Goderzi Kapanadze vs. Maciej Mazur Shinkyokushin karate EC 2024

Спорт

Koderzi Kapanadze is one of the most outstanding competitors of IKO 1. Open world championship 3rd (2011- Best spirit), weight group world championship 2nd (2013), All Japan 2nd (2012), multiple overall Russian champion (2011, 2012, 2013). He previously competed in Russian colors, currently under the Georgian flag, in Shinkyokushin.
Maciej Mazur is one of the outstanding competitors of Shinkyokushin. He was multiple Polish champion, European champion in 95 kg (2018) and two-time European champion in super heavyweight (2017, 2019) Open European champion 2nd (2018). World Championship silver medalist in super heavyweight (2022), Open World Championship 2nd (2019).
Maybe none of them are in their "Prime" anymore, but it's great that this fight was created and we got to watch it.
Koderzi Kapanadze az IKO 1 egyik legkiemelkedőbb versenyzője. Open világbajnokság 3. (2011- Best spirit) , súlycsoportos világbajnokság 2. (2013) , All Japan 2. (2012), többszörös Összesített Orosz bajnok (2011, 2012, 2013). Korábban orosz színekben versenyzett, jelenleg Grúz zászló alatt, a Shinkyokushinban.
Maciej Mazur a Shinkyokushin egyik kiemelkedő versenyzője. Többszörös Lengyel bajnok, Európa bajnok volt 95 kg-ban (2018 ban), és kétszeres Európa bajnok szuper nehézsúlyban (2017, 2019) Open Európa bajnoki 2. (2018) . Világbajnoki ezüstérmes szuper nehézsúlyban (2022) , Open Világbajnoki 2. (2019).
Talán már egyikük sem a „Prime” időszakában van, de nagyszerű, hogy ez a küzdelem létrejött és megnézhettük.
Támogasd gyerekeinket, közösségünk, céljainkat az ADÓ 1% al. Számodra egy apró odafigyelés, nekünk óriási segítség! Köszönjük szépen!
Adószám: 18820085-1-16
➤ Vedd fel velünk a kapcsolatot itt: www.victoryclub.hu
➤ Kövess minket az Instán :Victoryclub.hu
➤ Kövess minket a Facebookon: Victoryclub.hu

Пікірлер: 3

  • @belaracka666
    @belaracka666Ай бұрын

    nagy bunyó volt!

  • @andsaa4642
    @andsaa4642Ай бұрын

    Amióta, a testpajzsos gyakorlás előtérbe került azóta, nagyon egyhangúvá váltak a küzdelmek, a fizikális állóképasség dominál, a technika meg elmarad, igy elég unalmas. A régebbi korszak top versenyzői Andy, Matsui, Thomson, Fiho, Feitosa, Midori, Pettas, Lenchi, stb sokkal sokkal látványosabb küzdelmeket vivtak, ezek a versenyzők szerintem jobbak lennének mint a mostaniak.

  • @jozsefstefanovics9319

    @jozsefstefanovics9319

    Ай бұрын

    Abban egyetértek, hogy a "fizikai állóképesség dominál". És szerintem is gyakorta kevésbé izgalmas. Minden versenyzőt a maga korszakában érdemes vizsgálni. Mai mezőnyben, mai bíróknál, szerintem nem tudnának győzni, az én véleményem szerint. De ez egy nagyon érdekes kérdés! Hosszabb lesz, mert foglalkoztat a kérdés: Bár a felsorolt versenyzők nem teljesen egy időszakban bunyóztak, de valóban a 80'-as évek végén jelentek meg a (Pl. Andy, Thompson, Matsui... kicsit később Midori) majd a 90' es évek végén még többen jöttek (Filho, Feitosa, Petas majd Lechi) a küzdelem evolúciójában, olyan top atléták, akik képzettebbek voltak a többieknél. A felsoroltak mindegyik ütő - rúgó erőben, így robbanékonyságban is felülmúlta az átlagot. Mind ponterősek voltak. Számomra is az egyik legszebb korszak. A "Kyokushin aranykora". Minden sport evolúciójában megjelent a darabszám növekedés, a frekvencia fokozódása (ez könnyebben fejleszthető mint a magas szintű, ponterős technika, vagy a robbanékonyság) és egyre többen próbáltak ezzel nyerni, amikor olyan küzdőkkel találkoztak, akik technikai virtuózok voltak. A frekvencia fokozódása (minden sportban nőtt a lépés szám, a kapura dobások, rúgások száma, a megtett táv, az indított akciók száma stb...), valamint, hogy még mindig sokat számít ki megy előre, ki foglal területet, sokkal inkább okozza ezt, és az, hogy a bíráskodás nincs erre felkészülve, és nem tudja kontrolálni. A "testpajzsos" gyakorlás csak Európában van- máshol a világon nincs. Itt is, csak néhány országban állandó, az úgynevezett "EKO szabály", és EB-ken is csak U16-ban van. És valóban ez nem jó irányba mutat számomra sem (értem az egészségvédelmi törekvést, de nem ez a megfelelő módszer) , de nem ez az ok. A Japán bajnokságokon semennyire nincs testpajzs, óriási a frekvencia, a tolás, lökés, kicsi a távolság- agy nem lesz látványos a küzdelem. Ott ne tudsz robbanékony lenni, és a mögöttes energia rendszer sem bírná ezt ellátni "üzemanyaggal" , ilyen iramban. Bár valóban élvezetesebb volt, és ebben is találok jó küzdelmeket és persze "kevésbé nézhetőt" is.

Келесі