Cheap OFF GRID inverter with UPS

24V 3600W inverters An off/on grid system can be very cheap.
A hybrid inverter is a device that allows you to combine different energy sources such as solar panels, batteries and the power grid. Its main task is to optimize the use of these energy sources in order to increase efficiency and savings. The hybrid inverter has four functions that allow you to:
Charging the battery with solar panels
Battery powered devices
Powering devices from the mains
Emergency power supply in case of power failure from the mains.
The hybrid inverter is particularly useful when we need to ensure continuous power supply in the event of a power outage from the mains. It can also be used in single-family houses to reduce the costs associated with the purchase of energy from the grid.
******************************************************* **********
Easun Power 3600W 24V Solar Inverter
a discount code -
price -
******************************************************* **********
TIS Photon power supply simulator of 200 W PV modules - bit.ly/3XfbocM
Please buy me a coffee. - patronite.pl/PaneleFotowoltai...
my meter
Uni-T UT81C oscilloscope
bit.ly/3OM4EOB
bit.ly/3vTs5Pk - very cheap
ENERGY METER WATTER METER
bit.ly/3G5yWJF
Smart socket - bit.ly/3aIrGI5
Electricity meter ideal for photovoltaics - bit.ly/3BVxyc9
******************************************************* **************************
The above links are affiliate links - by buying through them you support my channel.
@Photovoltaic panels
@PaneleFotowoltaiczneLIVE
#photovoltaics
#photovoltaic panels
#offgrid

Пікірлер: 397

  • @abiogaz
    @abiogaz Жыл бұрын

    Dzień dobry, ten model jest popularny? Bo widać na innych kanalach podobne modele.

  • @zib3lTV

    @zib3lTV

    Жыл бұрын

    Pełno tego na ali

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dzień dobry, szukałem czegoś sprawdzonego i popularnego, bo szkoda testować urządzenie, którego nikt nie może kupić lub zniknie po miesiącu z rynku. I tak z ręką na sercu, spodobało mi się to rozwiązanie. Będę ten projekt rozwijał by mieć zapewnioną ciągłość energii plus dodatkowe kWh poza prosumentem, bo tam doszedłem już do maksimum.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Tu podepnę linki, dla tych co wolą je mieć w komentarzu: Zasilacz TIS Photon symulator modułów fotowoltaicznych PV 200 W - bit.ly/3XfbocM Falownik Solarny Easun o mocy : 3600W: www.geekbuying.pl/pl/przenosne-stacje-zasilania/3280-falownik-solarny-easun-power-3600w-24v-ladowarka-solarna-mppt-100a-falownik-pozasieciowy-czystej-sinusoidy-220v-6448323542717.html 5600W: www.geekbuying.pl/pl/przenosne-stacje-zasilania/3279-falownik-solarny-easun-power-5600w-48v-moc-wejsciowa-pv-500v-dc-moc-5500w-8220598344597.html kod rabatowy - 5% GEEKBUYINGPL3 ************************************************************

  • @robertzbyszek3238

    @robertzbyszek3238

    Жыл бұрын

    Szukam hybrydowych 25KW

  • @JamJest

    @JamJest

    Жыл бұрын

    @@robertzbyszek3238 sofa solar

  • @patptys3977
    @patptys3977 Жыл бұрын

    Mam 2,4 kW. Testowałem bardzo podobnie. Zrobiłem jeszcze kilka innych testów. Polegały one na pomiarze pobranych ilości energii z sieci do naładowania akumulatorów, a następnie oddanych z akumulatorów do odbiorników. Wnioski niestety są druzgocące... Straty wynikające z użycia (nowych!) akumulatorów sięgają 50% - sprawdzone na sztucznym obciążeniu - nie ma mowy o pomyłce. Pewnie każdy wnikliwie oglądał ten film, ale nie każdy zauważył pewne bardzo niekorzystne zachowanie tych inwerterów. W moim 2,4 kW jest dokładnie tak samo. Jak odbiorniki potrzebują tak jak w tym przykładzie 160W a ,,solary" dawały 200W to na logikę maszyna nie powinna brać ani wata prądu z sieci - nieprawdaż? A tutaj i tak żarło z sieci jak wściekłe? Po co, jak, dlaczego? Jak się policzy bilans zysków i strat to nie ma szans aby te chińskie wynalazki dawały JAKĄKOLWIEK oszczędność prądu z sieci. To nie koniec złych wieści. Ładowarka solarna ma wyśrubowane wymagania co do napięć i mocy paneli. W praktyce oznacza to iż ( w moim przypadku 2,4 KW ) z solarów można podać co NAJWYŻEJ ok 1kW mocy - więcej nie przejdzie. ( 4 panele po 250 wp). Do czego w takim razie można wykorzystać to ustrojstwo? Moim zdaniem jest tylko 1 sensowne zastosowanie - jako załączane RĘCZNIE awaryjny źródło prądu dla domu w przypadku blackoutu. Dzięki temu akumulatory nie będą niszczone ciągłym doładowywaniem. Ich utrzymywanie w stanie ciągłej gotowości 100% pojemności to rzeźnia finansowa ze względu na ich żywotność jak i zużywany do tego celu prąd z sieci! Wiem, że zaraz odezwą się głosy osób które podłączyły sobie takie ,,offgridy " i dadzą się pokroić, że im wspaniale działa. Bo faktycznie działać - działa. Tylko za jaką cenę? Jak podłączy sie dwa podliczniki prądu, jeden na wejściu do inwertera (bypass), a drugi na wylocie z inwertera to wtedy wyjdzie naga prawda na jaw. Czyli bulbulator do utylizacji prądu. Wejście solarne jest zbyt słabe( oszukane) aby odrobić straty na auto konsumpcję i ładowanie baterii. Zastanawiam się jeszcze czy może ewentualnie udałoby się w upały zasilić klimatyzator (pobór prądu to 400W). Teoretycznie szansa jest, ale z eksperymentem muszę do lata zaczekać.

  • @haloperidol8359

    @haloperidol8359

    8 ай бұрын

    "Jak się policzy bilans zysków i strat to nie ma szans aby te chińskie wynalazki ..." . W zasadzie wszystkie są chińskie. Nawet jak jest co innego napisane. Różne wersje "Made in for Germany",German Design, German Quality i inne takie. Są też firmowane przez firmy zachodnie. Czy są przez to lepsze ? Być może nieco, bo być może mają bardziej restrykcyjną kontrolę jakości. Być może...To powszechny przypadek producenta OEM, który w poniedziałki, środy i piątki robi dla RFZ (Renomowanej Firmy Zachodniej), a w pozostałe dni robi to samo pod marką własną. Czy one są bardzo dużo gorsze od tych "nie chińskich" ? Czy nie chińskie zachowują się inaczej i nie pobierają prądu z sieci ? Nie wiem i szkoda mi czasu na wiarygodne badania. Obserwuję , i z zainteresowaniem i z rozbawieniem, a czasami z niepokojem, sraczkę z jaką entuzjaści wpadają w pułapkę porównań, badań i eksperymentów, które omalże zajmują im całe życie i angażują wcale nie małe środki finansowe. Nie mają przy tym ani wiedzy, ani wykształcenia, ani zaplecza laboratoryjnego. Czy ma to sens ? Nie. Żadnego. Gonienie króliczka. Automatyka do automatyki sterowana automatycznie. I mówię to z perspektywy człowieka, który całe życie projektował i produkował urządzenia elektroniczne i tworzył oprogramowanie . NIC nie ma za darmo, a urządzenia elektryczne/elektroniczne z reguły działają znacznie lepiej jak są podłączone do zasilania. Amen.

  • @tkgubin

    @tkgubin

    4 ай бұрын

    jakie to akumulatory Litowe, Samochodowe, AGMy ?

  • @instalo9247
    @instalo9247 Жыл бұрын

    Super! Serdeczne dzięki za tak analityczną prezentację. Takiego właśnie rozwiązania szukałem od kilku lat. Mam przetwornicę i kilka odbiorników z niej zasilanych. W słoneczny dzień mam akumulatory naładowane do pełna i niewykorzystaną w pełni energię ze słońca. Kiedy dołożę odbiorników, pojawia się z kolei deficyt energii w pochmurny dzień. Akumulatory szybko się rozładowują. Potrzebna jest więc moja ingerencja i przełączam odbiorniki ręcznie. Planowałem zastosować przekaźnik napięciowy, który przy niskim napięciu akumulatora przerzuciłby zasilanie odbiorników z przetwornicy na sieć. Ale obawiałem się ewentualności sklejenia styków przekaźnika i zwarcia zasilania sieci z wyjściem przetwornicy. Rozwiązanie, które prezentujesz wydaje się super. Jedyny drobny mankament, jaki zauważyłem, to szum wentylatorów, ale to drobiazg. Zastanawia mnie jednak autokonsumpcja. Czy mierzyłeś może, ile energii potrzeba na podtrzymanie funkcji życiowych systemu? Pozdrawiam

  • @janekkreska7579
    @janekkreska7579 Жыл бұрын

    Koniecznie proszę o dogrywkę z agregatem - to ciekawe w sytuacji awaryjnego zasilania w dzień jeśli pochmurny agregat ładujący baterię a w nocy już tylko cicho chodzące baterie. super materiał

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Oczywiście, przy teście agregata, podłącze go do tego falownika, by sprawdzić jak sobie oba urządzenia będą współpracować.

  • @SAUGUR

    @SAUGUR

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Czekamy!

  • @czappa44

    @czappa44

    Жыл бұрын

    Czekam - mam identyczny zestaw (łącznie z tym mini agregatem) - póki co leży w kartonach, więc proszę przecierać ścieżkę, bo robisz to najlepiej na yt :)

  • @Kenny88
    @Kenny88 Жыл бұрын

    Fajnie opowiedziane, w szczególności wszystkie tryby pracy 👍

  • @damiannora6173

    @damiannora6173

    Жыл бұрын

    Ale nie ma info czy dziala bez podpiecia baterii.

  • @wspanialechwile
    @wspanialechwile Жыл бұрын

    Jak zawsze super materiał - wielkie dzięki i pozdrawiam :)

  • @xtdi2295
    @xtdi2295 Жыл бұрын

    Jeden z lepszych kanałów o tej tematyce ! Oby tak dalej :)

  • @krzysztofk8931
    @krzysztofk8931 Жыл бұрын

    Merytoryczna petarda! Coś wspaniałego! Dziękuję! Daję suba...

  • @grzegorzw.1805
    @grzegorzw.1805 Жыл бұрын

    Super film, na to właśnie czekałem. Dziękuję.

  • Жыл бұрын

    Bardzo dobry test. W zasadzie wszystko co chciałem się dowiedzieć, to wiem.

  • @jedras1991
    @jedras1991 Жыл бұрын

    Mam isolara 4kw od easun i jako ubs jest elegancki. Zamontowany na jesieni, panele na wiosnę podpinam.

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 Жыл бұрын

    POZDRAWIAM . SUPER MATERIAŁ .

  • @andrzejm161
    @andrzejm161 Жыл бұрын

    Bardzo fajnie taki falownik jest opisany u mr Akumulator. No i to napięcie 230V na wyjściu, można w ten sposób stabilizować sobie napięcie z on grida( latem mam 249-250 ) na wybrane odbiory ( u mnie wydzielona sieć na lodówki, komputery, agd i rtv), a i dodatkowa moc z dodatkowych paneli się przyda i energia w razie "w". Same zalety kosztem straty na sprawności. Pozdrawiam.

  • @jtrjkgfjrdtje

    @jtrjkgfjrdtje

    Жыл бұрын

    podaj link do opisu prosze.

  • @pimpekwiercipieta5317

    @pimpekwiercipieta5317

    Жыл бұрын

    Wygląda na to że nie można stabilizować 230v z sieci 9:57

  • @lujek102ify

    @lujek102ify

    Жыл бұрын

    Niestety nie

  • @masuka666

    @masuka666

    4 ай бұрын

    @@pimpekwiercipieta5317 nie można? A właśnie że można. Nie podłączasz go do sieci tylko prostujesz napięcie z sieci, filtrujesz i podajesz na wejście PV - masz DC ~330V, które pięknie się mieści w zakresie akceptowanych napięć PV ;-)

  • @wujo2010
    @wujo2010 Жыл бұрын

    Bardzo dobra robota . Pozdrawiam 👍

  • @RK-bm9kq
    @RK-bm9kq Жыл бұрын

    swiewtny film , instrukcja👍

  • @jaceki33
    @jaceki33 Жыл бұрын

    Super filmik bardzo pomocny dla mnie bo chce kupić falownik i padło na ten co ma Pan dziekuje

  • @robertn.9268
    @robertn.9268 Жыл бұрын

    Bardzo dobry i wnikliwy test. Szukam takiego rozwiązania na ogrzewanie bufora do co i dwu na cały rok. Słyszałem , że Greencel ma też dużo ustawień .Fajnie gdyby zrobić test.

  • @piotrsob1

    @piotrsob1

    Жыл бұрын

    A skąd Ty weźmiesz te setki kilowatów energii elektrycznej do zasilania tego zimową porą ? Bo jak z sieci to nie musisz w ogóle montować tego falownika... 😁 W naszym klimacie na panele nie licz, chyba że podłączysz ich ze dwieście sztuk .....

  • @DanielSkwierawski

    @DanielSkwierawski

    Жыл бұрын

    ale do cwu to są inne urządzenia. Są takie "falowniki", które stosuje się TYLKO go urządzeń grzewczych i one wytwarzają tyle prądu ile dadzą panele. Na tym kanale już było testowane takie urządzenie. W skrócie: falownik ma wejście na panele i wyjście na urządzenie grzewcze. Jak jest trochę słońca to grzałka będzie trochę grzała, a jak słońce mocniej zaświeci to grzałka też będzie grzała mocniej. Wadą jest to, że bez słońca (zimą) musisz mieć drugie źródło ciepła, ale cały układ w ogóle nie pobiera prądu z sieci (albo pobiera prąd tylko do zasilania elektroniki). A ten falownik z tego filmu będzie tylko zmniejszał zużycie prądu. Co kto woli.

  • @piotrsob1

    @piotrsob1

    Жыл бұрын

    @@DanielSkwierawski Ty chyba naprawdę wierzysz w perpetum mobile .....😂

  • @DanielSkwierawski

    @DanielSkwierawski

    Жыл бұрын

    @@piotrsob1 czy mógłbyś mi wyjaśnić, która część mojego komentarza przeczy zasadzie zachowania energii? Dajesz panele 4kWp i grzałkę 2kW, to nawet zimą troszeczkę wspomoże drugie źródło ciepła, a od kwietnia do października już wystarcza samemu

  • @rdcabal
    @rdcabal Жыл бұрын

    Mam EASun 5kW niebieskobiały 48V, działa. Jeśli idziesz w baterie litowe to kup falownik obsługujący ten typ albo z komunikacją która gada z akumulatorem po kablu. Mój chodzi z LFP jako custom battery type, trzeba tylko poustawiać napięcia. Linka do Aku 35mm². 4mm² przy 40A już słabo (na próbę taka linka jak do pv) a przy 75A prawie się smażył

  • @zepsujtosam07
    @zepsujtosam07 Жыл бұрын

    1. Falownik spoko ale jest ciężko go dogadać z Home Assistantem, oprócz tego nie ma zegara wbudowanego i wentylatory ciągle mielą, mogłyby się zatrzymywać przy obciążeniu poniżej 400W. 2. Przy tak małej ilości baterii to tylko litowki bo kwasy/żele/agm zajedziemy w jeden sezon 3. Super opcja bo można wbić 4 sztuki w parallel i zmostkować na cały dom z jednej fazy gdy nie potrzebujemy zasilać silników żadnych 3faz mamy 20kW mocy nominalnej do wykorzystania chociaż dla większości osób nawet trzy sztuki by wystarczyły żeby się nie martwić że zrobimy overload 😀

  • @RedgoodBreaker

    @RedgoodBreaker

    Жыл бұрын

    AD 1. a wiesz może jaki falownik można spiąć z HA w miare bezproblemowo ?

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    @@RedgoodBreaker SMLIII na przykład, chociaż z tą wiedzą co mam teraz szedłbym tylko w Deye 12kw 48v, plus może jakieś ładowarki do pionowych paneli na ścianie budynku

  • @masuka666

    @masuka666

    4 ай бұрын

    @1) Wyrażam zdanie odrębne 😁 Mam SMG-II 5.6kW i błogosławię priorytet chłodzenia ponad ciszę. Choć oczywiście - konsyliacyjnie - zgodziłbym się, żeby była to opcja albo-albo w menu: decydujesz i ponosisz konsekwencjec swoich wyborów 😁. Wiele, wiele lat temu, uczono mnie na polibudzie że dla temp. > 75 st C. cząsteczki krzemu zaczynają płynąć razem z elektronami....czyli wszelkie tranzystory eksploatowane przy wysokich temperaturach są skazane na awarię. To nie jest pytanie "CZY", tylko "KIEDY". Sprawdziłem to w praktyce na kilku komputerach i twardych dyskach. Od kiedy zacząłem ***bezwzględnie*** pilnować tych temperatur (

  • @rafasmiech6691
    @rafasmiech6691 Жыл бұрын

    jako AKu idealnie sprawdzały się dostępne w zeszłym roku używane aku LFP po rozbiórce z jakiegoś niemieckiego magazynu energii, rzekomo po pożarze :-). Po 3-4 latach ekploatacji wciąż dysponowały od 75%80% pojemności. Budowa magazynu z tych ogniw, znamionowo 30kWh a ze względu na zużycie pozostaje do dyspozycji 24kWh. 32 ogniwa 300Ah 3.4V były dostępne w cenie około 6k PLN. Żadne akumulatory AGM w podobnej cenie nie dorównają tym ogniwom pod względem kosztów, szybkości ładowania i możliwości rozładowania. U mnie taki bank pracuje już kilka miesięcy w cyklu rozładowanie dziennego 15-20kWh i nie zauważyłem żadnego pogorszenia parametrów. Idelane do podłączenia z produkatami EASUN i pokrewnymi. Dokupić BMS i bank gotowy w cenie ok 10kPLN a nie 100kPLN. Ja zasilam z nich pompę ciepła 8kW ładując w tańszej taryfie i z PV, lecz zimą trudno o słonce.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    LFP to chyba najlepsze rozwiązanie w 2023 roku.

  • @rafasmiech6691

    @rafasmiech6691

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Niestety spekulacja na drugiej taryfie odpada w 2023. Ceny praktycznie zrównane. Jedyne rozwiązanie dla prosumentów na starych zasadach, to rozbudowa mikroinstalacji ongrid do 10kWp lub więcej jeśli przy 30% potrącenia także się jeszcze kalkuluje, przy jednoczesnym zmniejszeniu z tej instalacji autokonsumpcji do minimum. Niech udławią się tym prądem. :-) Dodatkowo należy rozbudować instalację offgrid w celu magazynowania we własnym banku i autokonsumpcji w nasłonecznioną część roku. Nadwyżkę oddaną do sieci energetycznej zakład energetyczny zgodnie z umową zwróci zimą. Do zasilania pompy ciepła idealne. Przyjmując dzienne letnie zużycie dla domu ok 22kWh/dzień i banku 30kWh może wygenerować to znaczne oszczędności, zwłaszcza jeśli zbudowany magazyn o tej pojemności kosztował 10kPLN. Teraz żałuję, że nie zakupiłem dodatkowych 32szt. ogniw. 😞

  • @danielwrotny

    @danielwrotny

    Жыл бұрын

    Rafał też kupiłem te ogniwa. 48szt. Do tej pory leżą nie podłączone. Muszę się wziąć do roboty i poskładać wszystko. Uspokoiłeś mnie że wszystko z nimi ok bo "dyche" zamroziłem :) Pokażesz jak masz je zamontowane? Zrobiłeś jakiś stelaż na te ogniwa?

  • @rafasmiech6691

    @rafasmiech6691

    Жыл бұрын

    @@danielwrotny drive.google.com/drive/folders/13O07OKmJ2cl-YOLepYqP2XlnWwRxVVSB?usp=share_link

  • @iwald
    @iwald Жыл бұрын

    Mam dokładnie taki sam falownik od pół roku,instalacja off grid 3,5 KW, 12 akumulatorów 95Ah . Wszystko działa jak na razie bardzo dobrze, w okresie zimowym działa na stałe z siecią tzn akumulatory rozładowują się do 25V i ładują ponownie z sieci,w okresie letnim (końcówka)i jesiennym działało wszystko z akumulatorów i tylko ok 23 i 4 rano miałem załączone doładowanie na ok 1h.

  • @stanisawlipski5211

    @stanisawlipski5211

    Жыл бұрын

    Od września użytkuję SMK-II 3.6 kW 24V. Dzisiaj bym go nie kupił. Myślałem, że akumulatory będą wykorzystywane tylko wtedy gdy, nie będzie prądu z sieci oraz gdy nie będzie pracowała fotowoltaika. A jest tak, że gdy nie ma prądu z fotowoltaiki wieczorem oraz jest prąd z sieci ,to nastepuje w pierwszej kolejności zasilanie domu z akumulatorów a po ich wyczerpaniu do ustalonego poziomu akumulatory są doładowywane z sieci i jednocześnie dom zasilany jest z sieci. Po kiego licha następuje rozładowywanie i ponowne ładowanie i to z sieci, nie wiem. Prądu który został użyty do naładowania akumulatorów nie odzyskuję w 100% do zasilania domu i to bez potrzeby. Stratę określam na jakieś 20%. Próbowałem różnych ustawień, widzę że tej przypadłości nie wyeliminuję.

  • @januszkomentator2689
    @januszkomentator2689 Жыл бұрын

    Dziękuję za film. Szkoda, że nie udało się uruchomić agregatu, ale przypuszczam, że akumulatory były by ładowane podobnie jak z sieci, czyli z mocą około 160 W, czyli prądem zaledwie kilku amperów. Najbardziej ciekaw byłbym testu takiego falownika, który byłby w stanie ładować akumulatory prądem 40A lub nawet większym. Chodzi mi o to, aby w instalacji offgrid, w dni pochmurne naładować akumulatory litowe agregatem, w pełni wykorzystując jego moc. Pozdrawiam.

  • @dariusz8544
    @dariusz8544 Жыл бұрын

    Możesz podłączyć watomierz przed falownikiem i podłącz jakieś obciążenie za falownikiem ale żeby nie przekroczyło mocy z paneli i sprawdź ile pobiera z sieci mimo że jest nadwyżka z paneli. Wszystko bez baterii.

  • @masuka666

    @masuka666

    4 ай бұрын

    Hehe. Używałem SMG-II 5.6kW przez pół roku bez baterii: przy małych obciążeniach jest 50%/50% Potem gdy obciążenie rośnie (a PV wciąż wydala) pobór z sieci zatrzymuje się gdzieś ok 180W a cała reszta - 2, 3, 4 kW (testowałem do 4.5kW) idzie z PV. Oczywiście dochodzi temat skoków obciążenia: jak nagle włączy się np grzałka w piekarniku i przybędzie Ci 2.5kW obciążenia to najpierw idzie to w 100% z sieci a potem stopniowo (sekundy) obciążenie zchodzi z sieci na panele. Tego nie przeskoczysz - algorytmy MPPT to algorytmy iteracyjne - potrzebują czasu żeby osiągnąć zbieżność. Po prostu na początku falownik jeszcze "nie wie" ile więcej da się pociągnąć z PV zanim nie "spróbuje" tego zrobić. Dlatego dołożyłem akumulatory. Wtedy, na czas stabilizacji MPPT nadmiarowa moc jest ciągnięta z AKU i od rana do wieczora pobór z sieci = 0. Bez aku jest to niemożliwe - fizyki nie przeskoczysz 😁. Tzn może coś się da wykombinować z szybkością MPPT w mikrofalownikach, które są przy samym panelu. Ale przy kilkudziesięciu (czasem) metrach kabla od PV do falownika (a więc potężnych indukcyjnościach i pojemnościach pasożytniczych) cudów nie będzie, bo się nie da!

  • @czappa44
    @czappa44 Жыл бұрын

    Świetna prezentacja.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dziękuję

  • @mariansmigo6355
    @mariansmigo6355 Жыл бұрын

    ekstra materiał jak zawsze

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dziękuję.

  • @ppopczyk2635
    @ppopczyk2635 Жыл бұрын

    U mnie cały system 5.5kw zasila caly dom. W stan ups i doładowania baterii przełączam jak sa ze 2 dni pochmurne. A tak to aku ładowane z paneli później po osiągnięciu napięcia, które sobie ustaliłem panele dają napięcie na dom. Niedobory dobiera z aku oraz wspomaga się siecią. Także sprytne urządzenia pracuje już z 7 miesięcy. Niestety założone ze względu na limit który sobie elity rządzące wymyśliły, może uda się ograniczyć zużycie prądu w domu o połowę.

  • @dariuszmazierski1193
    @dariuszmazierski1193 Жыл бұрын

    Rewelacja - przydało by się omówienie programu komputerowego Solar Power :)

  • @stanislawcz.2282
    @stanislawcz.22824 ай бұрын

    Ok i wszystko jasne, z moich doświadczeń z falownikami jest podobnie , jak jest trochę słońca ,to i tak można zaoszczędzić połowę energii z sieci np przy grzejniki 1500 W mnie falownik pokrywa połowę 750 W falownik Jest 3 KW podłączony do sieci,przez elektro transformator ,inaczej ,to mnie falownik prąd zżerał

  • @stanislawcz.2282

    @stanislawcz.2282

    4 ай бұрын

    Widzę niezadowolenie z Chińczyków ,falowniki psują agregaty sprężarki ,takie jak chłodnie lodówki ,ale w każdym domu jest lodówka zamrażarka robot kuchenny ,mam pytanie jak to będzie działać nie na żarówkach tylko pana falowniki z tymi urządzeniami ,jak rano włącza się lodówka na chińskim sofarze 3 kW pisze gril dup

  • @stanislawcz.2282

    @stanislawcz.2282

    3 ай бұрын

    Jak ktoś chce widzieć jak Easun wygląda w środku ,a w porównaniu z falownikiem sofara on grid ,to 100 razy wolę Easun ,a to z powodu mam bank energii 30 KW 24 V ,teraz będę niszczył chińczyka sofara 3 kW , po badaniach na dwóch licznikach zwiera się z siecią nawet 10 minut ustawia częstotliwość co zgryza się z siecią ,rozpierdole tego s.....na kawałki i odeśle do Chin

  • @dymszfager9236
    @dymszfager9236 Жыл бұрын

    Mam nadzieje że będzie dziś 100 tysięcy !!!

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dziś raczej się nie uda, ale jutro jest duża szansa :)

  • @radekwoffgrid6872
    @radekwoffgrid6872 Жыл бұрын

    Sławek w końcu dobry kierunek Jeszcze niedawno twierdziłeś że magazyn to lipa 😉ale wiadomo czasy inne więc i cele się zmieniają Pytałeś o falowniki ja mam u siebie Growatt off grid 5000 w one mogę pracować do 6 jednostek równolegle i także w systemie 3 fazowym Jestem zadowolony z tych falowników Pracują wzorowo z agregatem już też sprawdzałem oczywiście mówię o growatt

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Słowo magazyn jest niestety bardzo pojemne i nie jestem zwolennikiem magazynu dla samego magazynowania w nim energii. Ale jest bardzo wiele przypadków, gdy magazyn jest bardzo przydatny. W moim przypadku, nie mogę już zwiększyć ilości fotowoltaiki w prosumencie. Mam 9,5 kWp, ale mogę mieć tak dużą jak chcę fotowoltaike off gridową. Bez akumulatora ona nie byłaby zbyt praktyczna :)

  • @radekwoffgrid6872

    @radekwoffgrid6872

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne czemu nie możesz zwiększyć?? " No bez bateri off grid trochę słabo to fakt

  • @emiliabunko4518

    @emiliabunko4518

    Жыл бұрын

    Radek, nagraj coś więcej o tych growattach bo jedyny rzetelny material to tylko @DavidPozEnergy zrobil o nich ale zapewne ogladales.

  • @maciej1387

    @maciej1387

    Жыл бұрын

    @@radekwoffgrid6872 przepisy i inne rozliczenia Powyżej 10kwp są inne obwarowania przepisami odnośnie instalacji i gorsze rozliczenia 😁

  • @mariuszsikorski108

    @mariuszsikorski108

    Жыл бұрын

    A nie można dałożyć paneli na dachu nie zgłaszając tego nigdzie?

  • @andrzejrodzen3443
    @andrzejrodzen3443 Жыл бұрын

    miałbym temat na kilka długich odcinków w temacie FOTOWOLTAIKI .... chodzi mi o "Katolicką fotowoltaikę na PODKARPACIU"..... ogromne farmy szkieletów pod foto. stoją w Błażowej gmina Błażowa, MROWLI gmina Świlcza... itp.... może to ciekawy temat do nagłośnienia... by społeczeństwo miało tańszy prąd dla DOBRA WSPÓLNEGO:):):):)

  • @roberts5664
    @roberts5664 Жыл бұрын

    👍

  • @adameqq
    @adameqq Жыл бұрын

    Interesuje mnie kwestia tego jak to współpracuje z normalną instalacją on-grid, w sensie czy można tego używać w momencie kiedy jest zasilanie normalnie z sieci. Czyli podłączam panele, akumulator i zasilanie sieci. Co robię z wyjściem? Czy muszę stworzyć w domu dodatkowy obwód zasilany z tego inwertera, czy też mogę to wyjście podłączyć pod z jedną z faz? Czy też scenariusz jest taki, że jeśli prąd z sieci będzie wyłączony to wtedy wyłączam główny przełącznik gridowy i dopiero wtedy zasilam jedną z faz? Kusi możliwość zrobienia dość prosto zasilania awaryjnego, ale chciałbym uniknąć ciągnięcia dodatkowych kabli po całym domu i zastanawiam się jak można by to wykorzystać bez dużej ingerencji w instalacje.

  • @nachumable
    @nachumable Жыл бұрын

    Urządzenie całkiem fajne tylko z tego co widzę max napięcie i prąd z paneli 500v i 18a (sprawdzałem wersje 5,6 kW) także co z tego że 5,6 kW jak jest 1mppt i będzie dało radę podłączyć z 11 paneli 400Watowych (1 panel ok 10A i ok 37-40v) szeregowo i osiągnąć max moc 4kW. Trzeba przy wymiarowaniu pamiętać o wzroście napięcia wraz ze spadkiem temperatury. Równolegle przy tym prądzie falownika i standardowych paneli nie będzie dało rady tego rozdzielić żeby osiągnąć wyższą moc. No ale cena niezła.

  • @nachumable

    @nachumable

    Жыл бұрын

    Z resztą to nieistotne, bo teraz widzę że ten falownik 5,6kW jest jednofazowy, czyli nie można u nas w kraju instalować do paneli a jako ładowarkę baterii (powyżej 3,68kW muszą być 3fazowe)

  • @assdestructionpuscensorsip3778

    @assdestructionpuscensorsip3778

    Жыл бұрын

    @@nachumable niby zgodnie z prawem, tak, ale do offgridu... niezle :) Pamietaj, ze mozesz je laczyc szeregowo.

  • @Kenny88
    @Kenny88 Жыл бұрын

    Mam tańszy model (~900PLN) 2,4kW. Działa już 27 miesięcy. Jedynym problemem był wentylator. Został zamieniony na inny i nawet ciszej chodzi.

  • @slawomirjurasz1660

    @slawomirjurasz1660

    Жыл бұрын

    Jaka nazwa ?

  • @Kenny88

    @Kenny88

    Жыл бұрын

    @@slawomirjurasz1660 iSolar SPL 3K Jednak producent jest jeden a dystrybutorów więcej. Z tego powodu występuje pod różnymi nazwami. VoltronicPower to producent a dystrybutorzy to między innymi EASun, Powland, PowMr

  • @loker05

    @loker05

    Жыл бұрын

    a możesz dać namiar jaki konkretnie kupiłeś wentylator i czy wtyczka pasowała?

  • @Kenny88

    @Kenny88

    Жыл бұрын

    @@loker05 Noctua NF-A6x25 FLX i be quiet! Pure Wings 2 80mm. Zmieniłem od razu dwa. Wtyczki nie pasowały, lutowałem. Jest film na moim kanale o tym."Serwis Falownika ❗"

  • @wojciechpietrzyk
    @wojciechpietrzyk Жыл бұрын

    Mam, działa.. za 3600zł magazyn 5,6kwh. Grubsze kable pomiędzy falownikiem aku dają radę.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    I to jest cena za którą się na 100% opłaca mieć magazyn energii

  • @ostryr34
    @ostryr34 Жыл бұрын

    Z przetwornika podał by napięcie pod warunkiem że było by ustawione ładownie bateri z PV a nie jak jest obecnie ustawione (sieć i PV jednocześnie) gdyż w ustawienich fabrycznych jest 30A ładowania-sieć (przetwornik zostaje przeciążony)

  • @jtrjkgfjrdtje

    @jtrjkgfjrdtje

    Жыл бұрын

    Dzieki za info.

  • @yankestube
    @yankestube Жыл бұрын

    Proszę o odpowiedź jak jest wpięte wyjście na dom, w jak sposób podłącza się to w skrzynce w domu i czy nie "kłóci" się to z prądem płynącym z sieci ?

  • @szymonroszak6748
    @szymonroszak6748 Жыл бұрын

    Polecam agregat FOGO sam kupiłem 3001 is inwertorowy działa zajebiście pali od kopa polska firma żaden chińczyk troche podrożał ostatnio ale wart jest swojej ceny

  • @Rajosaw-qe9tz

    @Rajosaw-qe9tz

    9 ай бұрын

    FOGO już pogubiło się z podwyżkami i marżami na swoje produkty. Ja zakupiłem ostatnio małą husqvarnę na silniku loncin i 15 kw cedrusa z silnikiem diesla i autostartem. Kolega ze sklepu w Chocianowie polecił i nie żałuje.

  • @szoferr
    @szoferr Жыл бұрын

    Sławku, awaryjny chinski agregat do awaryjnego zasilania. Czego nie rozumiesz? :) Dzieki za testy. Pozdrawiam

  • @elmakcnc5960
    @elmakcnc5960 Жыл бұрын

    Dzieki za fajny test.inwerter fajny, tylko szkoda ze nie wysyla pradu do sieci np w lato kiedy jest duzy nadmiar pradu.pozdrawiam i czekam na wiecej filmikow

  • @oliwergierszewski1322

    @oliwergierszewski1322

    Жыл бұрын

    Są takie lecz nasze państwo takich nie dopuszcza😊

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dla mnie to jest zaleta. Ale dobrze by było, gdyby miał przełącznik on/off z taką funkcją.

  • @piotrem1559

    @piotrem1559

    Жыл бұрын

    Dla chcącego nic trudnego, nie wiem jak jest w easun ale falownik azo ma opcję ustawiania tonerów dla priorytetów zasilania i lądowania, czyli falownik z bateriami a drugi falownik ongrid z panelami, trzeba przerobić troszkę instalacje w domu bo wiadomo że ten jest jednofazowy, ale zaluzmy że w dzień masz autokonsumpcje i ładowanie akumulatorów a w nocy przestawia się na pracę bateryjna i w razie rozładowania z powrotem na bypass z sieci, wiadomo że to nie jest tak jak w falowniku z prawdziwego zdarzenia hybrydowym, ale jakoś się to da pogodzić.

  • @jtrjkgfjrdtje

    @jtrjkgfjrdtje

    Жыл бұрын

    Pamietaj, ze musisz mec umowe i licznik dwukierunkowy, bo inaczej to co wysylasz bezie sie liczylo jako pobranie. Niestety panstwo (przynajmniej to) zwsze dyma swoich obywateli.

  • @jurekarent3953

    @jurekarent3953

    Жыл бұрын

    @@piotrem1559 easun ma takie możliwości pracy jak to opisałeś, kwestia ustawień.

  • @robertbartyzel2315
    @robertbartyzel2315 Жыл бұрын

    Witam, będziesz do tego falownika dokładał paneli pv czy bazował na istniejącej twojej instalacji pv, i pytanie nr 2, gdzie wpiąć sie z tym falownikiem w sieć energetyczną ? Chciałbym sobie dołożyć taki falownik ale z panelami, żeby móc magazynować więcej energii w sieci taurona produkowanej z mojej instalacji ongrid, gdyż moja instalacja to tylko 3,56 kw.Pozdrawiam

  • @adamwuwer5630
    @adamwuwer5630 Жыл бұрын

    Witam jaki pobór mocy ma falownik w stanie jałowym bez poboru na wyjściu?

  • @marcingp5
    @marcingp5 Жыл бұрын

    Wzrost sprzedaży po tym filmie ruszył do góry, producent zadowolony.

  • @xtdi2295

    @xtdi2295

    Жыл бұрын

    Lepiej kupować coś testowanego wnikliwie niż w ciemno . Dobry produkt zawsze się sprzeda

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Najbardziej agregatu :)

  • @jacekbaron810
    @jacekbaron810 Жыл бұрын

    Dobry materiał... A co jest w środku urządzenia? P.S. Nie zostało pokazane choć zostało zapowiedziane...

  • @kubaroj2041
    @kubaroj2041 Жыл бұрын

    Falownik chodzi nawet na agregacie bez avr tylko trzeba przełaczyc napięcia wejściowe 90 - 280v chyba jak się niemyle

  • @tomaszgarski8960
    @tomaszgarski8960 Жыл бұрын

    no super,pzdr

  • @jtrjkgfjrdtje
    @jtrjkgfjrdtje Жыл бұрын

    Niech Pan zda relacje, czy ten inweter dziala bezproblemowo BEZ baterii. Pozostaje zasilanie z agregatu, praca bez baterii (tryb przekazywania energii z panelu do urzadzen gdy jest slonce - >230V i ew. doladownie z sieci gdy moc jest za mala ale BEZ ladowania baterii), testy innych typow akumulatorow, testy zywotnosci, elektronika w srodku - np markowosc kondzi, opis zlacz, itd., itp. Pozatym fajny test i pozdrawiam serdecznie zyczac sobie i Panu podobnych testow innych falownikow.

  • @damiannora6173

    @damiannora6173

    Жыл бұрын

    Tez jestem tego ciekaw bo slyszałem, że zdarzają się problemy w przypadku nie podłączonych aku oraz z apka na sieć wifi.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    apka działa u mnie bezproblemowo.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Sprawdzę go bez baterii.

  • @damiannora6173

    @damiannora6173

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne no i jak sprawdziles? Smiga?

  • @assdestructionpuscensorsip3778

    @assdestructionpuscensorsip3778

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne No i jak śmigają wszystkie opcje gdy baterie są niepodłączone? Bo tez słyszalem że pojawiają się wtedy problemy. Może Pan przeprowadzić ten 5 minutowy teścik?

  • @wujo2010
    @wujo2010 Жыл бұрын

    Jakie panele fotowoltaiczne do tego zestawu były by najlepsze jaki zestaw?

  • @26marcelli
    @26marcelli6 ай бұрын

    Termowizyjne badanie temperatury falownika przy obciążeniu jedną żarówką to przerost formy nad treścią... Trzeba by do tego obciążyć falownik mocą bliską znamionowej mocy falownika i wtedy sprawdzić temperatury kamerą termowizyjną.

  • @piotrem1559
    @piotrem1559 Жыл бұрын

    Sławku co do agregatu podejrzewam że masz w gaźniku paliwo ale stare, czyli dawno nie odpalany, po skończonej pracy powinno się spuszczać paliwo z gaźnika i zalewać nowym, tak to już jest z tymi sprzętami, no chyba że często używasz, ewentualnie można wypalić paliwo z gaźnika na zakręconym kraniku.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Długo nie był używany i myślę, że masz rację. Niestety, jak jest mróz, noc to ciężko jest pierwszy raz szukać przyczyny. Zajmę się problemem w sobotę za dnia, bo bardzo chcę go odpalić. Swoją drogą kosiarka, po zimie, odpala bez problemu a nie ma nawet zaworu paliwa.

  • @piotrem1559

    @piotrem1559

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne faktycznie, kosiarka bez problemu odpali, sprawdzę w wolnej chwili czy te gaźniki podobnie wyglądają, ale fakt jest taki że u mnie od długiego zalegania paliwa w gaźniku zrobił się osad i nawet po wyczyszczeniu nierówno pracował silnik, no i niestety gaźnik do wymiany, koszt około 100 ale jak się zadba to w razie potrzeby sprzęt gotowy.

  • @dawidklepacki3213
    @dawidklepacki32139 ай бұрын

    Jakie max napięcie wejścia baterii i ładowania można ustawić ? Dla li ion

  • @kurczakpe
    @kurczakpe Жыл бұрын

    Mimo wszystko to ciekawy falownik (cena ?? ) , jak na moją instalację wystarczy(na razie używam UPS APC - daje rade ale sprawność ??? ), czy jesteś w stanie okreslić jego sprawność choć z migawek wydaje mi się że jest ok bo na zasilanie obsługi pobierał około 6-7W mój UPS 20 - no i jest niemy nic nie mogę w nim ustawić .

  • @deltapapa-67
    @deltapapa-6711 ай бұрын

    Dzięki za rzetelny tutorial😊. Wlaśnie uruchomiłem właściwie bliżniaczy SRNE. Podrzucam nowszy interface Apki SmartESS.:kzread.info/dash/bejne/pHqNt9mcopyYdJM.html kzread.info/dash/bejne/pHqNt9mcopyYdJM.html

  • @witrol9007
    @witrol9007 Жыл бұрын

    Witaj, bardzo fajny materiał, bardzo podoba mi się Twoja prezentacja. Napisz czy zaobserwowałeś dziwaczne zjawisko z wentylatorami które schładzają falownik. Posiadam też taki falownik, z tym że na 48V i ma niby 5.5kW. I teraz pytanie, czy zimne powietrze zasysa od dołu i wydmuchuje górą, czy jest odwrotnie, z góry na dół? Jak to jest w Twoim przypadku? Pytam bo niestety u mnie jest odwrotnie, z góry na dół, wydmuchuje nagrzane powietrze dołem , a górą zasysa. I drugie pytanie, to czy przy podłączonej żarówce wolframowej, zwykłej tradycyjnej widać lekkie mrugnięcia tej żarówki, kiedy falownik pracuje z akumulatorów. U mnie to zjawisko występuje z tąd moje pytanie. Pozdrawiam

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    żarówka nie mruga a co do wentylatorów, to nie wiem. Sprawdzę to. Teraz skończyłem testy falownika i w tygodniu będzie film, ale kolejny film, to będzie pełna moc z falownika itp. wtedy zobaczę co z chłodzeniem. Dziękuję za pytanie.

  • @witrol9007

    @witrol9007

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Ale rozumiem że podłączone były zwykłe żarówki szklane, wolframowe, te starej generacji ? Bo jak ledowe, to mają wewnętrzną stabilizację i one nie mrugają przy spadkach napięcia.

  • @witrol9007

    @witrol9007

    Жыл бұрын

    Tak rzeczywiście, jakoś mi to umknęło, żarówki na filmie widać że są zwykłe tradycyjne.

  • @sc-fb1gz
    @sc-fb1gz Жыл бұрын

    Witam Czy ten falownik będzie działać bez akumulatorów czy są niezbędne ?🤔

  • @terra9777
    @terra9777 Жыл бұрын

    Pokaż kotku co masz w środku:) spoczko filmik

  • @RafalTrzeciak
    @RafalTrzeciak Жыл бұрын

    Jakiej aplikacji Pan używa do tego falownika?

  • @Robert-so5sw
    @Robert-so5sw Жыл бұрын

    Witam. Coś nie tak z tymi trybami pracy ? SOL i SBU ? Jaka jest różnica? Co innego na grafice co innego Pan mówi? Pozdrawiam

  • @skorpion8393

    @skorpion8393

    Жыл бұрын

    Troche sie pomylił, sol zasila najpierw z solarów potem bateria pozniej utility, ale jak nie ma zasilania z solarów to już nie bierze z baterii tylko z samego utility. SBU niezależnie czy jest zasilanie z solarów czy nie pierw priorytet ma solar, potem rozładowuje do końca baterie, potem dopiero utility.

  • @kamzej2346
    @kamzej2346 Жыл бұрын

    Witam, podłączył już Pan ten UPS do swojej instalacji domowej?

  • @miloszenko
    @miloszenko Жыл бұрын

    Przedalby się filmik z ładowaniem auta 😁 jakie są straty na ładowaniu AC, ewentualnie u Piotra eko niezależnego zbadać jakie są straty na ładowaniu wyższa moca niż zwykle gniazdko.

  • @danielwrotny

    @danielwrotny

    Жыл бұрын

    Zmierzyłem na nissan leaf 1. 21%strat przy mocy 1400W. Przy wyższych jeszcze nie wiem ale zmierze w wolnej chwili.

  • @miloszenko

    @miloszenko

    Жыл бұрын

    @@danielwrotny w jakich warunkach? Jakiś dłuższy kable dalej od domu czy gniazdko w ścianie?

  • @danielwrotny

    @danielwrotny

    Жыл бұрын

    @@miloszenko wallbox wpięty bezpośrednio do watomierza a ten do rozdzielni. Nawet gdyby to był dłuższy kabel czy przedłużacz....1400W to nie ma znaczenia przy tak małej mocy.

  • @miloszenko

    @miloszenko

    Жыл бұрын

    @@danielwrotny pewnie tak. Pytanie jakie straty przy mocach AC rzędu 5-6 kW.

  • @pawezieba7924
    @pawezieba7924 Жыл бұрын

    Przy dobrej pogodzie pracujemy ze słońca a jak brakuje słońca dobieramy z sieci. Oczywiście instalacja prosumenta zgodna z przepisami. Tracąc dużo energii nie odebranej bo odbiorniki nie dają rady i tak zasilamy z paneli co tylko się da. Mam prosumenta stare zasady. Chodzi mi po głowie coś takiego. Tylko sam się zastanawiam czy 3 takie falowniki jak prezentujesz czy 1 3-fazowy hybryda?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Czy aby na pewno potrzebujesz 3 fazy? A jeżeli tak, to czy o takiej samej mocy. Często falownik 3 fazowy, ma problem z napięciem na poszczególnych fazach. Te mniej obciążone mają dużo wyższe napięcie. W przypadku 3 oddzielnych urządzeń, nie ma tego typu problemu. Ale są też wady.

  • @pawezieba7924

    @pawezieba7924

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Sławku 3 fazy z racji, że posiadam układ 3 fazowy. Nie wnikam na tą chwilę jakie jest obciążenie na jakiej fazie. Jako elektryk ogarniam. Głównie rozchodzi się o zalety i wady 3 falowniki, czy jednak 1. Ogólnie perspektywa jest taka, że na maxsa zasilamy bezpośrednio z paneli z dużą strata bez magazynu. Ale falownik on-gridowy cały czas ładuje magazyn. Jedziemy na tym samym wózku. Dopóki prosument się nie skończy na starych zasadach. Mnie obecnie brakuje około 2000 kWh energii w skali roku. Mimo małej instalacji bo tylko 3,24 kWp. Ale w zanadrzu leży kolejne 3 kWp czekające na montaż. Takie moce można powielać i podłączać pod falowniki offgridowe. Napewno nie tracimy z perspektywy czasu.

  • @masuka666

    @masuka666

    4 ай бұрын

    Te falowniki mają opcję pracy równoległej. Nawet do 9 urządzeń...w 3 fazach - po 3 na fazę. Pułapka polega na tym....że, jeżeli chcesz korzystać z urządzeń 3F to musisz do każdej grupy mieć podłączoną odpowiednią fazę "z sieci". Samo urządzenie synchronizuje się do wejścia AC. Jak nie masz wzorca fazy z sieci...to zapomnij o 120 st przesunięcia międzyfazowego. Ale jak Ci nie zależy na 3F - to dwa urządzenia zrównoleglone z AC z jednej fazy - całkiem fajna opcja na dom w off-grid. Ja tak pracuję: w dzień, przy słońcu - do dyspozycji 11kW, w nocy - 5.7kW+ (tyle ile wytrzyma S-ka 25A 😁) Mnie wystarcza

  • @piotrkonisiewicz2588
    @piotrkonisiewicz2588 Жыл бұрын

    pytanie jak gruby przewod mozna przykecic do zlacza bat w falowniku ??

  • @stanislawcz.2282
    @stanislawcz.22824 ай бұрын

    Z każdym falownikiem jest problem jak jest małe nasłonecznienie , i jeszcze rano przeciążenie sieci wtedy falownik przechodzi w stan czuwania to robi straty bo nie pracuje a ja pobieram 2 kW z sieci dlatego ująłem z sieci 20 V przez elektrotransformator i mam w domu 235 V , 260 nie potrzebuje a falownik jest wpięty w domu w zwykłe gniazdko w którym w dieci domowej jest 235 V ,ale falownik i tak podniesie do 250 V tak mam by jak najwiecej było przed licznikiem a nie po za licznikiem i w sieci

  • @stanislawcz.2282

    @stanislawcz.2282

    4 ай бұрын

    Jak chcecie wiedzieć prawdę to chińskie sofary na złom tylko się nadają w instalacji 6 kW 250 V z paneli po sprawdzeniu żarówką 200 W jest tyle prądu żarówki na 230 V 200 W święcą jasno a falownik sofar się włącza w tryb czuwania 1 A 250V mu nie wystarczy by się nie wyłączał i takie jest oddawanie energii do sieci 350W się marnuję

  • @ukaszniewiadomski9243
    @ukaszniewiadomski9243 Жыл бұрын

    Witam Mam pytanie odnośnie zasilenia jednej fazy w domu z takiego urządzenia. Mianowicie mam płytę indukcyjną 3fazową. Mam rozumieć że dwie fazy będą pobierane z sieci a jedna z akumulatorów? I kolejne pytanie czy zadziała to na dużych akumulatorach samochodowych np. 2x240ah od ciężarówki? Jaka jest strata energii przez takie urządzenie? Bo pobierając energię wysłaną wcześniej do sieci tracę 20%

  • @stefansiarzewski610

    @stefansiarzewski610

    Жыл бұрын

    Plyta indukcyjna zwykle ma podlaczone dwie fazy do rozlozenia pobieranej mocy. Ja rozwiazalem ten problem kupujac kuchenke 2kw przenosna za pare groszy. Jak nie ma pradu to podlaczam kuchenke do gniazdka za falownikiem;) Zadziala na aku od ciezarowki ale taki rodzaj aku nie jest rekomendowany.

  • @radekwoffgrid6872

    @radekwoffgrid6872

    Жыл бұрын

    Bez problemu możesz zrobić mostek płyta chodzi mam tak u siebie

  • @arturkrzemy6160

    @arturkrzemy6160

    Жыл бұрын

    Mozesz podłaczyc na 1 faze plyte ale wtedy tylko 2 pola na raz

  • @radekwoffgrid6872

    @radekwoffgrid6872

    Жыл бұрын

    @@arturkrzemy6160 nie chodzą normalnie 4 pola płyta ma tylko podział faz żeby nie obciążać 1 fazy ja mam dociągnięty kabel 3 fazowy do płyty który jest podłączony do falownika pod 1 fazę w moim przypadku są to dwa falowniki spięte równolegle cała przy ta chodzi bez problemu ja tak już używam prawie rok

  • @Rajosaw-qe9tz
    @Rajosaw-qe9tz9 ай бұрын

    Drobna uwaga - ten konkretny model nie obsługuje pracy synchronicznej. Z lewej strony przy kratce miałby 2 złącza RJ45, które umożliwiają spięcie 3 sztuk falowników dla pracy trójfazowej. Ja ze swojej strony chwalę, bo bez problemu współpracuje z piecami gazowymi z jonizacją ( u mnie 2 sztuki)

  • @sylwesterjakubczyk9171
    @sylwesterjakubczyk9171 Жыл бұрын

    Czy jest możliwość takiego podłączenia i ustawienia, aby nie podłączać do tego falownika paneli, ale żeby ładował tylko jak jest nadprodukcja z zabudowanej już fotowoltaiki. Jakie ewentualnie urządzenie by trzeba dokupić. Najlepiej żeby szło z 3 takich zrobić instalacje 3 fazową symulująca sieć energetyczna ładującą się z nadprodukcji z innej instalacji

  • @awerskto
    @awerskto Жыл бұрын

    Może jakiś materiał o agregatach DC?

  • @jakub.er1
    @jakub.er19 ай бұрын

    Nie mogę nigdzie znaleźć, czy falownik hybrydowy typu easun może oddawać energie do sieci?? A jeśli tak to jak to ustawić ?

  • @Lewypiotr23
    @Lewypiotr23 Жыл бұрын

    Jak dobrze rozumiem nadwyżki ee nie odeślę do sieci? W przypadku np. za małych akumulatorów?

  • @carlos19760707

    @carlos19760707

    Жыл бұрын

    Dokładnie, musiałbyś mieć falownik hybrydowy anie nie Offgrid.

  • @bartomiejkuda8108
    @bartomiejkuda8108 Жыл бұрын

    Witam czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie ( może i głupie, wiem ) ile mocy za pośrednictwem obejscia Bypass może przejśc przez to urządzenie ? Bo samo urządzenie z filmu ma moc 3.5kW to jeżeli moje chwilowe zapotrzebowanie wyniesie 7kW to czy przez ten falownik ta energia zostanie przeniesiona ?

  • @ArkadiuszGrunwald-tl9gy
    @ArkadiuszGrunwald-tl9gy9 ай бұрын

    czy ten falownik może współpracować z wysokonapięciowym pylon techem?

  • @jacekzyzanski354
    @jacekzyzanski354 Жыл бұрын

    Ten falownik może mieć jeszcze jedną zaletę jeśli ktoś ma problem z za wysokim lub za niskim napięcie czy on niweluje tą różnicę? tak się głośno zastanawiam bo sam przymierzam się do zakupu tylko trochę większy 5,5kw

  • @krzysztofzukowski3005

    @krzysztofzukowski3005

    Жыл бұрын

    Mam taki więc się wypowiem. Jeśli korzysta z aku lub solarów to utrzymuje napięcie. Ale w trybie bypass to działa tylko jako przekaźnik więc daje takie samo napięcie jak w sieci

  • @przemek5000
    @przemek5000 Жыл бұрын

    Moim zdaniem tego typu urządzenia są bardzo dobre jako UPSy w trybie głównego zasilania sieci. W moim przypadku przy zamiarze wykorzystywania urządzenia do ładowania akumulatoró tylko energią słońca w ciągu dnia i wykorzystywania jej wieczorem nie sprawdził się. W trybach SOL i SBU, po wykorzystaniu energii zgormadzonej w akumulatorze urządzenie faktycznie przełączało się samo w tryb sieci lecz również w tym czasie doładowało akumulatory z sici, a nie taki był zamiar projektu.

  • @mariuszkoszel8696

    @mariuszkoszel8696

    Жыл бұрын

    czyli ten model nie pozwala na rozładowanie akumulatorów nocą i potem już ich nie ładowanie do czasu powrotu prądu z pv???

  • @stefankloas7491

    @stefankloas7491

    10 ай бұрын

    Można ustawić ładowanie baterii tylko z pv.

  • @krzysztoflukowski6990
    @krzysztoflukowski6990 Жыл бұрын

    Ja mam podobny firmy Volt. Mam podłączone 2 tv i 3 komputery. Mogę wyłączyć dopływ prądu i komputery nie widza przejścia na prace z falownika. Da się zauważyć migniecie na żarówce.

  • @krzysztofwyzinski5187
    @krzysztofwyzinski5187 Жыл бұрын

    Witajcie czy może ktoś z was moze wskazać mi drogę ? zakupiłem panele ok 3,2 kwh, 6 sztuk każdy o mocy 530 w. planuję podgrzać wodę ciepłą do kąpieli , mam zbiornik 300L i grzałkę 2000w. Dodatkowo mam 2 solary rurowe na dach które mi podgrzewają ten zbiornik w okresie lipiec sierpień (pozostałe miesiące solary nie daja rady podgrzać wody, solary mają już 17 lat). Celem moim jest dogrzanie wody CWU z tych paneli w okresie od marca, kwiecień, czerwiec, wrzesień, październik ale nie wiem czy mam kupić przetwornicę czy lepiej się sprawdzi Easun ? Czy falownikiem Easun mogę dogrzać grzałkę 2000w w zbiorniku ? Czy lepiej kupic przetwornicę ? Jeśli przetwornice to miesiące lipiec i sierpień prąd nie bedzie wykorzystywany bo nagrzeją wodę solary. Dodatkowo napiszę że mam fotowoltaikę na starych zasadach 10 kwh ale zużycie domy mam na poziomie rocznym 12 kwh czyli sporo dokupuję prądu (4kwh dokupuję). Moja koncepcja była taka że odciążę system tymi dodatkowymi panelami 3,2kwh i nie będę musiał dokupywać prądu z sieci. co byście doradzili ?

  • @maxmaram1841
    @maxmaram1841 Жыл бұрын

    Podłącz amperomierza ceńgowy na fazę zasilająca i wytłumacz skąd wynik 2A

  • @Punisher.......vwt5
    @Punisher.......vwt5 Жыл бұрын

    Akumulatory jak już to Lifepo4 mam 8 sztuk 200ah i 8 paneli 3,5kw zużyłem z tego przez 1 rok 1200khw FALOWNIK REVO2 3KW.

  • @mariuszwojciechowski7482
    @mariuszwojciechowski748210 ай бұрын

    Mam pytanie ... czy wyjscie musi chodzic tylko na osobnym obwodzie i trzeba dodakowe kable i gniazdka zakładać czy mozna to normalnie podlaczyc do sieci domowj

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    10 ай бұрын

    Nie uciągnie całej sieci domowej. To tylko (ten mój) 3 kW mocy. Ale można wpiąć w rozdzielnię w część urządzeń, ale koniecznie ta część musi być wypięta fizycznie z instalacji energetycznej zakładu energetycznego.

  • @off-gridfotowoltaikamichalb
    @off-gridfotowoltaikamichalb Жыл бұрын

    witam u mnie przy falowniku SML II działa z agregatem prądotwórczym dwa warunki program 03-APL i obciążenie rezystancyjne 300W podłączone razem z falownikiem pod to samo przyłącze tam gdzie podłączone wyjście AC falownika gdy ładowanie akumulatora osiągnie ok 15-20A można wyłączyć obciążenie

  • @off-gridfotowoltaikamichalb

    @off-gridfotowoltaikamichalb

    Жыл бұрын

    choć ostatecznie lepszym jest zakup prostownika o podobnej mocy do mocy agregatu do bezpośredniego ładowania akumulatora wtedy mamy pewność że prąd jest taki jak należy a nie taki jak podaje agregat

  • @zepsujtosam07

    @zepsujtosam07

    Жыл бұрын

    Siema Michał 🤪

  • @lakusz_

    @lakusz_

    Жыл бұрын

    Co oznacza drugi warunek ? Proszę o wyjaśnienie.

  • @off-gridfotowoltaikamichalb

    @off-gridfotowoltaikamichalb

    Жыл бұрын

    @@lakusz_ grzałka u mnie minimum 300W się sprawdza

  • @off-gridfotowoltaikamichalb

    @off-gridfotowoltaikamichalb

    Жыл бұрын

    @@lakusz_grzejnik farelka grzałka u mnie minimum 300W się sprawdza

  • @bercolek
    @bercolek Жыл бұрын

    A czy da się przy pomocy off grida uruchomić główna fotowoltaike?

  • @emiliabunko4518
    @emiliabunko4518 Жыл бұрын

    Sławku, czy trzy takie EASuny mogą pracować razem aby wytwarzać 3f?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Tak. Mają wtedy wspólny jeden zestaw akumulatorów. W dodatku mogą pracować w parach po kilka sztuk by zwiększyć moc poszczególnych fazach i nie muszą być być w tej samej ilości na każdą z faz.

  • @chrisdev1653

    @chrisdev1653

    Жыл бұрын

    Tylko te z symbolem kończącym się KP. Poza tym są identyczne więc treba się dokładnie upewnić co się kupuje, bo sprzedawcy często nie wiedzą jaki dokładnie model mają

  • @jedrusss1920
    @jedrusss1920 Жыл бұрын

    Witam. Moje pytanie jakiej średnicy max mogą być przewody wejściowe 230v do tego falownika?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Minimum 10 AWG - 5.26 mm2. A jakie większe wejdą, to nie wiem.

  • @mmv133
    @mmv133 Жыл бұрын

    Panie Sławku. Będzie Pan dokładał panele do tego falownika ? Czy tylko sieć + fronius ? Ja też mam podobny off grid + LiFePo4 ( przyszły z Chin)

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Dołożę 1,5 - 2,0 kWp plus akumulatory LiFePO4. Niestety nie mam zbytnio miejsca na panele i będą pod kiepskim kątem na wschodnim daszku. Ale powinny i tak dać mi rocznie 1000 kWh co mi wystarczy by wyjść energetycznie na zero w domu.

  • @mmv133

    @mmv133

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne ale trzeba to zgłaszać do PGE? Ja mam na dachu 9,5 kw. I do off-grida chce dołożyć dodatkowo 5 paneli. W sumie przekrocze 10 kw na dachu. Nie wiem czy trzeba zglaszac

  • @ptadeusz1
    @ptadeusz111 ай бұрын

    Inverter pobiera prąd z sieci dla własnych, jak ustawić falownik na zasilanie z akumulatorów.

  • @tomolo-lg4sv
    @tomolo-lg4sv Жыл бұрын

    Mam pytanie odnośnie tego modelu falownika. Czy ten falownik dobiera energię z sieci tzn. czy w przypadku gdy suma energii z paneli i baterii nie wystarcza na zasilenie urządzenia to falownik dobiera brakujące np. 500W czy przełączy się całkowicie na sieć?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Tak, dobier.

  • @jozefbogusz7918
    @jozefbogusz7918 Жыл бұрын

    Witam szanownego Pana czsto ogladam Pana kanal i Waldka z pv tez ,wlasnie tez przymierzam sie do chocby w malym stopniu uniezaleznic sie od taurona ,a moze bardziej zbudowac sibie off grid ,mam 10kwp fotowoltaiki ,inwerter Growatt 8-3fazy ,kupilem ostatnio 4-ry duze akumulatory i ofgridowy inwerter easun 5,6 kw ,i w zwiazku z tym prosze o porade ,otoz jak to spiac i zrobic oddzielny obieg na zasadzi -braklo pradu przepinam wtyczki od pv i wydzielony obwod dziala ale chcialbym zrobic tak -spiac te dwa inwertery razem bez wydzielania oddzielnego odwodu ,zeby dzialal normalnie inwerter on -grid ,a gdy braknie pradu ze sieci przelaczenie nastepowalo automatycznie i zasilanie bylo z baterii a jak jest slonce to z pv i ladowac akumulatory Prosze Pana o shemat jak to zpiac bo mysle ze lepiej byloby gdyby to zrobila osoba ktora sie na tym zna ,ale i ja tez bym chcial byc troszka madrzejszy w tym zagadnieniu pozdrawiam Joze Bogusz

  • @jurekarent3953

    @jurekarent3953

    Жыл бұрын

    Witam, a nie prościej dokupić kilka paneli pv i podłączyć do of grida , wydzielić instalację pod ten falownik oczywiście z głową i będzie działać, mam tak zrobione ale na starszym easanie PWM 5kw baterie live po

  • @sylwekfus4635
    @sylwekfus46357 ай бұрын

    Jest Pan zadowolony z tego falownika? Stoję przed zakupem, tylko mam do wyboru SMG , SML i SMX . Te wentylatory działają cały czas? Nawet bez obciążenia?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    7 ай бұрын

    zadowolony jestem, bo działa tak jak powinien działać, ale czy jest najlepszy, to nie wiem, bo nie testowałem innych. Wentylatory działają cały czas, na jałowym biegu ale je słychać. Pracuje u mnie od ponad pół roku i ani razu mnie nie zawiódł, zero zawieszenia się itp. W sumie chyba powinienem potestować inne falowniki, ten spełnia wszystkie moje potrzeby i z lenistwa nie kontynuowałem testów.

  • @sylwekfus4635

    @sylwekfus4635

    7 ай бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Jeśli chodzi o testy, to mam wątpliwości, czy jego moc nie jest sumowana. Tzn. ma 3.6kw na AC i 4000wp na pv. I co się dzieje w przypadku, gdy pv daje 2kwp i na AC idzie 3kw. Łącznie 5kw, a ma 3,6kw, czy może iść jednocześnie 4kwp z pv i 3,6kw na AC?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    7 ай бұрын

    Maksymalnie 3,6 kW może z niego wyjść. Bez względu na to ile maksymalnej mocy może dostać z zewnętrznych źródeł

  • @BartoszBielecki
    @BartoszBielecki Жыл бұрын

    A czy można podtrzymywać wszystkie 3 fazy? Czy potrzeba do tego 3 zsymetryzowanych falowników?

  • @jtrjkgfjrdtje

    @jtrjkgfjrdtje

    Жыл бұрын

    Musialy by dzialac w trybie parallel (szeregowo).

  • @scottmot2470
    @scottmot2470 Жыл бұрын

    Użytkuje taki pół roku, tylko 48v 5.6 kw, jak narazie wszystko ok, niestety wentylatory pracują cały czas, jeśli są podpięte akumulatory to falownik zużywa na potrzeby własne 80 w jeśli bez to pobiera ok 20 w

  • @AdameM92

    @AdameM92

    Жыл бұрын

    Zgadzam się. Również posiadam 5.6 kWh. Mam jeden problem :( nie mogę połączyć apki z modułem wifi. Nie chce mi połączyć modułu z boxem ( robię jak na filmikach i innych dostępnych materiałach) Miałeś może.rowniez z tym kłopot ?

  • @miloszenko

    @miloszenko

    Жыл бұрын

    Mam model 3 kW uzywany jako agregat na budowę. Czasem przy dużym boschunwybije ale od 3 miesięcy jedziemy na nim i działa bez problemu. Mam do niego 8 ogniw lifepo4, realnie okolo 5 kWh, wystarcza do 3 dni. Zero spalin u 10 razy taniej w użytkowaniu niż agregat spalinowy.

  • @sunwindgen

    @sunwindgen

    Жыл бұрын

    Ten falownik to porażka,wifi nie da się uruchomić, wentylatory lecą cały czas,pobór własny to hyba żart. Zaraz go oddałem !

  • @scottmot2470

    @scottmot2470

    Жыл бұрын

    @@AdameM92 ja się połączyłem z aplikacją bez problemu

  • @AdameM92

    @AdameM92

    Жыл бұрын

    @@sunwindgen wentylatory akurat mi odpowiadają gdy pracują cały czas. (Ciągle chłodzony - dochladzany ) a te wifi to dla mnie taka mała usterka tylko. Kto co lubi ale w tych pieniądzach chyba dosyć w porządku falownik

  • @ktosktos2328
    @ktosktos2328 Жыл бұрын

    Ile kilowatów będzie założona do tego falownika nowych paneli fotowoltaicznych czy będą wykorzystane te które są zainstalowana na dachu.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Założę nowe. Tak do 2 kWp. Nie mam wolnego miejsca na dachu i będę musiał je montować po stronie wschodniej w dodatku do godziny 9 zacienionej.

  • @dawidklepacki3213
    @dawidklepacki32135 ай бұрын

    Szkoda że ma wysoki start 120v z paneli , jest może tak fajny inwerter z niższym startem ?

  • @bartekof4847
    @bartekof48473 ай бұрын

    Mam pytanie czy jak ja na działce chce go zalozyc to musze robic wszystkie uziemienia paneli i falownika czy podlaczyc i będzie to funkcjonowac bez uziemienia. Bo nie mam sieci na dzialce a chcę miec prad

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    3 ай бұрын

    Nie wiem, niby to jest odseparowane źródło prądu, ale nich wypowiedzą się osoby doświadczone. To naprawdę jest bardzo dobre pytanie.

  • @bravomz
    @bravomz Жыл бұрын

    jaki obecnie najtanszy chinol z trybem SUB? niestety opis ie zawsze podaje ta funkcje, np ten z odcinka. Jak tego szukac?

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Niestety, trzeba pytać tych co mają dany falownik. Kilka rzeczy kupiłem z czymś, czego niestety nie miały w rzeczywistości. A że z Chin, to nawet nie było jak zwrócić.

  • @maxmaram1841
    @maxmaram1841 Жыл бұрын

    Jaki jest pobór własny falownika ? I czy nie jest tak ze pobór własny falownika przekracza minimalne zapotrzebowanie domu w energię ? Innymi słowy przykładowo jeśli dom w danej chwili pobiera z falownika 250 watt czy na ta chwile falownik z energetyki nie pobiera przykładowo 500 watt ? I cała gra nie jest warta świeczki ?

  • @bartekof4847
    @bartekof48472 ай бұрын

    Witam. Mam pytanie kupilem taki falownik na akumulatorach chodzi wyswietala mi ikonke. Podpiąłem 3 panele 435V i nie wyswietla mi wogole ze sa podpiete jaka moze byc przyczyna? Czy falownik jest zepsuty czy cos panele podpiete równolegle.

  • @robo1xx
    @robo1xx Жыл бұрын

    @Panele Fotowoltaiczne do czego służą te na dole 3 piny ? w zielonej wtyczce ? NC C NO

  • @MaoWatt

    @MaoWatt

    Жыл бұрын

    Jest to wyjście przekaźnikowe. Przekaźnik przełącza się w zależności od stanu baterii.

  • @robo1xx

    @robo1xx

    Жыл бұрын

    @@MaoWatt czyli co mogę tym sterować ?

  • @dariuszobuchowski5015
    @dariuszobuchowski5015 Жыл бұрын

    Dzień dobry, Zastanawiam się co w przypadku kiedy akumulator będzie naładowany, a prąd z PV przekroczy potrzeby odbiorników?

  • @terra9777

    @terra9777

    Жыл бұрын

    PV powinno się rozłączyć w innym przypadku energia będzie się musiała się gdzieś odłożyć w formie ciepla

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    falownik nie pobierze całej energii z paneli. To tak jak żarówka 10W nie pobiera całej możliwej energii z akumulatora.

  • @foryoutube8312

    @foryoutube8312

    Жыл бұрын

    @@PaneleFotowoltaiczne Czyli w tym wypadku tracimy część energii z PV. Latem pewnie ten problem będzie częsty.

  • @rafi-breclauracing-team3315
    @rafi-breclauracing-team3315 Жыл бұрын

    Z tego co widziałem to z paneli można podać te tego falownika max 500V więc ktoś kto chce podłączyć swoje istniejące panele pod niego musi uważać.

  • @PaneleFotowoltaiczne

    @PaneleFotowoltaiczne

    Жыл бұрын

    Tak, ważna uwaga.

  • @damiannora6173

    @damiannora6173

    Жыл бұрын

    nie 500V a 450V i to jest w instrukcji, czyli realnie ~400V. Na szczescie mozna je laczyc w parallel (szeregowo) i podciagnac kolejny string paneli do drugiego falownika.

  • @pawelpawel3496
    @pawelpawel3496 Жыл бұрын

    Test ok bardzo ciekawy ale jedna wartość bardzo ważna nie podana ile prądu pobiera sam inwerter z akumulatorów

Келесі