Důl Jeroným ve Slavkovském lese - 6. díl seriálu Historie v podzemí

V dalším díle seriálu Historie v podzemí jsme zavítali do Slavkovského lesa. Labyrintem cínového dolu v blízkosti zaniklé obce Litrbachy nás tentokrát provedl Michael Rund ze sokolovského muzea.
Web: www.hister.cz/

Пікірлер: 12

  • @Peslezedirou7
    @Peslezedirou74 ай бұрын

    Super, super, super....krásné video, moc oceňuji všechnu tu práci, která je s tím spojená a děkuji za video 🙌🙂

  • @horal6867
    @horal68674 ай бұрын

    Top zážitok - video. Milujem to. 👍👍👍👍

  • @karelnamyra8188
    @karelnamyra8188 Жыл бұрын

    Zajímavé... Děkuji...

  • @afprojektcz
    @afprojektcz Жыл бұрын

    Parádička video a samozřejmě pěkné povídání 👍👌

  • @tomasmateja3448
    @tomasmateja3448 Жыл бұрын

    Diky..

  • @ok1pri1
    @ok1pri1 Жыл бұрын

    Furt se tam chystám. 🙈 Teď už budu muset. 😉

  • @jansmatlak6777
    @jansmatlak677710 ай бұрын

    Navštívil jsem tento důl a dověděl jsem se jeden úžasný paradox . Našla se parta nadšenců kteří vyklízí a zajišťují místa závalů aby se tam teprve potom dostali památkáři . Teď je ,, za odměnu " šikanují tím způsobem že když vytahují suť na povrch a pochopitelně neúmyslně na jednom místě poškodili vryp po původních nástrojích , hned jim napařili mohutnou pokutu . Skutečnost je taková že kdyby tito nadšenci se do toho nepustili , všechny vchody už by byly dávno zavalené a netopýři mohli sídlit tak leda v liščích norách . Navíc na silnici pod kterou vedou štoly které už hrozily závalem mohl už být nějaký mrtvý který by možná v noci vletěl do kráteru . Bez této party nadšenců kterou tak vydatně šikanují všemocní památkáři už by to vše pohltila jáma povrchového dolu odkud by je případně vyvedla policie a možná by skončili v rukou psychiatrů . Víme jak blízko Karlových Varů v chráněné oblasti vyrostla celá savětskaja děrevňa , jak tavarišč Stěpanov stavěl a s nikým se nebavil a dodatečné stavební povolení z ,, výkrmny " bylo hned . Samozřejmě se nedomlouvali telefonem a nenosili to v krabici od vína . Stejným způsobem by bez této party nadšenců kterou tak mocně šikanují tento důl pohltila jáma povrchového lomu kde by se s památkáři nikdo nebavil , maximálně tak policie nebo psychiatři .

  • @jansmatlak6777

    @jansmatlak6777

    10 ай бұрын

    Ještě jsem zapomněl , kolik různých historických domů a podobných staveb se zničilo zásluhou památkářů . Střecha už byla vachrlatá , zatékalo tam , majitel ji chtěl oparvit a peklo začalo . Střecha musí být přesně taková ... , s takovou krytinou ... a protože se buď nesežene a nebo je tak drahá že by to nekradoucí majitel finančně neutáhl a od všemocných památkářů nedostane ani korunu . Musí teda počkat až déšť a mráz se o to postará a potom už jen zajistí stavební povolení a bagr na odstranění ,, nebezpečného objektu " .

  • @gothix13
    @gothix13 Жыл бұрын

    Hezká reportáž, stálo by za návštěvu. ;) Jen by nesměl provázet pan "víceméně prakticky" :D

  • @miroslavahornofova3209

    @miroslavahornofova3209

    Жыл бұрын

    A mně se zrovna pan víceméně líbí, jeho výklad je zajímavý, je vidět, že ho to baví a zná toho spoustu, co ochotně předává. Určitě někdy důl navštívím, už teď se těším. 😊

  • @DalHrusk

    @DalHrusk

    7 ай бұрын

    Víceméně bych řekl, že prakticky většina lidí používá nějaká výstelková slova. Víceméně co je prakticky mnohem horší, když někdo dostane zadarmo všechno až pod nos a místo vděku se povyšuje.

  • @petrpetr4233

    @petrpetr4233

    4 ай бұрын

    @@DalHrusk Víceméně máte pravdu , znám jednoho co mu z mlada zůstalo říkat vole