Boj o zrno.

Ойын-сауық

Boj o zrno, a přehlídka krásných starých zemědělských strojů,z nichž ještě hodně dnes jezdí, tak jak nám ho předkládala ČST v Televizních novinách v průběhu července 1988.

Пікірлер: 19

  • @samhawkins3847
    @samhawkins3847 Жыл бұрын

    Perfektní video Vrátil jsem se do svých mladých let :-) Moje srdce mechanizátora zaplesalo :-) Děkuji Ať se daří :-)

  • @jirivseticka2951
    @jirivseticka29512 жыл бұрын

    Pěkný

  • @milanuhliar8315
    @milanuhliar8315 Жыл бұрын

    Toto bola kedysi priorita vtedajšej vlády . Mali sme dostatok vlastných a hlavne zdravých potravín .

  • @YamiKisara

    @YamiKisara

    Жыл бұрын

    Neměli, jen Vám to soudruzi nepřiznali ;) Obilí se dlouhou dobu (minimálně do druhé poloviny 60. let) muselo dovážet, protože soudruzi nedokázali nahradit likvidaci soukromých zemědělců v 50. letech (obilí ze Západu musel ze stejného důvodu dovážet i SSSR), hovězí nebylo, a tak bych mohl pokračovat. Ano, byli jsme soběstačnější s ohledem na vepřové a brambory, to je pravda. Dneska jsme zase soběstační v hovězím, obilí, ... Cukr a mléko nám zůstali (tedy nevím, jak u Vás na Slovensku, toto jsou údaje pro Česko), a díky Bohu jsme již mnohem méně závislí na pesticidech, takže o lepší kvalitě tehdy se také nedá moc mluvit (snad do 70. let z pohledu uzenin, limonád, a podobných produktů, protože do té doby neexistovaly chemické přísady do potravin). Že mezinárodní řetězce nabízejí i produkty nevalné kvality kdoví odkud je druhá věc, nicméně máte možnost tyto produkty nekupovat. Nelze pouze koukat na cenu, logicky přece nemůže 1 kg špekáčků za 20 Kč být stejně kvalitní jako 1 kg za 200 Kč, je to úplně stejné, jako když srovnáte boty z Číny a od Baťi, nebo Fabii s Enyaqem, ten rozdíl v ceně je tam z nějakého důvodu, a tím je právě kvalita. Pak je potřeba také zohlednit sezónnost: opravdu chceme rajčata, papriky, nebo salátové okurky jen v létě? Pokud ne, nutně musíme dovážet. A nebo si zadělat další půdu skleníky, z kterých ta česká okurka bude třikrát dražší než španělská. A to nemluvím o tom, jak málo lidí dnes v zemědělství pracuje - ano, můžeme mladé lidi nalákat (a také to stát dělá), ale pak je musíme adekvátně zaplatit, protože ti lidé také chtějí někde bydlet, musejí se do práce nějak dopravovat, mít co jíst, ... Kdyby byl socialismus udržitelný, nikdy by u nás neskončil, nebyl by důvod - jenže došly peníze (což se stalo i v SSSR a nedávno ve Venezuele). Proto je Čína ve skutečnosti tvrdě kapitalistická, komunistické praktiky si vybrala jen v kontextu absence lidských práv - to Vám potvrdí každý, kdo je kdy navštívil. Ano, mnoho věcí bylo dřív lepších, to tak bylo ale i na Západě, tudíž bych to přisuzoval spíš absenci určitých technologií (internet, mobily, televize byla v plenkách, lidé tak trávili víc času společně a měli tudíž lepší vztahy), než režimu.

  • @milanuhliar8315

    @milanuhliar8315

    Жыл бұрын

    @@YamiKisara Pravda je že bývalý východný blok dával veľa peňazí na zbrojenie , keďže bola studená vojna a preteky v zbrojení . Pre civilný sektor nebolo dosť financií . Západ bol vo financovaní studenej vojny a v zbrojení na tom lepšie , keďže drancovali svoje kolónie na všetkých kontinentoch .

  • @milanuhliar8315

    @milanuhliar8315

    Жыл бұрын

    @прорыв будет? Pozri sa kto kolonizoval a vykoritoval Afriku , Južnú Áziu, strednú a južnú Ameriku , Austráliu , Nový Zéland . Nevieš ako dnes žijú ľudia v Afrike , ktorá bola kolóniou bohatej Európy ? Prečo Afrika nie je bohatá ? Ukrajina je dnes vďaka hlúpym Ukrajincom kolóniou západu . Ukrajinci budete otroci západu navždy ! Dlhy ktoré narobil Zelensky nikdy nesplatíte . Sláva Vláde Ruskej Federácie a jej bojovníkom, proti Euro - nacistom .👍

  • @milanuhliar8315

    @milanuhliar8315

    Жыл бұрын

    @прорыв будет? Vy ste s Ukrajiny , Rusi si žijú veľmi dobre .

  • @jirivseticka2951
    @jirivseticka29512 жыл бұрын

    A dnes nemáme nic!

  • @lukek4851

    @lukek4851

    Жыл бұрын

    to je vždycky pod takovým videem, že se objeví nějaký takovýto blekoták co mele blbosti...

  • @vladimirmodr8253

    @vladimirmodr8253

    Жыл бұрын

    Dnes se máme,jak prasata v žitě.

  • @princsymbol713

    @princsymbol713

    Жыл бұрын

    @@vladimirmodr8253 Otázkou je, jak to kdo bere ! Ano, krámy plné, máme vše...ale to je jedna strana mince. Druhá strana mince je ta, že je republika rozprodaná, nic nám nepatří, zemědělci nás už dávno neživí, všechno se dováží, našeho není nic, ani pitná voda, republika žije na dluh a rozhoduje za naše zemědělce a naše dělníky EU !

  • @Frantisek110

    @Frantisek110

    Ай бұрын

    ​@@princsymbol713 nó tak to je

  • @jirivseticka2951
    @jirivseticka29512 жыл бұрын

    A dnes máme co?

  • @vladimirmodr8253

    @vladimirmodr8253

    Жыл бұрын

    Jiří,dnes máme všechno,ne, jak za Rudochů,jestli se ti to nelíbí,táhni ,třeba do Ruska.

  • @marek2486

    @marek2486

    Жыл бұрын

    @@vladimirmodr8253 presne tak..komsomolci, ich úderné päťročnice a furt hovno v krámoch...stroje v 90 rokoch jak v USA v múzeu z povojnových čias... že sa rozkradla republika?hovno,to len klekol celý biznis RVHP po rozpade ZSSR..Pre ČSSR hlavný odberateľ komodít či už techniky alebo potravín.. Ivan totiž nemohol hospodáriť keď vyhodil celé HDP na súťaž v zbrojení s amíkmi...A to vieme ako to už dopadlo...

  • @m.skorpion

    @m.skorpion

    Жыл бұрын

    mizerné potraviny, zapchaté ústa a totalitu.

Келесі