GenAI - ChatGPT i LLM do czego i kiedy używać? (#11)

Ғылым және технология

Popularność i zalew informacji o GenAI, ChatGPT, LLM jest przeogromny. Niestety prowadzi to wielokrotnie do błędnych decyzji z perpektywy użycia, czy projektów realizowanych w firmach. Dlaczego tak się dzieje? Jakie ograniczenia i wady maja takie modele? Do czego ich używać a do czego nie? Czy można i warto łączyć techniki sztucznej inteligencji?
Co o tym mówią raporty takich firm jak Gartner, Forbes, Boomberg, McKinsey, Financial Times. o tym wszystkim w tym odcinku podcastu Łukasz Grala - "Opór jest daremny. Nadchodzi AI!"

Пікірлер: 3

  • @hovardlee
    @hovardleeАй бұрын

    Pewna słuchaczka zajmująca się logopedią zapytała czy nie sądzę, że pewne odcinki są stworzone przez ai… i czy autor w ten sposób nie bawi się ze słuchaczami oraz czy ktoś to zauważy(ł)? Ciekaw jestem, co Autor odpowie ;)

  • @TIDKpl

    @TIDKpl

    Ай бұрын

    Teza bardzo ciekawa. Oczywiście, że nie z resztą można zobaczyć Łukasza też na podcastach z wideo, słychać że nagrywane są bez montażu, można też posłuchać wystąpień w archiwalnych odcinkach Patronautyka Radia357, gdzie Łukasz był wielokrotnie gościem. Komentarz pokazuje duży problem obecnych czasów wiarygodność treści. Jak powstawały pierwsze odcinki nie było jeszcze wtedy takich możliwości. Bardzo szybko to się zmieniło.

  • @hovardlee

    @hovardlee

    Ай бұрын

    @@TIDKpl Tu nie chodzi o wiarygodność. Chociaż może też. Podcasty były słuchane nie na yt, więc może stąd takie złudzenie. Raczej chodziło o to czy Łukasz bawił się ze słuchaczami i pokazywał w ten sposób możliwości ai. I jak powiedziała - trochę się zawiodła ;) z uśmiechem oczywiście ;)

Келесі