Епізод 9: Де тестувальник шукає джерела інформації

Ғылым және технология

☕Підтримати подкаст: www.buymeacoffee.com/testingm...
У цьому епізоді, Артем та Олександр розповідають про те, де брати корисну інформацію для навчання та чому книжки або блоги - то не найкращий спосіб дізнатись щось новеньке.
А саме:
- що треба робити, перед тим як шукати де вчитись?
- чи можна вчитись у колег та менеджерів?
- як знайти цікавий подкаст?
- як читати блоги та книжки?
- чи варто дивитись доповіді та як вам допоможе ментор?
- як навчатись, задаючі дійсно корисні питання в ком'юніті?
0:00 Інтро
0:35 Перед тим, як почати вчитись
6:25 Колеги та менеджери
9:20 Подкасти
12:39 Блоги
15:58 Книжки
20:29 Доповіді
24:03 Ментори та коучі
26:36 Вебінари та воркшопи
31:32 Спілкування в ком'юніті
37:15 Висновки
Ведучі подкасту:
Олександр Романов (SDET в IOHK): linktr.ee/oleksandr.romanov
Артем Григоренко (QA Coach): linktr.ee/artem.grygorenko
#testingminutes #podcast #україна #testing

Пікірлер: 5

  • @user-rm1il7cx4q
    @user-rm1il7cx4q10 ай бұрын

    Дякую за працю. Пилесошу в квартирі. Увімкнув подкаст, дуже лайтово слухати, все дуже доступно у форматі спокійної бесіди. Дякую

  • @al8xr

    @al8xr

    10 ай бұрын

    Дякую, що слухаєте)

  • @JaKrevedkoMonstr
    @JaKrevedkoMonstr10 ай бұрын

    Якась маячня далека від життя. По-перше - почув фразу "мріяти працювати". Як можна мріяти працювати? Це якась дикість. Мріяти можна заробляти великі гроші, мріяти подорожувати, мріяти бути незалежним і робити все що тобі подобається. Але аж ніяк не мріяти працювати. По - друге - всі ці подкасти, блоги, вебінари, сертифікації це все пісочниця для маленьких діток. Це ілюзія що ти сам можеш вирішити в якому напрямку хочеш розвиватись, тому що в кінцевому результаті це замовник та ринок , а не якісь там комюніті, вирішують куди буде розвиватись бізнес. Ти можеш розвивати якісь космічні навички, але треба бути готовим що тобі ці навички ніколи не знадобляться, і треба розуміти що ти можеш потратити свій час, купу часу який ти міг витратити на себе, в нікуди. І коли твій роботодавець скаже тобі що мені все рівно які в тебе знання, ось тобі ексель і пиши в ньому тесткейси, то ти будеш сидіти і писати тесткейси в екселі і крапка. Тому що це роботодавець вирішує хто і як повинен працювати. По-третє - ось ці всі розумники які начитуються якоїсь теоретичної літератури і постять фоточки як вони з розумним виглядом слухають якихось лекторів на супермодних та супердорогих івентах це все можна порівняти з тим як ескортниці з накачаними губами і силіконовими грудьми в інстаграмі постять фотки своєї дорогої їжі. Це дешеві понти щоб виглядати розумнішими ніж ти є насправді. А потім ці понторєзи проводять співбесіди на вакансії на яких ганяють кандидатів по цим всім понтовим темам на вакансію де це навіть і близько не буде потрібно, тому що вони хочуть понтанутись перед менджером а не знайти кандидати на вакансію.

  • @al8xr

    @al8xr

    10 ай бұрын

    1. У кожного мрії або показники успіху різні. Для когось дійсно це сім'я, подорожі, бізнеси чи ще щось. А для когось дійсно є мрія - працювати в такій великій компанії. Чому - бо багато платять, бо може бути цікавий та значущий проєкт, бо буде запис в CV. Мотивації при цьому суто індивідуальні). 2. З одного боку я згоден, що треба орієнтуватись на ринок. З іншого - кар'єра та навички не в руках роботодавця, а в руках працівника. Звичайно, в поточній ситуації в Україні, коли роботи мало, то будеш робити суто те, що потрібно прямо зараз. Але на вільному ринку праці - саме ти обираєш розвиватись та рости туди, куди тобі цікаво. Комусь цікавий менеджмент, комусь - AI, комусь автоматизація. Когось може пригнічувати писати автотести чи код кожного дня, але він чи вона буде з радістю досліджувати перфоманс чи робити дослідження usability. Чи навіть працювати над accessibility функціями. Ти зможеш отримувати хоч якесь задоволення від роботи, якщо має змогу покращувати навички на роботі (mastery), маєш свободу приймати рішення (autonomy) та розумієш - нащо ти це робиш (purpose). Але знову ж таки - повністю ігнорувати ринок не можна - просто треба бачити тренди та концентруватись на тому, щоб приносити оте велью. А "І коли твій роботодавець скаже тобі що мені все рівно які в тебе знання, ось тобі ексель і пиши в ньому тесткейси, то ти будеш сидіти і писати тесткейси в екселі і крапка." - нагадує суто рабські відносини без права вибору. 3. Це проблема неправильно побудованого процесу інтерв'ю та неправильно описаних вакансій. Якщо на інтерв'ю запитання "зі стелі" - то ефективності від цього не буде. А щоб не виглядати, як людина, що виросла на лекціях про "успішний успіх успішного лідера" - треба вчитись з різних джерел, опрацьовувати отриману інформацію та робити висновки самостійно. Та перевіряти твердження на практиці.

  • @phoebebuffay5656

    @phoebebuffay5656

    3 ай бұрын

    стало обідно за ескортниць. ви їм заздрите, чи що? якщо вони більше вас заробляють, то не їх проблема, а ваша) звісно ринок це головний замовник, але на те він і ринок, щоб можна було знайти, що подобається тобі не розумію претензію до хлопців. вони дали вам інфу. а вже як її використовувати, то ваша справа коротше, певно у коментатора був скачок тестостерону

Келесі