Co dělám, když není co dělat.

Znáte to. Jste v práci a nemůžete domů, protože čekáte, až vám něco přivezou. A teď se nudíte a děláte děláte věci, aby jste si zkrátili dobu čekání. Někdo si hraje s telefonem, jiní údržbu nářadí a podobně. Já si zkoušel takovou konstrukci, která mě kdysi zaujala.
Tesařské okénko
Tesař Pepa
kontakt: tesarskeokenko@seznam.cz
Mám facebook a Instagram.
Také (občas) hodnou ženu :)
Pokud jste se rozhodli podpořit můj kanál, koukněte do informcí kanálu, jak nejlépe to udělat, nebo přímo zaslat příspěvek na 2700316152/2010
Většinou natáčím na:
Samsung Galaxy A54
Panasonic Lumix DMC-TZ90
Niceboy Vega X pro
Stříhám v programu DaVinci resolve
Staňte se členem tohoto kanálu a získejte přístup k těmto výhodám:
/ tesařské okénko

Пікірлер: 17

  • @mariostibrany
    @mariostibranyАй бұрын

    Je to zaujímavé, len ma tak napadlo že pri prípadnom kolapse jedného prvku či by neprišlo následne k zrúteniu väčšej časti konštrukcie. Či to riziko za to stojí. To je len taká myšlienka na zamyslenie. Ale super pokus. Paráda. 👍😁😉

  • Ай бұрын

    Vůbec celé video je jen taková myšlenka. Chtěl jsem si ověřit, zda to co nosím v hlavě je reálné. Na druhou stranu by takto šlo využít v místech, kde nedostanem dostatečně dlouhé trámy třeba na výměnu podlahy. Třeba tohle video uvidí statik a řekne, jak moc málo je to únostné :)

  • @Matrix...777
    @Matrix...777Ай бұрын

    Ďakojem za video, je to určite zaujímavé na predstavivosť. Je to stabilné ako keby si ich dal dokopy a stál na tom bode niekde v 1/3 . Podobná konštrukcia sa robí u kruhových stavieb, štýl indiánsky stan, že jedno podporuje druhé a spojí sa to do kruhu. Nevýhoda je že je to reťazec, tým pádom ako sa vraví reťaz je silná ako najslabšia časť. Preto nedôverujem tým moderným konštrukciám krovov z latiek. Jedno podopiera druhé. Keď uvažuješ dlhodobo na 100 rokov tak sú najlepšie hrubé trámy lineárne. Aj keby zhnili 2cm z povrchu nič sa nedeje, strecha sa nezrúti. Ale keď začne hniť tenká frošňa alebo lata podoprená všeliakými podperami ktoré držia iné podpery tak sa to zrúti. Teraz sa všetky stavebné materiály vyrábajú presne na gram minimálnej zaťažiteľnosti.

  • Ай бұрын

    Já tu měl na mysli využití u vodorovných konstrukcí. Jako třeba podlaha, základna věže a podobně. U těch indiánskýchstaveb a jurt je to trošičku jiné.

  • @Maxik_Bartos
    @Maxik_BartosАй бұрын

    Zajímavé. To jsem ještě neviděl. 😁 Dobry nápad 👍👍

  • @PeterDundek
    @PeterDundekАй бұрын

    Zravím, na podobnom princípe máme krov 6-bokého altánu s prierom 3m. V hornej casti je ešte pridaná vezička. Sklon strechy je cca 10 stupňov. Dôlezitá je konštrukcia pomúrnice do ktorej sa prenáša tlak krokiev smerom od stredu von.

  • Ай бұрын

    Ale to je jen podobný princip. Já tu mám pouze vodorovnou konstrukci. Konce mám na volno, takže tu je tlak pouze dolu a ne do stran. Je spousta konstrukcí krovu na podobném systému, ale tady se nejedná o krov.

  • @nikdoznamej7698
    @nikdoznamej7698Ай бұрын

    podobnej princip se využívá u kruhových střech např jurt. nebo střech z kulatin třeba youtuber kris harbour má takhle postavený dvě kruhový dílny

  • Ай бұрын

    Jurta je jiný princip. Tam je prstenec, který je v jednom kuse a podpírají ho šikmé krokve. A co se týče Krise, tak tento kanál mi unikl. Co jsem teď na rychlo koukl, tak ta jedna střecha je sice kruhová, ale má vaznice na sloupech. Ta druhá je zajímavější. Ale konstrukce začíná tak, že první krokev je položená na každé straně na zdí. Takže není podpíraná předešlou krokví. Ale ty ostatní už jsou položený na předchozí. Já to tady hlavně myslel pro vodorovné konstrukci. Jako třeba u podlah, základna věže a podobně. Jestli se to dá použít.

  • @nikdoznamej7698

    @nikdoznamej7698

    Ай бұрын

    no na vodorovný konstrukce jsem viděl jednou, že si nějaký vysokoškolský profesor navrhnul takovou stavebnici z dílců z překližky vyřezaných na cnc, které se do sebe nasouvali jako 3D puzzle a vytvářeli čtvercovou strukturu a fungovalo to... ale už to video nemůžu najít, myslím, že to bylo v grand designs

  • @premyslbatek4120
    @premyslbatek4120Ай бұрын

    👍

  • @luciebartova2750
    @luciebartova2750Ай бұрын

    Most dle da Vinci zkuste

  • Ай бұрын

    Tento most znám, ale většinou jako ukázka umění asijských tesařů :)

  • @ondrejweiss67

    @ondrejweiss67

    Ай бұрын

    Presne toto ma napadlo ako prve.

  • @jankanova5743
    @jankanova5743Ай бұрын

    Na stejném principu stavěl da Vinci mosty

  • Ай бұрын

    Co já vím, tak Leonardo jen "projektoval". Ten most je opět konstrukce, která není vodorovná.

  • @Maxik_Bartos
    @Maxik_BartosАй бұрын

    Oběd bych nedoporučoval. 😂