Co ZROZUMIAŁEM, gdy zostałem MILIONEREM? | Kuba Midel | UWAGA KONKURS

⚠️ Już dziś zamów książkę Kuby Midela Sztuka Równowagi Finansowej na bit.ly/2MBv8oe
👉 Subskrybuj nasz kanał: bit.ly/subujprzygody
👉 Współpraca: ppmedia.pl lub kontakt@przygodyprzedsiebiorcow.pl
👉 Grupa Przygody Przedsiębiorców: bit.ly/2nykKoA
👉 Fanpage Przygody Przedsiębiorców: bit.ly/2nyhae9
👉 Instagram PP: bit.ly/2nK72ib
🔊 Jesteśmy dostępni w formie podcastów: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud.
✅ (Sprawdź spis treści poniżej) ⬇️⬇️⬇️
Gościem 49 odcinka jest Kuba Midel !
Kuba Midel - przedsiębiorca, rentier oraz sportowiec. Człowiek wielu talentów, który porzucił naukę na rzecz rozkręcania biznesu. Organizuje szkolenia oraz konsultacje indywidualne, podczas których pomaga ludziom odnaleźć motywację do działania na rynku biznesowym. Doświadczenie zdobyte poprzez działalność w sporcie wykorzystuje w zadaniach, których się podejmuje. Zapraszamy do zapoznania się z historią Kuby Midla.
🙏 Partnerzy kanału:
✅ 3QQ - goo.gl/uqW4zT - Inwestycje w dochód pasywny z nieruchomości
✅ Gonito - goo.gl/t1e4Bz - Twoja droga na Amazon
✅ Polrentier - goo.gl/Pc8R9j - W końcu skuteczne ubezpieczenia
✅ DerreD - goo.gl/e4cZ2S - Męskie szycie na miarę
Chcąc skorzystać z usług naszych partnerów zachęcamy do skorzystania z hasła "Przygody Przedsiębiorców". Dzięki temu... Zyskacie :)
3:29 - Pytania od widzów
9:30 - Co Kuba myśli o swoich dotychczasowych osiągnięciach?
16:26 - W jaki sposób psychicznie, Kuba był w stanie sobie poradzić z tym, że otoczenie nie było wspierające?
20:10 - Jak zachowywało się otoczenie, trochę dalsze - przyjaciele, znajomi - w sytuacji gdy dowiadywali się o tym jaki biznes Kuba chce rozkręcić?
23:38 - Czy Kuba uderzyła do głowy woda sodowa w czasach prowadzenia biznesu odzieżowego?
29:09 - Czy Kuba w swoich działaniach skupia się na jednej rzeczy czy potrafi realizować kilka projektów na raz?
33:10 - Jakie lifehacki stosuje Kuba, że jest ponadprzeciętnie skuteczny?
39:02 - Dlaczego systemowi państwa nie zależy na przedsiębiorcach?
46:04 - Jak to jest być rentierem?
53:56 - KONKURS :)
🔊 PS.
Przypominamy o tym, że nasze materiały są już dostępne w postaci podcastu :)
✅ iOS: Przygody Przedsiębiorców w aplikacji Podcasty
✅ Android: Przygody Przedsiębiorców w aplikacji Google Podcasts
✅ Spotify oraz SoundCloud
✅ Kanał Kuby: tinyurl.com/yctg7s7u
✅ Strona Kuby: kubamidel.pl
--
✅ Prowadzący: / a.gorzycki
✅ Produkcja: / bartoszkolanek
✅ Instagram PP: przygodyprz...
✅ Lektor: Mateusz Górski - / mateusz.gorski.14
✅ Miejsce nagrań: Bydgoskie Centrum Finansowe - bcfestate.pl/
✅ Wyposażenie meblowe studia: wuteh.com.pl/showroom-bydgoszcz/
✅ Scenografia i wsparcie techniczne: blackfish.pl/
#przedsiębiorczość #wydawanie #zarabianie

Пікірлер: 1 800

  • @KubaMidel
    @KubaMidel4 жыл бұрын

    Jeszcze raz dziękuję za udział w programie. Pozdrowienia dla prowadzących i widzów. Rozstrzygnięcie konkursu i nagroda wkrótce. Najlepszego dla Was!

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki Kuba!

  • @fake19535

    @fake19535

    4 жыл бұрын

    Najszczerszy Twój materiał jaki widziałem.

  • @arturpluchrat7267

    @arturpluchrat7267

    4 жыл бұрын

    Chyba najlepszy wywiad z Twoją osobą Kuba. Twoje przemyślenia są bardzo podobne do moich, do tego szczerość w tym wszystkim sprawia, że naprawdę nie żałuję ani jednej minuty obejrzanego nagrania.

  • @kasiacicha8838

    @kasiacicha8838

    4 жыл бұрын

    @@franco5032 yy

  • @Matt077

    @Matt077

    4 жыл бұрын

    Witam, prowadzę biznes razem z ojcem I pierwszy raz widzę wywiad w którym przedsiębiorca czuje się tak jak ja . Ten ciągły stres żeby na koniec miesiąca znowu zobaczyć że 90 % pochłonęły koszty .

  • @BiPi222
    @BiPi2224 жыл бұрын

    Ja tak straciłam męża pracoholika. Nic nie było ważne, tylko praca, dzieci pytały, kiedy zobaczą tatę, kiedy da buziaka na dobranoc. Przenosił nerwy do domu. Mam jeszcze dziurę w parapecie, tak darł się przez słuchawkę odbierając służbowy telefon, uderzył ręką i złamał parapet. Non stop na adrenalinie. Odszedł do 15lat młodszej dziewczyny, która zaprwne na razie będzie tolerować jego zachowanie. Jakakolwiek próba rozmowy z nim dawała tyle, że stwierdził, że nic nie zmieni, bo praca go kręci. Inżynier tak jak ja. Nie mamy pełnej rodziny, za to chociaż spokój. W końcu mam czas, aby skupić się na sobie, bo w tamtym układzie liczył się tylko on. Właśnie zakłdam mój pierwszy biznes, moje wielkie marzenie, oparty na pasji, dlatego trafiłam przypadkiem na ten materiał. Nie wiem, czy wypali, ale chcę spróbować. Aby zrozumieć problem pracoholizmu trzeba być trochę krytycznym wobec siebie. Ten Pan to zrozumiał, brawo.

  • @renataoleszczuk7149

    @renataoleszczuk7149

    3 жыл бұрын

    Były nerwy, bo Cię zdradzał a nie dlatego, że był pracoholikiem. Mój mąż zachowywał się podobnie, praca, nerwy, powroty po 12h pracy, ciągle zmęczony, ciągle nieobecny, jak nie ciałem, to duchem, ciągle sns'y z pracy. I...... kto by pomyślał, że za tym wszystkim stoi nie praca, tylko inna kobieta. Hmmmmm kto by pomyślał? Otóż ja :), wywaliłam z domu, z marnym skutkiem, bo nie poszedł, ale od tego momentu, jak nie dałam mu wyboru, tylko wystawilam za drzwi i stał oniemiały, nagle... pracuje po 9h, jest miły, uśmiechnięty, zadowolony. Czy nadal jest pracoholikiem? Jest, tyle, że miłym.

  • @BiPi222

    @BiPi222

    3 жыл бұрын

    @@renataoleszczuk7149 nigdy nie wybaczyłabym zdrady. Ja jestem teraz szczęśliwa, pozdrawiam.

  • @Greg_8507

    @Greg_8507

    2 жыл бұрын

    @@BiPi222 i jak poszlo z biznesem?

  • @filipp439

    @filipp439

    Ай бұрын

    ​​@@Greg_8507chyba nie wyszlo bo cos sie nie nie odzywa😂

  • @dispertube
    @dispertube4 жыл бұрын

    Jestem w szoku że większość komentujących nie dość, że nie ma dochodu pasywnego to jeszcze podało kwoty które pewnie co minutę są inne. Nie ma czegoś takiego jak ilość pieniędzy, które dają szczęście. Szczęście to robić coś co się lubi, kocha i czerpie z tego przyjemność. Sporo osób choruje na szczęście w pieniądzu. Jeżeli czujesz, że będziesz szczęśliwy mając jakąś ilość pieniędzy to jesteś w błędzie. Pieniądze są efektem drogi, którą idziemy. Powinny być dodatkiem a nie celem samym w sobie. Życzę wam jak najwięcej pieniędzy, niech was uszczęśliwiają tak jak mnie.

  • @partnercom
    @partnercom4 жыл бұрын

    Wg mnie każdy powinien mieć tyle przychodu pasywnego, zdrowia, miłości, dobrej pogody I wszystkiego co najlepsze, żeby móc każdego dnia po przebudzeniu się powiedzieć sobie w pelni szczerze i zasłużenie: "Kocham się swoje życie". I tego właśnie nam wszystkim życzę. :)

  • @J.J147

    @J.J147

    2 жыл бұрын

    Dlatego Ty za te słowa, jesteś lub będziesz szczęśliwy w dostatku szeroko pojętym. Wiem to...

  • @partnercom

    @partnercom

    2 жыл бұрын

    @@J.J147 Dziękuję, pracuję nad tym. Tobie również wszystkiego co najlepsze! 😊

  • @sophieandjuliapl7406
    @sophieandjuliapl74064 жыл бұрын

    Odpowiedź: zakładając, że praca ma być przyjemnością dochód pasywny powinien wynosić tyle i koszty życia danej osoby/rodziny. Natomiast wtedy dochód z pracy będzie można traktować jako gotówkę na inwestycję/rozrywki. U mnie obecnie dochód pasywny miałby wynosić 6 tys. / mies.

  • @scjut
    @scjut4 жыл бұрын

    Wg mnie 30k miesięcznie pozwoli Ci na spokojne życie + posiadanie buforu na nieprzewidziane wydatki tj zakup nowego samochodu w razie utraty poprzedniego, bardziej specjalistyczne leczenie w kraju lub inne sytuacje wynikające z życia, posiadania rodziny (tej bliższej i dalszej) Uważam, że niższe kwoty nie pozwalają ponadto na faktyczne realizowanie swoich marzeń i uprawianie pasji/hobby, gdyż człowiek będzie w dalszym ciągu miał "z tyłu głowy", że nie może sobie pozwolić na to i w 100% się temu oddać, gdyż może w pewnym momencie, przy zbiegu niefartownych zdarzeń utracić stabilność do której przecież tak namiętnie dążył i dla której odważył sie przestać wypruwać żyły prowadząc, jak to p. Kuba trafnie ujął biznes, który z dnia na dzień może utonąć jak statek. Pozdro z Łodzi!

  • @Dropshipingpl
    @Dropshipingpl4 жыл бұрын

    W dobie szkoleń i mówienia, że możesz wszystko, że jest wspaniale, You can do itp, propaganda sukcesu....... W końcu ktoś, kto wie o czym mówi jak jest na prawdę ! Szacun dłuuugo szukałem tak prawdziwego wywiadu ! DZIĘKUJEMY! Niech młodzi ludzie i przedsiębiorcy posłuchają co Pan Kuba opowiada !

  • @prepsho5007
    @prepsho50074 жыл бұрын

    Co za gość! Fajnie że można poznać takich ludzi. Jako szaraczek z wyboru widząc kogoś bogatego mogę pomyślę haa, należy mu się, spoko gość! Bez zazdrości

  • @maksbaranowski8410
    @maksbaranowski84104 жыл бұрын

    Super wartościowa rozmowa. W tym wywiadzie Kuba Midel otworzył się bardziej niż w Bentleyu, czy w autorskiej Akademii bogactwa. Świetna robota prowadzącego. Zadał oszczędne pytania i stworzył przestrzeń na odpowiedź. Mistrzostwo. Nie oglądam, tylko słucham, więc trudno mi docenić studio i swiatło. Słucha się rewelacyjnie. Czuć sympatię i szacunek wzajemny obu panów. Rozmowa prowadzona w doskonały rytmie. Chciałbym dowiedzieć się więcej, co Kuba myśli o edukacji w Polsce, np. jak uczyć przedsiębiorczości w szkole, od jakiego wieku i czy np. naucza swoje dzieci. Dla mnie bardzo ważna jest przyszłość potomstwa. Co można zrobić, by naprawić system kształcenia? Co powinno być punktem odniesienia (rynek, system fiński)? Czy kształcić dzieci wyłącznie na rentierów lub kierowników? Czy uczyć przedsiębiorczości i sprzedaży na amazonie? Czy może tworzyć grupy znajomych i uczyć dzieci we własnym zakresie (angielskiego, judo, fizyki, muzyki i handlu), biegać do parku na kasztany, do muzeów na warsztaty plastyczne, chodzić na koncerty, do Luwru, i mieć wywalone na szkołę publiczną? Mój pomysł to stworzyć coś wspólnie z dziećmi i sprzedawać. Dać im poczucie, że mogą kształtować rzeczywistość- wymyślać produkt, rozmawiać z klientem, negocjować i rozwiązywać różne problemy po drodze. Mam wizję takiego eksperymentu. Na razie codziennie spędzam czas z dziećmi i razem tworzymy różne koncepcje i przedmioty. Zapowiada się dobra zabawa. Kuba, jakie jest Twoje zdanie? Od czego zacząłbyś naukę przedsiębiorczości (dla dzieci)? Chętnie spotkam się i porozmawiam. Wydaję średnio 8200 zł/msc (rodzina 2+2), z czego żarcie- 3000, mieszkanie, media, transport- 1800, zajęcia dla dzieci (basen, książki, lego etc.)- 2000, sytuacje awaryjne (lekarz, sprzęt rehab)- 1400. Dodatkowo liczę około 1500 zł na inwestycje. Mieszkam w Łodzi. Podobny budżet do mojego można wykręcić w większości miast w Polsce. Zatem moja odpowiedź na pytanie konkursowe to dochód (rentierski) 9700 zł/msc. Pozdrawiam

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki za tyle ciepłych słów!! :) :)

  • @KatarzynaRogalskaWasilewska
    @KatarzynaRogalskaWasilewska4 жыл бұрын

    Kolejny świetny wywiad. Zaszokował mnie fakt, że w każdym niemal temacie mam taki sam punkt widzenia jak Pan Jakub :) Odpowiedź konkursowa : 25.000 zł. Zakładając przeliczenie na 2 osoby. W tym: * 3.000 zł koszty mieszkaniowe, rachunki typu prąd, telefon, utrzymanie samochodu, inne. (Uwzględniając również wydatki poczyniane tylko 2x w roku, np. ogrodnik) * 3.000 zł koszt wyżywienia * 1.000 zł usługi (fryzjer, kosmetyczka, masażyska, przewóz, 2.000 zł rozwój i zdrowie (siłownia, spa, kursy i szkolenia) * 2.000 zł podróże, wycieczki, opera, teatr, inne * 2.000 zł odzież, obuwie, dodatki, drobne zachcianki sprzętowe) * 2.000 zł budżet remontowy w razie ewentualnych napraw lub też zakupu drobniejszych rzeczy * 10.000 zł emerytura. 10.000 zł. Wygodna opcja bez szaleństw. Opcja minimalistyczna z okrojonymi kosztami, zakładając mieszkanie poza dużymi aglomeracjami miejskimi oraz gdy jest się już "urządzonym".

  • 4 жыл бұрын

    Hej Kasia! Dzięki za tak szczegółowy komentarz :). Co robisz zawodowo?

  • @KatarzynaRogalskaWasilewska

    @KatarzynaRogalskaWasilewska

    4 жыл бұрын

    @ Jestem przedsiębiorcą na urlopie. ;)

  • @mapo6992
    @mapo69924 жыл бұрын

    Szok! Pan Kuba poruszył kilka ciekawych tematów bez koloryzowania. Wydawało się, że będzie kolejny film z cyklu 'możesz wszystko'. Dziękuje. Pozdrawiam.

  • @piotrpachla6445
    @piotrpachla64454 жыл бұрын

    Ależ to był świetny wywiad. Super się słuchali kulturalnej wymiany poglądów oraz morza przydatnej wiedzy.

  • @alaniemieckota
    @alaniemieckota4 жыл бұрын

    chu$545j z konkursem, dawka wiedzy i doświadczenia taka, że czacha dymi. Jak słuchałem to przestałem oddychać.

  • 4 жыл бұрын

    Dobry koment ;)

  • @cezarykujawski9758

    @cezarykujawski9758

    4 жыл бұрын

    Ala nic dodać nic ująć. Masz rację.

  • @szymonlandowski8224
    @szymonlandowski82244 жыл бұрын

    Moim zdaniem bardzo trudno określić kwotę jednak uważam ,że aby określić pułap tego dochodu należy zastanowić się nad swoimi miesięcznymi wydatkami i obliczyć ile one wynoszą natomiast dochód pasywny to powinno być co najmniej 120% naszych miesięcznych wydatków. Czyli np. jeśli nasze koszty życia wynoszą 5000 to do spokojnego życia potrzebujemy 6 tyś dochodu pasywnego. Ta nadwyżka zapewnia nam spokojne życie , ponieważ kiedy nasz dochód pasywny= z miesięcznymi wydatkami to pojawia się pewien niepokój .

  • @Anciencieq
    @Anciencieq4 жыл бұрын

    Odpowiedź jest prosta: powinno się zarabiać pasywnie więcej aniżeli się wydaje.

  • @angelikakopaczewska8325
    @angelikakopaczewska83254 жыл бұрын

    Wow! Ten wywiad to po prostu mistrzostwo świata: taka dawka wiedzy, jaką normalnie, na własnym doświadczeniu, zbierałabym przez długie lata. Bardzo dziękuję za szczerość. Szczególnie ważne było dla mnie stwierdzenie, że państwo nie wspiera przedsiębiorców. Ja mam swoją firmę od niedawna, to jednoosobowa działalność, więc teoretycznie powinno być łatwo. Problemy zaczęły się jeszcze przed założeniem firmy, gdy starałam się o dofinansowanie. Te wszystkie wymogi, ilość bzdurnych dokumentów do wypełnienia, brak pomocy ze strony urzędników, fakt, że nie mogłabym wykorzystać tych pieniędzy na książki i szkolenia - to sprawiło, że już na początku mi się wszystkiego odechciało. Postanowiłam zatem ładnie podziękować i otworzyłam działalność bez żadnej pomocy, bez spowiadania się z wydania każdej złotówki. Niestety kolejne problemy pojawiły się wraz z rozwojem działalności. Chodziłam po urzędach i szukałam odpowiedzi na moje pytanie (które dla tych osób powinny być oczywiste) i odsyłano mnie od jednego urzędnika do drugiego. Nikt nic nie wiedział, nie mieli pewności w podstawowych kwestiach, nie potrafili doradzić. Darmowa porada prawna? Tak, ale zanim założysz działalność. Później to się bujaj i finansuj z własnej kieszeni. Druga kwestia, która niezwykle mnie poruszyła, to opowieść o szczęściu, zdrowiu i o tym, że przedsiębiorca tak naprawdę nigdy nie wychodzi z pracy. Mam 23 lata, a już sama tego doświadczyłam. Idziesz na urodziny do cioci, rozmawiasz z rodziną, ale w głowie układasz już plan działania na następny dzień. Pracujesz od samego rana do późnych godzin wieczornych, a gdy już zasypiasz, to budzisz się co pół godziny, bo myśli o Twojej firmie nie dają Ci spać - u mnie często była to kwestia ekscytacji, bo chciałam już wstawać, robić więcej i więcej. W końcu sama ogarnęłam, że muszę coś z tym zrobić, bo inaczej skończę z siwą głową i zawałem jeszcze przed trzydziestką. A odpowiadając na pytanie konkursowe: jestem osobą, którą zawsze interesowała ponadprzeciętność. Wiem, jak to brzmi, spokojnie. :) Ale wydawało mi się, że moim przeznaczeniem jest posiadanie ogromnych pieniędzy. Już jako nastolatka, kiedy większość znajomych uważała, że zarabianie 5 tys miesięcznie będzie spełnieniem ich marzeń, czułam, że chcę - i mogę - mierzyć znacznie wyżej. I co? Skończyłam studia (swoją drogą - zupełnie zbędne), otworzyłam firmę i zobaczyłam, jak wygląda rzeczywistość. Zrozumiałam, co musiałabym robić, żeby osiągnąć te pieniądze, o których kiedyś marzyłam. To nie tak, że przestałam o tym myśleć. Nadal mam to w głowie i będę dążyć do jak największych zarobków, żeby móc powiększać swoją kolumnę dochodów pasywnych. Ale wszystko w swoim tempie, bez zarzynania się dzień i noc. Co jest najśmieszniejsze, zauważyłam, że obecnie do spokojnego i szczęśliwego życia wystarcza nam 5 tys zł na dwie osoby (ja i narzeczony). Może nie są to pieniądze, dzięki którym można kilka razy w roku wyjechać na tropikalne wakacje, ale wcale tego teraz nie potrzebujemy. Spokojnie starcza na wszystkie podstawowe rzeczy, przy czym wcale nie oszczędzamy na jedzeniu czy inwestowaniu w siebie i swoją wiedzę.

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki za ten komentarz i za to, że jesteś tutaj z nami!

  • @MsRedrrum
    @MsRedrrum4 жыл бұрын

    Podobał mi się wywiad, Pan Kuba jest bardzo naturalny i prawdziwy. Odpowiedź konkursowa: "to zależy" :)

  • @pawewierzchon2861
    @pawewierzchon28614 жыл бұрын

    1400 komentarzy 200k wyświetleń ten wywiad mówi sam za siebie. Mocny wywiad, a gdy odsłuchiwałem a odsłuchuje, gdy robię rutynowe czynności na komputerze, aż musiałem się parę razy zatrzymać. Kuba trafił w sedno przedsiębiorczości brawo !

  • @Enlinado
    @Enlinado4 жыл бұрын

    Warto przybrać sobie jakieś proste zasady: tyle procent na "to", tyle na "tamto" i starać się tego trzymać. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić ile, bo dla każdego będzie to inaczej. Dla jednego rozrywką jest siłownia, dla innego książki, dla innego konsola. Na pewno warto minimum 10% odłożyć na oszczędności. Nieprzewidziane wydatki mogą bardzo pokrzyżować plany. Warto dojść do takiego momentu, żeby uzbierać przynajmniej te 6 x najniższa krajowa i do tego czasu sobie nie folgować ani nie wydawać pieniędzy na bzdury. W momencie gdy stracimy pracę czy płynność finansową, mamy dobre zabezpieczenie. A co do pytania konkursowego, to nie ma dobrej odpowiedzi. Naprawdę nie ma :) To zależy od tylu czynników, że można sobie przeprowadzać symulacje. Jeden przeżyje za 3000 zł i uzna to za dobry poziom, inny nie poradzi sobie za 50 000 zł. Parafrazując Tysona - nie ma takich pieniędzy, których by nie można wydać. Gdybym jednak musiał odpowiedzieć obcokrajowcowi, który pyta mnie "za ile można przeżyć w Polsce", powiedziałbym mu, że za 5000 zł "na rękę" możesz w miarę godnie żyć w średnim mieście, mało tego - bez większych problemów przeżyjesz też w dużym.

  • @digit6187
    @digit61874 жыл бұрын

    Kuba mówi młodym: Chcesz mieć pieniądze? IDŹ DO PRACY I OSZCZĘDZAJ. Złamał klucz wszystkich trenerów biznesu xdddd

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    szkoda ze nie mówi jak oszczędzać kiedy zarobki ledwo starczają na skromne życie :D

  • @jakubkuba1172

    @jakubkuba1172

    4 жыл бұрын

    @@newworldstream1259 Mówił - obniżyć standard życia, być może zmienić pracę na lepiej płatną, ograniczyć wydatki, uszczelnić budżet, próbować zarabiać na drobnych działalnościach typu usługi czy handel, dorabiać na drugim etacie itd. To są dosyć popularne metody, próbowałeś je wprowadzić? Może coś innego wykańcza Twój budżet? Nałogi, samochód, kredyty? Jeśli nadal myślisz że nie dasz rady żyć i oszczędzać to może przyda się spojrzenie osoby z zewnątrz? Nie jestem finansistą ani kimś kto jest obeznany z pieniędzmi, ale chciałbym Ci pomóc uporządkować budżet (przynajmniej postaram się zrobić co w mojej mocy :D). Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na email Kamil2.12@o2.pl (Nie prowadzę szkoleń, nic nie sprzedaję i nie zamierzam brać za to pieniędzy)

  • @egoistaX

    @egoistaX

    4 жыл бұрын

    a sam pracował w jednej firmie krótko....

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    @@jakubkuba1172 nie mam problemu z porządkiem w budżecie tylko z kosztami życia i samym budżetem

  • @postrachkatastrofalny7049

    @postrachkatastrofalny7049

    4 жыл бұрын

    A inflacja to co????

  • @PLJanek97
    @PLJanek974 жыл бұрын

    Super wywiad, przyjemnie się go słuchało. Nawiązując do pytania konkursowego to moja odpowiedź brzmi następująco. Ludzie PRZECIĘTNI nie mogą liczyć na jakikolwiek dochód pasywny, gdyż są to ludzie którzy pracują na etacie i żyją od pierwszego do pierwszego, czyli wszystkie zarobione pieniądze wydają. PRZECIĘTNI ludzie nim zdążą zaoszczędzić trochę gotówki (o ile w ogóle), aby zainwestować, z której to inwestycji będą PIERWSZE przepływy pieniężne, które na pewno nie wystarczą na pokrycie dotychczasowych kosztów stałych tylko będzie miłym dodatkiem, wcześniej po prostu wydadzą nadwyżki na niespełnione marzenia typu fajny samochód, wakacje, etc. Rzadko też się zdarza, aby osoby które nigdy nie posiadały dużych pieniędzy, a wygrały w jakiejś loterii, mądrze dysponowały pieniędzmi. Gdy już je mają to po krótkim czasie wydawania tacy ludzie wracają do szarej rzeczywistości, a czasem nawet znajdują się w gorszej sytuacji finansowej niż byli przed wygraną. Mam nadzieję że cały mój wywód ma sens, z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy. Pozdrawiam

  • @RachwalMaciej
    @RachwalMaciej3 жыл бұрын

    Ten wywiad to idealne podsumowanie sytuacji ekonomicznej i mentalnej w Polsce. Jako wieloletni przedsiębiorca zgadamy się z każdym słowem. Jest to najlepszy wywiad nie tylko nr. Prowadzenia działalności, ale też etyki życia jaki widziałem. Pozdrawiam !

  • @wojciechturek1601
    @wojciechturek16014 жыл бұрын

    Podszedlem do tego odcinka z reszta kanału troche z ciekawości ale przyznaje ze ciekawy człowiek któremu gratuluje!

  • @maciejseweryn438
    @maciejseweryn4384 жыл бұрын

    Odpowiedź konkursowa: Jako młoda osoba fascynująca się i wchodząca powoli w ten wielki świat biznesu, słucham ludzi, którzy odnieśli już sukcesy i dzięki nim zmienia mi się podejście do tego wszystkiego na "zdrowsze". Sądzę, że pasywny dochód dla przeciętnego Kowalskiego to taki, dzięki któremu potrafiłby utrzymać swoją rodzinę na godnym poziomie, potrafił dzięki niemu odłożyć pieniądze na tak zwaną czarną godzinę, kiedy trzeba będzie pójść prywatnie do lekarza. Każdego miesiąca powinien pewną kwotę odłożyć na nowe inwestycje w domu oraz na wycieczki, wyjścia z rodziną. Na dodatek musi pomyśleć również o swojej emeryturze, bo jak wszystkim wiadomo, ZUS nie będzie wstanie utrzymać emerytów. Podsumowując, uważam, że pasywny dochód dla Polaka i Polki, żeby mogli szczęśliwie wieść swoje życie, a nie tylko je przeżyć licząc wydatki od 1 do 1 to ok 10-12 tyś. zł.

  • @paulmonde6896

    @paulmonde6896

    4 жыл бұрын

    na osobe.

  • @kolemsietoczyy
    @kolemsietoczyy4 жыл бұрын

    komentarz dla zasiegów! Kolejny kapitalny gość. Biorę się za sluchanie, dzięki za ten kanał. Moje odkrycie tego miesiąca :D

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki! Każdy komentarz mile widziany a taki to szczególnie :D

  • @silvietta6312

    @silvietta6312

    3 жыл бұрын

    No widzisz a Ty byłeś moim odkryciem.... Filimki z drona z podróży the best of.YOU😀😄...zapraszam Cię na Costa brava ...tam to szaleństwo i raj piekna DO KRĘCENIA I ROWEROWANIA😊😄

  • @silvietta6312

    @silvietta6312

    3 жыл бұрын

    @kołem się toczy

  • @deadlyfastlife
    @deadlyfastlife4 жыл бұрын

    Myślę, że 20k starczy w zupełności na wygodne życie, utrzymanie dużej rodziny i rozsądne przyjemności.

  • @michamotyka648

    @michamotyka648

    3 жыл бұрын

    Oj jestes w bledzie. chociaz zalezy jak definiujemy wygodne zycie. 20k to niewiele zakladajac ze wynajmujesz dom 200m, placisz ogrzewanie gaz prad, telefony, internet + masz dwojke dzieci ktorym trzeba kupowac ciuchy telefony itp. zamawiasz 2x zakupy przez internet w miesiacu kiedy koszt jednych to ok 1k zł. sorry ale dla mnie to nie jest wygodne zycie kiedy po tym wszystkim zostaje ci na ,,przyjemnosci' ledwo 3-5 tys. Nie mowiac juz o porzadnym aucie 4-8k. sam zarabialem srednio 20k z rodzina na utrzymaniu i nie wspominam tego okresu najlepiej. Zbyt duzo musialem sobie i dzieciom odmawiac. Godne zycie z rodzina to co najmniej 30k a najbardziej optymalnie 40. Majac 40k miesiecznie mozesz odlozyc sobie na zegarek, pojechac na kozackie wakacje i inwestowac i pomnazac kapital. podsumowujac 20k to wyplata starczajaca do przezycia a 40k do zycia :)

  • @tourettewpodrozyrw
    @tourettewpodrozyrw4 жыл бұрын

    świetnie się słuchało! Mam 27 lat i nie mam wygórowanych potrzeb. Moją pasją są podróże, góry, wspinaczka. Aby żyć i być w pełni szczęśliwym bez pracy do której muszę chodzić a zamiast tego żyć według pasji potrzebowałbym 4000 zł miesięcznie przychodu pasywnego. Jest to sprawdzone przez mnie. Kiedy rzuciłem pracę i żyłem z oszczędności właśnie taka kwota była wystarczająca na piękne szczęśliwe życie pełne pasji. Obecnie ponownie mam gap year ale za rok muszę wrócić do pracy na kilka miesięcy do Anglii i to sprawia że to szczęście nie jest pełne. Niestety nie mam wcale duszy i rozumu do biznesu, chociaż jeszcze będę próbował zdziałać coś w tym co robię najlepiej i lubię to robić czyli w podróżach... Ktoś zaraz powie że to mało. fakt nie jest to dużo ale zarazem jest jeśli już nie musisz pracować tylko sie realizować. Dla mnie wystarczyła by kawalerka, WV T4 jako kamper, rower oraz tylko te rzeczy które potrzebuję do realizacji pasji ( zresztą załważyłem że zbyt duża ilość rzeczy zbędnych tylko zabiera czas i zdrowie, mając zbyt dużo przedmiotów nagle człowiek staje się ich niewolnikiem, boi się je stracić, dlatego wolę mieć tylko to czego obecnie potrzebuję ) Pozdrawiam

  • @krzysztofp7846

    @krzysztofp7846

    3 жыл бұрын

    2 mieszkania w 3 city i masz te 1k €. Czyli jakiś milion wyłożyć trzeba. JA jestem juz na końcu szlaku:)

  • @bobcryptolover9528
    @bobcryptolover95284 жыл бұрын

    Polecam obejrzeć minimum 2-3 razy żeby wszystko złapać. Kopalnia wiedzy ;)

  • @gryfstw.1000
    @gryfstw.10004 жыл бұрын

    wiecie co jest najlepsze w tej sztucznej pogoni więcej i więcej .wszyscy skończymy tak samo nogami do przodu i dwa metry w dół

  • @theFunnyAEI
    @theFunnyAEI4 жыл бұрын

    Odp: Spokój i szczęście nie maja ceny, to kwestia właściwej percepcji. Jednym wystarczy 5k innym 50k będzie mało. Utopijna wolność finansowa nie jest osiągalna, ale równowaga finansowa jak najbardziej. Pozdrawiam!

  • @bidas6954
    @bidas69544 жыл бұрын

    8000 zł pozwala na w miarę wygodne życie bez zmartwień o opłaty, jedzenie i rozrywki, bez używek typu alkohol, papierosy, narkotyki, hazard 8k wystarcza na spokojne życie z nawet możliwością odkładania jakiś pieniędzy na rtv/agd/ jakies naprawy w aucie i inne wypadkowe wyrzuty gotówki w miesiącu.

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    To mi na to samo starcza 3000 :D

  • @Stan13377

    @Stan13377

    4 жыл бұрын

    @@newworldstream1259 3000? W Warszawie? To jak zasiłek jakiś

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    @@Stan13377 Nie w warszawie ale i w stolicy sa etaty gdzie 3k netto nie ma :D

  • @Stan13377

    @Stan13377

    4 жыл бұрын

    quzziy To poniżej sredniego wynagrodzenia.

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    @@Stan13377 Przecież mało kto w polsce ma średnie

  • @jakubk4793
    @jakubk47934 жыл бұрын

    Cześć! Chciałem podzielić się moją perspektywą na temat potrzebnego kapitału by żyć z dochodu pasywnego, a przy okazji wziąć udział w konkursie. Uważam, że temat jest bardzo złożony, a przy tym istotny i zdecydowałem się opisać go trochę szerzej. Osobiście dążę do bycia rentierem dlatego temat jest dla mnie istotny. Dla niecierpliwych polecam od razu zjechać na sam dół do liczb. Dla ciekawych skąd je wziąłem polecam przeczytać poniższy tekst. Zastanawiałem się czy starać się trafić w Twoje szacunki Kubo czy raczej podzielić się moim zdaniem na ten temat. Zdecydowałem, że wybiorę wariant drugi. Gdybyś, jakimś cudem, zdecydował się wybrać mnie to przynajmniej wymienimy się poglądami. Wydatki jakie podam na samym końcu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, prowadzę dosyć skrupulatnie budżet dla czteroosobowej rodziny. W zadanym przez Ciebie pytaniu nie byłem do końca pewien czy chodziło o koszty życia Polaka lub Polki jako singli czy jako pary więc opiszę oba warianty. Zdecydowałem, że dorzucę również wariant czteroosobowej rodziny bo osobiście nie chciałbym być samotnym rentierem, a dodatkowo realnie większość osób w wieku 30-40 lat w takiej własnie sytuacji się znajdzie. Jeżeli porównamy do siebie dwie z "zewnątrz" podobne osoby (jeżdżą podobnym samochodem, mieszkają na tym samym osiedlu, podobnie się ubierają), ale jedna z nich pracuje, a druga jest rentierem to paradoksalnie życie rentiera będzie trochę droższe niż życie osoby pracującej. Głównie ze względu na znacznie więcej wolnego czasu. Czas ten będziemy chcieli zapewnić różnymi aktywnościami, a jak wiemy większość z nich kosztuje. W moich kalkulacjach będę chciał to uwzględnić. Kolejną rzeczą jaką uwzględniam jest to, że osoba polegająca tylko i wyłącznie na dochodzie pasywnym musi generować znacznie więcej niż wydaje, (nawet uwzględniając w budżecie kwotę na przypadki nieprzewidziane) bezpiecznie około 50% więcej. Wynika to z faktu, że kiedy aktywa rentiera stracą na wartości, chociażby krótkoterminowo, spadnie również jego dochód pasywny. W takiej sytuacji chcemy zabezpieczyć się na tyle, aby osoba uwzględniona w analizie nie musiała obniżać kosztu życia. Dochód pasywny rozumiem przez dochód, który wymaga minimum naszego zaangażowania, kilku godzin w miesiącu. Szacuję, że realny, długoterminowy, średni zysk ponad inflację na inwestycjach pasywnych to 5%. Wygląda na to, że obecnie na rynku nieruchomości w Polsce można uzyskiwać dwa razy wyższe stopy zwrotu, ale czy uda się to utrzymać w długim terminie? Po za tym, czy warto trzymać swój majątek w bardzo do siebie podobnej grupie aktyw? Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi, a na drugie pytanie bardziej skłaniałbym się do dywersyfikacji. Uwzględniam również, że hipotetyczne osoby w naszej analizie nie są ani ekspertami na rynku nieruchomości, ani innych aktyw. Są przeciętni, rozumieją rynek, ale nie poświęcają już analizom zbyt wiele czasu. Stąd te 5% średniego zysku ponad inflację. Osobiście uważam, że mentalność rentiera, a osoby pracującej są zupełnie inne. Chcemy być rentierem po to by mieć czas dla naszej rodziny i na korzystanie z życia. Można być rentierem rozrzutnym, który posiada w garażu samochód za 500 tyś zł, który i tak 9 miesięcy w roku stoi pod domem bo tyle czasu jest się po za krajem i zwiedza świat. Jest to możliwe, ale nie wielu osobom do tego poziomu uda się dojść. Można być też rentierem, który "egzystuje". Co prawda, nie musi pracować, ale możliwości i okazji do wydania pieniędzy na różne doświadczenia też nie ma. Prawdopodobieństwo dojścia do tego stanu jest nieporównywalnie łatwiejsze niż do tego pierwszego, ale... co to za życie? Można być też rentierem, który większość czasu spędza wśród społeczeństwa, szczególnie się z tłumu nie wyróżnia, ale prowadzi życie na "przyzwoitym" poziomie. Osobiście takim rentierem chciałbym być. W analizowanym przeze mnie przypadku taki właśnie rodzaj rentiera biorę pod uwagę. Wyjaśniam co rozumiem przez wyrażenie życie na "przyzwoitym" poziomie: * Nieruchomość w której mieszkają jest ich własnością * Jeżdżą kilkuletnim samochodem * Dwa razy do roku wyjeżdżają na przynajmniej dwutygodniowe wakacje. W zimie w góry, w lecie do ciepłych krajów. * Odżywiają się ponad przeciętnie. Kupują produkty nisko przetworzone, ich dieta jest zbilansowana z dobrej jakości produktów. 90% ich posiłków przygotowują sami. * Jeżeli mają dzieci to uczęszczają one na dodatkowe zajęcia * W weekendy wychodzą do kina, do restauracji, wyjeżdżają czasem na weekend po za miasto lub do innego kraju, spotykają się z przyjaciółmi, ale też spędzają weekendy na spacerach lub rowerach * Kupują ubrania dobrej jakości, bardziej płacą za solidność niż przepłacają za markę * Edukują się czytając książki, jeżdżą kilka razy w roku na szkolenia lub kursy * Większość wizyt u lekarzy specjalistów wykupują prywatnie * Mają swoje hobby Wyjaśniłem jaki poziom życia reprezentują rentierzy z mojej analizy, jaką średnią stopę zwrotu uzyskują oraz dlaczego powinni generować dochód znacznie przewyższający ich wydatki. W końcu mogę przejść do sedna i podać ich wydatki oraz potrzeby kapitałowe. Polak lub Polka singiel Wydatki miesięczne: 5 830 zł Wydatki roczne: 69 960 zł Potrzebny przychód roczny z uwzględnioną 50% górką: 104 940 zł Wartość kapitału generująca 5% rocznie przynoszącą potrzebny przychód: 2 098 800 zł Polak i Polka jako para Wydatki miesięczne: 9 020 zł Wydatki roczne: 108 240 zł Potrzebny przychód roczny z uwzględnioną 50% górką: 162 360 zł Wartość kapitału generująca 5% rocznie przynoszącą potrzebny przychód: 3 247 200 zł 4 osobowa rodzina (wczesne nastolatki) Wydatki miesięczne: 14 850 zł Wydatki roczne: 178 200 zł Potrzebny przychód roczny z uwzględnioną 50% górką: 267 300 zł Wartość kapitału generująca 5% rocznie przynoszącą potrzebny przychód: 5 346 000 zł Jeżeli tutaj dotarliście i chcielibyście podzielić się swoimi przemyśleniami to bardzo chętnie je przeczytam. Pozdrawiam! PS. Do prowadzącego: Adrianie prowadzisz kapitalne, bardzo wartościowe wywiady. Dziękuje Ci za to. Do udzielającego wywiadu: Kubo, słucham Cię od dawna i Twój sposób myślenia bardzo do mnie trafia, a szczerość bijąca z tego wywiadu była powalająca. Dzięki!

  • @ziborgbe

    @ziborgbe

    4 жыл бұрын

    Dwa razy do roku wyjeżdżają na przynajmniej dwutygodniowe wakacje. W zimie w góry, w lecie do ciepłych krajów. a moze , lepiej : zima do cieplych krajow a latem w gory na narty (potrzebne przejscie przez rownik), tak wypadalo by dla wyrachowanego rentiera. Rentierka to stan umyslu, zycie o ktorym tu mowisz ,nie ma pikanterii i wielu by sie tu zanudzilo. Zycie to wyzwania, i ogolnie seria zmian , a nie status-quo, tak czy siak zmiany przyszlyby, chociazby fakt utrzymania takiego stanu moze skanczyc sie (i konczy sie czesto ) choroba psychiczna albo wplywa znacznie na blizkich. Mam dwoch przyjaciol rentierow , jeden z nich jest socio - psychopata , drugi jest w "miare" normalny. Nie mniej dziekuje za ciekawe spostrzezenia i wyliczenia, mam zamiar wybudowac kilka domow z zabudowie szeregowej , twoje licznby beda przydatne. PS: rodzina 4 osobowa we Francji na prowincji to 5-6 kEuro / miesiac .

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki Kuba za ciepłe słowa!

  • @joannajodowska8127

    @joannajodowska8127

    4 жыл бұрын

    Bardzo rzetelne i mocno nie docenione tutaj wyliczenie! Pokazuje gdzie w praktyce celować i kalkulować . Idealnie wpisuje się w wykład Pana Kuby , bo rozpisuje go w szczegóły , ale z pozycji startowej !

  • @danydany7852
    @danydany78524 жыл бұрын

    jest to kwota dla każdego inna, dająca poczucie bezpieczeństwa i spokoju ducha. niech każdy sam ją dla siebie określi.świetny wywiad ,pozdrawiam

  • @hakunamatata8149
    @hakunamatata81494 жыл бұрын

    Podszedlem do tego filmu z doza nieufnosci, jest 3 w nocy i zamiast pojsc spac to slucham Kuby tak jakby opowiadał mi moja historie ... Wyrazy uznania i szacunku za szczerosc i autentycznosc!

  • @SilverSurfeq1989

    @SilverSurfeq1989

    4 жыл бұрын

    Jest gosc bardzo konkretny widac to po nim.

  • @nurek1234

    @nurek1234

    4 жыл бұрын

    u mnie jest przed 4 :D pozdrawiam :)

  • @lidiarodney897

    @lidiarodney897

    2 жыл бұрын

    4:33 :)

  • @remikch9309
    @remikch93093 жыл бұрын

    Bardzo uczciwa rozmowa o życiu biznesowym w polsce. Panie Jakubie, duży ukłon dla pana szczerości.

  • @grzechu170693
    @grzechu1706934 жыл бұрын

    Konkurs: myślę że na ten moment jest to dochód między 15-20tys aby pozwolić sobie na fajny dom, nowszy samochód, lepiej się odżywiać, korzystać z atrakcji, i odkładać jakąś część lub inwestować na póżniejsze czasy

  • @kulkalis
    @kulkalis4 жыл бұрын

    Dla 5 osobowej rodziny minimum to 10 tyś zł, a od 15 zaczyna się powoli spokój finansowy.

  • @micha7319
    @micha73194 жыл бұрын

    Świetnie udzielony i poprowadzony wywiad. Myślę że 13-16 tys pozwoli prowadzić spokojne i szczęśliwie życie.

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki!

  • @AEwelinaA
    @AEwelinaA4 жыл бұрын

    Odpowiedź na pytanie konkursowe musi brzmieć: TO ZALEŻY. Każdy ma indywidualne potrzeby i basta. Gdzie są granice rozsądku? Ile potrzeba życiowej pokory? Jak poprowadzić swoje przyszłościowe tory? W moją głowę wbiły się słowa Michała Szafrańskiego z JOP tour: jeśli możesz oszczędzić połowę, to znaczy, że połowę czasu możesz nie pracować, rok pracować, a rok nie pracować. Mając 26 lat, zastanawiałam się, jaki jest mój pułap. I choć 6-7 lat temu potrafiłam przeżyć, wydając na żywność 50-100 zł miesięcznie, i wiem, że w okresie silnej posuchy dam sobie radę, to poziom stabilnego bezpieczeństwa na obecną chwilę (i na stan obecnej wartości polskiego złotego) wynosi 10000 zł. Jednakże wiekowo nie mieszczę się w przedziale. Poziom zarobków uzależniony jest od formy zatrudnienia, ponieważ ten co wydaje pieniądze na edukację oraz sprzęty i ma firmę, w której koszta będzie powyższe wrzucał, nie będzie takich wydatków ujmował jako personalne. Osoby posiadające dzieci, taką rezerwę bezpieczeństwa powinny mieć większą niźli single, choć singla łatwiej jest oszacować. Jeśli taka przeciętna osoba ma doczynienia jeszcze z kredytem, wówczas poziom będzie wyższy. Biorąc pod uwagę fakt, że 30-40-letniemu singlowi przeżyć się da szczęśliwie za 7000 zł, dostarczając sobie raz na dwa tygodnie jakiejś rozrywki, ale drugie tyle potrzeba, aby kapitał pracował sam na siebie na dobrą przyszłość, moja ODPOWIEDŹ brzmi: 15000 PLN.

  • @krystian5476
    @krystian54764 жыл бұрын

    Obojętnie ile polak by nie zarabiał, to zawsze będzie się porównywał do tych co mają więcej od niego i zawsze będzie chciał więcej. Próg? Słyszeliście kiedyś, żeby ktoś powiedział że będzie miał 5 tyś i mu starczy? Zdarza się. A co kiedy osiągają te 5 tyś? Podnosi się standard życia i zadając mu te same pytanie, okazuje się że jednak potrzebuje 10 tyś. Błędna nieskończona pogoń

  • @anastazjaserce9055

    @anastazjaserce9055

    4 жыл бұрын

    a są ludzie, co żyją bez pieniędzy. można!

  • @wiziek

    @wiziek

    4 жыл бұрын

    @@anastazjaserce9055 Moze jeszcze bez tlenu, jedzenia czy wody?

  • @goha182

    @goha182

    4 жыл бұрын

    tys, nie tyś

  • @kamskam908

    @kamskam908

    4 жыл бұрын

    A mi sie standard zycia nie podniosl od 10.lat ;) a zarobki tak. zalezy kto lubi czym sie chwalic.

  • @krystian5476

    @krystian5476

    4 жыл бұрын

    @@kamskam908 Zawsze są wyjątki od reguły

  • @mateuszharmuszkiewicz4463
    @mateuszharmuszkiewicz44634 жыл бұрын

    15 tyś, część na rozwój, część na konsumpcję, część na reinwestycję! Pozdrawiam :)

  • @AdrianV221
    @AdrianV2214 жыл бұрын

    troche tutaj zaśmiece komentarze, ale mam pytanie : co tu robi kuba błaszczykowski ?

  • 4 жыл бұрын

    Prowadzi wywiad ;)

  • @adamwaldek9351

    @adamwaldek9351

    4 жыл бұрын

    wpisz zawodowy polak i obejrzyj najnowszy film poznasz ukrywaną prawdę poczytaj linki pod filmem

  • @adamwaldek9351

    @adamwaldek9351

    4 жыл бұрын

    @Tony Montana dzięki za info

  • @chasiek

    @chasiek

    4 жыл бұрын

    Rozwalił mnie ten komentarz 😊

  • @eMTeZet

    @eMTeZet

    4 жыл бұрын

    @Tony Montana ale z ciebie ham zeby tak w blad wprwadzac

  • @Bruno-00
    @Bruno-004 жыл бұрын

    Świetny wywiad, jak i gość i Pan prowadzący. Spójność, sens, ważne wartości ukazane, po prostu bardzo dobry wywiad.

  • 4 жыл бұрын

    Ogromnie dziękujemy :)

  • @robczaj1
    @robczaj14 жыл бұрын

    Jeden z najlepszych wywiadów jaki słyszałem...super, słuchałem jak zaczarowany....

  • @Mrlukas306
    @Mrlukas3064 жыл бұрын

    Odpowiedź na konkurs: Wolność finansowa? Marzenie ściętej głowy! To jedynie w Stanach możesz liczyć na dochód bezwarunkowy. Długo tak myślałem, pieniądze liczyłem w marzeniach, że może kiedyś na starość będzie mnie stać na skutera. Krążąc po internecie, kotów i psów szukając, Kuba Midel wyskoczył, jak nie wytykając - zając! O finansach, o kasie, mieszkaniach coś mówi, z sensem i nie przynudza. Pomyślałem fajne, ciekawe, ale mi to się na pewno nie uda... Myśl dręczyła po nocach, spokoju nie dawała... może rozkręcę biznes co założyła moja mama? Znicze i świece, nic ciekawego... wtedy Midel z Youtuba woła „Markę twórz, drogi kolego!” Tak już 2 rok mija, a z miesiąca na miesiąc firma się rozwija. Na razie początek drogi, bo mam 23 lata ale marzenie „rentierstwo” to już ustalona data! Planując rodzinę i dzieci gromadkę 15 000 po 30tce dochodu - na to mam chrapkę. I choć rękami nie macham i coachingu nie słucham, rękawy zakasam i w teren ruszam!

  • 4 жыл бұрын

    Kibicujemy byś osiągnął założony cel szybciej niż później ;) Dzięki za turbo oryginalny komentarz :)

  • @KubaMidel

    @KubaMidel

    4 жыл бұрын

    W dyskusję się włączę, Drogi Przyjacielu, Bo również za młodu szukałem w portfelu Ze świecą - majątku, z pochodnią - swej drogi, Pytałem - jak firmę postawić na nogi. Po latach potwierdzam, że marka handlowa, To pierwsza sukcesu może być połowa. Druga nie zatracić siebie w tym szaleństwie, Gdy biznes wygaśnie, skończyć na rentierstwie! Pozdrowienia! :)

  • @majk8697

    @majk8697

    4 жыл бұрын

    #KONFEDERACJA

  • @hali495
    @hali4954 жыл бұрын

    Ale wartościowe wideo. Wow. Kuba, jak zawsze mówi konkretnie i na temat, facet z jajem, zawsze mówi to co myśli i to co trzeba powiedzieć. Brawo i jeszcze raz brawo. Uwielbiam takie filmy które pokazują jaki jest świat i co będzie w przyszłości jeśli chodzi o takie przyziemne sprawy.

  • @zzlosnicaa
    @zzlosnicaa4 жыл бұрын

    Przykładny Polak żyjący w modelu 2+2 powinien zarabiać po 8-10tys. Wówczas można spokojnie, godnie i doś wygodnie żyć, a "sodówka" nie uderzy. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję szczerości.

  • @martaignasiak1746
    @martaignasiak17464 жыл бұрын

    Uwielbiam słuchać tego Pana, motywować się i podziwiać z osiągniętych przez niego sukcesów. Jestem mikroprzedsiębiorcą pełnym lęków przed rozwojem i niepewności własnej wartości w biznesie. Chciałabym kiedyś umieć się bardziej doceniać, dlatego tak bardzo lubię oglądać Kubę bo ma wszystkie te cechy, których mnie w biznesie brakuje. Nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie jaki dochód będzie gwarantowal spokój psychiczny ponieważ to wszystko zależy od tego jak żyjemy, co jemy, jaka mamy pasję, gdzie mieszkamy. Niejednokrotnie wydaje się, że kwota X będzie wystarczająca ale sąsiad ma to i to więcej i potrzeby rosną. Tak jak Kuba mówi, najważniejsza równowaga, umieć wyhamowac i cieszyć się życiem oraz tym co osiągnęliśmy. Tego wszystkim i sobie życzę. Pozdrawiam Marta :)

  • @CharlesRay87
    @CharlesRay874 жыл бұрын

    Odpowiedź: tyle, żeby niczego nie brakowało, żeby nie szyczypać się kiedy chce się pojechać na wakacje albo kupić dziecku rower :)

  • @piotrpotrykus5091
    @piotrpotrykus50914 жыл бұрын

    Realnie patrząc 8-10tys dochodu pasywnego miesięcznie wystarczy parze w Polsce. Jak zawsze KUBA MIDEL NAJLEPSZY!!!

  • @PolakLipnowianin
    @PolakLipnowianin4 жыл бұрын

    Mega pozytywny człowiek mówiący prawdę o trudnościach przedsiębiorczości w Polsce. Pozdrawiam panie Jakubie i wszystkiego dobrego życzę.

  • @clodinnne
    @clodinnne4 жыл бұрын

    [Konkurs]: Wysokość dochodu pasywnego potrzebna 29 letniej warszawiance, żeby mądrze (oszczędności, rozwój) - 3000 zł szczęśliwie (przyjemności: "socializing", kultura, pasja, wypoczynek) - 1500 zł żyć (podstawy: mieszkanie, samochód / komunikacja, jedzenie, opieka medyczna) - 5000 zł to 9 500 zł. Kwoty różne dla każdego w zależności od miejsca zamieszkania, konfiguracji rodzinnej czy podejścia do powyższych składowych. Dziękuję za wywiad. Bardzo inspirujący i motywujący! Nie tylko przedsiębiorczości, ale i szczerości, otwartości i braku kompleksów powinni się Polacy od Pana Jakuba uczyć. Moim marzeniem jest spotkanie twarzą w twarz :)

  • @tworzeniestroninternetowyc3958
    @tworzeniestroninternetowyc39584 жыл бұрын

    Ale ja Cię Kuba lubię słuchać :D Myślę, że ta kwota dla każdego jest inna. Ja strzelam w moim przypadku w 15 tys. zł. miesięcznie. Na polskie warunki to dużo, ale lubię podróżować. Utrzymanie rodziny+ podróże w kraje dużo droższe niż Polska to 15 tysięcy robi się kwotą w miarę racjonalną. Ostatnio przeczytałem fajny wywiad z Miłoszem Brzezińskim i taki cytat z niego: " Szczęście w życiu to jest coś do roboty, ktoś do kochania i coś, na co się czeka." Chciałbym dalej pracować żeby zarabiać. Jeżeli ktoś mi płaci za moją pracę to mam poczucie, że moja praca ma dla niego rzeczywistą wartość- przyjemne uczucie. Także dochód pasywny+ coś do roboty co daje innym wartość- taka jest moja równowaga finansowa. Pozdrowienia dla Was :)

  • @hastalapislamista
    @hastalapislamista4 жыл бұрын

    Odpowiedź: Dokładnie taki, aby być szczęśliwym. Ani mniej, ani więcej.

  • @pawezabek4942
    @pawezabek49424 жыл бұрын

    Nagranie oglądnąłem na stojąco, choć tworzę produkty, które pomagają wygodniej siedzieć. Bezpośredni przekaz >> to mi się podoba. Jaki dochód pasywny sprawia, że jesteś rentierem? Kilka scenariuszy; Mam przed oczami starszą kobietę, która miała 700 zł rolniczej emerytury, ale cholernie mocno zapadła mi w pamięci jej chęć życia. Żyła skromnie, przy tym była szczęśliwa. Z drugiej strony jeżeli oczekujesz od życia picia szampana ze złotych kieliszków w drogich kurortach, Bentleya na podwórku i nie marnowania czasu w korkach tylko latania helikopterem, to 100k robi się mało. A czy to da szczęście? Jak Kuba wspominał; nie każdemu. Jesteśmy świeżo po wyborach, które m.in. pokazały, że 500 czy 1000 zł w dochodach robi różnicę. Pewnie gdyby zaproponować możliwość dożywotniego świadczenia w zamian za niepracowanie na poziomie 3k (strzelam) 60% społeczeństwa szłoby w ten układ. Wracając do sedna czyli wypracowania sobie dochodu, który pozwala na godny byt zachowując przy tym swobodę decydowania o swoim czasie (no może poza czasem wymieniania pieluch swoim małym dzieciom) 15k PLN na polskie realia pozwalają spokojnie wydać 200 zł na dentystę nie stojąc w kolejce licząc na NFZ, czy wyprawę tam gdzie się chce pojechać. Wszystko powyżej jest zaspokajaniem potrzeb/oczekiwań jakie mamy od życia, co generalnie jest bardzo OK :)

  • @tourettewpodrozyrw

    @tourettewpodrozyrw

    4 жыл бұрын

    zgadzam się z tym dożywotnim świadczeniem 3 tyś miesiecznie. Ja bym na taki układł szedł bo wtedy mógłbym sie poświęcić tylko pasją . Podróżą , wspinaczce a zarazem miałbym czas na dodatkowy zarobek ( no chyba że byłby zakaz dodatkowego dochodu jeśli masz to świadczenie- wtedy podróże na 110% )

  • @niedokazuj8244
    @niedokazuj82443 жыл бұрын

    Nie słuchajcie takich ludzi, gość jest ogólnie w porządku żeby nie było, że hejtuję, ale oni nie mają pojęcia o jednej rzeczy, ludzie z biednych rodzin nie mając za plecami rodziców dzianych ustawionych ZUPEŁNIE inaczej funkcjonują. To ma w psychologii nawet nazwę nie pamiętam jaką, ale clue jest taki, że ludzie tzw z podwórka mający rodziców kompletnie zwykłych zwykłych (nieprzedsiębiorców) mają zupełnie inny start. NIE MA nic wspólnego to, że rzekomo rodzice nic nie pomagają jednym i drugim (chociaż to też bzdura). Rodzice doktorzy, przedsiębiorcy i ktoś taki kreuje się na guru - dzięki ale wolę posłuchać i brać lekcje od ludzi, którzy doszli do czegoś od RZECZYWISTEGO zera.

  • @marcinwasak7980
    @marcinwasak79804 жыл бұрын

    Wielkie dzięki za szczery wywiad Kuba. Wszystkiego dobrego.

  • @lukaszwajszczuk
    @lukaszwajszczuk4 жыл бұрын

    Nie da się odpowiedzieć ile wynosi średnio taka kwota gdyż każdy z nas jest inny jednemu wystarczy do szczęścia domowe ognisko i święty spokój co zrobi za 1-2 tys inny z kolei będzie chciał się pokazać pozwiedzać bawić się życiem i 20-30 tys może być dla niego mało, natomiast wg mnie chcąc godnie i spokojnie żyć aby można było się rozwijać a zarazem mieć spokój przy czym zwiedzić kawałek świata to dochód na poziomie 4-5tys jest wystarczający dla jednej osoby. Co by nie mowie przy 4 osobowej rodzinie robi sie juz 16-20 miesiecznie

  • @adamwaldek9351

    @adamwaldek9351

    4 жыл бұрын

    obejrzyj najnowszy film na zawodowy polak poznasz ukrywaną prawdę poczytaj linki przyda ci się

  • @lukaszwajszczuk

    @lukaszwajszczuk

    4 жыл бұрын

    Adam Waldek uwielbiam te ukryte prawdy dlatego szkoda mi zycia na takie kanaly

  • @pawechaupnik1174
    @pawechaupnik11744 жыл бұрын

    ...Dokładnie Kuba, wszyscy się szkolą a nikt nie działa...robić a nie gadać:D. kupić i sprzedać...Kuba...życiowy chłop jesteś...wyjątkowy na swój sposób, jedyny z tych wszystkich "celebrytów szkoleniowych"!! Próg finansowy to ok 10-12 tys zł, część wydajesz na życie a część odkładasz na wakacje i inne przyjemności, zakładając że nie mamy kredytu na mieszkanie lub auto i żadnego dziecka. Opłacamy zwykły czynsz i media. :) Pozdrawiam

  • @dawidlikos6294
    @dawidlikos62944 жыл бұрын

    Kuba Midel - ale mnie ten wywiad porwał. Świetna sprawa :)

  • @piastunpiastun503
    @piastunpiastun5034 жыл бұрын

    Żeby przeżyć od 1 do 1 okolo 1500 zł Żeby żyć przeciętnie około 5000 zł Żeby szczęśliwie żyć 10000 zł miesięcznie wystarczy przy mądrym zarządzaniu

  • @93Froster
    @93Froster3 жыл бұрын

    12:47 "... robimy dość niechlujnie ale uczciwie" - jak będę miał firmę to to będzie jej hasło reklamowe :D

  • @MaciejBienert
    @MaciejBienert4 жыл бұрын

    Mam ok. 16mln w nieruchomościach ,firmę plus 2 spółki i nie wyobrażam sobie abym nie pracował. Wspólnie z żoną wychowujemy 6 dzieci i chcemy im przekazać etos pracy. Jestem chłopakiem "z bloku" z rodziny bez tradycji biznesowych. Bardzo fajny materiał. Mam 42lata i potrzebujemy na naszą rodzinę (8 osób) ok. 8.000PLN miesięcznie. Tyle obecnie wydajemy.

  • @mopemczesany748

    @mopemczesany748

    4 жыл бұрын

    To dla dzieciaków etos, a ja chętnie przytulę te szesnaście baniek ? 👀

  • @PATRYK-R1

    @PATRYK-R1

    4 жыл бұрын

    @@mopemczesany748 😂😂😂

  • @MarcinIwan1990
    @MarcinIwan19904 жыл бұрын

    Jak to jeden polski miliarder z TOP 20 listy Forbes określił: "Gdy zaczynałem biznes, obliczyłem sobie że potrzebuję 2 miliony majątku na bezpieczne życie z kapitału, czyli ok. 10 000zł miesięcznie np. z wynajmu mieszkań, a na takie z jakimiś ekstrawagancjami 4 miliony. No wyszło trochę więcej":) Tego też życzę sobie i Wam wszystkim :)

  • @_hetman
    @_hetman4 жыл бұрын

    Odpowiedź na konkurs: Wszystko zależy od wielkości rodziny i miasta. W Krakowie małżeństwo bez dzieci: 5.000 zł na głowę. Wynajem mieszkania 2,5 k + życie codzienne kolejne 2,5 k. Zostaje druga wypłata na przyjemności, coś odłożyć, jechać gdzieś na weekend. Singiel ok. 7.000 zł. Gdy dochodzi dziecko, dochód na głowę musi być wyższy o ok 1500 zł / mc (wydatki na dziecko + większe mieszkanie). No i pies to ok 500 zł / m-c na rodzinę :) Oczywiście mowa o takim zwykłym życiu z miesiąca na miesiąc bez ekstrawagancji, ale też bez nadmiernego ograniczania się. Fajnie się słucha wywiadu, ciekawe nawiązanie do realiów zamiast tego nieustannego pompowania.

  • @danielkurowski4042
    @danielkurowski40424 жыл бұрын

    Cześć, od 5 miesięcy staramy się liczyć ile wydajemy miesięcznie. Limit, który zakładałem na początku, to 4 tysiące złotych. - miejsce do życia ( kupiłem mieszkanie bez czynszu z ogródkiem, koszt utrzymania z rachunkami to 400zl ) - wydatki na auto 400zl - pozostałe opłaty typu telefony, internet 200zl Założyłem ze 3000zl na jedzenie, drobne przyjemności typu kino, obowiązkowe zakupy typu buty na sezon itd bez szaleństw ale wystarczą. W pierwszym miesiącu wydaliśmy ok 7 tysięcy, ale w tym już około 5 Także uważam ze rodzina 2+1, jeżeli wcześniej zapewnimy sobie miejsce do życia bez kredytu, ekonomiczne auto bez kredytu i przejdziemy wcześniej etap wydawania pieniędzy na głupoty ( lub jak w moim przypadku nauczymy tego druga połówkę ) to 5/7 tysięcy złotych wystarczy. Możemy zakładać w tych kwotach dodatkowe wydatki typu koperta na wesele czy dentysta ! Pozdrawiam i liczę na spotkanie ✌🏻

  • @zbyszekszymon1675
    @zbyszekszymon16754 жыл бұрын

    Konkurs: ilu ludzi, tyle odpowiedzi. Nie ma powodu, by podążać za tym, co powiedzą inni. Każdy ma własną miarę szczęścia, potrzeb i samowystarczalności, każdego cieszy co innego. I w sumie tych wszystkich zmiennych kryje się potrzebna kwota. Ogólną wskazówką jest na pewno to, że nie powinna to być kwota zbyt duża, bo nadmiar pieniędzy też jest prędzej źródłem kłopotów niż szczęścia. A z Panem Jakubem chętnie spotkałbym się i porozmawiał, bo imponuje mi jako prawdziwy Lodzermensch niczym z Ziemi Obiecanej. Konsekwencją zbudował wielką fabrykę własnej wolności i doświadczeń. Pozdrawiam serdecznie - wieloletni etatowiec z marzeniami o własnym biznesie, które potrzebują jednak weryfikacji przez fachowca.

  • @michag225
    @michag2254 жыл бұрын

    Odpowiedź: dla mojej (młodej rodziny) byłoby to 9.000 zł. Otóż: -mieszkanie w bloku i związane z nim opłaty to koszt ok 700zl, - zapewnienie odpowiedniej edukacji dla mojego świeżo urodzonego syna -1500 zł ( opłacenie mieszkania w obcym mieście plus mały kapitał aby zachęcić go do studiów zaocznych i pracy na co za tym idzie zdobywania doświadczenia, - własne "podróże małe o duże" ok 500 zł miesięcznie ( lub raz na 4 miesiące 2.000 zł), - edukacja - 400 zł ( kursy, książki), -pasje (chciałbym jeździć na motocyklu/quadzie a więc 500 zł na paliwo ;) -jedzenie (plus raz w miesiącu kolacja z żoną w restauracji) -800 zl, -600 poduszka bezpieczeństwa ( trzeba mieć!), - pozostałe 5.000 zł na wnuki i ewentualną emeryturę gdyby dochód pasywny mógł się skończyc ponieważ jako 27- latek wiem że na ZUS nie mam co liczyć :)

  • @oscar_wilde19999
    @oscar_wilde199994 жыл бұрын

    Wydaje mi się przy obecnym stanie gospodarki i cenach, jeśli ma się własne mieszkanie (bez kredytu) 10 tysięcy miesięcznie starcza na wygodne życie dla 2 osobowej rodziny plus dziecko. Można za tą sumę pozwolić sobie na kilka wyjazdów w roku z rodziną, jakieś wyjście do restauracji w weekend i bieżące potrzeby, nie martwiąc się czy czegoś zabraknie dziecku. Wiadomo, że 'sky is the limit' i 10 tyś może być dla kogoś tylko kwotą raty za Panamerę ale nie dajmy się zwariować :D

  • @malgorzatawarzecha787
    @malgorzatawarzecha7874 жыл бұрын

    Fenomenalna rzecz szczerość. Fantastycznie, że również u Ciebie Kuba. Bardzo Ci dziękuję...I pozdrawiam:) Chcę zarobić na swoje nieruchomości. Dzięki za motywację.

  • @msk13344
    @msk133444 жыл бұрын

    Uważam, że szczęście nie jest mierzalne przez żadną kwotę. Także nie ważne ile ma się dochodu pasywnego. Szczęście zależy tylko od nas jak żyjemy, jakimi ludźmi się otaczamy i przede wszystkim jakimi jesteśmy ludźmi na co dzień. A to ile potrzebujemy pieniędzy z dochodu pasywnego to uważam, że jest naszą indywidualna kwestia. Każdy ma różne potrzeby. Ważne by być po prostu szczęśliwy.

  • @marcinpierechod3838
    @marcinpierechod38383 жыл бұрын

    Świetny wywiad! Dziękuję za Wasz wkład.

  • @pholda
    @pholda4 жыл бұрын

    Nie ma takiej kwoty bo jest coś takiego, jak inflacja stylu życia. Jak zarabiałeś 1 600 to jakoś wystarczało. Jak zarabiasz 10 000 to może być mało, chociaż żołądek się nie powiększył :)

  • @bartekdid1
    @bartekdid14 жыл бұрын

    Mega wartościowy i merytoryczny wywiad! Jak to jest że najlepsze nagranie z Kubą znalazłem tutaj a nie na jego kanale? :D Co do pytania: (1500 [zł] x ilość osób w rodzinie) + x [zł] (hobby) = spokój finansowy + psychiczny luz To jest minimum na zorganizowanie spokojnego finansowo życia, a przy odrobinie kreatywności i szczęśliwego. To co kto wrzuci w równanie, zależy od osobistej definicji szczęścia każdego z nas i okresu w życiu. Jak dla mnie dziś (29 lat): 3000 + kukurydza na haczyk wędki i bak paliwa do motocykla :p Trudno było pominąć ambicje w tym równaniu, ale nie o nie było pytanie. Dobrego dnia!

  • @dan1el3k
    @dan1el3k4 жыл бұрын

    Ależ tego człowieka się miło słucha, aż chce się więcej. Przykład człowieka 😊 A co do konkursu skłaniałbym się do kwoty 15-20 tyś zł. Pozdrawiam

  • @adriankobylarz223
    @adriankobylarz2234 жыл бұрын

    Odpowiedź na pytanie: Wydaje Mi się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba spytać Pana Kuby jaka jest definicja przeciętnego polaka i co znaczy ,,szczęśliwie sobie żyć" :) Dla mojego sąsiada pełnią szczęścia byłoby posiadanie 50zł dziennie na zakup tytoniu i ulubionego trunku i obawiam się, że Pan sąsiad może być przeciętnym polakiem.

  • @MaSell555
    @MaSell5554 жыл бұрын

    2000zl na osobę, jak się nie ma kredytów, leasingów i innych. Im więcej wiesz, im więcej potrafisz tym mniej potrzebujesz. Jeśli to dla kogoś mało, żeby bezstresowo żyć, to trzeba trochę popracować nad sobą, a to da większą satysfakcję i poczucie własnej wartości niż pięciocyfrowa wpłata co miesiąc. Rozwiązywanie problemów rzucając w nie pieniędzmi po kilku latach się znudzi. Drogie zabawki też dają tylko tymczasową satysfakcję, bo zaraz będą dostępne jeszcze nowsze, fajniejsze. Umiejętność życia za niską kwotę będzie porządane gdy nasze rentierskie źródło dochodu dostanie zadyszki, a dotarcie do mniejszego majątku będzie wielokrotnie szybsze niż do grubych milionów - a czasu oraz młodości za żadną sumę się już nie kupi.

  • @marcinniemiec7845
    @marcinniemiec78454 жыл бұрын

    Odpowiedź konkursowa: To zależy! Nie ma jednej konkretnej kwoty dochodu pasywnego która pozwoli przejść na rentierstwo. Każdy z nas ma swój własny pułap od którego będzie czuł się bezpieczny i wolny finansowo.

  • @taomanpl
    @taomanpl4 жыл бұрын

    MEGA WARTOŚCIOWY WYWIAD - szczególnie temat równowagi finansowej - DZIĘKUJĘ

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki Radek!

  • @mastermaciej
    @mastermaciej3 жыл бұрын

    Co za gość? ;-) Chciałabym się otaczać tylko takimi znajomymi i przyjaciółmi bez względu na to czy mają pieniądze czy ich nie mają. Pozdrawiam i życzę fajnego życia.

  • @michal07901

    @michal07901

    3 жыл бұрын

    Ludzie którzy mają luz tak jak dzieci są szczęśliwe 😁

  • @krzysztofmajstrowicz801
    @krzysztofmajstrowicz8014 жыл бұрын

    Jak to mawia klasyk - „to zależy”. Myśle, ze nie jednej osobie wystarczy skromne 3/4k i będzie szczęśliwa. Nie każdy potrzebuje więcej. Uważam tak, ponieważ sam pochodzę ze wsi, gdzie mentalność ludzi znacznie się różni od tych, co mieszkają w większych miastach. Widać to, ze ludzie z wiosek potrafią bardziej doceniać „mniejsze rzeczy” które nie zawsze maja „mniejsza wartość”. Serdeczne pozdrowienia z malutkiej miejscowości - Kosztowa!

  • @danixd123418

    @danixd123418

    4 жыл бұрын

    Nie zgadzam się, ja obserwuję, ze jest zupełnie na odwrót

  • @krzysztofmajstrowicz801

    @krzysztofmajstrowicz801

    4 жыл бұрын

    ​@@danixd123418 Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź na komentarz. Mam okazję często bywać także w dwóch innych miejscowościach - jedna z nich to taka powiedzmy "duża wieś" a druga to już "normalne miasto". W pełni się zgadzam z tym co napisałeś, gdy mówimy o "dużej wsi". Główny komentarz odnosił się do typowej malutkiej wioski (jaką jest m.in. ta w której zamieszkuje), gdzie każdy w dalszym ciągu jest dla każdego "wujkiem" i czuć tą więź między ludźmi. Jednakże odbija się to w taki sposób, że ludzie są mocno ograniczeni myślowo w tym co się na tym obszarze dzieje i mało kto z niego już "głową" wychodzi. Dlatego też nie mają wygórowanych potrzeb, ponieważ nie spotykają się z "droższymi" produktami które kuszą i często też takiego człowieka wrzucają w pogoń za "szczęściem" wymuszonym na siłę. Pozdrawiam!

  • @danixd123418

    @danixd123418

    4 жыл бұрын

    @@krzysztofmajstrowicz801 ale nonsens. Mieszkam na najmniejszej wsi w gminie - kilkanaście osób w tym ja ma swoją działalność, nie widze nikogo ,,ograniczonego myślowo" więc wypraszam sobie takie określenia. :) Odróżniajmy małą miejscowość od naprawdę biednych miejscowości, bo jest multum wiosek z ludzmi duuużo mocniej rozwiniętymi niżeli np. na północnej pradze :D

  • @matkie2403
    @matkie24034 жыл бұрын

    Odpowiedź konkursowa : 2000 złotych, żeby co miesiąc wystarczyło na konsultacje z Kubą. Plus VAT i drobne na przejazd zabawkami oczywiście :)

  • @Pprzemo77
    @Pprzemo774 жыл бұрын

    No powiem szczerze, jestem zaskoczony :D człowiek sukcesu można powiedzieć, a skromny i zupełnie normalny ziomek :P coś fantastycznego

  • @newworldstream1259

    @newworldstream1259

    4 жыл бұрын

    pozer nic wiecej

  • @alexandra240744
    @alexandra2407444 жыл бұрын

    Super wywiad, wreszcie ktoś kto powiedział otwarcie, że własny biznes to droga wyrzeczeń na której nie każdy się odnajdzie. Z mojej perspektywy moje pokolenie było wychowywane za bardzo w duchu "możesz wszystko" za mało w duchu "czasem się nie uda, ale to też jest ok". Będąc dorosłą już kobietą jestem całkiem zadowolona ze swoich zarobków, ale niestety mimo, że jest to praca w której jestem naprawdę dobra to nie czuję się spełniona a corpo świat jest dla mnie bardziej klatką niż stabilnością finansową. Niestety chcąc w perspektywie kilku lat założyć rodzinę nie widzę możliwości aby otworzyć własny biznes i zaryzykować. Moja siostra prowadząc swój biznes musiała wrócić częściowo do pracy już 2 tyg po porodzie, patrząc na to jak ciężko jest jej go prowadzić, w dużej części przez Państwo, które robi wszystko by takich przedsiębiorców wyeliminować, coraz bardziej wątpię w to, że kiedykolwiek otworzę coś własnego.

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki za tak obszerny komentarz!

  • @przemosasa
    @przemosasa4 жыл бұрын

    ODP: Panie Jakubie jestem bardzo szczęśliwy i nie potrzebuje do tego specjalnie pieniędzy,na studiach dostawałem 500 zeta i był to najlepszy okres mojego życia :) Ale jak wygram konkurs to chętnie pojeżdżę tymi zabawkami, pogadam o sporcie i businesie :)

  • @Hantesis
    @Hantesis4 жыл бұрын

    Odpowiedź konkursowa: Nie ma takiego punktu i kwoty. Chociażby ze względu na zmieniająca się koniunkturę i ceny. Dzisiaj wystarczy 5 tys a za 2 miesiące okaże się to zbyt mała kwota. Apetyt rośnie w miarę jedzenia I'm więcej mamy tym więcej chcemy. Więc minimalny próg $$$ będzie rósł proporcjonalnie. Jeśli mamy firmę będziemy więcej w nią inwestować, jeśli jedliśmy MAKA i nagle będzie nas stać na zdrowsze jedzenie i tryb życia to minimum znów wzrośnie... To jest jak kula śnieżna jeśli osiągniemy punkt równowagi i spokoju zbyt długo w nim nie wytrzymamy i będziemy chcieć więcej... AMEN.

  • @maciejgruszczak8418
    @maciejgruszczak84184 жыл бұрын

    Odpowiedź na pytanie konkursowe jest niejednoznaczna. Jeden powie 5 tyś drugi 10 a trzeci 18. Wszystko jest uwarunkowane od tego jak wyglądało dotychczas nasze życie. To znaczy: -czy żyjemy sami czy z partnerem, -czy mamy dzieci (jeżeli tak to ile?), i wiele wiele innych. W mojej opinii próg pieniężny, który pozwala na godne życie, odkładanie i nie szczypanie się ze wszystkim to 8 tyś w przypadku osoby mieszkającej samej. W przypadku pary to łączne zarobki 10 tyś w górę. Dołączając do kosztorysu dzieci to trzeba doliczyć do tych kwot po 1000zł za jedno.

  • @krzysztof5286
    @krzysztof52864 жыл бұрын

    Też się na tym złapałem .. najważniejsi są bliscy, rodzina. Co Ci po pieniądzach jak ich nie ma? zarób tyle, żebyś żył dobrze, ale nie zamieniaj życia na pieniądz

  • @miurbansk
    @miurbansk4 жыл бұрын

    Według mnie odpowiedź na pytanie konkursowe jest zawarta w wywiadzie. Żeby szczęśliwie sobie żyć, trzeba mieć taki pułap dochodu pasywnego, przy którym praca zaczyna być przyjemnością. Pozdrawiam.

  • @blancet9657
    @blancet96574 жыл бұрын

    Opowiadanie o formalnościach prawie ze łzami w oczach. Można oszaleć w tym kraju. Świetny wywiad oczywiście :)

  • @pawel7318
    @pawel73183 жыл бұрын

    Obejrzalem sporo filmow z p. Kuba. Lepsze, gorsze ale ten jest wspanialy - madrosc w pigulce. Dziekuje.

  • @magdalenawiereska9499
    @magdalenawiereska94994 жыл бұрын

    Odpowiadając na pytanie konkursowe, w mojej ocenie uważam, że wszystko zależy od sytuacji, potrzeb, standardu życia i kilku innych czynników. Inne potrzeby będzie miał kawaler, 30 lat a inne rodzina z 3 dzieci. W pierwszym przypadku myślę, że odpowiedni poziom wolnego dochodu powinien oscylować w granicach 5-10 tys. Taki poziom stanowi duże zabezpieczenie w przypadku utraty pracy, pozwala mu na zapewnienie podstawowych potrzeb i korzystania z zainteresowań, hobby itp. W drugim zaś przypadku uważam, że rodzina z 3 dzieci powinna mieć wolnego dochodu w przedziale 20-60 tys. I tu też kwestia wypracowanego standardu życia.. oczywiście można mniej lub więcej ale chodzi o rozsądne gospodarowanie, zabezpieczenie w razie ewentualnych chorób, w razie wypadku, lub też co ważne w dzisiejszych czasach nauczenie dzieci że nie wszystko mogą mieć na zawołanie i na tacy na już. Dziękuję za świetny materiał wideo. Cieszę się, że Kuba mówi tak otwarcie, uświadamia polskie społeczeństwo 👏 brawo. Jak dla mnie nie ważne czy w garniaku czy bez - liczy się przekaz. Dzięki,że jako doświadczony przedsiębiorca przekazujesz cenną mądrość. 💪

  • @justynaotinka617
    @justynaotinka6174 жыл бұрын

    Kapitalna rozmowa, dzięki!

  • @ukaszczech8432
    @ukaszczech84324 жыл бұрын

    Cześć Panowie. Uważam, że każdy z nas ma inny pułap. Jeden chce 10 tys. inny 100 tys. co miesiąc a inny jeszcze więcej. Myślę, że pułap ok 10 - 20 tys. co miesiąc w zupełności by wystarczył tak by móc godnie żyć i nie robić sobie wielu wyrzeczeń (nie mówię o jakimś Lambo oraz nie mówię żeby nie marzyć, chociaż jak to mówią .....uważaj o czym marzysz bo marzenia się czasami spełniają - a marzeniom trzeba pomóc) . Trzeba korzystać z życia tak by sobie powiedzieć w przyszłości, że się go nie zmarnowało a czas spierdziela. Dochód pasywny daje spokój, stabilność i coś bardziej cennego - CZAS. Również wiem coś na ten temat. Sam prowadzę 4 firmy (trochę się zapętliłem, masa nerwów) i pomału przerzucam się na nieruchomości. Naprawdę super sprawa. Nic nie ma cenniejszego niż nasze zdrówko i rodzina....ważne by to szybko do każdego z nas dotarło. Pozdrawiam prowadzącego oraz Ciebie Kuba - spoko jesteś gość.

  • 4 жыл бұрын

    Dzięki!

  • @jakubkowalczyk9349
    @jakubkowalczyk93494 жыл бұрын

    Ile potrzebuję przeciętny osoba 30/40 letni dochodu pasywnego by w miarę szczęśliwie żyć? Po pierwsze koszty nieruchomości w mieście wynajęta to około 3000 zł (2500 zł + opłaty), jeżeli własna to około 1000 zł opłat (czynsz + media (internet telewizja telefon)). Następnie samochód koszty utrzymania, licząc przebieg średni 1000/1500 km + ubezpieczenie to wychodzi około 800-1000 zł, jeżeli auto w kredycie to łącznie 2500 zł. Następnie zakupy i wydatki, jeżeli chodzi o spożywkę jedna osoba około 200 zł tygodniowo, czyli 800 zł miesięcznie plus około 300 zł na wyjścia na lunche/obiady ze znajomymi (60-70 zł na jeden wypad liczmy) czyli jeden w tygodniu. Raz w miesiącu aktywny wypad poza miasto np. w góry, nad jezioro - 600 zł minimum. Wakacje all inclusive 2 razy w roku to około 7-8 tyś. zł, czyli co miesiąc około 650 zł. Ubranie to przy przeciętnych wydatkach około 400-500 zł miesięcznie i usługi medyczne (dentysta, fizjoterapeuta) - w tym wieku człowiek aż tak się nie sypie, to tak 100 zł miesięcznie można założyć. Do tego karnet na siłownie lub też jakiś wypad na basen/saune/squasha lub inne aktywności 150 zł. Podsumowując - przeciętnie osoba potrzebuje dochodu pasywnego 5100 zł netto (przy braku kredytu na auto i mieszkanie) lub 8600 zł netto (przy kredycie na średniej klasy auto (1500 zł brutto miesięcznie) i wynajmie średniej klasy mieszkania). Jeżeli mieszkanie na kredyt to dochód pasywny może spaść do 8100 zł netto. Odpowiedź oparta na wyliczeniach średniej wielkości miasta >100 000 osób :). Pozdrawiam

  • @mtrocki
    @mtrocki4 жыл бұрын

    Odpowiedź, która nie spodoba się Kubie, bo lubi konkrety, jednak uważam, że na to pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Wyznaczenie konkretnej sumy pieniędzy to spłycenie tematu, biorąc pod uwagę jak wiele zmiennych jest. A poza tym to świetny wywiad :)

  • @songoo87
    @songoo874 жыл бұрын

    Odpowiedź konkursowa: przeciętna rodzina (2+1), mieszkanie na kredyt w Warszawie, wakacje raz w roku, dochód około 5000zl

  • @pawewolf5143
    @pawewolf51434 жыл бұрын

    Jeżeli konkurs jest nadal aktualny, to odpowiadam na pytanie: Moim zdaniem wysokość dochodu pasywnego, tak by zadowolić przeciętnego 30-40 latka zależy od tego, jak kto definiuje szczęśliwe życie. Niektórzy określają szczęśliwe życie spełniając się w biznesie, inni w podróżach, a ktoś inny powie, że prawdziwe szczęście dla niego to rodzina. Niemniej jednak, dla jednych będzie super jak dodatkowo zarobią 1000 zł oprócz wynagrodzenia podstawowego z pracy, a dla innego będzie zadowalające 100 000 zł pasywnie i to nie bardzo :) Jednakże po odliczeniu podstawowych kosztów życia (opłaty za prąd, wodę, kredyt jeżeli ktoś posiada, bieżące wydatki, etc.) z otrzymywanego wynagrodzenia za przepracowany miesiąc na etacie lub z własnej działalności gospodarczej i z tego niech zostanie na przysłowiowe waciki, to jestem przekonany, iż odpowiednim pułapem dochodu pasywnego, który by zadowolił przeciętnego 30-40 latka, było by 10 000 zł miesięcznie.

  • @jackurban01
    @jackurban014 жыл бұрын

    Świetne !!! .... już twojego gościa polubiłem. A odnośnie pytania to uważam ze każdy ma własna definicje szczęścia i powinien osiągnąć taki pułap dochodu pasywnego aby poczuć się szczęśliwym i w tym szczęściu trwać :)) Pozdrawiam serdecznie

Келесі