БО ВПОЛЮВАВ РИБУ ДЛЯ ГАББІ. БІЛОГОЛОВИЙ ОРЛАН. США 4-4-24 - GABBI&BEAU. BALD EAGLE'S NEST. NEFL. USA

Үй жануарлары мен аңдар

БО ВПОЛЮВАВ РИБУ ДЛЯ ГАББІ. БІЛОГОЛОВИЙ ОРЛАН. США 4-4-24 - GABBI&BEAU. BALD EAGLE'S NEST. NEFL. USA
1 жовтня 2013 року Фонд американських орлів (AEF) розпочав трансляцію відео у прямому ефірі з гнізда диких орлів, розташованого недалеко від північно-східного узбережжя Флориди. Гніздо розташоване на висоті близько 80 футів у сосні Слеш і було збудовано Білоголовими орланами Ромео та Джульєттою приблизно 12 років тому. За минулі роки гніздо значно збільшилося у розмірах та вазі, ймовірно, його вага наближається до тонни. З 2008 року Гретхен Батлер, волонтер програми Audubon «EagleWatch» та програми «Eagle Nest Cam» Американського фонду орлів, уважно відстежувала та документувала важливі події, пов'язані з місцевими орлами Ромео та Джульєттою та їх потомством.
Орла́н білоголо́вий-великий хижий птах родини яструбових, що мешкає на території Північної Америки. Він є одним з національних символів США, його стилізоване зображення присутнє на багатьох атрибутах цієї держави. У першій половині 20-го століття чисельність популяції білоголового орлана значно знизилася, через що 1967-го року він був прийнятий під охорону федерального уряду США. Останнім часом чисельність цього птаха збільшується.
Назву українською та деякими іншими мовами птах отримав завдяки своїй білій голові, що відрізняє його від інших споріднених видів. Перша наукова назва птаха Falco leucocephalus, була дана йому Карлом Ліннеєм в 1766 році. Згодом цей вид, вперше описаний в Південній Кароліні, став іменуватися Haliaeetus leucocephalus leucocephalus після того, як на півночі континенту в 1897-му був зареєстрований інший підвид цього птаха H. l. alascanus. Родова назва (Haliaeetus) походить від грец. αλιος і αετός, що буквально означає «морський орел», а видова (leucocephalus) - від грец. λευκός («білий») і κεφαλή («голова»), що все разом звучить як «білоголовий морський орел».
Білоголовий орлан - великий хижий птах завдовжки близько 76-81 см[4] і розмахом крил близько 203 см[5]. Самки виглядають значно більшими, їх вага в середньому становить 5,4 кг, тоді як у самців тільки 4,1 кг[6]. Оперення дорослих птахів, за винятком білої голови, верхньої частини шиї і хвоста - темно-коричневе. Дзьоб великий, виділяється на загальному тлі, яскраво-жовтого кольору, гачкоподібний і заломлений на кінці. Райдужна оболонка ока жовта. Крила широкі, закруглені. Хвіст клиноподібний. Ноги жовтого кольору, наполовину покриті пір'ям, з сильними короткими пальцями і довгими ( 5 см) кігтями. Кіготь заднього пальця добре розвинений, що дозволяє птахові протикати ним жертву, поки передніми він її утримує.
Статевий диморфізм (видимі відмінності між самцем і самицею), за винятком розміру, не виражений. У молодих птахів оперення, а також колір очей і дзьоба, повністю темно-коричневе, в тому числі голова, шия і хвіст, а тіло (покривне пір'я крил, хвіст і черево) перші чотири-п'ять років життя, нерівномірно покрито численними білими або світло-коричневими плямами.
Політ рівномірний, неквапливий, з рідкісними помахами крил. Під час ширяння, широкі крила розставлені під прямим кутом до тіла, а голова витягнута вперед.
Англійською мовою білоголового орлана називають bald eagle-«лисий орел». Цікаво, що слово bald -«лисий»-є скороченням слова piebald-«строкатий» або «рябий», тобто оригінальною англійською назвою птаха є «строкатий орел»
Білоголовий орлан селиться поблизу від відкритої води (на відстані не більш кілометра)-великого озера, океану або річки, що дозволяє йому мати поблизу добру кормову базу. Ще однією необхідною умовою для гніздування є наявність великих дерев з відкритою кроною, здатних протягом ряду років витримувати велике гніздо.
Птахи, що мешкають на океанському узбережжі, як правило ведуть осілий спосіб життя, включаючи і північні популяції Аляски і Канади.
Статева зрілість у білоголового орлана настає у віці 4-6 років. Верхній віковий поріг відтворення в дикій природі вивчений недостатньо, проте в умовах утримання в неволі самиці відкладають яйця максимум в 15-річному віці. Білоголовий орлан моногамний, пара зберігається протягом усього життя в разі осілості або тримається разом протягом року. Якщо в парі одна особина гине, друга знаходить собі нову половину. Щільність гніздувань залежить від території-у лісистій місцевості за відсутності людського житла відстань між двома сусідніми гніздами може становити 1,2 км, а уздовж річок, де гнізда розташовані лінійно, 8,05 км.
Білоголовий орлан-хижа тварина, він полює переважно на водних тварин-рибу і дрібних водоплавних птахів. Крім того, споживає плазунів, земноводних, ракоподібних, невеликих ссавців і безхребетних. Іноді споживає падло, у тому числі і занепалу домашню худобу.

Пікірлер

    Келесі