Екранната зависимост | "Истината за..." с Надя Обретенова | Епизод 16

Какво става в нашия мозък? Защо не можем да се откъснем от телефона си? А когато публикуваме своя снимка през няколко минути проверяваме лайковете, които е събрала. Това ниска самооценка ли е или невъзможност контролираме себе си и егото си. Има ли защита от екранната зависимост и как се изгражда тя, особено у децата? Днес ви срещаме с човека, който изучава и познава тайните на човешкия мозък, доктор по невробиология Стоян Везенков.
Задавайте вашите въпроси долу в коментарите или в нашите социални мрежи:
Facebook: / bnt.bulgarian.national...
Instagram: / bnt.bg_
TikTok: / bnt.bg
Сайт: bnt.bg/
БНТ Проверено: bntnews.bg/provereno
"Истината за..." е подкаст на Българската национална телевизия. В него ще ви направим съпричастни с истината, такава каквато я виждат нашите гости, но и подчинена на правилото, че тя е антипод на лъжата, заблудата, дезинформацията във всичките и форми. Истината със сигурност ни е необходима. В "Истината за..." ще ви предлагаме срещи и разговори, които да са нещо като пътеводител в лабиринта от информация.
Водещ: Надя Обретеноваа

Пікірлер: 2

  • @THEgAmErplayer1001
    @THEgAmErplayer10012 ай бұрын

    Велик Д-р Везенков, не само еридуран и учен, но и помага с разработена система за лечение на екранна зависимост. Потърсете го докато е време, не отлагайте, не разчитайте на психолози, ерготерапевти, които нищо не помагат и не разбират.

  • @5un5371
    @5un53712 ай бұрын

    Лошото при възрастните е и това, че част от нас и работим на екран по минимум 40 часа седмично, доста и повече. Тялото страда, но се адаптира и става лениво. Много трудно е човек да се противопостави на това. Но още по-голям проблем ми се струва ако възрастен работи по 8 часа на ден от вкъщи, а детето му вижда седенето на екран и не разбира защо възрастния не може да спре ......

Келесі