Fizyka a wiara. Wykład prof. Krzysztofa Meissnera

Wykład prof. Krzysztofa Meissnera zorganizowany został w ramach Szkoły Otwartej w Liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, 27 kwietnia 2011 r.
Więcej oraz wykład w mp3 do ściągnięcia znajduje się na stronie wszechnica.org.pl/11/118/418/f...
Zapraszamy!

Пікірлер: 1 479

 • Malgorzata Igras
  Malgorzata Igras5 жыл бұрын

  nie dość że Pan Profesor jest skromnym człowiekiem o ogromnej wiedzy i wnikliwości naukowej, to w dodatku potrafi niesamowicie zaciekawić wykładając kwestie zawiłe prostym , łopatoligicznym sposobem, szanując rozmówcę. Jest Pan wielkim człowiekiem i naukowcem zarazem Panie Profesorze

 • Tadeusz Pałka
  Tadeusz Pałka8 жыл бұрын

  Pan prof. Krzysztof Meissner wspaniale, przystępnie i ciekawie popularyzuje fizykę. Dziękuję.

 • DAJMON81
  DAJMON812 жыл бұрын

  Pan Profesor mówi tak ciekawie ,że wysłuchałem już chyba wszystkich wykładów jakie są na KZread 😊

 • Dominik Śliwa
  Dominik Śliwa Жыл бұрын

  Fizyka jest fantastyczna i uwielbiam o niej słuchać. Problem jest taki ze w szkole ucza tylko rozwiazywania zadań i same wzory, pomijajac jej urode

 • Anita Żmudzińska
  Anita Żmudzińska3 жыл бұрын

  Świetny wykład, dużo skondensowanej wiedzy. Jestem pełna podziwu

 • Tomasz Klemens
  Tomasz Klemens2 жыл бұрын

  Wielkość profesora wyraża się w umiejętności cierpliwego słuchania różnych "mądrości"...

 • paweł albrzykowski
  paweł albrzykowski Жыл бұрын

  Świetny wykład, jeśli historyk sztuki rozumie z tego wykładu sporo, to z serca gratulucje dla Pana Profesora ;) A sporo zrozumiałem... :)

 • Konrad Skorża
  Konrad Skorża

  Witam. Panie profesorze, fascynujące. Pana wykłady obejrzałem po kilka, a może po kilkanaście razy. I za każdym razem zauważam, uczę się czegoś innego. Proszę o więcej. Dziękuję. Pozdrawiam.

 • Ars Libri
  Ars Libri2 жыл бұрын

  Jestem humanistką ale Pana wykłady ogromnie mnie zafascynowały. Potrafi Pan mówic i wyjaśniac najtrudniejsze kwestie w taki sposób, ze są zrozumiałe dla laika, dla mnie jako humanisty. Panie Profesorze, "lecę" przez wszystkie Pana wykłady i nie mogę się oderwac od komputera. Mówi Pan tak interesująco i tak jasno, ze słuchanie Pana sprawia mi taką przyjemnośc jak czytanie czy słuchanie najlepszej literatury:)

 • Roma Kowalska
  Roma Kowalska2 жыл бұрын

  Zazdroszczę wiedzy i podziwiam. Bardzo dziękuję za wykład.

 • Malgorzata -
  Malgorzata -2 жыл бұрын

  Dopiero teraz trafiłam na ten wykład, wspaniały!

 • Grzegorz Franciszek
  Grzegorz Franciszek

  Wielki naukowiec,wspaniały człowiek, serdeczny,miły,cieply,bezpretensjonalny.Te wyklady powinni puszczać zamiast klanu czy innych na wspólnej.

 • ed gore
  ed gore2 жыл бұрын

  Szacunek dla Pana Profesora. 👍

 • Mariusz Bal
  Mariusz Bal4 жыл бұрын

  Jeden z moich najbardziej ulubionych wykładów wracam do niego czesto z przyjemnością - prof. Meissner -gratuluje i dziękuje za przekazywanie wiedzy w sposób dostepny, elokwentnym i bardzo interesujący. Wyczekuje z niecierpliwością na kolejne wykłady - serdecznie pozdrawiam

 • Piotr Pawelec
  Piotr Pawelec

  Takiego profesora można słuchać godzinami .

 • Andrzej Gruszczyński
  Andrzej Gruszczyński Жыл бұрын

  Mam wykształcenie podstawowe i bardzo lubiłem fizykę i chemię i dalej jestem zafascynowany nauką .A moje rozumowanie powstanie wszech świata jest związana z czarnymi dziurami .Zjawiska występujące na ziemi to nic innego jak zjawiska występujące w wszech świecie na ziemi występują różnego rodzaju wiry wir w wiaderku wody trąba powietrzna to są zjawiska o mikro mocy a że wszechświat wiruje galaktyki wirują to w skutek tego wirowania tworzą się tak potężne wiry jak czarne dziury które są w stanie tak jak na ziemi tornado rozbiera dom to siły działające w czarnych dziurach są w stanie rozebrać czy to gwiazdę czy planetę na atomy które są wyrzucane przestrzeń kosmiczną .I jak pamiętam z fizyki atomy się przyciągają to po jakimś czasie te atomy z powrotem tworzą słońca które z kolei wybuchają tworząc materiał do budowy planet .A na koniec ktoś już powiedział że wiem że nic nie wiem i to się tyczy nauki jest z pewnością nie skończona i nie do zbadania.

 • Stan Wyjątkowy
  Stan Wyjątkowy6 жыл бұрын

  Jestem pełen podziwu dla pana profesora. Umiejętność tak ciekawego mówienia o sprawach jakby nie było dość skomplikowanych do audytorium jak widać dość przypadkowego - jest godna podziwu. O cierpliwości w odpowiadaniu na co poniektóre pytania nawet nie wspominam. Jaka szkoda, że na tak ciekawe materiały wpada się przypadkowo (jak ja) zamiast móc na nie trafić np. w "misyjnej TVP". Duży szacunek dla pana Krzysztofa :)

 • Kuba Cski
  Kuba Cski

  Bardzo dobry wykład. Czasami wracam posłuchać, za każdym razem coś nowego można odkryć

 • Ichigeki
  Ichigeki

  Super wykład. Niby ponad półtora godziny, a nie obraziłbym się nawet gdyby trwał dwa razy tyle. Ogromna ilość ciekawej wiedzy.

 • Daniel Świąder
  Daniel Świąder

  Jestem pod ogromnym wrażeniem. Oglądałem 3 razy. To pewnie i tak będzie "pycha" jak powiem, że, rozumiałem 10% i... w 1h 30 min pada tekst "Te dygresje to mnie kiedyś zabija". Doskonałe. Świetne poczucie humoru.