Frankowicze Santander - to musicie wiedzieć o Waszych kredytach CHF!

Adwokat Aleksandra Niegel-Piasecka i adwokat Kornel Rybiński przedstawiają najważniejsze kwestie dotyczące postępowania sądowego przeciwko bankom należącym do Grupy Santander.
SPIS TREŚCI:
01:50 Jak długo trwa postępowanie sądowe w sprawach frankowych?
10:10 Działania podejmowane przez pełnomocnika frankowiczów.
13:40 Wniosek o zabezpieczenie powództwa.
31:00 Skarga kasacyjna.
37:00 Wniosek o zawezwanie banku do próby ugodowej.
46:00 Frankowicze ugoda - dlaczego nie?
51:00 Sesja Q&A
#KancelariaBochenekCiesielski
========================================
#ekspertradzi
mec. Aleksandra Niegel-Piasecka
mec. Kornel Rybiński
========================================
🔔 Sprawdź umowę o kredyt frankowy z bankiem, czy zawiera klauzule niedozwolone:
bochenekiwspolnicy.pl/
========================================
🌟 OBSERWUJ kanały dla Frankowiczów:
♦ Facebook / kancelariabochenekiwspolnicy
♦ Linkedin / kancelariabochenek
🎥 KZread / @pomoc-frankowiczom
========================================

Пікірлер: 3

  • @portomare648
    @portomare6482 ай бұрын

    Nowe postępowanie w sprawie rat płaconych po złożeniu pozwu - to jakiś żart czy jedynie niewiedza przemawiającego? Przecież pozew dotyczy umowy, wszystkich jej skutków, a nie działań do określonego terminu.

  • @pomoc-frankowiczom

    @pomoc-frankowiczom

    2 ай бұрын

    Żądanie zapłaty z tytułu nieważności umowy kredytu, które znajduje się w pozwie dotyczy zamkniętego okresu i nie obejmuje rat, które są płacone po złożeniu pozwu. Natomiast drugie żądanie pozwu związane z nieważnością umowy kredytu tj. żądanie ustalenia nieistnienia stosunku prawnego umowy kredytu wobec stwierdzenia nieważności umowy kredytu, ma na celu wywołanie skutków na przyszłość, ale jego uwzględnienie przez Sąd w sentencji wyroku nie skutkuje tym, że taki wyrok stanowi podstawę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego wobec Banku. Ponadto kwestia konieczności złożenia nowego pozwu, po prawomocnym wyroku stwierdzającym nieważność umowy kredytu, jest uzależniona od kilku czynników m.in. od tego czy, a jeżeli tak to jakie zarzuty Banku Sąd uwzględnił w prawomocnym wyroku stwierdzającym nieważność umowy kredytu, od tego, czy Bank po prawomocnym wyroku stwierdzającym nieważność umowy kredytu wyraża wolę dobrowolnego rozliczenia się z Kredytobiorcą ze wszystkich zapłaconych rat kredytu, czy również od tego, czy wszystkie uiszczone raty kredytu pokryły swoją wartością kwotę kapitału kredytu. Każdorazowo czynniki te podlegają indywidualnej analizie.

  • @portomare648

    @portomare648

    2 ай бұрын

    @@pomoc-frankowiczom sądy aktualnie wyroki wydają na: 1. umowa unieważnienie umowy 2. Zwrot wpłaconych rat (i innych wskazanych kosztów) - z pozwu z odsetkami od dnia postanowienia 3. Zwrot kosztów procesu (w tym zastępstwa) z odsetkami jw więc i tak faktycznie kolejnym krokiem jest rozliczenie z bankiem, który w takiej sytuacji jest na przegranej pozycji, bo jest nam zobowiązany wypłacić, a my nie mamy żadnego zobowiązania wobec banku i rozliczenie wzajemne zalerzy jakby od naszej dobrej woli / „jakości” ustaleń.