Így nyomja agyon az adósság a világot 2024-ben

#bencebalázs#befektetés#tőzsde
Ajánlom figyelmedbe A Sikeres Kereskedő című bestseller könyvemet: bookline.hu/product/home.acti...
00:00 Bevezetés
01:03 Vállalati hitel kalauz
01:51 500 éves japán cégek sztorija
04:10 Az Amerika para
05:04 Krugman nem fél semmitől
07:30 Mi a francért 2% az inflációs cél?
09:00 Hol a konklúzió?
11:27 Grande finale
Online kurzusok, tőzsdetanfolyamok:
www.bencebalazs.hu
ETF befektetés a Finax-on keresztül
www.bencebalazs.hu/etf-befekt...
Ha támogatni akarod a munkámat, vagy extra tartalmakra, befektetési ötletekre vagy kíváncsi, akkor gyere a Patreon oldalamra: www.patreon.com/user?u=11991644

Пікірлер: 48

  • @zsoltnagy1191
    @zsoltnagy11916 күн бұрын

    Köszönjük

  • @farkasgr
    @farkasgr16 күн бұрын

    az azért 2% mert ez az a szint, ahol a nép még nem veszi észre, hogy az állam meglopja öket.

  • @ZoltanHanko
    @ZoltanHanko12 күн бұрын

    Ez csak egy algoritmust boost-oló komment. Kérem görgessen tovább!

  • @TheVektast
    @TheVektast14 күн бұрын

    Imádom a pólóidat! Ismét informatív volt a videó!

  • @Gab107100
    @Gab10710016 күн бұрын

    Ha kinövik az országok a hatalmas adósságaikat, a környezetpusztítás, klímaváltozás miatt dől össze az életünk. A megújulók sem jelentenek megoldást, uránból is csak korlátozott mennyiség áll rendelkezésre(kb 90 év) Az AI megmondja a megoldást: sokkal kevesebb ember🙂

  • @sokacsavok

    @sokacsavok

    16 күн бұрын

    90 ev mihez? Forras? Ez is olyan, hogy az USA mar kifogyott az olajbol, de ok termelik mar a legtobbet a vilagon?

  • @tibsyy895

    @tibsyy895

    16 күн бұрын

    Skynet! :) Egyebkent milyen napod volt?! 😅😅

  • @balazslakatos9817
    @balazslakatos981716 күн бұрын

    erre iszok!

  • @Simi1984
    @Simi198416 күн бұрын

    Köszi!

  • @attilajuhasz206
    @attilajuhasz20616 күн бұрын

    Szia Balázs! Az én aggodalmam csak annyi, hogy meddig lehet ezt a " végtelenségig növekedek " jellegű gazdaságot csinálni? Eladósodom, de nem baj, mert úgyis saját deviza ( USD ugye saját deviza is, meg világdeviza is az amerikaiak szempontjából ), és majd a gazdaságom úgyis " kinövi " az adósságom... Igen ám, de a bolygó nyersanyagai, energiahordozói végesek... Ezt nem lehet örökké így csinálni! Egyszer kifogyunk a szénből, olajból, gázból stb. nyersanyagokból, energiahordozókból, amelyekre épül az egész civilizációnk. Akkor mi lesz fogyasztói társadalom?

  • @ivanczar9413

    @ivanczar9413

    16 күн бұрын

    Hány embernek kellett meghalnia közlekedési balesetben, mire szabványok alakultak ki arra, hogy legyen műszaki vizsga, sebességkorlátozás és biztonsági öv...? Amit persze vagy betartanak az emberek vagy nem. Vagy megússzák a kihágásokat vagy nem... Szerintem az ilyen rendszerek mindaddig fenn fognak állni, amíg a következmények nem a haszonélvezőket, hanem mindenki mást érnek utol... (az életünk több területén is tapasztalhatjuk ezt, de ez csak a személyes véleményem)

  • @sokacsavok

    @sokacsavok

    16 күн бұрын

    Mert a vegtelenbe novekedes egy kamu novekedes. A 2-3% celinflacio pontosan annyit tesz, hogy 2-3%-ot kell "novekedned" evente ahhoz, hogy ugyanott legy mint tavaly. Ehhez az kell, hogy te es a ceg ahol dolgozol legalabb 2-3%-al tobbet szedjen be ez evben, mint a tavalyiban. Ha nincs mar hova novekedni akkor valtani kell magasabb hozzaadott ertek eloallitasara. A nyugat igazan mar nem gyart semmit, nem eri meg. Egyre kevesbe szamit a nyersanyag/energiahordozo, hiszen mondjuk egy szolgaltatas (pl.: KZread tanfolyam) kisebb energia/nyersanyag befektetest igenyel, mint biciklit gyartani. Ha gyartanak is, mondjuk autot, abbol is (ha megnezed) egyre kevesebbet, amik viszont egyre dragabbak, a profit igy is no. Azt, hogy mennyi energiahordozo van azt senki sem tudja. Az USA mar "kifogyott" az olajbol, most ok a legnagyobb termelok a vilagon. Arrol nem is beszelve, hogy egy meglehetosen fejlett civilizacio kepes lehet mas egitestek energiahordozoit is banyaszni (kerdes mikor, mennyiert). Szoval avval, hogy bedolunk mindig a vegnapokrol szolo hireknek, csak magunkat szivatjuk. Ettol meg erdemes lenne nem elszallni az adosaggal, mert az viszont egyszeru matek, ill. riziko management.

  • @Maci-Laci

    @Maci-Laci

    15 күн бұрын

    kzread.info/dash/bejne/h2ua0cmom7bFhc4.htmlsi=qsX-BJp7wB-4gQi-

  • @CorVex691

    @CorVex691

    15 күн бұрын

    1980-as definicio amit rital. kifogy minden.. 2010-es definicio: semmiböl se fogunk soha kifogyni, csak kevesebb retegnek lesz elerhetö, azaza dragabb. Tehat ebböl a szemszögböl egy politikus se gatyazik ezen a kerdesen meg probleman. Ha 3-bol 2 nem veszi meg, de 1 megveszi, annyi eleg.

  • @gyorgyvarga6075

    @gyorgyvarga6075

    14 күн бұрын

    Nagyon jó komment értelmes kérdésekkel. A poén az hogy közgazdászokat szinte sosem hallok erről beszélni, ellenben biológusok, társadalomkutatók, környezetmérnökök boncolgatják a témát.

  • @TozsdeTacsko
    @TozsdeTacsko12 күн бұрын

    Polo shoppot is nyithatnál :)

  • @kobrizsaszabolcs2666
    @kobrizsaszabolcs266616 күн бұрын

    Szia, nagyon hasznos volt, köszi! Az a kérdésem, hogy pontosan hogyan zajlik egy adott ország/állam eladósodása? Itt arra gondolok, hogy egy adott állam kitől veszi fel a kölcsönt, a saját nemzeti bankjától vagy a FED-től? Ez nem tiszta számomra. Szerintem sokak számára hasznos lenne (számomra biztos) egy videóban bemutatnod a pontos folyamatot/folyamatokat. 😊

  • @bencebalazs

    @bencebalazs

    16 күн бұрын

    Például töled, amikor allampapirt vasarolsz. Az allamkincstar altal kibocstott osszes allampapir a Magyar adossagot finanszirozza.

  • @kobrizsaszabolcs2666

    @kobrizsaszabolcs2666

    16 күн бұрын

    @@bencebalazs köszönöm a választ, tehát ez egy ördögi kör ahol a kölcsönzött pénzösszeget létrehozzák egy kattintással, de a kamat visszafizetésére a pénzösszeget nem, tehát egyre nagyobb lesz a szakadék a körforgásban levő teljes pénzösszeg és az a pénzösszeg között ami a kamatok fizetéséhez szükséges. Tehát ha a hitelezés megszűnne akkor nem lenne amiből a kamatokat fizetni, mert nem kerülne további pénz a körforgásba. Van arról adat, hogy a körforgásban levő pénzmennyiség hány százaléka a kamat mennyisége amire nincs létrehozva pénz?

  • @Gasto7802
    @Gasto780212 күн бұрын

    Valaki elmagyarázná, de mint egy kisgyereknek, h miért nem zavarja a befektetőket A PLTR 215ös vagy a CRWD 708 P/E-je? AZ Intelligens befektető ( oké nem mai könyv ) 14es P/E felett már drágálja a cégeket.

  • @haewien
    @haewien16 күн бұрын

    A 2%os inflacio az autogumiknal a 7 Celsius foknak feleltetheto meg...

  • @user-pk9tk6do7d
    @user-pk9tk6do7d16 күн бұрын

    Egyelőre a Nap, a szél, a víz meg az urán belátható időn belül megoldja az energia gondokat. Az AI iszonyatos energiaigényét az urán látszik biztosítani, iszonyatos ütemben igyekeznek az amerikaiak építeni a SMR-eket. Az unokáink generációja lesz a kérdés.

  • @bucbuc472

    @bucbuc472

    16 күн бұрын

    Ez butaság. A nap meg a szél nem tervezhető, nem tárolható és az élettartamukra vetített költség az olajjal mozog. Vagyis bitang rossz az EROEI-jük. A civilizációt a fosszilis energia hajtja 90-95%-ban. Ez a valóság.

  • @aron68on_etoro95
    @aron68on_etoro9515 күн бұрын

    A Római Birodalommal kapcsolatban nem nagyon értettem a konklúziót: nem volt elég ezüst, meg arany, de aztán a FED nyomtatta a dollárt :)

  • @CorVex691

    @CorVex691

    15 күн бұрын

    Mondta erthetöen, csak gyorsan. Annyi a lenyeg, hogy amikor foglaltak, fosztogattak, akkor mindeg ´befolyt összegböl azaza a zsakmanybol megeltek, de amikor nem foglaltak tovabb, akkor nem fosztogattak, tehat nem volt több ezüst/arany ami befolyt volna. De a FED-nek nincs szüksege bevetelre, mert ö nyomtat.

  • @attilatorok6172

    @attilatorok6172

    13 күн бұрын

    A római birodalom csökkenő hódításai miatt elfogyott a 'bepumpumpált' arany, ezust; az USA pedig tud dollárt nyomtatni.

  • @bt2898
    @bt289816 күн бұрын

    Törött lábbal is le lehet futni a maratont.

  • @orsolyakantor7163

    @orsolyakantor7163

    14 күн бұрын

    Le lehet, csak hát milyen áron... és az emberek nem szeretik megfizetni...

  • @gyurma7
    @gyurma714 күн бұрын

    De azért a Bitcoint lufizzák... 😂

  • @OffficialAzet
    @OffficialAzet8 күн бұрын

    Szia Balázs a te portfóliódat meg lehet nézni valahol?

  • @bencebalazs

    @bencebalazs

    8 күн бұрын

    Patreonra neha kirakom. De igazabol sok éve vásárolt részvényektöl, amelyek azota lenyegesen dragabbak nem nagyon lesz senko okosabb szerintem.

  • @rak4486
    @rak448616 күн бұрын

    ha mindenki elvan adósodva, akkor azt jelenti, hogy senki sincs eladósodva de nyugodtan lehet a pánikot kelteni, ahogy pár hónapja mondtad, itt már nem vennél nvidiát, applet, hát lehet hallgatni rád

  • @Gaboryous-B.I.G
    @Gaboryous-B.I.G14 күн бұрын

    Segítséget kérnék. Revoluton vannak Virgin Galactic részvényeim. Ma beléptem és azt látom hogy: csak eladható részvény, ami azt jelenti hogy a poziciódat továbbra is eladhatod az appon keresztül, de további részvényeket nem vehetsz. Na oké értem. Viszont azt nem hogy csak 1 db van. A piaci ára meg 0,8 $ ról ugrott 12 $ ra. Tehát azt mutatja hogy 12$ értékbe van részvényem, tehát 1 db. Ilyenkor mi van????? Hova tűnt a többi????

  • @bencebalazs

    @bencebalazs

    14 күн бұрын

    Összevontak a részvenyeket. 20 bol lett 1. Google szerint:)

  • @Gaboryous-B.I.G

    @Gaboryous-B.I.G

    14 күн бұрын

    @@bencebalazs Értem. Köszönöm a tájékoztatást!

  • @blizardo13
    @blizardo1315 күн бұрын

    Le kéne nullázni mindent és kezdődhetett minden előről. Szinte minden digitális, így nem is lenne "véletlenül" kivitelezhető? Emberek, sajnos az AI átvette az irányítást, de ujraindítunk mindent a nulláról.. :))))))))

  • @zoltankiss1130
    @zoltankiss113015 күн бұрын

    Az USA kamatkiadása már 2023-ban a GDP 2,4%-ka volt, amikor az adósság zöme még alig kamatozó papírból állott és ez 6-7 év alatt duplázódott. Ahogy ez az adósságmennyiség évről évre radikálisan nő és a régi minimális kamatozású papírokat felváltja az 5% feletti kamatozás, úgy nő a teher is. Ha mondjuk a a GDP arányos adósság most 125%-os, ha ezt csak 4%-os kamatteher nyomja, már a GDP 5%-a megy rá, ami duplája a katonaságnak. A kérdés az, hogy az inflációt lejjebb lehet-e nyomni, megengedhető-e a negatív reálkamat ? Ha nem, akkor bizony az adósságteher le fogja lassítani az USA-t, ha csak ezt ki kell fizetni és ez nem is nőhet tovább (ami a múlt akapján kisebb csoda lenne), akkor is hiányzni fog a GDP egy nagy része, akkor bizony a vásárlóerő radikálisan kisebb lesz, a vállalati profitok is sokkal lejjebb fognak menni, főleg, ha a dollár is szép lassan és biztosan veszít a szerepéből. A tartósan alacsony negatív reálkamat, meg tönkreteszi a gazdaságot, versenyképtelen cégek tömegei fognak vegetálni, meg mindenki hülyeségekre fog eladósodni. Vagyis itt kellene végre fegyelem, de az nem lesz, míg nagyon kemény helyzet nem lesz.

  • @gaborgabo2085
    @gaborgabo208512 күн бұрын

    Taylor Swift 😂😂 nagyon jó , vicces milyen komolyan mondod hogy majd ő meg segít 😂😂

  • @holdasi
    @holdasi16 күн бұрын

    Egy világháború mindent hegyre hozz Ez elkerülhetetlen lesz sajnos.

  • @leninposta

    @leninposta

    14 күн бұрын

    Ez azt jelentené, hogy az ussr meg tudná ezt finanszírozni, de még a szomszédos ukránokkal sem bírnak 2 éve.