; de ugyanakkor a piac szelleme sokszor rabul ejtette, és kiment, hogy az árukban gyönyörködjék. Amikor egy barátja aziránt érdeklődött, hogy miért teszi ezt, Szókratész ezt válaszolta: 
- Azért szeretek odamenni, mert ott fedezem fel, hogy annyi minden nélkül is tökéletesen boldog vagyok. 
A lelkiség nem annak a tudása, hogy mit akarsz, hanem annak a megértése, hogy mire nincs szükséged.” Anthony de Mello

Келесі