Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник на IV Міжнародному форумі "Людський капітал: навички для майбутнього"

Голова ради ФРУ Дмитро Олійник:
"Мав честь виступити із вітальним словом від Федерації роботодавців України сьогодні на V Міжнародному форумі «Людський капітал: навички для майбутнього». Організатор - Національне агентство кваліфікацій.
Федерація роботодавців системно і постійно підтримує проекти з розвитку людського капіталу. ФРУ часто виступає драйвером таких проектів (є співорганізатором масштабного профорієнтаційного проекту WorldSkills Ukraine , впроваджує професійні стандарти, підтримує визнання неформального навчання через Кваліфікаційні центри та легальне працевлаштування за частковими кваліфікаціями).
Повномасштабна війна змінила нашу історію. Ці трагічні події змусили переоцінити значення людського капіталу для нашої держави. Роботодавці роблять усе можливе, щоб стримати зовнішню міграцію, зберегти людський капітал в Україні.
Раніше ми, роботодавці, під інвестиціями у людський капітал розуміли підвищення кваліфікації та навчання працівників, створення умов для кар'єрного зростання людини, оновлення обладнання, яке полегшить роботу працівника і поставить перед ним нові цікаві виклики. Нині мусимо багато вкладати у збереження життів наших людей. Бізнес активно впроваджує програми реабілітації для демобілізованих працівників, надає їм психологічну підтримку, допомагає з лікуванням або протезуванням.
Як державні управлінці, так і бізнес (великий, середній, малий) мають зрозуміти, що після нашої Перемоги з фронту повернеться багато людей, які пройшли важкий шлях. Треба подбати про те, щоб ветерани та постраждалі від війни люди реінтегрувалися в соціум. Важливою частиною повернення до нормального життя буде пошук роботи і працевлаштування. Маємо дбати про інклюзивність робочих місць.
Це не єдиний виклик, на який ми очікуємо у поствоєнному відновленні. Щоб розуміти ситуацію на національному рівні, Федерація роботодавців України стала одним із ініціаторів великого дослідження «Ринок праці України 2022-2023: стан, тенденції та перспективи». Дослідження підтримали Державна служба зайнятості Міністерство освіти і науки України, Європейський банк реконструкції та розвитку, польський Фонд міжнародної солідарності. Результати «підсвітили» проблеми, з якими ринок праці стикався й до повномасштабної війни. Йдеться про брак кваліфікованих працівників, недостатня увага до зайнятості жінок і їхня концентрація на управлінських та гуманітарних галузях. Дослідження показало, що протягом 2022 року економічно активні підприємства наймали переважно представників робітничих професій. При цьому 9 з 10 найбільш затребуваних професій є професіями, які готуються у закладах професійно-технічної освіти.
Окрім війни, на нас впливають і загальносвітові тренди. Одним з них є цифровий перехід. Все більше підприємств впроваджують технології на виробництвах. Роботодавці стають більш до уважні до цифрових компетенцій працівників. Прогнозую, що наступним кроком стане впровадження технологій на основі штучного інтелекту. І це також вплине на зайнятість.
Враховуючи умови, в яких ми опинилися, я пишаюся тим, що ми не зупинили масштабних розвиткових проектів як-от створення Кваліфікаційних центрів, продовження програм навчання персоналу, працюємо над розробленням професійних стандартів, вдосконалюємо систему кваліфікацій, працюємо над поліпшенням підготовки фахівців для сфери безпеки та оборони. Це вкотре доводить нашу силу і незламність, впертість у боротьбі за краще майбутнє.
Форум об’єднає усіх сторін соціального діалогу - представників Уряду і Офісу Президента України, громадського сектору та роботодавців, а ще експертів потужних міжнародних організацій. Переконаний, що розпочаті тут дискусії дадуть поштовх позитивним змінам для нашого успішного майбутнього."

Пікірлер: 1

    Келесі