No video

Dláždění ploch, chodníčků a teras - část 3. - Správné osazení obrubníků

Obrubníky jsou extrémně exponovanou součástí dlažby, proto jejich pokládce věnujeme samostatný díl. Můžete se podívat na předchozí, kde jsme si vysvětlovali, k čemu slouží obruby a lemy - • Dláždění ploch, chodní... . Tentokrát Vám Milan a David ukážou konstrukční vrstvy lože, a následnou pokládku obrubníku.
Líbilo se vám toto video? Podívejte se na pokračování, kde dokončujeme konstrukční vrstvy a vybíráme dlažbu - • Dláždění ploch, chodní...
--------------------------------------------
Další informace o CS-BETON: www.csbeton.cz/
Inspiraci najdete: / csbeton.cz

Пікірлер: 13

  • @autoservisrajcakmich
    @autoservisrajcakmich6 ай бұрын

    Pozdravujem chlapi …. ste šikovní 👌👍

  • @michalginter6526
    @michalginter65264 ай бұрын

    Moc díky, pánové!

  • @martinkalina8220
    @martinkalina82203 жыл бұрын

    Inspirativní video, děkuji. Nicméně mrkněte na část v čase 2:35-2:47, video se zasekne.

  • 3 жыл бұрын

    Děkujeme za zpětnou vazbu, Martine, mrkneme na to!

  • @Tranar007

    @Tranar007

    Жыл бұрын

    @ Také bych se rád dozvěděl, co je na chybějící části. Můžete prosím aspoň volně přepsat, co na videu chybí? Děkuji.

  • @oleksandrmoskalets8535
    @oleksandrmoskalets85353 жыл бұрын

    Dobrý den. Chci vás upozornit na to že se dopouštíte chyby v pracovním procesu. Po zhutnění hlíny nebo terénu a před vysypáním tohoto štěrku se má nejdříve dát geotextilie. Na ní se poté vysypává štěrk. Geotextilie se dává podle stanovené normy. Slouží jako filtr mezi hlínou a kamenem aby se nezanášel kámen hlínou při zvedání spodní vrstvy vody.

  • 3 жыл бұрын

    Dobrý den! Dle normy ČSN 73 6133 Navrhování a provádění zemního tělesa pozemních komunikací se geotextilie používá v případě, kdy dochází ke kontaktu vrstev s výrazně odlišnou granulometrií a není splněno tzv. filtrační pravidlo, kde D15 (D85) je velikost zrn při propadu sítem 15% (85%) - tyto hodnoty lze zjistit z křivky zrnitosti jednotlivých materiálů. Jednodušším a levnějším řešením je však v tomto případě úprava zrnitosti jedné vrstvy kameniva - tzn. výměna za jinou frakci. Druhým případem použití geotextilie může být i vysoká hladina spodní vody a tím pádem i možnost zanášení konstrukčních vrstev jemnými částicemi z podloží. Geotextilie se použije ale pouze v případě, kdy je nad podložím použita otevřená frakce kameniva - např. 32/63. Jelikož se při běžném typu pokládky betonové dlažby pohybujeme s hloubkou podloží maximálně okolo 0,5m, na takto vysoké hladině spodní vody nedoporučujeme jakoukoliv pokládku dlažby. Z výše popsaného vyplývá, že se geotextilie v konstrukčních vrstvách pod betonovou dlažbou používá spíše výjimečně a proto není její použití zohledněno ani v natočeném videu. Hezký den přejeme 🙂. S pozdravem Josefina, tým CS-Beton

  • @14jan141
    @14jan1412 жыл бұрын

    super!👍

  • @denisstanp5637
    @denisstanp56373 жыл бұрын

    Může být kladecí vrstva štěrku 4-8 větší než 5cm? Nějak jsem to špatně vyměřil a vychází mi to na 7cm toho štěrku 4-8.

  • @oleksandrmoskalets8535

    @oleksandrmoskalets8535

    3 жыл бұрын

    Dobrý den. Může být klidně 5-7 cm, pokud to ale uhutníte vibrační deskou. Z finančního hlediska 4-8 je dražší než 16-32, takže se snažíme dávat co nejmenší vrstvu frakce 4-8. To znamená průměrně 3-4 cm vrstva. Záleží ale na rovinatosti plochy štěrku frakce 16-32. Pokud na financích nezáleží, tak stačí uhutnit 4-8 vibrodeskou a srovnat do požadované výšky.

  • @denisstanp5637

    @denisstanp5637

    3 жыл бұрын

    @@oleksandrmoskalets8535 Díky. Už jsem to dodělal.

  • @therumple
    @therumple4 ай бұрын

    Otras dať tam vlastnú reklamu 10x

  • @Irenka20368
    @Irenka20368 Жыл бұрын

    Jste borci