Cytaty Maksymilian Kolbe "Wszystko się skończy, więc...". Człowiek, który oddał życie za bliźniego.

Maksymilian Maria Kolbe ( Rajmund Kolbe) urodzony 1894 r. w Zduńskiej Woli. Miał szeroki zakres zainteresowań ukończył z doktoratem filozofię i teologię. Interesowała go również matematyka i fizyka.
W 1915 r. złożył wniosek w urzędzie patentowym na wynalazek “eteroplanu”, był to aparat pozwalający podróżować w kosmosie, pojazd międzyplanetarny, oparty na zasadzie trójczłonowej rakiety nośnej.
Zakonnik franciszkański, męczennik, założył klasztory w Niepokalanowie i Nagasaki zwany “japońskim Niepokalanowem”.
9 sierpnia w 1945 r. Amerykanie podczas II wojny światowej zrzucili bombę atomową na japońskie miasto. W wyniku wybuchu śmierć poniosło ok. 75 tysięcy ludzi. Bomba zniszczyła połowę miasta. Klasztor, który znajdował się 6 km epicentrum wybuchu nie został prawie w ogóle zniszczony.
00:00 Cytat o morzu, burzy i pokoju
00:32 Cytat o doskonałości, źródle, szczęściu
00:51 List do mamy
01:32 Poświęcenie życia
01:47 Cierpienie, a szczęście
02:05 Modlitwa i samotność
02:16 Maryja i Jezus Chrystus
02:45 Cytat o byciu lepszym
02:46 Cytat o Bogu
03:13 Cytat o miłości, wartości i wiedzy
03:29 Cytat o masonach i wielkich tego świata
04:33 Cytat o kościele i mediach
04:48 Modlitwa
05:00 Cytaty o byciu świętym i własnej woli
05:19 Cytaty o zbawieniu
05:46 Wiedza i szatani
06:08 Cytaty o miłości i wiedzy
06:27 Cytaty o wierze i prawdzie
06:49 Cytat o dążeniu do szczęścia i Boga
07:05 Matka najświętsza, chwała, zakończenie i wybór cytatu
Swoje obowiązki pełnił w różnych krajach zarówno w Polsce (m.in. w Krakowie, gdzie studiował i wykładał), Japonii, w Rzymie, gdzie został wyświęcony na kapłana, a także na Ukrainie w mieście Lwów.
Jako przedstawiciel „Małego Dziennika” był członkiem Rady Naczelnej Polskiego Związku Wydawców Dzienników i Czasopism. Był również wybrany do jego zarządu. W Niepokalanowie swego czasu najliczniejszym klasztorze na świecie wydawał pismo przeniesione z Grodna “Rycerze niepokalanej”. W swojej posłudze misyjnej podróżował po dalekim wschodzie, odwiedził również Szanghaj, gdzie nie powiodło mu się założenie kolejnego klasztoru.
Był założycielem i redaktorem “Biuletynu Misyjnego”.
W 1971 r. został beatyfikowany przez Papieża, a w 1982 r. kanonizowany.
W 1931-1936 r. Był misjonarzem w Japonii. W czasie wojny więziony w obozie w Łambinowicach, Amitz i Auschwitz, gdzie zgłosił się sam zamiast jednego z wyznaczonych współwięźniów na śmierć.
Ojciec Kolbe zmarł 14 sierpnia 1941 r. zabity zastrzykiem trucizny fenolu w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.
Gdy burza spotyka okręt na morzu, okręt nie staje, nie szarpie się, ale spokojnie płynie dalej. Podobnie i my - gdy burza w duszy naszej szaleje, nie szarpmy się, nie traćmy pokoju, ale wpatrzeni w niepokalaną, z całą ufnością idźmy naprzód!
Dobrze spełniać to co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie.
Nie zmogą nas te cierpienia, tylko przetopią i zahartują. Wielkich potrzeba ofiar naszych, aby okupić szczęście i pokojowe życie tych, co po nas będą.
Spróbuj uciekać się do niej, jak małe dziecię do ukochanej najlepszej matki, choćby tylko wzywając Jej świętego imienia „Maryja” ustami czy sercem w trudnościach życia, ciemnościach i słabościach ducha, a przekonasz się, co może Maryja i kim jest Jej Syn, Jezus Chrystus.
Nie każde poznanie jest pożyteczne. Dużo ludzi poświęca się naukom, jak przyrodoznawstwu. A jednak nie można powiedzieć, że wszyscy się zbawili, mimo dużego poznania dzieł Bożych.
Wiedza nadyma i o tyle jest pożyteczna, o ile służy miłości.
Wszystko się skończy, więc i cierpienia się skończą. Droga chwały, to droga krzyża. Matka Najświętsza z nami, Ona nam zawsze pomaga.
Moja Kochana Mamo, Pod koniec miesiąca maja przyjechałem z transportem do obozu w Oświęcimiu. U mnie jest wszystko dobrze. Kochana Mamo, bądź spokojna o mnie i o moje zdrowie, gdyż dobry Bóg jest na każdym miejscu i z wielką miłością pamięta o wszystkich i o wszystkim. Byłoby dobrze przed moim następnym listem nie pisać do mnie, ponieważ nie wiem, jak długo tu pozostanę. Z serdecznymi pozdrowieniami i pocałunkami.
Ciekawostki:
Miał trzech braci jeden z nich Józef również był franciszkaninem Po powrocie do Polski z Japonii zafascynowany nowymi technologiami uruchomił elektrownie w Niepokalanowie, wprowadził dalekopis, miał pomysły budowy telewizji, studia filmowego a nawet lotniska. Był krótkofalowcem, uruchomił też radiostację działającą na terenie całego kraju. Pod jego przewodnictwem klasztor w Niepokalanowie był
największy na świecie. Rodzice Maksymiliana Kolbe należeli do Trzeciego zakonu św. Franciszka.
Zapraszam na stronę:
ponadczasowecytaty.pl/
Zachęcam do obejrzenia cytatów Victora Frankla, który również
przebywał w obozie zagłady.
• Cytaty o tożsamości i ...
Cytaty Maksymilian Kolbe "Wszystko się skończy, więc". Człowiek, który oddał życie za bliźniego w Auschwitz-Birkenau.
Dziękuję :)

Пікірлер: 21

    Келесі