Czy możesz zmienić zawód z nietechnicznej roli na Data Scientist? | Zbigniew Pioch

Zbyszek Pioch / Data Scientist / DataWorkshop
​​Szkolenie w DataWorkshop:
👉 Python dla ML - bit.ly/3j3KwOf
👉 Statystyka - bit.ly/3XGj2gy
👉 Praktyczne uczenie maszynowe - bit.ly/3WFEsZV
👉 NLP - bit.ly/3WEYZ0v
👉 Time Series - bit.ly/3XY8BEF
👉 DWClub - bit.ly/3XXiIcY
Opis
Jako osoba, która większość swojej kariery zawodowej spędziła na stanowiskach "miękkich" i administracyjnych (np. jako kierownik projektu lub kierownik ds. inwentaryzacji), zadałem sobie wiele pytań: "czy można zmienić zawód na bardziej techniczny? A nawet jeśli tak, to jakim kosztem i czy jest to możliwe dla mnie?". I przez długi czas odpowiedź, której udzieliłem, brzmiała: "Nie, nie będę w stanie tego zrobić".
Podczas tej prezentacji podzielę się moimi doświadczeniami z przejścia (które trwało około 1,5 roku) do roli Data Science. W skrócie opiszę swoją podróż i sposób, w jaki dotarłem do miejsca, w którym jestem teraz. Powiem też kilka słów o rzeczach, które były i nadal są dla mnie wyzwaniami, co utrudniało mój postęp, co by mi pomogło, co bym zmienił, gdybym mógł cofnąć czas.

Пікірлер: 11

  • @DarkousPL
    @DarkousPL4 жыл бұрын

    Co do wątpliwości jakie miałeś - jakbym słyszał o sobie w trakcie nauki Pythona jak i ogólnie programowania :D

  • @jpik2
    @jpik24 жыл бұрын

    Bardzo fajna prezentacja, bardzo. Dziękuję i pozdrawiam!

  • @ZbyszekPioch90

    @ZbyszekPioch90

    4 жыл бұрын

    Dzięki Paweł :)

  • @arassVip
    @arassVip4 жыл бұрын

    Czegoś tak tragicznego dawno nie słyszałem. Dzieci w szkole na konkursach recytatorskich wyrażają więcej... One mówią z emocjami, które słychać. Moja teza (może błędna) mówi o człowieku z filmu, że całość wypowiedzi to tekst wyuczony na pamięć i powtarzany wielokrotnie. Nie ma tutaj typowego "eeeeee" "yyyyyyy" miedzy słowami. Jeśli coś poszło nie tak (z pamięcią tekstu) tego nie usłyszymy.

  • @ZbyszekPioch90

    @ZbyszekPioch90

    4 жыл бұрын

    Dziękuję za Twój feedback :). Zgadzam się z Tobą - okazywanie emocji na scenie to obszar, w którym wciąż kuleję :( i nadal wiele nauki przede mną. Twoja wypowiedź tym bardziej upewniła mnie w tym, że powinienem ten obszar mocniej doszlifować. Ćwiczyłem prezentację kilka razy przed tym wystąpieniem, natomiast nie uczyłem się jej na pamięć (z wyjątkiem kilku zdań, które chciałem powiedzieć). W wielu miejscach improwizowałem i jeśli wygląda to na wyuczone na pamięć to oznacza, że z płynnością przekazu jest u mnie całkiem nieźle :). Jeśli chodzi o brak "yyyy" albo "eeee" - bardzo wiele godzin poświęciłem (nie tylko przed tym wystąpieniem) na to, żeby oduczyć się wymawiania tych wyrażeń. Dlatego cieszy mnie, że zostało to zauważone, bo to oznacza że ten trening się zwraca :).

  • @arassVip

    @arassVip

    4 жыл бұрын

    @@ZbyszekPioch90 Gorąco polecam obejrzeć "Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk" kzread.info/dash/bejne/hntovKOAns-2f7w.html

  • @ZbyszekPioch90

    @ZbyszekPioch90

    4 жыл бұрын

    @@arassVip Wysoka poprzeczka. I też sporo inspirującego materiału. Dzięki :).

  • @martas3885

    @martas3885

    4 жыл бұрын

    W moim odczuciu chwała mówcy za to, że nie ma tych dźwięków namysłu w wypowiedzi. Na każdym seminarium dotyczącym pracy magisterskiej powtarzano nam, że nie można w taki sposób prezentować. Nie słucham takich wystąpień, żeby współczuć mówcy, że pewnie się stresuje i się nie przygotował, ale żeby dowiedzieć się jak najwięcej na temat przedstawiony w tytule. W momencie, kiedy Zbyszek mówił o wątpliwościach, dało się odczuć gonitwę myśli i zagubienie, czyli przekazał emocje jakie towarzyszyły mu w czasie podejmowania decyzji. Gratulacje za wystąpienie i przekazaną treść. Dzięki!

  • @ZbyszekPioch90

    @ZbyszekPioch90

    4 жыл бұрын

    @@martas3885 Dzięki Marta :)