Декорування сувенірних великодніх яєць у техніці кінусайга. Майстер-клас для дітей.

Вишгородський Центр творчості «Дивосвіт» збирає дітей, які залишилися у Вишгороді під час війни, на майстер-класи напередодні свята Великодня.
Кінусайга (絹彩画; з японської - «розпис шовковим кольором»).
Це вид японського мистецтва - створення картин різнокольоровими шматочками шовкової тканини.
Кінусайга з’явилася наприкінці минулого століття, а останнім часом підкорила європейське творче середовище. Майстрині називають кінусайга технікою «печворк без голки». Віднедавна так почали декорувати і великодні сувеніри.
«Шовкові» великодні яйця - чудова прикраса для вашої оселі на Великдень.
Для їх виготовлення нам потрібні:
• яйце з пінопласту - заготівля для декорування;
• паличка із загостреним кінцем;
• клаптики тканини, бажано еластичної;
• ножиці;
• декоративні шнур, стрічка;
• набір кольорових декоративних шпильок;
• будь-який дрібний святковий декор.
Позначаємо верх-низ - і загостреною паличкою від верху до низу робимо розмітку на пінопластовому яєчку.
Геометрія малюнку може бути, як найпростіша, як у нашому випадку, до більш складної. Це наш перший досвід роботи в техніці кінусайга, тому ми просто ділимо яйце на сектори. Можна зробити секторів більше, можна нанести лінії не тільки вздовж яйця, але й поперечні, хвилясті, такі, що утворюють малюнок тощо.
Можна також для нанесення геометричного малюнку використовувати канцелярський ніж, але борозни прорізувати не глибше, ніж на 2 міліметри. Ми працюємо тільки паличками - це безпечніше для роботи з дітьми.
Розрізаємо клаптики тканини на шматочки потрібного нам розміру - відповідно до розміру секторів, які ми накреслили на яйці.
Закріплюємо клаптик шпильками зверху і знизу. Загостреною паличкою проштовхуємо тканину у ті борозенки, які накреслені на поверхні яйця. Зайву тканину, яка не увійшла углиб пінопласту, зрізаємо ножицями і ховаємо усі краї тканини паличкою, щоб жодний край або нитка не стирчала назовні.
Тепер декоруємо борозни, які утворилися між секторами. Для цього шнур або тоненьку стрічку ми приколюємо декоративними шпильками, ніби намистинками. Якщо у вас шпильок багато, додайте їх побільше по вертикалі, а також різнокольоровими «намистинками» можна декорувати і самі сектори яйця, якщо ви затягнули його однотонною тканиною.
Декор, який можна додати на наш великодній сувенір, має бути з такого матеріалу, який можна прикріпити за допомогою шпильки. Якщо це неможливо, можна скористатися клейовим пістолетом і прикріпити елементи декору гарячим клеєм.
Ми кріпимо фетрові квіточки саме шпильками, таким чином, щоб у квітці утворювалася кольорова серединка-намистинка.
Тепер паличка, яка слугувала нам робочим інструментом, стає частиною нашої прикраси: ми настромлюємо на неї яйце, зав’язуємо стрічку - і можемо прикрашати свою кімнату.
Ось так японська декоративна техніка стала частиною нашого українського свята.
ДИВОвижних свят усім і смачної паски!
Мирного неба, Божої ласки і світлого, щасливого майбутнього нашій рідній Україні!
#Дивосвіт #Вишгород #великденьнакиївщині2022 #дитячатворчість #майстерклас #творчідіти #за_мирнесвято #центртворчості #дітипротивійни

Пікірлер: 2

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z Жыл бұрын

    Великдень в давньому українському православ'ї. Коли і як його зустрічали? Стаття "ЯК ХАРАКТЕРНИКИ СВЯТКУВАЛИ ВЕЛИКДЕНЬ?" у блозі Святояр UAmodna. Чому рахманські та характерницькі свята були завжди в числі? Що давало Характерникам міцний зв'язок з Творцем та Вишніми Силами? Варто прочитати і знати...

  • @user-bc2py9jf5i
    @user-bc2py9jf5i Жыл бұрын

    Великодні яйця дуже класні! Та не дуже важко робити, тільки жаль, я не маю пінопласту 😢

Келесі