Energia Off Grid: Czym grzać, prądem czy gazem?

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Współpraca; dobryprojekt8@gmail.com
Dobry Projekt:
Wsparcie na konto nr; PL73 1600 1462 1886 4523 7000 0001
Tytułem; Darowizna
‪@immergas_polska‬
Linki na media społecznościowe​
KZread:
/ @dobryprojekt
Instagram: / ​
TikTok:
/ dobryprojekt
Facebook: / dobryprojekt8
Energia Off Grid: Czym grzać, pradem czy gazem? #Hybrydowa #PompaCiepła
#DobryProjekt #Klimakonwektor #HybrydowaPompaCiepla

Пікірлер: 8

  • @kaklewski0
    @kaklewski02 ай бұрын

    Dołącz do rodzinki i nie głosuj na jedynki 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • @DobryProjekt

    @DobryProjekt

    2 ай бұрын

    Proszę jaśniej:) ?

  • @Oskar25725
    @Oskar257252 ай бұрын

    Ale dużo klientów zrobiłeś immergasowi 😂

  • @DobryProjekt

    @DobryProjekt

    2 ай бұрын

    Rozumiem kolega od dawna już ma hybrydę?

  • @Oskar25725

    @Oskar25725

    2 ай бұрын

    @@DobryProjekt Nie ale planuję kupić bo to dobre rozwiązanie dla mnie czyli gaz ziemny który dla mnie jest najważniejszy zostaję i do tego jeszcze mniej lubiana przeze mnię pompa ciepła. Jeszcze trochę paneli i będę zadowolony.

  • @TheLukebeet
    @TheLukebeet2 ай бұрын

    Panie Marcinie, proszę w fundacji zgłębić 1 pomysł. Zestawienie elementów już dobrze znanych w nowy sposób. Mamy dajmy na to wiatrak o mocy 1 kw, może być któraś z ist. Wiatrak 48 v podłączony jest do grzałki 48 v. Cała instalacja znajduje się poza domem bo wiadomo żony boją się baterii jakichkolwiek bo zaraz krzyczą o pożarach. Grzałka umieszczona jest w zaizolowanym pojemniku- złożu z piaskiem- położonym poza granicą przemarzania czyli 3,5 metra pod ziemią. W gruncie na tym poziomie i w samej baterii piaskowej umieszczone są rurki z glikolem albo alkoholem podłączone do gruntowej pompy ciepła. Dzięki całemu układowi pompa osiąga zdecydowanie większą sprawność gdyż odbiera energię cieplną przekraczającą zwykłe 8 stopni. Wiatrak w takim układzie służy do grzania. Cała energia elektryczna pozyskana z wiatru czyli w sezonie jesień-zima której nie ma zbyt dużo w porównaniu do paneli trafia do baterii piaskowej, a ta ogrzewa pośrednio dom. Wiadomo energia słoneczna zgromadzona w lato w sieci (stare zasady) pozwala na działanie pompy w sytuacji konieczności dogrzania. Proszę o analizę pomysłu. Kto jak nie Pan.

  • @DobryProjekt

    @DobryProjekt

    2 ай бұрын

    Oczywiście pomysł super nic tylko realizować, może małe poprawki i start :).

  • @TheLukebeet

    @TheLukebeet

    2 ай бұрын

    Produkt Łotyszy czyli Batsand jakoś mnie nie przekonuje, sam wymiennik kosztuje u nich 14 kw jakieś 30 tys. zł. bez baterii. Tam krążyć ma powietrze. Dają projekt baterii o pojemności 40 m3. My mamy doświadczenia z glikolem więc czemu tego nie wykorzystać. Pojemnik przy glikolu, a nie powietrzu mógłby być o wiele mniejszy. Grzałka 1 kw grzeje 40 m3 piasku o zwykłej gramaturze od 8 do 100 stopni Celsjusza przez 5,5 godziny. Nam nie chodzi o taką wysoką temperaturę. Jak znajdę czas policzę to wszystko, ale rozwiązanie jest ciekawe.

Келесі