Dřevostavba Zruč nad Sázavou 2/3: Hrubá stavba

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

V dnešním dílu na téma hrubá stavba, profese
www.nezavisly-stavebni-dozor.cz
Music:
Cheel-Anywhen You Say

Пікірлер: 37

  • @TV.AUTOPORADNA
    @TV.AUTOPORADNA7 ай бұрын

    Vse pekne udelan, pochvala

  • @malujgilife689
    @malujgilife6897 ай бұрын

    Dobrý deň, ako sa prosím nazýva ten rukáv na stiahnutie vody zo žlabov do odpadu? Vopred ďakujem za Vašu odpoveď a video, zase som o trochu múdrejší!

  • 7 ай бұрын

    eshop.wuerth.cz/Kategorie-produktu/Nahradni-svod/31461009010201.cyid/3146.cgid/cs/CZ/CZK/

  • @qizosvk
    @qizosvk7 ай бұрын

    ešte na žiadnej stavbe som nevidel predsadenu montáž okien. teraz som pozeral jedného robina, prerába si podkrovie a celkom rád vás spomína ;)

  • @pavelhusak3365

    @pavelhusak3365

    7 ай бұрын

    Já jsem si předsazenou montáž nechal udělat a byl s tím konstrukčně trochu problém. Hlavně s venkovními žaluziemi.

  • @OneTrueKing23
    @OneTrueKing237 ай бұрын

    Pane Šimku, proč u nás nestavíme jednoduší dřevostavby americkym stylem, tj. dreveny 2by4 frame, zip panel a tloukana lehci strecha? Obzvlast v dnesni dobe nedostupnosti bydleni mi prijdou ceske domy až zbytecně kvalitní a kvuli tomu drahé.

  • 7 ай бұрын

    ano, to je otázka proč tady nemůžete postavit (až na výjimky) třeba framing podobný tomu americkému, tj. KVH 40x140, ale jede 60x140 apod. Vnější OSB záklop nevyhoví a musí se se nahradit fermacellem nebo rigistabilem. hodně do toho totiž hází vidle naše požárněbezpečností normy.

  • @OneTrueKing23

    @OneTrueKing23

    7 ай бұрын

    @ mileniálové se tedy nemusí bát že shoří ve svém domě, protoze si ho kvuli regulacim nebudou moct dovolit. “I’m from the government and I’m here to help…”

  • @davidlopour2440
    @davidlopour24407 ай бұрын

    Pořád nechápu, proč se u nás staví dřevostavby, když cenový rozdíl mezi zděnou stavbou je max.10 procent, to například v USA je to víc jak 70procent, tam to má ekonomický smysl.. nehledě na to že dřevostavby jsou náročné na technologickou kázeň a každá chyba může mít fatální následky, a jsou velmi náchylné na poškození působením vlhkosti...

  • 7 ай бұрын

    tak třeba proč někdo kupuje elektroauta. Třeba, že tu Teslu má za 14 dní doma a nikomu nemusí smrdět pod nosem. I dřevostavbu máte postavenou do půlroku včetně základů a uhlíková stopa je akceptovatelná. Nemůžete všechno porovnávat přes peníze, to by si člověk takovou rekuperaci nebo venkovní žaluzie nedopřál:-)

  • @pavelhusak3365

    @pavelhusak3365

    7 ай бұрын

    @ Ačkoliv si sám stavím dřevostavbu, s tou akceptovatelnou uhlíkovou stopou si dovolím trochu nesouhlasit. Když vezmu v potaz, z jakých konstrukcí a materiálů se stavba RD celkově skládá, tak spousta věcí je v dřevostavbě nebo zděné stavbě stejná nebo podobná. Množství různých izolací, fólií, lepidel, pěn, nátěrů, hliníkových, kovových, keramických a plastových profilů a výrobků, atd., nečiní dřevostavbu extra ekologickou. Další věci, které ke každé stavbě patří- např. přípojky sítí, oplocení, příjezdové cesty, terasy, jsou také u obou druhů staveb stejné. Takže za mne je to spíš o osobním názoru a životním postoji než o úsporách a ekologii.

  • 7 ай бұрын

    jasně, ale jakmile postavíte vedle sebe dřevostavbu a to nejlíp difůzně otevřenou a vedle zděný dům, tak tam lítají desítky tun CO2 ve prospěch dřevostavby. Musíte pamatovat na to, že když ten strom roste těch min. 80 let tak CO2 jde do mínusu. Dá se říct, že taková hrubá stavba, čistý framing bez jakýchkoli dalších etap, bude mít uhlíkovou stopu v mínusech tun. Souihlas, že další etapy od střešní krytiny dále, jsou stejné jako se zděnou. @@pavelhusak3365

  • @bida1325

    @bida1325

    7 ай бұрын

    To je nekonečná diskuze , dřevostavba mi obecně nijak nevadí, ale jak je tady psáno musí to být sakra dobře udělané . Cenový rozdíl nebude dnes opravdu tak rozhodující jako kvalita provedení. Vždycky když vidím ty stovky metrů naplácané pásky jednu přes druhou , to nešťastné zabezpečování prostupů a další a další věci u kterých je potřeba dodržet pečlivost ( a že jsme za ty roky tady u p.Šimka viděli co i prověřené firmy dokáží) , tak si říkám , že když dřevostavbu , tak jedině udělat sám . :D Ono to platí podobně ale i u zděného domu . Já stavěl 2x sám , skoro všechno sám , naposledy se mi ale už v mých letech nechtělo dělat střechu , tak jsem si vzal firmu .......za týden jsem je vyhodil a střechu udělal taky. Vím, že málokdo si může dovolit strávit spoustu času stavěním svého bydlení , ale já stavět s firmou , tak bych tam musel posílat p.Šimka obden :D a to by asi vyšlo draho .

  • @davidfojtasek1558

    @davidfojtasek1558

    6 ай бұрын

    Uhlíková stopa neexistuje. Je to pouhý blábol!!! Jinak mě dřevostavba vyšla na víc než zděná. Byla to sendvičová konstrukce 😉

  • @jirimitacek4286
    @jirimitacek42867 ай бұрын

    Trochu se přeskočila k-ce, což je škoda, pak se těžko posuzuje celkový stav. Za mě je to velice rozpačitý výsledek. Některé použité věci jsou solidní nadstandard ale jako celek je to zvláštní. O tom co si myslím o EPS fasádě na dřevostavbě se zmiňovat nemusím. Tady v tom kanálu jsem neviděl jediný kvalitní návrh. Ale nechápu to chaoticky vedenou elektřinu. To je jednou bude pěkně upravovat. :-) Nechápu význam odvětrání základů v 220x50 když to evidentně vedle šlo udělat napřímo v kulatém průřezu. Co je ten třetí odpad- červená krabička? To neznám.

  • @SCOUTcz

    @SCOUTcz

    7 ай бұрын

    Červená krabička je podomítkový sifon

  • @markolepsie2007

    @markolepsie2007

    7 ай бұрын

    Musíte ale chápat, že mnoha lidem je jedno, co vy si myslíte o zateplováku z polystyrenu... Těch 220x50 odpovídá 100-125mm potrubí, které se používá běžně. Zásadní vliv na radon má izolace. Jinak tenhle kanál cením hlavně proto, že ukazuje realitu. Realitu různých objednatelů a různých dodavatelů.

  • 7 ай бұрын

    toto: www.siko.cz/sifon-prackovy-podomitkovy-alca-pro-2-spotrebice-nerez-dn40-a-dn50aps6/p/APS6?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA9ourBhAVEiwA3L5RFiIX4UGJNuW0HODo9iam5qxs4ealR2hRdOOjJckGIN9_30IAKwPhlBoCd3QQAvD_BwE

  • @lubosjanek455
    @lubosjanek4557 ай бұрын

    Škoda té difuzně uzavřené konstrukce, jinak pěkná stavba..

  • @markolepsie2007

    @markolepsie2007

    7 ай бұрын

    Proč? Pokud hodí alespoň lokální rekuperace do kuchyně a koupelny, bude to lepší jak otevřený systém bez rekuperace...

  • @David-wt4rh

    @David-wt4rh

    7 ай бұрын

    Ne každý chce, aby mu vlhkost procházela konstrukcí.

  • @Skrisa017
    @Skrisa0177 ай бұрын

    Škoda těch totál na hovno oken a ten Portál dávám mu 2 roky 😢😢

  • @IamDanielDinner
    @IamDanielDinner7 ай бұрын

    Lidi dneska dají několik milionů za barák a nedají si na fasádu aspoň 20cm izolantu, přijde mi to strašná škoda, přitom ten cenový rozdíl už je relativně nula. Na barák máme naprojektovano cca 37cm a přijde mi to dneska tak nějak ok.

  • @markolepsie2007

    @markolepsie2007

    7 ай бұрын

    Tuhle hlášku, že cenový rozdíl už není velký, ale postupně slyšíte u všeho. Takže nakonec to může být bez problému třetina ceny domu... Navíc ne každý chce, nebo má na to, stavět pasivní dům.

  • @IamDanielDinner

    @IamDanielDinner

    7 ай бұрын

    @@markolepsie2007 proto má člověk priority. A pokud stavím barák tak jedna z nich je že chci co nejnižší náklady (ať třeba nemusím brečet že jsou drahé energie a já na ně nemám). Takže pokud mám na ezs, tak mám i těch 50k na dalších 5-10cm izolace. Případně Hypotéku to zvýší o pár korun, ale měsíční náklady budou podstatně nižší. Třeba vůbec nechápu jak to někdo mohl hodit s takovymi tepelnymy mosty jako tady za kastliky, to je o pruser.

  • @markolepsie2007

    @markolepsie2007

    7 ай бұрын

    @@IamDanielDinner Ale já celkem chápu váš pohled, ale ne každý má stejný a nebo si může stejný dovolit... Kdo na něj má a chce pasivní dům, ten si ho pořídí. Kdo ne, pořídí jiný dům... Osobně dávám přednost vyvážení vlastností, před naddimenzováním jedné části.

  • @IamDanielDinner

    @IamDanielDinner

    7 ай бұрын

    @@markolepsie2007 ale to je právě to že by měl vyvážit ty vlastnosti. Mít dům parametrove někdy do 2005 je smutné, zvlášť za dnešní částky. A pokud chci ušetřit tak právě proto tam těch pár cm přidám. Radši nechci vědět co je ve stropě. 20cm fakt není pasiv, zvlášť ne dneska.

  • 7 ай бұрын

    no s 37cm , to už padne něco za kotvící materiál. U dřevostaveb díky izolantu v nosné stěně, jste s 20 cm cm fasádniho izolantu v pasivu. je to vždy otázka příplatku, nedávno jsem řešil jestli u domu 100m2 užitné plochy dát místo 150 mm eps ->200mm. FIrma chtěla 50 tisíc. Kč navíc. Lehkým propočtem při stávajících cenách vycházela návratnost na 20 let. Takže cenový rozdíl není nula, resp. v nákupu EPS nějaká tisícovka bude, ale zde platí pravidlo, že když vícepráce, tak firma chce na nich především vydělat.

Келесі