BUFOR WODY - co o nim musisz wiedzieć, jak go dobrać, aby nie stracić tylko zyskać?

Ғылым және технология

za kilka dni pojawi się na moim kanale INNOWACYJNY DOM -kolejna część wywiadu mówiąca o zbiornikach CWU a w tym odcinku tematem jest DOBÓR BUFORA co powinieneś wiedzieć ? - przeprowadziłem wywiad z Łukaszem Dziedzicem z firmy Thermatec producentem pomp ciepła, zbiorników CWU, buforów, oraz szaf hydraulicznych. Innowacyjny Dom to kanał na którym testujemy i opisujemy w swoich filmach urządzenia w tematyce OZE.
Bufory wody są niezbędnym elementem w systemach pomp ciepła, ponieważ pozwalają na skuteczne magazynowanie energii cieplnej, lub jeśli są nieduże to mogą pełnić funkcję tzw. sprzęgła hydraulicznego. Dzięki buforom wody, pompy ciepła mogą działać optymalnie, zapewniając skuteczne ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, oszczędność energii. Bufory wody w pompach ciepła wymagają jednak odpowiedniego doboru i konserwacji, aby zapewnić ich sprawne i bezpieczne działanie. Dlatego ważne jest, aby wybierać bufory o odpowiedniej pojemności i wykonaniu, dostosowane do potrzeb danego systemu. Należy także pamiętać o regularnej konserwacji i czyszczeniu buforów, aby zapobiec osadzaniu się kamienia i bakterii, co może prowadzić do awarii całego systemu. Bufory wody są więc niezwykle ważnym elementem w pompach ciepła, pozwalającym na efektywne wykorzystanie energii cieplnej i redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Pompy ciepła są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń. Urządzenia te pobierają ciepło z otoczenia i przekazują je do budynku w celu podniesienia temperatury, lub pobierają ciepło z budynku i przekazują je na zewnątrz, aby ochłodzić pomieszczenia. Nie zależnie czy macie pompę ciepła Panasonic T-cap, Mitsubishi Zubadan , Kaisai, Fox air, Toshiba, Thermatec, Daikin, Rotenso, Midea czy Samsung to w większości przypadków potrzebny jest bufor wody, proszę pamiętajcie o tym. Jeśli jesteście też zainteresowani klimatyzacjami to zapraszamy - klimatyzacja Śląsk, klimatyzacja Katowice, klimatyzacja Kraków.
Zapraszamy do filmów, testów pomp ciepła
W razie pytań zadzwoń Marcin Łysak 790274564 , Kordian Łysak 796256734 Wiktor Łysak 792680080 www.innowacyjnydom.com
Innowacyjny dom

Пікірлер: 33

  • @jakubm1875
    @jakubm1875 Жыл бұрын

    Czarna stał można montować ale warto wtedy by instalacja była zamknięta. Po pewnym czasie czasie tlen w wodzie się skończy i korozją się zatrzyma ;). Tylko trzeba uważać by nie był z blachy o grubości kartki papieru

  • @domoinikwoczlaw3256
    @domoinikwoczlaw3256 Жыл бұрын

    Ciekawy rozmówca :) wajnie sie sluchalo, pozdrawiam

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    Жыл бұрын

    Jest mi miło i dziękuję za komentarz. Pozdrawiam serdecznie Marcin Łysak

  • @marcindugosz3104
    @marcindugosz3104 Жыл бұрын

    Inny sposób ładowania bufora gdy pompa ciepła nie daje rady za ładować buforu. POMPA CIEPŁA | CZY BUFOR WAM POMAGA kzread.info/dash/bejne/nnWf2birfberntI.html

  • @romanmisilo6477
    @romanmisilo647710 ай бұрын

    Jeżeli chodzi o kąt techniczny to drugorzędna rzecz. Interesujące.

  • @bartomiejkos370
    @bartomiejkos370 Жыл бұрын

    Czy inhibitory korozji dodawane do czynnika grzewczego w instalacji nie zapobiegają korozji wewnątrz bufora i pozostałej instalacji?

  • @henrykzajac4129

    @henrykzajac4129

    Жыл бұрын

    to nie takie proste, bo korozji mamy kilka, najgorzej jest jak ktoś namiesza różnych matali w instalacji....

  • @AWW78
    @AWW7811 ай бұрын

    Jakie 2-3lata żywotność bez anody ? Mam 17 lat ze stali emaliowanej zbiornik 300l do CWU bez anody i bufor 300l ze stali czarnej. Jeszcze działa. Oczywiście woda miękka.

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    11 ай бұрын

    Dzień dobry, dziękuję za komentarz. To wspaniałe że tak długo państwu służy ten zbiornik, mój wytrzymał 18 lat, myślę, że tak dobrych jakościowo zbiorników emaliowanych już nie ma. Życzę jakich zbiorników wszystkim klientom.

  • @RK-bm9kq

    @RK-bm9kq

    7 ай бұрын

    Nie ma tragedi. U mnie 13lat dziala czarny Taurus..

  • @tomaszcz.6949
    @tomaszcz.6949Ай бұрын

    Bardzo fajny wywiad. Chętnie dowiedziałbym się więcej o różnych opcjach projektowania instalacji. Jeśli chciałbym mieć zbiornik dla CO i CWU to rozumiem że jedyną opcją jest zbiornik kombinowany ? W przypadku bufora tylko CWU - w jaki sposób działa CO ?

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    Ай бұрын

    W przypadku zasobnika CWU należy w większości pomp ciepła dać również osobny bufor, chociaż u niektórych producentów pomp ciepła, zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym nie ma takiej konieczności np. Mitsubishi

  • @zbyszekwodzinski2851
    @zbyszekwodzinski2851 Жыл бұрын

    Szkoda ze tylko afriso ma zbiornik z przegroda w środku. Wtedy nie dochodzi do strat na podmieszaniu wody zasilenie / powrot i to jest najlepsze dla pomp ciepła .

  • @jakubm1875

    @jakubm1875

    Жыл бұрын

    Serio to ma znaczenie ? Jakie to różnice daje ? Przecież zasilanie z pompy na bufor jest u góry

  • @jacek5984
    @jacek5984 Жыл бұрын

    To ile jest gwarancji?

  • @piotrang8634
    @piotrang8634 Жыл бұрын

    14:37 Kilowat to jest jeden. 12 jest kilowatów. Tak samo jak 1 kwiat, 10 kwiatów; 1 świat, 7 światów.

  • @Mikikikii

    @Mikikikii

    10 ай бұрын

    PANIEE jeden kwiat 2 kwiaty 4 kwiaty 5 kwiatów jest jeszcze coś pomiędzy

  • @sylwester6156
    @sylwester6156 Жыл бұрын

    Cieknący bufor w instalacji CO w systemie zamkniętym. Wszyscy sprzedawcy buforów nierdzewnych o tym mówią, a nikt tego jeszcze nie widział. :-)

  • @Nowato

    @Nowato

    Жыл бұрын

    Po dwóch tygodniach woda w układzie zamkniętym jest nieaktywna chemicznie i biologicznie. Panowie chyba mówią o zbiornikach cwu. Albo muszę się jeszcze dużo uczyć bo nie kumam.

  • @sylwester6156

    @sylwester6156

    Жыл бұрын

    @@Nowato wyraźnie mówią o buforze CO. I jeszcze ładują anodę tak na rozruch instalacji. :-) ale jak to mówią, kto bogatemu zabroni. Aby wstyd powinien być trochę instalatorowi który reklamuje na swoim kanale takie bajki i przytakuje jakie to świetne. Czekamy na pozłacane bufory. :)

  • @lukaszjk1609
    @lukaszjk160910 ай бұрын

    lepiej bufor na powrocie i niech pompa obiegowa z PC obsluguje dom,spokojnie da rade nawet 2,3 obiegi obsluzy pompa sama sie moduluje i dostosowuje do warunkow i pracuje sobie plynnie.

  • @tomaszs.6242
    @tomaszs.624210 ай бұрын

    Nie rozumiem tego pozbycia się tlenu z wody. Czy z H2O ma pozostać H2 ??? To jakiś żart ???

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    10 ай бұрын

    Witam, to nie żart. Tlen rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu ryby oddychają bez konieczności wynurzania. I nie, ryby nie produkują wodoru :) W instalacji CO wysoka zawartość tlenu powoduje korozję. Pozdrawiam

  • @moyoni
    @moyoni11 ай бұрын

    Wiedza , kompetencje , przekaz in plus ale … ta ręka w kieszeni . Mowa ciała W sposób niewerbalny dostarcza informacji o szacunku lub lekceważeniu , bycia pychowatym lub „co to ja nie jestem”. Tak samo jak zamknięty garnitur lub otwarty. Tak samo jak otwarte ręce lub zamkniete. Ja wiem , że to „tylko” YT bo może w rozmowie z poważniejszą widownią lub strategicznym klientem wygląda to z goła inaczej no ale jednak …

  • @DSDSCarlos

    @DSDSCarlos

    8 ай бұрын

    Polecam obejrzeć co robią prezydenci USA z rękami, gdy stoją pozują do zdjęć lub przemawiają, - przez ludzi zajmujących się public relations - uczeni są, aby jedna ręka zamiast z tremy wskazywała na nerwowość, po prostu została schowana do kieszeni.

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    8 ай бұрын

    @DSDSCarlos dziękuję za komentarz. Ludzie różnie reagują na kamerę, znam Łukasza to świetny człowiek. W naszym filmie chodziło o przekazanie wiedzy i to nam się udało. Pozdrawiam serdecznie Marcin Łysak

  • @niuchanurzynski5118
    @niuchanurzynski5118 Жыл бұрын

    Nie na YT tylko książki z fizyki czytać to takich głupot może by nie mówili.

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    Жыл бұрын

    Dzień dobry, co ma pan na myśli ? proszę o więcej szczegółów.

  • @jakubm1875

    @jakubm1875

    Жыл бұрын

    ​@@innowacyjnydomchyba to że wolny tlen w instalacji powoduje korozję. Więc jak instalacja zamknięta to zbiornik że stali czarnej też bardzo długo wytrzyma

  • @yandix2000
    @yandix20008 ай бұрын

    To jakiś marketingowy bełkot. 5:08 minuta filmiku słyszę 🤣 "jeśli nie mamy tlenu w wodzie(H2O) ,nie mamy korozji" 😅🤣. Czyli pozostaje nam wodór (H2). Czyli pozostaje nam bomba wodorowa.😁 . Słownictwo na poziomie nieuka języka polskiego i chemii . 😮‍💨

  • @innowacyjnydom

    @innowacyjnydom

    8 ай бұрын

    Drogi panie, tlen może być rozpuszczony w wodzie. W taki sposób oddychają ryby, w procesie oddychania nie produkując wodoru. Woda może być natlenowana. Podobnie jak rozpuszczenie soli w wodzie nie zmienia faktu, że woda jest wodą a otrzymaliśmy roztwór soli w wodzie. Tyle z chemii. Pozdrawiam

  • @yandix2000

    @yandix2000

    8 ай бұрын

    Szanuję tą odpowiedź i przepraszam za moją negację. @@innowacyjnydom

  • @yandix2000

    @yandix2000

    8 ай бұрын

    Jednak poprawcie słownictwo, żeby nie doprowadzać do takich nieporozumień.🙂@@innowacyjnydom

Келесі