Drénezés (alapmegerősítés utáni lábazati vízszigetelés) 3. rész

Elérkeztünk a DRÉNEZÉSHEZ, illetve a lábazati hő és vízszigeteléshez. Hamarosan jön a 4. rész!
Ebben a több részes videóban egy családi ház drainezéséről, utólagos alapmegerősítéséről, lábazati vízszigeteléséről, lábazati hőszigeteléséről és egyéb felújítási lépésekről mesélek neked. A mostani részben lábazati hőszigetelés, lábazati vízszigetelést mutatom meg, de láthatod, hogyan vízszigeteld ki a terasztajtó alsó részét, hogy ne follyon be a víz.
web: baumed.hu
Facebook: / baumed.hu
Instagram: / baumed_magyarorszag
Telefonszám: +36303057434
@BauMed
Ingatlan vásárlás és felújítás előtti állapotfelmérés, felújítási tanácsadás, műszaki ellenőrzés, kivitelezési hibák feltárása, megelőzése az egész országban! Szolgáltatásaink ONLINE formájában is elérhetőek!
#generálkivitelezés #lakásfelújítás #drain #drénezés #alapmegerősítés #alapozás #Xps #lábazativízszigetelés #vizesedés #rezsicsökkentés #ház #drain #drén

Пікірлер: 74

  • @lomalkaER
    @lomalkaER6 ай бұрын

    Nagyon jó a videó! Villanyszerelőként annyit tennék hozzá, hogy ha az alap már amúgy is körbe lett ásva, egy földelő keretet érdemes lett volna elhelyezni, földelő szalagból vagy rozsdamentes köracélból készítve, bekötve a megerősítő alap vasalatába. Sajnos a régi házaknál (és az újak többségénél) csapnivaló a földelés. Ezzel a módszerrel könnyen elérhető a 2 ohm alatti földelési ellenállás, ami a túlfeszültség levezetőhöz, villámvédelemhez, fotovoltaikus rendszerhez igen jól jön. Nem túl nagy költséggel, igen hatékony lenne.

  • @baumed

    @baumed

    6 ай бұрын

    Köszönöm! Bár nem az új alaphoz, de került új földelő szonda a házhoz. A bejárati ajtótól jobbra van a villanyóra, ott lett leverve. Köszönöm az észrevételted!

  • @aronlukacs828
    @aronlukacs828Ай бұрын

    Köszönöm szépen a videót. Azt gondolom ez nekem szól aki még soha nem látott ilyet viszont van ilyen problémája. Mostantól van vizuális fogalmam róla hogy miképpen kell ezt csinálni. Ezer hála!!!

  • @a_granddad5427
    @a_granddad54274 ай бұрын

    Hivatalosan a bütykök arra néznek, amerről a víz jön, vagyis fordítva csináltad. Pont az a lényege az egésznek, hogy a kasírozott geotextília és a lemez lapja, vagyis a bütyök alja közt rés van (a talajt a textília fogja fel), ahol a víz elfolyik. Nem mellékesen, a bütyök a föld nyomásának következtében szétroncsolja az xps-t...

  • @baumed

    @baumed

    4 ай бұрын

    Egy korábbi hasonló hozzászólásnál kifejtettem, hogy miért így készült. Oka van és ez így teljesen rendben van!

  • @JamesMc-kh3jv
    @JamesMc-kh3jv Жыл бұрын

    Szép munka! Gratula!

  • @krisztianszajko4468
    @krisztianszajko4468 Жыл бұрын

    Nagyon jó a video! Sokat tanultam belőle. Köszönöm

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Örülök, hamarosan készül a 4. rész is!

  • @biroatti77
    @biroatti77 Жыл бұрын

    Úgy látom a tulaj ez alatt a pár hét alatt sokat öregedett.Egyébként korrekt munka.Gratula.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    :) Öregedett és a nap végére is jól esett a pihenés mindenkinek.

  • @zoltanm6034
    @zoltanm6034 Жыл бұрын

    szép munka! ugyanez a projekt vár nálam is megvalósításra, hasznos videó, köszi!

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szívesen! Holnap reggel jön a 4. rész. .)

  • @lajosvarga7992
    @lajosvarga7992 Жыл бұрын

    Nagyon jó a videó! A teraszajtók vízszigetelésében én is hasonlóban gondolkodom. Új nyílások, új nyílászárók még nincsenek beépítve. Annyival más a helyzet, hogy a szigetelésre betonréteg már nem jön rá, hanem közvetlen a burkolat. Viszont olyan bitumenes anyagot még nem találtam, amire lehetne csemperagasztóval ragasztani. Az én verzióm az, hogy amint bekerültek a nyílászárók, a betonra az ajtó elé cement alapú szigetelés (Baumit Baumacol Protect) kerül. Az ablak és a vízszigetelés közé pedig Soudal Soudatight kenhező membrán üvegszövet megerősítéssel. A burkoláshoz kell feszültségmentesítő lemez, ami erre még rájön. A terasznál a falon is 30cm magasba felvinném a szigetelést, ide már öntapadó bitumenlemez menne. Esetleg ennél van egyszerűbb/jobb/olcsóbb megoldás? Ablakoknál is érdemes a vízszigetelést így elvégezni? A lábazati lapok habbal, vagy bitumenre alkalmas ragasztóval kerültek feltételre?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    A lábazati vízszigeteléshez a konkrét termékhez jól tapadó ragasztóval lett ragasztva az XPS. A legtöbb ragasztó nem tapad a bitumenhez. Ha homokot a felülete, akkor meg végképp. Vannak bitumen alapú XPS ragasztók a piacon. Van olyan vízszigetelés, amire lehet csempe ragasztót használni. Ilyenkor a két fő komponensek azonosnak kell lennie. Ha egy vizszig speciálisan gumit vagy műanyagot tartalmaz, a ragasztónak is illik, egyébként nem alakul ki a megfelelő kötés/tapadás. Fontos az is, hogy a cement alapú anyagok nagy része nem köt jól a műgyanta alapú anyagokhoz. (Ezért válik el sok színezett faltól a hidegburkolat lábazata.) Lényeg, hogy van megoldás magas páradiffúzios ellenállású és jól víz szigetelő anyag és csempe ragasztó együtt dolgozására. kzread.info/dash/bejne/gY2Mx82jeJu2dLQ.html

  • @lajosvarga7992

    @lajosvarga7992

    Жыл бұрын

    @@baumed Köszönöm a választ!

  • @balifon
    @balifon Жыл бұрын

    Sziasztok! Tisztítónyilás,hogy lett kialakítva? És milyet érdemes venni? Köszönöm!

  • @eposz2
    @eposz2 Жыл бұрын

    Megvan az 1., 3., és 4. rész. De mi a címe vagy linkje a 2. résznek? Egyszerűen nem találom.

  • @gyusygyusy
    @gyusygyusy Жыл бұрын

    Szia. Jól gondolom, hogy a rétegrend bellülről kifelé a következő? Felület simítása csemperagasztóval, bitumenes kenhető szigetelés, xps ragasztó ami hozzátapad a bitumenes szigeteléshez, xps, dörken lemez befele a stoplikkal, geotextilia, kulé és dréncső. Sokat segítettél ezzel a videóval, köszönöm.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szia, ez a rétegrend, ahogy leírtad.

  • @danielvass1657
    @danielvass1657Ай бұрын

    A felkent vízszigetelő anyag típusát meg tudnád adni?

  • @kasageri
    @kasageri10 ай бұрын

    Üdvözletem, szép munka! Annyit szeretnék kérdezni, hogy a geotextíliának a dréncső perfirációjánál sokkal kisebb "réseit" nem tömítik el sokkal hamarabb az apró föld/homok szemcsék? A dréncsövet ki lehet mosni a kanyarokban elhelyezett függőleges PVC csöveken keresztül, de az eltömődött geotextíliát nem.

  • @baumed

    @baumed

    10 ай бұрын

    Kedves Kasageri, Emiatt van a drain cső mellett a kulé terítés is becsomagolva geotextíliával. A kulső előszűr. A drain cső mellett egyébként meg két oldalt kulé terítés van, így a szennyeződés a HDPE lemez alsonreszen rakódik le, mintsem az egész drain csövet tomitené el.

  • @andrassoos9668
    @andrassoos9668 Жыл бұрын

    Nagyszerük a videók köszi a feltöltést ,hasonló bajba vagyok én is mi után az épulet mellet le terköveztem járdának.Utána másfél éve most már ,teljesen ki salétromosodott a lábazati beton már feluleti bomlásnak is indult,most nekem is meg kell oldanom valahogy , csak az lenne a kérdésem hogy bitumennel és xps hoszigelő nekem elég lenne e, dréncső és dörke lemez nélkül, a térkövezés előtt nem látszott semmi erre utaló jel Válaszát előre is köszönöm

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Ennél több információra lenne szükség. Ha küld pár fotót a muszaki@baumed.hu email címre némi információval, akkor megnézem szívesen.

  • @salalala5251
    @salalala5251 Жыл бұрын

    Még egy kérdés ha lehet. :) 8:30nál a betonlábazat kis üregei/hibái ki lettek javítva. Milyen anyaggal lett lekenve? Köszi a választ.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Csemperagasztóval.

  • @balifon
    @balifon Жыл бұрын

    Egy kérdésem lenne még, hogy sóder mindenképp kell a lemez alá? Vagy csak sima föld is jó ha csak fél % lejtès lesz?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Föld is jó, csak azt nehezebb eligazgatni, mint a homokot vagy sódert pl. A homok jobb választás, de ami van, abból kell főzni...

  • @daniando86
    @daniando8610 ай бұрын

    Kedves BaMed! Kérdezném, hogy a videoelején az ajtónál bemutatott vízszigetelés milyen anyaggal, milyentechnológiával készült. Alkalmazható-e ez fa szekezetű háznál is? Köszönettel

  • @baumed

    @baumed

    10 ай бұрын

    Kedves Daniando, Igen, alkalmazható. a fa szerkezet nem kizáró ok! A felhasznált anyag egy polisztirolgolyókkal módosított bitumenes vízszigetelő réteg, amit hajlat erősítő szalaggal együtt használtunk.

  • @daniando86

    @daniando86

    10 ай бұрын

    Köszönöm a gyors választ! Az utolsó kérdésem ezügyben hogy ezzel az anyaggal közvetlenül felragaszthatok 2cm vastag gránitlapot könyöklőnek, ablakpárkánynak? Sajnos a beépítésnél leszedték a pákányfogadóinkat és más álternatívát kell kitalálnom. A szalagozás máregtörtént és párazáró fólia is van a könyöklő alatti faszerkezeten

  • @salalala5251
    @salalala5251 Жыл бұрын

    A dréncső merre lesz elvezetve? Szikkasztóba? Csatornába?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Az esővízzel együtt gyűjtve lesz egy kiszigetelt szikkasztóba.

  • @harangx2
    @harangx2 Жыл бұрын

    létezik olyan lábazati XPS aminek az egyik oldala kezelve van valmilyen bitumenes vízszigeteléssel hogy drénezés élkül se szívja meg vízzel magát?

  • @pavolmoney

    @pavolmoney

    Жыл бұрын

    Az XPS nem engedi át és nem is szívja magába a vizet, de ez ugyebár nem egybefüggő. A drénlemez feladata a vízelvezetés (a szigetelőlapok között beszivároghatna a víz) és a szigetelés védelme (pl. benyomódó kövektől).

  • @ZAAAP1313

    @ZAAAP1313

    Жыл бұрын

    Nem

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Nincs ilyen. Ha nagyon nem akarod, hogy vizes legyen, vásárolj formahabosított Eps-t. Lábazati hőszigetelés esetén az XPS nem fog vízben állni, így sok vizet nem kap. Én ilyen (lábazat) esetében nem költenék erre, a plusz kiadás ilyen esetben csekély megtérüléssel kecsegtet.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    @@pavolmoney Az XPS átengedi a vizet (pára formájában). Páradiffúziós ellenállása 80 és 200 közt mozog. (A mai normál EPS ehhez képest 20-40, a kőzetgyapot 2. ) Vízfelvétele (V/V) hosszú idejű vizsgálat (28 nap) 0,1-0,3.

  • @pavolmoney

    @pavolmoney

    Жыл бұрын

    @@baumed A gyártó fogalmaz így, azt idéztem. Az építőiparban általaban a víz = cseppfolyós. Ahogy a páraáteresztő fólia is vizhatlan, azaz nem vízáteresztő, de a párát átengedi. ;)

  • @Gtakacsy
    @GtakacsyАй бұрын

    Sziasztok nagyon tetszik a munka egy kérdés foglalkoztat hogy a talaj víz kapilláris fel szívódását ez hogyan akadályozza meg illetve hogyan lehet kiküszöbölni mindemellett a technika mellett? Köszönöm

  • @baumed

    @baumed

    Күн бұрын

    Szia, a talaj víz egy egészen másfajta eljárást igényel. Ez a megoldás talajvíz ellen nem hoz kellő eredményt.

  • @dalloszsolti
    @dalloszsoltiАй бұрын

    A "dörkenlemez stoplijának" kifelé kell állnia. Befelé csak abban az esetben szabad fordítani ha nyomásálló szigetelés van mögötte (az XPS nem az). Ezt nem én mondom, hanem a Dörken. Sőt, valójában hivatalosan ez nem is alkalmas a víz elvezetésére, csak szigetelésvédő lemeznek hívják, ami a mechanikus sérülésektől védi a mögötte lévő rétegeket.

  • @baumed

    @baumed

    Ай бұрын

    Nincs fordítva, így képes kompenzálni a páranyomást, ami a drain alatt keletkezik. Tudom, hogy mindenféle forrás jelöli, hogy mit hogyan kell csinálni, amivel egyetértek, ugyanakkor mindig javaslom feltenni a kérdést, hogy miért választunk bizonyos megoldásokat, mi a célunk vele és több vagy kevesebb előnnyel jár a döntésünk. Ez esetben a lemez azért van így, mert több előnye van így, mint hátránya. Véleményem (és ha már a Dörkent említed, akkor ebben az esetben egyetértettek velem, hogy nem "kell kifelé állnia". A műanyag lemezek alkalmasak víz elvezetésére, amennyiben a célnak megfelelően választjuk meg az anyagukat és ennak megfelelően használjuk.

  • @fbalazs82
    @fbalazs82 Жыл бұрын

    Elvileg stopival kifele kell feltakni es kasirozott lemezt erdemes hasznalni. Az xps szerintem nem paraatereszto szoval szerintem ennek nincs jelentosege. Hosszu tavon el fog tunni a legres igencsak. A dren lemez toldasa hasznos informacio volt. Koszonet erte.

  • @ZAAAP1313

    @ZAAAP1313

    Жыл бұрын

    Itt a "dörken" lemez egy kvázi U alakú teknőt alkot, nemcsak függőlegesen szigetelés védő. Ebben folyik el a víz ami kifolyik/be sem jut drencsőbe.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Örülök, ha hasznos volt! Nem az XPS páraátetesztő képessége miatt van így rakva, hanem a talajból felfelé irányuló páramozgás miatt, ami a kisebb nyomás felé haladva kiszellőzik. Ha a lemez kifelé van rakva, nem lehet vizmentesen összeragasztani. Abban az esetben, ha vízszigetelés közvetlen kontaktál a műanyag lemezzel, akkor nem célszerű így rakni, mert a stoplik benyomódnak a vízszigetelés anyagába.

  • @fbalazs82

    @fbalazs82

    Жыл бұрын

    A pontos retegrendet lenne szives leirni? Az xps alatt van kent vizszigeteles?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Fal, vízszigetelés csapó eső ellen, hőszigetelés, drain.

  • @Toma-Tina

    @Toma-Tina

    Жыл бұрын

    ​@@ZAAAP1313 nem baj, hogy teknőt alkot és így vízelvezető csőként is szolgál, ugyanakkor rávilágít arra, egyáltalán van-e értelme teljes hosszúságban lefektetni a drain csövet, vagy elég lenne csak a lejtő alján, ahol a kivezetés történik - sajnos pont a kivezetésről viszont nincs videó

  • @tamashorvath5648
    @tamashorvath5648 Жыл бұрын

    Szia nagyon jók a videóid ,csak mindegyik halk nagyon. A szerkesztőben felerösíthetnéd ha nem használsz mikrofon t. Nyilván ha közel van a kamera vagy a telefon akkor jobb. Bocsi az észrevételért.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Szia, Köszönöm az észrevételt. Próbáltam, de nem találtam lehetőséget arra, amit írsz. Ha esetleg van konkrét tapasztalat, hogyan lehet, kérlek írd meg a magyari.balazs@baumed.hu címre. Köszönöm!

  • @istvancsosz6631
    @istvancsosz6631 Жыл бұрын

    Manapság mennyibe fáj egy ilyen drénezés ? Egy kádár kocka esetén 100m2 háznál.

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Sok minden függő. 1M-3M-ig kb. Attól függ ki csinálja, te esetleg vagy hívsz valakit.

  • @tiborcsordas1678

    @tiborcsordas1678

    Жыл бұрын

    Hello.Egy kérdésem lenne.. A lemezt miért nem tettétek be a nikecel alá?Mert láttam olyan videot fent ahol a lemezt be tették a nikecel alá. Rétegrend ahogy láttam. Lemez Nikecel Geotesztil és a cső.. Köszönöm a választ…

  • @dentalszerviz
    @dentalszerviz9 ай бұрын

    Ha jól látom nem lett körbe megcsinálva?

  • @baumed

    @baumed

    9 ай бұрын

    Ikres beépítés, így csak 3 oldal hozzáférhető.

  • @adamraksi1222
    @adamraksi1222 Жыл бұрын

    Mennyire lehet egy házat szakaszosan szigetelni (alap, aljat, lábazat) - pl egy falszakasz rendbetétele?

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Ha arra gondolsz, hogy milyen szakaszokban, akkor jellemzően méterenként történik, de azért ezt több minden befolyásolhatja.

  • @adamraksi1222

    @adamraksi1222

    Жыл бұрын

    @@baumed Inkább arra gondolok, hogy egyik évben megcsinálni az egyik oldalt, majd a másikat. Nem egyben, hanem lépésről lépésre elérni a kívánt állapotot. (Tudom, sok tényező befolyásolja)

  • @raytry69
    @raytry6910 ай бұрын

    18:13 "Aminek van egy fontos tulajdonsága!" Mi lenne az?

  • @baumed

    @baumed

    10 ай бұрын

    Hogy csak megfelelően magas hőmérsékleten tapad jól.

  • @eposz2
    @eposz2 Жыл бұрын

    A drénlemez stoplik kérdése: a drénlemez nem feltétlenül a stoplikkal falfelé felhelyezendő - sőt az általános helyzet inkább a kifelé stoplikkal (kifelé mindig jó, befelé vannak esetek, amikor nem hiba). Ha pedig geotextíliával gyárilag kasírozott Dörken lemezt használunk (avagy más gyártó kasírozott drénlemezét), akkor mindig kifelé stoplikkal. Lásd, mit mond maga a Dörken szakmai képviselője erről: kzread.info/dash/bejne/q4p9xcWYf7O_cdY.html

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    Egy korábbi válaszban már kifejtettem, hogy miért így készült.

  • @lapaleves
    @lapaleves Жыл бұрын

    ha a két lefutósín rövidebb lenne lefelé...

  • @baumed

    @baumed

    Жыл бұрын

    A redőnyláb a szerkezettől el lett húzva, így a vízszigetelés elkészült ott is.

  • @gaborrajhona9501
    @gaborrajhona95016 ай бұрын

    Miért van fordítva felrakva a fekete lemez? A gombócoknak kifelé kellene állni, hogy a víz tényleg el tudjon folyni mellette a szöveten át és ne is nyomja meg az xps-t. Vagy rosszul tudom?

  • @baumed

    @baumed

    6 ай бұрын

    Céllal van így. A drainen belül mindegy, hogy hogy áll, a víz lefolyása a kavicsokon keresztül történik, a lemez csak keretet ad neki. Az XPS-be valóban belelenyomodik, de annyira, nem, hogy ne alakulhasson ki egy kis hézag, ahol a talaj pára ki tud diffundálni a felszín felé. Ezen a csomóponton a víz nem jut be, mert egy takaró profil takarja a perforációt. A hdpe lemez úgy van elhelyezve, hogy a kavics súlya azt ne mozgassa meg. Szóval céllal van így kialakítva.

  • @gaborrajhona9501

    @gaborrajhona9501

    6 ай бұрын

    @@baumed Köszönöm, így érthető🙂

  • @salzburg350
    @salzburg35024 күн бұрын

    Nincs tökéletes drénezés....sajnos....

  • @jozeflofasz
    @jozeflofasz10 ай бұрын

    @baumed Élvezettel nézem a videóidat, de most sajnos nincs igazad Ezt elrontottátok azzal, hogy a rücniket belenyomtátok az XPS-re. Soha, semmilyen megfontolásból nem szabad ilyet tenni. kzread.info/dash/bejne/q4p9xcWYf7O_cdY.htmlsi=e8P-MkDlbq9Ghi5q&t=421

  • @baumed

    @baumed

    10 ай бұрын

    Köszönöm az észrevételt! Ami a befelé fordított HDPE lemez bütykeit illeti, mint kérdés, azt már többször válaszoltam korábban több kérdezőnek. A megoldást, egyébként MO piacvezető cégnek szakértőjével együtt "szültük" meg.