dr Joanna Bloch-Orłowska. CO2 z tymi lasami? | #4 podcast z cyklu "CO2 z tym klimatem?"

Czy gatunki inwazyjne są problemem? A może są przyszłością naszej planety? Dlaczego sosna w Polsce jest tak popularna? Czym jest daglezja? Czy nasze dzieci lub wnuki będą chodziły po zupełnie innych lasach? Jak będzie wyglądał drzewostan w przyszłości? Dlaczego dobór odpowiednich gatunków dostosowanych do siedliska jest taki ważny? Czy Lasy Państwowe aktualnie preferują sadzenie liściastych, a może iglastych gatunków drzew? Jak rośliny w Polsce radzą sobie ze zmianami klimatu? Ile procent tlenu na Ziemi pochodzi z fitoplanktonu, a ile z lasów? W jaki sposób bezśnieżne zimy wpływają na roślinność? Czym są badania fenologiczne? Jak wygląda praca w Ogrodzie Botanicznym "Marszewo"? W jakim stopniu położenie geograficzne wpływa na mikroklimat tego Ogrodu?
Na te i inne pytania odpowie dr Joanna Bloch-Orłowska - kierowniczka Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo" Nadleśnictwa Gdańsk.
Poruszymy też inne ważne kwestie. Między innymi - jak konsumpcjonizm szkodzi naszej planecie? Czy da się racjonalnie gospodarować drewnem? Czy dieta bezmięsna rzeczywiście jest przyjazna środowisku?
Posłuchajcie czwartego podcastu z serii "CO2 z tym klimatem"!
__________________
Podcast zrealizowany jest w ramach projektu organizowanego przez CNE ,,CO2 z tym powietrzem? Edukujemy ekologicznie w Gdyni" finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Katarzyna Zielonko-Jung. CO2 z tą architekturą?

Пікірлер

    Келесі