Dr. Maurovich Horvat Pál: Mesterséges intelligencia és a jövő radiológiája

A Szenior Akadémia 2021-es őszi online szemeszterének első alkalmán dr. Maurovich Horvat Pál, az Orvosi Képalkotó Klinika igazgatója, a Radiológia Tanszék vezetője a mesterséges intelligencia és a jövő radiológiája témakörét ismertette az érdeklődőkkel. Előadása során beszélt többek között a rizikóbecslésről és a mély tanulásról, felvázolta, hogy milyen lesz a jövő orvosa, illetve kitért a mesterséges intelligenciában rejlő kockázatokra is.
Dr. Maurovich Horvat Pál egyetemi docens, az MTA doktora, kardiológus és radiológus szakorvos, a Semmelweis Egyetem Orvosi Képalkotó Klinikájának igazgatója, a Radiológiai Tanszék vezetője, az MTA-SE Kardiovaszkuláris Képalkotó Kutatócsoport vezetője, a Magyar Kardiológusok Társaságának valamint az Európai Kardiovaszkuláris Képalkotó Társaság alelnöke. Maurovich Horvat Pál a Semmelweis Egyetemen summa cum laude eredménnyel 2006-ban szerzett általános orvosi diplomát. Egyetemi tanulmányait követően az Egyesült Államokban, Bostonban végzett kutatómunkát. A Harvard Egyetem Népegészségügyi Karán 2012-ban szerzett mesterfokozatú diplomát (Master of Public Health). 2013-ban, majd 2019-ben ismételten elnyerte az MTA „Lendület” programjának támogatását. Tudományos munkája elsősorban transzlációs jellegű klinikai kutatás. Kutatócsoportja a koszorúér-betegség modern képalkotó eljárásokkal történő jellemzésével és az egyénre szabott szív- és érrendszeri kockázatbecsléssel foglalkozik. Tudományos eredményeiről több mint 190 angol nyelvű közleményben számolt be, melyek összesített impakt faktora meghaladja a 800-at, közleményeit több mint 8000 alkalommal idézték.
Dr. Maurovich Horvat Pál előadása során felvázolta az MI munkafolyamat lépéseit, illetve kitért az algoritmusok tanítására is, amely alapvető fontossággal bír az eredményesség tekintetében. A mesterséges intelligecia esetében felügyelt vagy felügyelet nélküli tanításról beszélhetünk, amelyek eredményeképpen az algoritmusokat lehet osztályozásra, regresszióra, anomália detektálására, esetleg klaszterek azonosítására használni. A mesterséges intelligencia olyan kérdésekre is válaszokat tud adni, ami emberi aggyal elképzelhetetlen. Az MI algoritmusok képesek az ember számára láthatatlan részleteket felfedezni a képeken, és a látott eltéréseket nem emberi módon értelmezni.
Az előadás részletes ismertetője a Szenior Akadémia - fókuszban a mesterséges intelligencia és a jövő radiológiája című cikkben elérhető: semmelweis.hu/hirek/2021/10/1...
Szenior Akadémia korábbi előadásai: • Szenior Akadémia
Feliratkozás a csatornára: kzread.info...
Semmelweis Egyetem online:
semmelweis.hu
/ semmelweisegyetem
/ semmelweis_egyetem

Пікірлер

    Келесі