Egy magyar nábob pesti palotája // Itáliai reneszánsz a Nagykörúton

Batthyány Géza gróf a XIX. század végén úgy döntött, hogy egy akkor már több száz éves híres firenzei reneszánsz épületnek, a Strozzi-palotának a másolatát építteti fel Budapesten, saját otthonaként. Tervéhez a mai Teréz körút 13. szám alatt találta meg a telket, és Hauszmann Alajost bízta meg a megvalósítással. A házat kívülről ma is bárki megszemlélheti, ám csak kevesen tudják, hogyan nézett ki belülről ez a fényűző főúri palota, amelyben a gróf távoli rokonával, Batthyány Lajos kivégzett miniszterelnök lányával, Emma grófnővel élt boldog házasságban. Videónkban megmutatjuk, mi maradt meg mára a palota pazar belső tereiből.

Пікірлер: 5

  • @evaboglar2368
    @evaboglar23682 жыл бұрын

    Én is itt kötöttem házasságot ! :)

  • @mibekmibek6739
    @mibekmibek67392 жыл бұрын

    A födémszerkezet kialakítás, a járószint kiképzés miként valósult meg?

  • @balazstotfalusi7845
    @balazstotfalusi78452 жыл бұрын

    Miért kellett egy ilyen reprezentatív épületet az Akadémiának adni? Irodahelyiségek 6 méteres belmagassággal, minek? Mégis mit csinálnak ott? Néhány kiválasztott játszik főurat. Ez közös tulajdon. Nem az lenne a jó, ha minél több ember tudná használni és csodálni? A házasságkötő terem például pont ilyen funkció volt. A parkolás problémát jelent, de némi önkormányzati akarattal megoldható lenne.

  • 7 ай бұрын

    Annyira zavaró, hogy állandóan Batthyány-nek ejtik ny-el a végén a családnevet. Helyesen, i-vel a végén kellene kimondani. Ezt már tévében is hallottam hibásan.

  • @evahalasz6208
    @evahalasz62082 жыл бұрын

    Sajnos ez maradt belőle.