Fotowoltaika: Bifacial VS panel tradycyjny - Omówienie technologii dwustronnych paneli PV

Ғылым және технология

Dwustronne panele fotowoltaiczne - jak działają i czy warto dopłacić?
Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?
Czy instalacja bifaciali ma sens?
Czym są panele dwustronne/glass-glass?
Witajcie w najnowszym odcinku na naszym kanale! Dzisiaj Wiktor opowie wam co nieco o dwustronnych ogniwach fotowoltaicznych, inaczej nazywanych panelami bifacial lub glass-glass: dlaczego warto je rozważyć, czy są bezpieczniejsze, czy jest się czym martwić podczas zgłoszenia instalacji oraz jakie są dodatkowe uzyski. Serdecznie zapraszamy!
O nas: Innowacyjny Dom to dystrybutor Hegam, Thermatec, FullSet oraz Solution Energy Storage. Specjalizujemy się w technologiach grzewczych nowej generacji. Dodatkowo montujemy i sprzedajemy pompy ciepła innych producentów które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Proponujemy bardzo dobre urządzenia różnych producentów, takich jak Toshiba, LG, Mitsubishi, Thermatec czy Hegam. Znajdziecie u nas także usługi z zakresu rekuperacji, termoizolacji, fotowoltaiki oraz magazynów energii.
INNOWACYJNY DOM to firma rodzinna.
www.innowacyjnydom.com
Marcin Łysak 790 274 564
Kordian Łysak 796256734
Wiktor Łysak 792 680 080

Пікірлер: 10

  • @rafawojtkowski3958
    @rafawojtkowski39582 ай бұрын

    Czy panele Bifacial mają sens na dachu na czarnej blachodachówce? Czy właściwości Bifacial nie są już przypadkiem ujęte w mocy panelu, a więc w praktyce mając dwa panele 500w w tej samej cenie lepiej wybrać ten bez bifacial ponieważ płacimy za standardową moc panela, a nie ta wynikającą z odbicia a więc mniej pewną ?

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    2 ай бұрын

    Minusem użycia takich paneli na dachu jest ich ciężar a plusem jest ich ognioodporność według mnie nie przyniosą one większej produkcji niż panele w tradycyjnej technologii jeśli chodzi o ułożenie ich na dachu. Właściwości drugiej panelu nie są ujęte w mocy znamionowej, druga strona to np. dodatkowe 10% względem znamionowych 500W, ale na dachu dodatkowych uzysków i tak nie będzie

  • @mtmg628
    @mtmg6285 ай бұрын

    Witam. Mam pytanie. Do wyboru dwa panele Trina i ja solar obydwa bifacjalne różnica w ogniwach Trina 144, ja solar 108 no i w cenie Trina o 50 zł droższa. Który polecasz? Kierować się ogniwami czy nie?

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    5 ай бұрын

    Witam. Gwarancje na oba panele powinny być takie same (25 lat produkt, 30 lat uzysk). Kierowałbym się, sprawnością, mocą paneli, dodatkową mocą z drugiej strony panela i ceną. My robimy instalacje na Ja Solarach i polecam :)

  • @mtmg628

    @mtmg628

    5 ай бұрын

    @@innowacyjnydom przy 15szt paneli ja solar 425w bf n-type falownik foxess t6 będzie odpowiedni?

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    5 ай бұрын

    Jeśli instalacja będzie na południe, może się zdarzyć że w peaku będzie ścięcie mocy do 6000W, ale ogólnie lepiej jest mieć falownik troszkę przeciążony więc jak najbardziej będzie odpowiedni

  • @mtmg628

    @mtmg628

    5 ай бұрын

    @@innowacyjnydom a może lepiej wziąć foxess t8??

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    5 ай бұрын

    Jeśli planuje Pan rozbudowę w przyszłości to jak najbardziej. Jeśli nie, to nie ma sensu

  • @perun4428
    @perun44287 ай бұрын

    i niech zgadnę, moc podawana tych paneli już ma wliczone te "extra" 20%

  • @wiktorysak4594

    @wiktorysak4594

    7 ай бұрын

    Witam, mówiłem o tym w filmie, może pan tego nie wyłapał :) moc uzyskiwana z drugiej strony panela nie jest wliczana, mamy przykładowo panel 535W, którego maksymalna moc to 642W, właśnie ze względu na te dodatkowe 20%. Można założyć instalację 10kW, z której uzyski byłyby porównywalne na przykład z instalacją 11 czy 12kW, zależy od paneli i ich ułożenia. Pozdrawiam

Келесі