Fizjoterapeuta i amputacje. Rozmowa z Barbarą Ryś

Zapis relacji LIVE prowadzonej na Facebooku na fanpage'u Fizjopozytywni
/ fizjopozytywni
Pacjent po amputacji wymaga specjalistycznych form rehabilitacji. Jakie to są formy? Co jest ważne? Co trzeba robić, a czego nie wolno?
O tym wszystkim opowiadać będzie Barbara Ryś - fizjoterapeutka specjalizująca się w terapii i treningu pacjentów po amputacjach kończyn.
Kontakt do Basi: Barbara.Rys@ottobock.pl

Пікірлер: 11

  • @mirektomanek1900
    @mirektomanek1900 Жыл бұрын

    Szkoda, że nie spotkałem kogoś takiego jak Pani aby móc porozmawiać przed amputacją. Mam pytanie bo ja nie lubię chodzić w protezie ale o kulach pachowych czuję się bardzo dobrze. Czy konieczne jest abym musiał mieć protezę jeśli wolę kule.

  • @edytajaneczek9490
    @edytajaneczek94903 жыл бұрын

    Dziekuje bardzo :)

  • @justynaszerlag6223
    @justynaszerlag62233 жыл бұрын

    Mega cenne informacje ! Dziękuję ❤🌻

  • @glinka07
    @glinka073 жыл бұрын

    Aplikacje można znaleźć pod hasłem Fitness for amputees :)

  • @adriannakowalska7945
    @adriannakowalska7945 Жыл бұрын

    A CO JAK OBYDWIE KONCZYNY SA AMPUTOWANE KRZYSZTOF

  • @RomaDuszynska-ty1pe
    @RomaDuszynska-ty1pe3 ай бұрын

    Witam serdecznie. Czy może Pani polecić jakieś kursy dla fizjoterapeutów którzy chcieliby pracować z pacjentami po amputacji właśnie?? Bo nie mogę nic znaleźć. Pozdrswiam

  • @fizjopozytywni

    @fizjopozytywni

    3 ай бұрын

    Szukałabym w Akademii Ottobock.

  • @mariuszzawislak4329
    @mariuszzawislak43294 ай бұрын

    Ciekawy i rzetelny materiał na temat amputacji kończyn. Osobiście zmagam się z poważnie chorą prawą nogą powyżej kolana. Rozprzestrzenia mi się w dół aż do stopy, z jakimiś wykwitami, a krew po małym skaleczeniu aż piecze. W sierpniu 2019r chciano mi amputować nogę powyżej kolana, na poziomie uda. Jak mi lekarka powiedziała, że po amputacji będą miał nogę do połowy, potem proteza nogi. Przez to co mam z kością i mięśniami, z powodu zakażenia, straciłem zęby w wieku 36 lat. W maju tego roku skończę 41 lat, i wciąż się zastanawiam, czy iść do szpitala na amputację.

  • @rafakowalczyk6500
    @rafakowalczyk65002 ай бұрын

    Ciezko sie slicha Pani prowadzacej, ktora co chwile przyznaje ze tak naprawde bardzo malo wie. Mysle ze podobnie z wiekszoscia ludzi w szpitalach, ktorzy maja kontakt z amputowanymi. W szpitalu po amputacji fizoterapeuta z wiedzą to mit. Tak naprawde nic sie nie dzieje a po wyjsciu ze szpitala zekasz miesiace na kilka cwiczen na sali rehabilitacyjnej. Szukam wywiadow, rozmow, żródel informacji poniewaz sam jestem po amputacji nogi. Trauma jest duza, tak jak powiedziala P.Barbara tracimy czesc siebie, a tutaj na wywiadzie takie zwroty jak "cała na biało" czy inne teksty ktorych nie da sie słuchać w żartobliwym kontekscie tragedii jaka mnie dotkneła. Ciężko, ciężko i jeszcze raz ciężko przetrwac prze całość mówienia Pani prowadzacej. To oczywiscie moje prywatne zdanie i kazdy moze miec inne. Jednak szanuje za podjecie trudnego tematu.

  • @wieslawjaszczuk-oi4mj
    @wieslawjaszczuk-oi4mj4 ай бұрын

    Aplikacja gdzie?????, 😭😭😭😭

  • @fizjopozytywni

    @fizjopozytywni

    4 ай бұрын

    Jaką aplikację masz na myśli?